Skocz do zawartości

1.6 16v problem z obrotami


InterMan

Rekomendowane odpowiedzi

> po odpaleniu

> na ostanim wykresie widac jak czerwona linia sie uspokoiła, wszytko bez obciazenia na PB

Nie wiem co Ci powiedzieć, wygląda dziwnie.

Wygląda jakby po rozgrzaniu przestawał działać katalizator lub fiksowałaby 2 sonda. Chyba bardziej prawdopodobna jest druga sonda. Wykombinuj jakąś(dedykowaną i markową a nie uniwersalnego chińczyka) sondę, podmień i zobaczymy.

BTW Dziwne, że nie wywala check'a.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co Ci powiedzieć, wygląda dziwnie.

> Wygląda jakby po rozgrzaniu przestawał działać katalizator lub fiksowałaby 2 sonda. Chyba bardziej

> prawdopodobna jest druga sonda. Wykombinuj jakąś(dedykowaną i markową a nie uniwersalnego

> chińczyka) sondę, podmień i zobaczymy.

> BTW Dziwne, że nie wywala check'a.

> Pozdrawiam BAS

Pomyśle nad tą sonda, jeszcze zaliczę gazownika, tak dla spokoju ducha, bo na gazie zauważyłem trochę większe znowu wahania angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyśle nad tą sonda, jeszcze zaliczę gazownika, tak dla spokoju ducha, bo na gazie zauważyłem

> trochę większe znowu wahania

A nie myślałeś o tym co pisałem wczesniej,o zamianie sond miejscami?To dało by odpowiedź,jaką sugerował Bas o podniętym katalizatorze frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie myślałeś o tym co pisałem wczesniej,o zamianie sond miejscami?To dało by odpowiedź,jaką

> sugerował Bas o podniętym katalizatorze

> A nie myślałeś o tym co pisałem wczesniej,o zamianie sond miejscami?To dało by odpowiedź,jaką

> sugerował Bas o podniętym katalizatorze

Powiem tak gadałem jeszcze z kolega który ma większe doświadczenie w mechanice niż ja, i powiedział ze można wyczyścić silniczek krokowy, przepustnice, albo na sam początek kupić preparat stp do czyszczenia wtryskiwaczy za 20zł, więc zacząłem od preparatu, i jaja jak cholera bo jak na razie obroty nie falują zlosnik.gif zrobiłem 50km od wlania preparatu i za każdym razem gdy jest na wolnych obrotach pilnie obserwuje ewentualne wahania, a tu nic, wskazówka nie chce falować, silnik chodzi równo. Nie wiem co bylo powodem falowań, ale cieszy mnie ze jest spokój grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem tak gadałem jeszcze z kolega który ma większe doświadczenie w mechanice niż ja, i powiedział

> ze można wyczyścić silniczek krokowy, przepustnice, albo na sam początek kupić preparat stp do

> czyszczenia wtryskiwaczy za 20zł, więc zacząłem od preparatu, i jaja jak cholera bo jak na

> razie obroty nie falują zrobiłem 50km od wlania preparatu i za każdym razem gdy jest na

> wolnych obrotach pilnie obserwuje ewentualne wahania, a tu nic, wskazówka nie chce falować,

> silnik chodzi równo. Nie wiem co bylo powodem falowań, ale cieszy mnie ze jest spokój

No to oby tak zostało smile.gifMoże paliwo z wodą confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super, tylko niech cie nie skasuje za silnik krokowy - fiatowski 1.6 go nie posiada

No to super, dzięki za info mam fiatowski 103km nie ten 105 co opel wkładał, więc odpada silniczek krokowy, to przepustnice wyczesze i będę szukał dalej jak nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pacjent jest z 2003 roku

> objaw, zacinające sie obroty na 2000-3000rpm

> czyszczenie przepustnicy wykonane

> uczenie i adapracje oraz zerowanie przepustnicy wykonane

> efektu poprawy brak

> jak się zatnie to trzeba kopnąć w pedał gazu i pomału spadają

> nie, nie podwinęła się wycieraczka, ani nic nie blokuje pedału gazu

Się podepnę.

Gnida nie faluje, a staje na 2000.

Czyszczenie przepustnicy dwa razy. Adaptacja raz.

Dwa tygodnie lepiej i znowu to samo.

Jak już ma 3000 to jedzie i spokój. Zwykle mu wali na światłach, gdy do nich dojeżdżam i auto zwalnia, obroty zatrzymują się na tych 2000. Pomaga kopnięcie w pedał gazu.

Ratunku frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co Ci powiedzieć, wygląda dziwnie.

> Wygląda jakby po rozgrzaniu przestawał działać katalizator lub fiksowałaby 2 sonda. Chyba bardziej

> prawdopodobna jest druga sonda. Wykombinuj jakąś(dedykowaną i markową a nie uniwersalnego

> chińczyka) sondę, podmień i zobaczymy.

> BTW Dziwne, że nie wywala check'a.

> Pozdrawiam BAS

znaleziono winnego na przepustnicy przewód doprowadzający powietrze sie zsuną,a sama przepustnica była czorna jak dupa diabła smile.gif po zrobieniu wszystkiego jak należny auto jak nowe 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaleziono winnego na przepustnicy przewód doprowadzający powietrze sie zsuną,a sama przepustnica

> była czorna jak dupa diabła po zrobieniu wszystkiego jak należny auto jak nowe

To teraz dla porządku reset nastaw adaptacyjnych i ponowna adaptacja.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaleziono winnego na przepustnicy przewód doprowadzający powietrze sie zsuną,a sama przepustnica

> była czorna jak dupa diabła po zrobieniu wszystkiego jak należny auto jak nowe

Witam

Mam podobnie tj. wczoraj wykonałem czyszczenie przepustnicy (od nowości tj. od 11.2003r.) nic nie robione i też miałem podobnie czarna jak d... diabła. Tylko teraz mam odczucie tak jakby obroty przez ułamek sekundy (zwłaszcza podczas jazdy na gazie) po zwolnieniu pedału nie opadają od razu. Samo czyszczenie wykonałem przy użyciu ON i poprawka przy użyciu benzynki ekstrakcyjnej.

Czy coś może wykonałem nie tak czy może ten stan (te obroty) się same wyrobią. A tak w ogóle to jeśli przewód odmy i przewód powietrza od filtra były OKI czyli suche to powiedzcie mi skąd na przepustnicy wzięła się taka czarna maź.

pozdr.

nelson

stilak 1.6 16V LPG 5d 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie przypadkiem ropa to jest odpad po zrobionej benzynie ?

> nie mylimy ropa (potocznie) a ropa(olej napedowy -jako juz paliwo)

Olej napędowy/benzyna noPB/olej opałowy/mazut/LPG/itd. są frakcjami destylacji ropy naftowej, czytaj: ON i noPB robi się z ropy naftowej.

EDIT: Nie jestem pewien czy LPG jest frakcją czy produktem ubocznym.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie przypadkiem ropa to jest odpad po zrobionej benzynie ?

> nie mylimy ropa (potocznie) a ropa(olej napedowy -jako juz paliwo)

Kiedyś będąc na pustyni widziałem takie "urządzenia",które cały czas się kiwały.Te "urządzenia" z pod tej pustyni pompowały coś co nazywamy ropą.W Rosji takie "wynalazki"też pompują ropę,która ma od licha siarki.

To chyba autor pisząc o zasiarczonej ropie miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Rosji takie "wynalazki"też pompują ropę,która

> ma od licha siarki.

> To chyba autor pisząc o zasiarczonej ropie miał na myśli.

W PL masz głównie ropę z Rosji, jest 10USD tańsza niż ta na giełdzie w NY, ale jest bardziej zasiarczona.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Się podepnę.

> Gnida nie faluje, a staje na 2000.

> Czyszczenie przepustnicy dwa razy. Adaptacja raz.

> Dwa tygodnie lepiej i znowu to samo.

> Jak już ma 3000 to jedzie i spokój. Zwykle mu wali na światłach, gdy do nich dojeżdżam i auto

> zwalnia, obroty zatrzymują się na tych 2000. Pomaga kopnięcie w pedał gazu.

> Ratunku

Też to miałem. Dwa razy czyściłem przepustnicę, na trochę pomogło. Gdy powróciłe sam tam zajrzałem, brudu szcególnei nie było. U mnie podskakiwane/falowanie obrotów powodował potencjometr, po przeczyszczeniu pojeździł bez problemów parę lat aż poszedł do nowego właściciela.

Zaznaczyłem na zdjęciu gdzie jest umieszczony potencjometr. O ile pamiętam, to są naniesione ścieżki na giętkiej folii, po nich jeżdżą szczotki przymocowane do ośki przepustnicy.

286637363-i-fiat-przepustnica-korpus-fiat-stilo-1-6-10339.jpg

Tak na szybo znalazłem takie coś Link . W Stilo jest on zabudowany na stałe, w innych samochodach dostępny jako część zamienna.

post-7280-14352518758092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie przypadkiem ropa to jest odpad po zrobionej benzynie ?

> nie mylimy ropa (potocznie) a ropa(olej napedowy -jako juz paliwo)

oj koledzy na chemi nie uważali ? kara.gif

ropa naftowa to jest potocznie nazywane to co sie "wyciąga" z ziemi rurką po nawierceniu w glebie dziurki.

poddaje się to destylacji frakcyjnej, w uproszczeniu traktuje sie ta maż temperaturą, im wyższa tym cięższa frakcja odparowuje, znaczy najpierw benzyna potem nafta potem olej napedowy następnie mazut, jakieś tam smary i na koniec zostaje coś jak asfalt.

to "prawie" tak jak ze "spirytem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.