Skocz do zawartości

Kontynuując wątek o samochodzie dla kobiety.


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielodniowych castingach wybrałem samochód dla żony.

Wybór to Chevrolet Aveo za 38 kzł z wyposażeniem: ESP, ASR, asystent podjazdu pod górkę, poduszki przednie, boczne, kurtyny na przednich i tylnych fotelach, tempomat, klima manualna, el.szyby z przodu, regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach, radio, silnik 1,2 86 KM, lakier metalic.

Czy w tej cenie + / - 2 kzł i z tym wyposażeniem, może być bez tempomatu, Aveo ma konkurenta spośród dostępnych na naszym rynku samochodów nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w tej cenie + / - 2 kzł i z tym wyposażeniem, może być bez tempomatu, Aveo ma konkurenta

> spośród dostępnych na naszym rynku samochodów nowych?

Tak , ma Aveo 1,4 ze 100 konnym silnikiem , dodatkowym bluetoothem ,radiem i telefonem sterowanym z kierownicy, komputerem i paroma plastikami w kolorze za 36 kzł smile.gif

A poważnie , to temat drążyłem od września i nawet w cenie katalogowej Aveo wygrywało - ale coś za coś- spadł szacun na dzielni i sąsiad od folcwagena przestał się kłaniać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w tej cenie + / - 2 kzł i z tym wyposażeniem, może być bez tempomatu, Aveo ma konkurenta

> spośród dostępnych na naszym rynku samochodów nowych?

Strzelam - każdy inny model segmentu "B" pozostałych producentów? Ale Aveo też fajny i jak się podoba, to tylko brać! Samochody są dla ludzi i ludzie je kupują ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strzelam - każdy inny model segmentu "B" pozostałych producentów? Ale Aveo też fajny i jak się

> podoba, to tylko brać! Samochody są dla ludzi i ludzie je kupują .

Kilku moich znajomych, kiedy usłyszeli, że rozpatruję kupno aveo, powiedzieli, żebym nie kupował bo to koreański szit. rotfl.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak , ma Aveo 1,4 ze 100 konnym silnikiem , dodatkowym bluetoothem ,radiem i telefonem

> sterowanym z kierownicy, komputerem i paroma plastikami w kolorze za 36 kzł

> A poważnie , to temat drążyłem od września i nawet w cenie katalogowej Aveo wygrywało - ale coś za

> coś- spadł szacun na dzielni i sąsiad od folcwagena przestał się kłaniać

No tak, sąsiedzi, którzy mają 10 letnie tdiki przestaną nie szanować. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilku moich znajomych, kiedy usłyszeli, że rozpatruję kupno aveo, powiedzieli, żebym nie kupował bo

> to koreański szit. .

Koreański? Szkoda, że nie amerykański hehe.gifgrinser006.gif. Jak tak, to bierz w ciemno! Ale jak to nie jest koreański samochód, to zawsze możesz za te pieniądze kupić taki sam i z takim samym wyposażeniem włoski, francuski, prawie niemiecki i całkiem prawie japoński grinser006.gif. A ja jak bym miał do wydania 40 tysięcy dla żony, to dzisiaj kupił bym jej rumuński icon_eek.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koreański? Szkoda, że nie amerykański . Jak tak, to bierz w ciemno! Ale jak to nie jest koreański

> samochód, to zawsze możesz za te pieniądze kupić taki sam i z takim samym wyposażeniem włoski,

> francuski, prawie niemiecki i całkiem prawie japoński . A ja jak bym miał do wydania 40

> tysięcy dla żony, to dzisiaj kupił bym jej rumuński

Karoseria Sandero mi i żonie sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak , ma Aveo 1,4 ze 100 konnym silnikiem , dodatkowym bluetoothem ,radiem i telefonem

> sterowanym z kierownicy, komputerem i paroma plastikami w kolorze za 36 kzł

> A poważnie , to temat drążyłem od września i nawet w cenie katalogowej Aveo wygrywało - ale coś za

> coś- spadł szacun na dzielni i sąsiad od folcwagena przestał się kłaniać

Czy kupiłeś samochód demonstracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak macie takie podejście, to zostaje Skoda Citigo - za 40 tysięcy będzie miała pewnie wyposażenie

> Passata, z przodu miejsca tyle samo (sam sprawdziłem ), a po złożeniu tylnych siedzeń większy

> bagażnik .

Siedziałem w tym samochodzie. Nie nadaje się dla ludzi o wymiarach ponadprzeciętnych, a takie mam. czasami jestem pasażerem w żony aucie pub2.gif i muszę mieć wygodne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedziałem w tym samochodzie. Nie nadaje się dla ludzi o wymiarach ponadprzeciętnych, a takie mam.

> czasami jestem pasażerem w żony aucie i muszę mieć wygodne miejsce.

To może VW Up, to VW więc będzie jak w Passacie. A na serio , nie wierzę, że w Aveo jest tyleż więcej miejsca niż w Upie, którym jeździłem wygodnie a mam 197cm wzrostu.

Ja bym sprawdził nowe Clio. Zawsze było wygodnym autkiem.

> A w czym auto bez kurtyn i tempomatu moze byc lepsze od auta z kurtynami i tempomatem?

To też mnie zaciekawiło... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na fiestę są teraz ogromne rabaty - szczególnie na przedliftingowy model. może bez tempomatu będzie

> i bez kurtyn, ale lepsze auto

A w czym auto bez kurtyn i tempomatu moze byc lepsze od auta z kurtynami i tempomatem?

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na fiestę są teraz ogromne rabaty - szczególnie na przedliftingowy model. może bez tempomatu będzie

> i bez kurtyn, ale lepsze auto

Może 3- drzwiowy da się wyrwać. Ogólnie fiesta jest dość droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na Citroena C3 - w ubiegłym roku moi rodzice kupili - wychodził w promocji bardzo korzystnie w segmencie B

już nie pamiętam szczegółów, ale za 39k miał: 1,4 75KM, lakier metalic, klima manual, radio CD/MP3, 4 poduszki, koła 16" lato + 4x zimowe + 4x felgi 15", dodatkowe halogeny, kilka stylistycznych dodatków i trochę elektryki ... na pewno brak ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w wielu rzeczach

> Ale mam przeczucie że się nie dogadamy, więc szkoda w święta temat zaczynać

Nie szkodzi. Ja dopuszczam opcję, że dyskutanci po wymianie poglądów rozstają się trwając przy swoim zdaniu i nadal będąc w dobrych stosunkach. Mimo że to rzadkie tutaj zjawisko.

waytogo.gif

Wesołych Świąt. wink.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zerknij na Citroena C3 - w ubiegłym roku moi rodzice kupili - wychodził w promocji bardzo

> korzystnie w segmencie B

> już nie pamiętam szczegółów, ale za 39k miał: 1,4 75KM, lakier metalic, klima manual, radio CD/MP3,

> 4 poduszki, koła 16" lato + 4x zimowe + 4x felgi 15", dodatkowe halogeny, kilka stylistycznych

> dodatków i trochę elektryki ... na pewno brak ESP

Esp to podstawa dla mojej żony, więc auta bez ESP odpadają w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie? W końcu Fiesta jest o rozmiar większa od Aveo?

Nie jest to prawda. Aveo jest największym autem segmentu B, nie licząc Kia Rio, ale nie wiem czy to jest jeszcze auto klasy B. Ostatnio jestem częstym gościem salonów samochodowych i siedziałem już chyba we wszystkich dostępnych autach z tego segmentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli ma wszystkie zalety idealnej kobiety.

No ba zlosnik.gif

Ja jestem bardzo zadowolony z Chevroleta - kiedyś postawili na dużą przestrzeń we wnętrzu i sobie to właśnie w Lacetii chwalę - z przodu można siedzieć z rozłożonymi na boki łokciami, a z tyłu z jedną nogą założona na drugą smile.gif

Pod tym względem np. Skody dwa razy u mnie odpadły w przedbiegach.

Z tego co słyszę, Chevrolet dalej pilnuje przestrzeni we wnętrzu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ba

> Ja jestem bardzo zadowolony z Chevroleta - kiedyś postawili na dużą przestrzeń we wnętrzu i sobie

> to właśnie w Lacetii chwalę - z przodu można siedzieć z rozłożonymi łokciami a z tyłu z jedną

> nogą założona na drugą

> Pod tym względem np. Skody dwa razy u mnie odpadły w przedbiegach.

> Z tego co słyszę, dalej Chevrolet dalej pilnuje przestrzeni we wnętrzu

Czyli jak zajdzie potrzeba to nie ma kłopotów z szybkim numerkiem w samochodzie? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ba

> Ja jestem bardzo zadowolony z Chevroleta - kiedyś postawili na dużą przestrzeń we wnętrzu i sobie

> to właśnie w Lacetii chwalę - z przodu można siedzieć z rozłożonymi na boki łokciami, a z tyłu

> z jedną nogą założona na drugą

To prawda. Miejsca w kabinie jest mnóstwo. Nie raz dziwiłem się jak ciasne w środku mogą być auta nawet o klasę wyższe od Lacetti.

shocked.gif

> Pod tym względem np. Skody dwa razy u mnie odpadły w przedbiegach.

> Z tego co słyszę, Chevrolet dalej pilnuje przestrzeni we wnętrzu

Ale już nie tak bardzo. IMO Cruze jest minimalnie ciaśniejszy niż Lacetti a w Malibu jakoś też miałem mniej miejsca niż w Epice. Dalej oczywiście daleko mu do ciasnoty znanej np. z Insigni czy Laguny, ale mimo wszzystko miejsca jest trochę mniej niż w poprzednich generacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedużo. Aveo zrobiono na zmodyfikowanym podwoziu Lanosa. Więc rozmiarami niemal gonił kompakty.

Jako ze mam bezpośrednie porównanie, mogę powiedzieć że w Aveo jest z przodu zdecydowanie więcej miejsca niż w lanosie, natomiast z tyłu sytuacja jest odwrotna. Aveo jest także gabarytowo większe od lanosa przy takim samym rozstawie osi. O ile lanos był postrzegany na granicy segmentów B i C, to aveo ( na pewno biorąc ilość miejsca z przodu) jest już w segmencie compact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile lanos był postrzegany na granicy

> segmentów B i C, to aveo ( na pewno biorąc ilość miejsca z przodu) jest już w segmencie

> compact.

Był by jeszcze 10 lat temu. Teraz jest w klasie B, bo kompakt od Chevroleta to jest Cruze. Samochody solidnie urosły w swoich klasach i widać to u wszystkich producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.