Skocz do zawartości

Benefia


Aragorn

Rekomendowane odpowiedzi

> ktoś ma jakieś doświadczenia? zastanawiam się nad pakietem OC i AC, bo dostalem od nich niezłą

> ofertę, ale nic o nich nie wiem.

Mam od kilku lat, zawierane przez mBank (z rozłożeniem na miesięczne raty).

Ale... żadnej szkody nie likwidowałem, więc ciężko cokolwiek powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyż?

Szkoda była banalnie prosta zarysowany błotnik i drzwi.

Zgłosiłem szkodę i chciałem rozliczyć kosztorysowo, ale zrobili taki kosztorys aby mnie wysłać na drzewo ( wycena poniżej kwoty odpowiedzialności TU)

Dopiero po wstawieniu do ASO i dodatkowych oględzinach i pokazaniu przez lakiernika palcem panu rzeczoznawcy co trzeba zrobić łaskawie po 2 miesiącach przesłali kaskę na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś ma jakieś doświadczenia? zastanawiam się nad pakietem OC i AC, bo dostalem od nich niezłą

> ofertę, ale nic o nich nie wiem.

widzialem od strony swojej szkody na kims (niestety, czyli likwidacja z mojego OC). Dobry kontakt mailowy (dało się tak potwierdzić szkode), szybkie dzialanie. Problemow z wyplatą poszkodowany nie miał.

a AC nic nie likwidowałem to nie wiem ale jesli nie będziesz chciał zarobić na nowy aku i normalnie wstawisz auto do warsztatu to imho nie powinno byc problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś ma jakieś doświadczenia? zastanawiam się nad pakietem OC i AC, bo dostalem od nich niezłą

> ofertę, ale nic o nich nie wiem.

A ja bardzo polecam. Od kilku lat w Benefii, kilka szkód z OC i AC likwidowanych i nie było żadnych problemów. W zeszłym roku dostałem mega dobrą ofertę, niestety w tym roku już się nie powtórzyła i przeszedłem do Generali, ale Benefię z czystym sumieniem polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda była banalnie prosta zarysowany błotnik i drzwi.

> Zgłosiłem szkodę i chciałem rozliczyć kosztorysowo, ale zrobili taki kosztorys aby mnie wysłać na

> drzewo ( wycena poniżej kwoty odpowiedzialności TU)

> Dopiero po wstawieniu do ASO i dodatkowych oględzinach i pokazaniu przez lakiernika palcem panu

> rzeczoznawcy co trzeba zrobić łaskawie po 2 miesiącach przesłali kaskę na konto.

To akurat normalne przy AC. I tak powinieneś się cieszyć, że to nie Warta. Bo u nich standardowy tekst to: Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam teraz zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń własnych i cudzych......

Wszystko co "śmierdzi" Vienna Insurance Group należy omijać bardzo szerokim łukiem.

Z innymi firmami bywa różnie, ale ich mogę spokojnie nazwać złodziejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doświadczeń własnych i cudzych......

> Wszystko co "śmierdzi" Vienna Insurance Group należy omijać bardzo szerokim łukiem.

> Z innymi firmami bywa różnie, ale ich mogę spokojnie nazwać złodziejami.

likwidowalem z OC w Inter Risk (ta sama grupa) i bylo w miare OK a byla to niestety szkoda calkowita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś ma jakieś doświadczenia? zastanawiam się nad pakietem OC i AC, bo dostalem od nich niezłą

> ofertę, ale nic o nich nie wiem.

Miałem u nich AC+OC. Naprawiłem z AC, potem mieli regresować z towarzystwa sprawcy za granicą. Oj - bardzo nie chcieli odzyskać tych pieniędzy, baaaaardzo... :/

Ale w końcu zniżki odzyskałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam pakiet dilerski i jak narazie jest ok. W pracy było kilka szkód likwidowanych od nich - bez problemów. Przy podpisywaniu umowy nie chcą zaświadczenia o żniżkach a dopiero podczas szkody. Jak masz OC+AC to z automatu masz Autoszyby (na zamiennikach -bez utraty zniżek, bez udziału własnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś ma jakieś doświadczenia? zastanawiam się nad pakietem OC i AC, bo dostalem od nich niezłą

> ofertę, ale nic o nich nie wiem.

Miałem przez Mbank, OC, raz zgłaszałem szkodę, jako poszkodowany, sprawca nie miał OC, sprawa z funduszu, ale należało zgłosić przez jakiekolwiek towarzystwo ubezpieczeniowe, i ja głupek zamiast iść do pierwszego lepszego ubezpieczyciela na mieście zgłosiłem korespondencyjnie przez mojego ubezpieczyciela, gdzie było wszystko opisane czarno na białym, tłumaczone jak chłop chłopu. Po długim okresie czasu (przekraczając ustawowy czas) przysłali mi pismo, że oni się nie poczuwają do wypłaty odszkodowania. Jakaś paranoja i masakra. Po wielu rozmowach telefonicznych, straconym czasie i nerwach uświadomieniu ich, gdzie i w jakim celu mają przesłać dokumentację, sprawa ruszyła dalej. Miałem wrażenie, że robią to po raz pierwszy i się uczą, a stosunek do klienta mają wybitnie olewający.

pzdr.

Edit.

AC w takiej firmie bym nie zaryzykował, nawet gdyby było gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś ma jakieś doświadczenia? zastanawiam się nad pakietem OC i AC, bo dostalem od nich niezłą

> ofertę, ale nic o nich nie wiem.

mialem kolizje w 2009 r. z mojej winy...kolizja pod stacja paliw....wszystko OK i poszkodowany i ja jako winowajca...polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kombinacjach kosztorysowych tak bywa. Ja wykupuję u dilera gdzie kupowałem samochód, właściciel jest też likwidatorem w Benefii. W razie co wstawiam do warsztatu i odbieram naprawione, nawet bez problemu ostatnio zastępczy dostałem. Nie zależy mi na "zarabianiu" z ubezpieczenia więc nie kłócę się z TU niezależnie którym i wszystko zawsze było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś ma jakieś doświadczenia? zastanawiam się nad pakietem OC i AC, bo dostalem od nich niezłą

> ofertę, ale nic o nich nie wiem.

Dziś byłem w Benefii i mi policzył 1751 zł, tj 145 zł więcej niż rok temu.

OC i AC od 2004 r u nich, dwa razy korzystałem z AC, ostatni raz chyba 5 lat temu.

Jutro jadę do agenta i szukam innych ofert

W Hestii niby trochę więcej, bo żona nie ma 29 lat i jest zwyżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.