Skocz do zawartości

Czy suzuki jimny ma jeszcze coś...


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> ...ze starych porządnych suzuki, czy to jakiś współczesny "kosmopolityczny wynalazek"?

> Pytam o jakość/awaryjność.

znaczek i ciasnotę wewnątrz grinser006.gif

a tak poważnie to tak, rama, mosty reduktor ... niestety upstrzone gadżetami - nie ma już wajchy do reduktora a śmieszne guziczki

intercooler włożony na samym dole zderzaka, same zderzaki dość nisko itd

silnik reno (diesel), a benzyna chyba nie ma jakiś wad hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się podłącze. Czy ten samochód do jazdy po mieście i do pracy (10km) to dobry pomysł?

to zależy, przejedź się tym i musisz sam zdecydować

moja mulher.gif jeździ vitarą 94r. (Igen) i nie narzeka, zwłaszcza jak są takie warunki jak teraz

auto się buja, skacze, trza kontrolować w koleinach, słabo hamuje ... ale ma swoje zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się podłącze. Czy ten samochód do jazdy po mieście i do pracy (10km) to dobry pomysł?

Małe autko, mały komfort, ciasnota wewnątrz. Budowa zawieszenia preferuje leśne dukty i ew teren a nie asfalty. W trasie trzeba się nawalczyć z utrzymaniem kierunku jazdy.

I pilnować włączania napędu 4x4, aby po wjechaniu na czarne szybko go wyłączyć, bo się poniszczy dyfer.

Z Suzuki na miasto masz SX4 - bardziej osobowe autko, nadal spory prześwit, samodołączający się napęd tylnej osi (jest też ustawienie Lock), przestronniejsze, lepiej prowadzące się po czarnym. Za to nadal zbyt hałaśliwe.

Jak na miasto, nieduże i z napędem 4x4, to może jakieś Justy. hmm.gif

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe autko, mały komfort, ciasnota wewnątrz. Budowa zawieszenia preferuje leśne dukty i ew teren a

> nie asfalty. W trasie trzeba się nawalczyć z utrzymaniem kierunku jazdy.

> I pilnować włączania napędu 4x4, aby po wjechaniu na czarne szybko go wyłączyć, bo się poniszczy

> dyfer.

> Z Suzuki na miasto masz SX4 - bardziej osobowe autko, nadal spory prześwit, samodołączający się

> napęd tylnej osi (jest też ustawienie Lock), przestronniejsze, lepiej prowadzące się po

> czarnym. Za to nadal zbyt hałaśliwe.

> Jak na miasto, nieduże i z napędem 4x4, to może jakieś Justy.

> Pozdrawiam

> Bartek

Bartek, nie wiesz, że kobiety kupuja "oczami"? grinser006.gif

Nie wiem, jak u Toościka, ale w moim przypadku nie chodziłoby (ewentualnie) o 4x4 czy inne zalety jimny, ale o "kółko na tylnych drzwiach". grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bartek, nie wiesz, że kobiety kupuja "oczami"?

No wieeeeeeem, ale pytanie zadaje na forum nie kobita, tylko facet. Ja bym tam nie dopuścił do sytuacji, żeby moja kobieta wybrała samochód wyłączeni wg swojego widzimisię, kierując się wyłącznie "niesamochodowymi" cechami, tj. kolor czy kółko na tylnych drzwiach.

> Nie wiem, jak u Toościka, ale w moim przypadku nie chodziłoby (ewentualnie) o 4x4 czy inne zalety

> jimny, ale o "kółko na tylnych drzwiach".

No to pokazać jej trzydrzwiową Rav4 i Vitarkę. ok.gif

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bartek, nie wiesz, że kobiety kupuja "oczami"?

> Nie wiem, jak u Toościka, ale w moim przypadku nie chodziłoby (ewentualnie) o 4x4 czy inne zalety

> jimny, ale o "kółko na tylnych drzwiach".

czy kobita ma pojecie jak sie jezdzi tylnonapedowcem ?? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe autko, mały komfort, ciasnota wewnątrz. Budowa zawieszenia preferuje leśne dukty i ew teren a

> nie asfalty. W trasie trzeba się nawalczyć z utrzymaniem kierunku jazdy.

> I pilnować włączania napędu 4x4, aby po wjechaniu na czarne szybko go wyłączyć, bo się poniszczy

> dyfer.

> Z Suzuki na miasto masz SX4 - bardziej osobowe autko, nadal spory prześwit, samodołączający się

> napęd tylnej osi (jest też ustawienie Lock), przestronniejsze, lepiej prowadzące się po

> czarnym. Za to nadal zbyt hałaśliwe.

> Jak na miasto, nieduże i z napędem 4x4, to może jakieś Justy.

> Pozdrawiam

> Bartek

Strasznie tanie te justy, podejrzanie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czasami

> a biorac pod uwage wymiary to moze zaskoczyc imo

w takich warunkach zapina 4x4 cool.gif

moja mulher.gif jeździ vitarą od kilku lat, jak jest ślisko to woli jechać nią niż fordem

a suzuka stoi nie ma zimówiek, tylko opony ATki (takie prawie całoroczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktorego to na mokrym asfalcie nie wlaczasz.

i ?

to nie jest potwór który ma 200KM i zerwie przyczepność na mokrym

jeszczę raz napiszę, moja kobitka jeździ 5rok takim autem i daje radę, a nie kubica w spódnicy grinser006.gif

na mokrym trzeba się naprawdę postarać żeby tył zerwał przyczepność

a już żeby zarzuciło to nie wiem, musiał by być jakiś wyjątkowo kiepski asfalt

a na śliskim zapina się 4x4 i nie ma żadnego problemu

jedyny minus to konieczność wajchowania gdy wjeżdżamy/zjeżdżamy na śliskie

nie wiem jak w jamniku, ale u mnie trzeba się zatrzymać żeby zapiąć napęd (rozpiąć można już w czasie jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...ze starych porządnych suzuki, czy to jakiś współczesny "kosmopolityczny wynalazek"?

> Pytam o jakość/awaryjność.

Nie jest bardzo awaryjny. Jest bardzo ciasny w środku. Sillnik wyje a nie jedzie.

Tylko w offroad się nadaje, jazda po mieście nie będzie fajna.

Jeździłem miesiąc takim 4x4 służbowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.