Skocz do zawartości

Chcą mnie orżnąć?


mp79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sekwencję w lancerze 1,6. Sterownik lecho, wtryskiwacze magic (tyle przeczytałem na szybko pod maską). Po konkretnym rozgrzaniu silnika nie chciał on pracować na wolnych obrotach. Pojechałem do gaziarza. Podłączył laptop, coś tam poklikał i już było OK. Ostrzegł jednak, że wtryskiwacze będą w najbliższym czasie do wymiany.

Aktualnie problemem, jaki występuje (i występował w zasadzie od początku) jest niska kultura pracy na LPG (słychać cykanie). Jeździ normalnie, tylko teraz dla odmiany zdycha na wolnych obrotach przez kilkanaście sekund po przełączeniu się na LPG.

Typowy problem? Można samemu coś z tym zrobić, czy faktycznie bez fachowca się nie obejdzie?

To prawda, że w IV generacji są dwa filtry LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam sekwencję w lancerze 1,6. Sterownik lecho, wtryskiwacze magic (tyle przeczytałem na szybko pod

> maską). Po konkretnym rozgrzaniu silnika nie chciał on pracować na wolnych obrotach.

> Pojechałem do gaziarza. Podłączył laptop, coś tam poklikał i już było OK. Ostrzegł jednak, że

> wtryskiwacze będą w najbliższym czasie do wymiany.

> Aktualnie problemem, jaki występuje (i występował w zasadzie od początku) jest niska kultura pracy

> na LPG (słychać cykanie). Jeździ normalnie, tylko teraz dla odmiany zdycha na wolnych obrotach

> przez kilkanaście sekund po przełączeniu się na LPG.

> Typowy problem? Można samemu coś z tym zrobić, czy faktycznie bez fachowca się nie obejdzie?

> To prawda, że w IV generacji są dwa filtry LPG?

i po co zmineiałeś nubirę? tak byś jezdził na 2 gen i byłoby ok. widzisz ze masz problem.

prezes musisz wymienić te wtryskiwacze poniewaz magic jet to tłoczkowy wtryskiwacz. Po jakims czasie sie zaciera. Szybciej gdy wtryskiwacze sa zamontowane w innej pozycji niz pionowo.

pojedz do AC niech obadają, poza wtryskiwaczami moze byc klekajace cisnienie w reduktorze lub zle dobrane dysze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie to są dokładnie ile mają lat i jakie przebieg ?

Zdjęć nie mam jak teraz zrobić; w poniedziałek dopiero. Są to srebrzyste wałeczki o średnicy ok. 2 cm i wysokości ok. 3 cm. Czarne napisy:

MAGIC JET

67R 010738

http://enerma.pl/208-330-thickbox/listwa-rail-ig1-4cyl.jpg

Ile przejeździły - nie wiem, ale na pewno ponad 60 tys. km, z czego 7 - u mnie. Auto ma LPG od listopada 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i po co zmineiałeś nubirę? tak byś jezdził na 2 gen i byłoby ok. widzisz ze masz problem.

Nubirę nadal mam i jej kwestia jest znacznie bardziej złożona niż Ci się wydaje. wink.gif

> prezes musisz wymienić te wtryskiwacze poniewaz magic jet to tłoczkowy wtryskiwacz. Po jakims

> czasie sie zaciera. Szybciej gdy wtryskiwacze sa zamontowane w innej pozycji niz pionowo.

No właśnie one są bardziej w poziomie niż w pionie zamontowane. oslabiony.gif

> pojedz do AC niech obadają, poza wtryskiwaczami moze byc klekajace cisnienie w reduktorze lub zle

> dobrane dysze,

Dzięki; wezmę to pod uwagę. Zakładała 'Takada', a 'Lecho' poprawiało, żeby dało się jeździć - tyle wiem od poprzedniego właściciela. 275123014-zielony.gif Zapatrzyłem się na 'Lecho' z racji choćby tego, że już przy tym gmerali. 'AC' trochę onieśmiela ze względu na kolejki, o których słyszałem. I takimi bzdetami podejrzewam, że taka poważna firma nie będzie chciała się zajmować. A jeśli już - zaczną straszyć i każą wymienić całą elektronikę na swoją, mówiąc, że to, co mam, to nic niewarty badziew. Tak sobie wyobrażam. Dlatego traktuję tę opcję jako ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nubirę nadal mam i jej kwestia jest znacznie bardziej złożona niż Ci się wydaje.

> No właśnie one są bardziej w poziomie niż w pionie zamontowane.

> Dzięki; wezmę to pod uwagę. Zakładała 'Takada', a 'Lecho' poprawiało, żeby dało się jeździć - tyle

> wiem od poprzedniego właściciela. Zapatrzyłem się na 'Lecho' z racji choćby tego, że już

> przy tym gmerali. 'AC' trochę onieśmiela ze względu na kolejki, o których słyszałem. I takimi

> bzdetami podejrzewam, że taka poważna firma nie będzie chciała się zajmować. A jeśli już -

> zaczną straszyć i każą wymienić całą elektronikę na swoją, mówiąc, że to, co mam, to nic

> niewarty badziew. Tak sobie wyobrażam. Dlatego traktuję tę opcję jako ostateczność.

po takim przebiegu i montazu w poziomie wtryski do wymiany.

prezes grzebiesz sie w nubirze to wtryskiwaczy nie umiesz zmienic?

kup interfejs na allero do sterownika i sie podlacz do sterownika, bedziesz mil pewnosz ze nikt Cie nie orznie...

jak nie ac to stagmag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup interfejs na allero do sterownika i sie podlacz do sterownika, bedziesz mil pewnosz ze nikt Cie

> nie orznie...

Wiesz, przeczytałem kiedyś w jednym czasopiśmie takie mądre zdanie, że osprzęt do diagnostyki jest znacznie łatwiej zdobyć niż wiedzę potrzebną do jego obsługi. hmm.gif

Nowe wtryski, jak rozumiem, można zamontować w pozycji pionowej...

A nubiry już prawie rok nie naprawiam. I ciągle jeździ biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, przeczytałem kiedyś w jednym czasopiśmie takie mądre zdanie, że osprzęt do diagnostyki jest

> znacznie łatwiej zdobyć niż wiedzę potrzebną do jego obsługi.

> Nowe wtryski, jak rozumiem, można zamontować w pozycji pionowej...

> A nubiry już prawie rok nie naprawiam. I ciągle jeździ

magiki musza byc w pionie bo to sa tłoczkowe. teraz kupisz hany ,ktore mogab byc w innej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojedz do AC niech obadają, poza wtryskiwaczami moze byc klekajace cisnienie w reduktorze lub zle

> dobrane dysze,

AC nie chce dotykac sie instalek innych niz montowanych u nich

Mi nawet serwisowac Staga nie chcieli, bo poprzednik raczyl go w Wa-wie zamontowac, a nie w AC rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 'AC' trochę onieśmiela ze względu na kolejki, o których słyszałem. I takimi

> bzdetami podejrzewam, że taka poważna firma nie będzie chciała się zajmować. A jeśli już -

> zaczną straszyć i każą wymienić całą elektronikę na swoją, mówiąc, że to, co mam, to nic

> niewarty badziew. Tak sobie wyobrażam. Dlatego traktuję tę opcję jako ostateczność.

Z terminami AC to chyba jest tak, ze zalezy kiedy i jak trafisz, albo co chcesz hmm.gif.

Montaz LPG mialem za 2 dni, a serwis kiedys krzykneli 2 tygodnie.

Co do grzebania przez nich w Twojej instalce to stawiam, ze Cie splawia, jak juz tu koledze napisalem nie chcieli serwisowac mi nawet Staga, bo nie byl montowany u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką samą instalkę jak Ty. Też miałem problem z głośnymi wtryskami i chwilowymi wachnięciami obrotów.

Wywałiłem magicjety, założyłem nową listwę regfast, podłączenie do lapka, strojenie i wszystko działa jak ta lala. smile.gif

Spalanie z 13-14 miasto i 10-11 trasa, spadło na 9,5-10,5 i 8-8,5 claps.gif

Jesteś z Białego więc możesz do nich podejść i zakupić TO, zassać sofcik i samemu ogarnąć temat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzwoniłem do gaziarza i powiedział, że wtryskiwacze cykać zawsze będą. Nowe mogą jedynie ciszej cykać. spineyes.gif

Chyba jednak oleję system. Co prawda podczas jazdy na gazie potrafi mi się zapalić "sprawdź silnik", ale na kulturę pracy silnika oraz spalanie nie przekłada się to w jakikolwiek negatywny sposób. Samo cykanie jest do przeżycia; "klekotami" też przecież ludzie jeżdżą. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem do gaziarza i powiedział, że wtryskiwacze cykać zawsze będą. Nowe mogą jedynie ciszej

> cykać.

> Chyba jednak oleję system. Co prawda podczas jazdy na gazie potrafi mi się zapalić "sprawdź

> silnik", ale na kulturę pracy silnika oraz spalanie nie przekłada się to w jakikolwiek

> negatywny sposób. Samo cykanie jest do przeżycia; "klekotami" też przecież ludzie jeżdżą.

facepalm%5B1%5D.gif

magicjet to tłoczkowywtryskiwacz- cyka głosniej bo sie zuzywa... sondę masz jedną - łącząca pracę wszystkich wtryskowaczy, wiec jak padnie jeden to sonda moze nie widziec tego jednego , ale gniazda zaworowe poczują.

ale co tam, nie moje auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota jest dość prosta

ja jak zmieniałem valteka na regfasta musiałem również wymienić wkrętki w kolektorze oraz wężyki, bo średnica się nie zgadzała

w Jacusiu dostaniesz wszystko co trzeba-wtryskiwacze, wężyki, opaski, blachę do umocowania listwy wtryskowej

węzyk lepszy parker niż semperit, ale jest grubszy i trudniej go wyginać

narzędzia- szczypce, zestaw z bitami(torx lub imbus do dysz, płaski, krzyżak), przedłużki, coś do cięcia przewodów gumowych, metrówka zwijana

pod nowe wkrętki dobrze by było dać pastę uszczelniającą do gwintów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra. Jakich gratów jeszcze potrzebuję oprócz wtryskiwaczy, żeby zrobić to tak, by działało?

> Listwę też muszę zmienić?

> Jakieś fikuśne narzędzia nie są potrzebne?

i tak i nie,

zalezy czy bedziesz mocował 4 wtryskiwacze jako listwę czy oddzielnie...

masz tu juz w listwie - kupujesz taka - podłączasz wezyk do lpg, pozniej wezyki do wkretek, odpalisz auto i zobaczysz co i jak.

moze nie trzeba bedzie wymieniac wkrete - trzeba sprawdzic,

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie 20.GIF Muszę przyznać, że z Twojego opisu wydaje się to b. proste.

"Jabcoka" pewnie odwiedzę. Kupowałem u nich kiedyś graty do elpigaza. Ceny były niezłe, ale dojazd masakryczny. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, przyjacielu. ok.gif Teraz zostało już tylko pomału kompletować zestaw naprawczy, podtaczać rękawy i brać się do roboty. Do przyszłego tygodnia może jakoś się dupowóz doturla... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.