Skocz do zawartości

Fiesta mk 6 - czy warto kupić


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Pany

Szukam auta dla żony - w kręgu znalazł sie Ford Fiest mk 6 okolice 2001 - 2003. Przeglądając aukcje można spotkać m.in. takie zdjęcia:

07e3ug.jpg

Tak to w rzeczywistosci wyglada? ta kierownica wygląda na nieźle styraną - podany przebieg to 150 tyś.

ps. Autko dla żonki, tylko do miasta i tylko benzyna - 1,4 80 KM przy klimie da radę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany

> Szukam auta dla żony - w kręgu znalazł sie Ford Fiest mk 6 okolice 2001 - 2003. Przeglądając aukcje

> można spotkać m.in. takie zdjęcia:

> Tak to w rzeczywistosci wyglada? ta kierownica wygląda na nieźle styraną - podany przebieg to 150

> tyś.

> ps. Autko dla żonki, tylko do miasta i tylko benzyna - 1,4 80 KM przy klimie da radę?

> Pozdrawiam

Podobnie wytartą kierownicę miała teściowa w fusionie, przy przebiegu ok,80 tysi. Samochód w jej posiadaniu był od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany

> Szukam auta dla żony - w kręgu znalazł sie Ford Fiest mk 6 okolice 2001 - 2003. Przeglądając aukcje

> można spotkać m.in. takie zdjęcia:

> Tak to w rzeczywistosci wyglada? ta kierownica wygląda na nieźle styraną - podany przebieg to 150

> tyś.

> ps. Autko dla żonki, tylko do miasta i tylko benzyna - 1,4 80 KM przy klimie da radę?

> Pozdrawiam

Hmm, powiem tak. Sa tacy ludzie, ktorych lapska szybko zniszcza kierownice.

Moj Mondziak jezdzi ze mna jakies 40tys km i przez ten czas tam, gdzie najczesciej trzymam reke, kiera wyglada podobnie. Jak kupowalem, to jedynie te srebrne plastikowe poprzeczki na kierownicy byly lekko wytarte. Ale ja po prostu mam chyba jakis agresywny pot... Mondziak ma aktualnie ok 137tys km.

To samo mialem w Primerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany

> Szukam auta dla żony - w kręgu znalazł sie Ford Fiest mk 6 okolice 2001 - 2003. Przeglądając aukcje

> można spotkać m.in. takie zdjęcia:

> Tak to w rzeczywistosci wyglada? ta kierownica wygląda na nieźle styraną - podany przebieg to 150

> tyś.

> ps. Autko dla żonki, tylko do miasta i tylko benzyna - 1,4 80 KM przy klimie da radę?

> Pozdrawiam

Szkoda, że nie dasz rady podnieść pułapu do egzemplarza po lifcie, wnętrze było już wtedy dużo fajniejsze. ok.gif Te benzynowe silniki w Mk VI generalnie bardzo słabo ciągną (oczywiście z wyjątkiem tych mocnych), ale do spokojnego turlania się po mieście na pewno wystarczy. O korozji wiesz? zlosnik.gif

P.S. Widzę, że jesteś z Mikołowa, ja w tym mieście się urodziłem. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany

> Szukam auta dla żony - w kręgu znalazł sie Ford Fiest mk 6 okolice 2001 - 2003. Przeglądając aukcje

> można spotkać m.in. takie zdjęcia:

> Tak to w rzeczywistosci wyglada? ta kierownica wygląda na nieźle styraną - podany przebieg to 150

> tyś.

> ps. Autko dla żonki, tylko do miasta i tylko benzyna - 1,4 80 KM przy klimie da radę?

> Pozdrawiam

Do spokojnej jazdy spokojnie wystarczyok.gif

Focusem 2 kombi z tym silnikiem robilismy z kumplem trasy do Wloch na narty, bez wiekszego problemu.

Licznikowe 130 mozna bylo spokojnie jechac ze spalaniem rzedu 8/100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nie dasz rady podnieść pułapu do egzemplarza po lifcie, wnętrze było już wtedy dużo

> fajniejsze. Te benzynowe silniki w Mk VI generalnie bardzo słabo ciągną (oczywiście z

> wyjątkiem tych mocnych), ale do spokojnego turlania się po mieście na pewno wystarczy. O

> korozji wiesz?

> P.S. Widzę, że jesteś z Mikołowa, ja w tym mieście się urodziłem.

No właśnie jak jest z tą ruda w tych latach, jakieś konkretne elementy do sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jak jest z tą ruda w tych latach, jakieś konkretne elementy do sprawdzenia?

Standard do sprawdzenia (jak chyba w każdym Fordzie) to drzwi, dolne krawędzi no i pod uszczelkami warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fiestę 1.25 75 km, 2004 r. Przebieg ponad 100.000. Do tej pry wymieniłem

1) klocki hamulcowe

2) paski rozrządu

3) pompa wody

Poza tym nic przy aucie nie robiłem, a nie traktuje goła godnie. Nawet akumulator jest ten sam od nowości (auto stoi pod chmurką). Jedyne co jeszcze uległo zużyciu to kluczyk się wytarł i guzik od klimy działa jakoś dziwnie, ale działa. Ja to autko polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to pali w miescie i w trasie.Ogladałem na allegro tez 1,4 80KM .Mysle tez na grande

Żonka ma taką "siłownię" w swoim fiestowozie - wprawdzie to mkIV z '96 ale wydaje mi się, że to ten sam motor (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi zlosnik.gif).

W każdym razie ostatnio spalanie mnie powaliło - 11 litrów na setkę hehe.gif Sprawdzone pod dystrybutorem zlosnik.gif Samo miasto na bardzo krótkich odcinkach. W trasy autko nie wyjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to pali w miescie i w trasie.Ogladałem na allegro tez 1,4 80KM .Mysle tez na grande

A o Clio nie myślałeś może? Też fajne autko ok.gif (choć zaraz Vadero mnie zjedzie) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o Clio nie myślałeś może? Też fajne autko (choć zaraz Vadero mnie zjedzie)

czemu? zlosnik.gif dobre autko, chyba najbardziej chwalone reno. Tanie i plastikowe, ale IMO wcale nie tańsze i bardziej plastikowej od wspomnianej fiesty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu? dobre autko, chyba najbardziej chwalone reno. Tanie i plastikowe, ale IMO wcale nie tańsze

> i bardziej plastikowej od wspomnianej fiesty.

Cliówkę z 2000 roku ma mój kumpel z pracy. Jeździ nią jego żona i podobno nie narzekają na nią (podobno jest do sprzedania zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wnętrze auta ze zdjęcia, wygląda na trzy razy taki przebieg, mówię to porównując do mojej fiesty. Moja ma coś około 90kkm i wygląda jak prawie nie używana, może naprawdę to kwestia skóry rąk ale aż mi trudno w to uwierzyć. Autko do miasta wystarczające, mogłoby mieć troszkę większy prześwit. Porównując do hondy, którą jeżdżę częściej, to fiesta jest dużo twardsza i sztywniejsza łącznie z tym jak wchodzą biegi. Ma lepszą widoczność w każdą stronę. Silnik 1,3 do miasta wystarcza, na trasę trochę za mały, mimo to podróż ok 400km w jedną stronę znieśliśmy bez bólu pleców i portfela, nie przekraczając 110km/h spaliła coś około 5 litrów. 2003 rok i rdzy nie widać za bardzo, nawet na leciutko przerysowanym błotniku, auto zimą bardzo mało jeżdżone może dlatego ale parkowane pod chmurką. Mam ją od pięciu lat wymienione klocki i oleje filtry na bieżąco, problemów brak. Dla kobiety fajne auto ale z klima to chyba jechać nie będzie . smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o Clio nie myślałeś może? Też fajne autko (choć zaraz Vadero mnie zjedzie)

teraz mam megane I po FL 1,6. Mysle czy wymienic rozrzad i jezdzic dalej ,czy wywalic 20K na cos mniejszego ,młodszego do miasta ,zadko w trasę. Oglądałem na allegro corse D,clio, grande fieste ..cos co mniej spali jak 1,6 i bedzie od 2008r.

Ten 1,4tdci jakiś wadliwy ?z dpf wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz mam megane I po FL 1,6. Mysle czy wymienic rozrzad i jezdzic dalej ,czy wywalic 20K na cos

> mniejszego ,młodszego do miasta ,zadko w trasę. Oglądałem na allegro corse D,clio, grande

> fieste ..cos co mniej spali jak 1,6 i bedzie od 2008r.

> Ten 1,4tdci jakiś wadliwy ?z dpf

Jak masz Megankę I i to phase 2, to na Twoim miejscu (jeśli wózek zdrowy) bym zostawił. Ta Fiesta w tym tym wydaniu rozczaruje Cię w zestawieniu z MI. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Była robiona , ale po 5 latach nic sie nie dzieje,rudej brak

Ja bym nie zmieniał. Między Fiestą Mk VI przed liftem a Megane I ph 2 jest przepaść jeśli chodzi o wnętrze. Jak masz okazję to przejedź się taką Fiestą i sam zobaczysz (miałem kiedyś Mk VI, salonową, po lifcie więc znam temat z własnego doświadczenia) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiesty poszukiwań ciąg dalszy

Trafiła się z 2002 roku z silnikiem 1,3 70 KM. Jednostka jeszcze starego typu można wyczytać że paliwożerna - zna ktoś więcej jej bolączek? czy lepiej odpuścić?

Auto z polską przeszłością w stanie wizualnym idealnym, ok 90 tyś przebiegu (potwierdzone papierami)przysłowiowy golas jedynie ze wspomoaganiemi 1 poduszką. Z wad to jedno ognisko rudej przy otworze odpływowym drzwi i cieknący amortyzotor tył.

W tygodniu będe ją oglądał i zobacze jak ma się to w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany

> Szukam auta dla żony - w kręgu znalazł sie Ford Fiest mk 6 okolice 2001 - 2003. Przeglądając aukcje

> można spotkać m.in. takie zdjęcia:

> Tak to w rzeczywistosci wyglada? ta kierownica wygląda na nieźle styraną - podany przebieg to 150

> tyś.

> ps. Autko dla żonki, tylko do miasta i tylko benzyna - 1,4 80 KM przy klimie da radę?

> Pozdrawiam

Mam Fusiona 1,4 80km spalanie w mieście 9 l dlatego założyłem gaz , auto większe trochę od fiesty , ale bardzo fajne i funkcjonalne , z perspektywy czasu niezawodne ,ale szukał bym z silnikem 1,6 100 konnym spalanie to samo ale inna jazda chodź 80km uwierz że wystarczy , ostatnio zapakowałem się rodziną nad morze , do kufra wchodzą 4 opony 15 cali wiec wydaje mi się że jest spory , pomyśl nad tym autem , moja żona jest zachwycona grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Fusiona 1,4 80km spalanie w mieście 9 l dlatego założyłem gaz , auto większe trochę od fiesty ,

> ale bardzo fajne i funkcjonalne , z perspektywy czasu niezawodne ,ale szukał bym z silnikem

> 1,6 100 konnym spalanie to samo ale inna jazda chodź 80km uwierz że wystarczy , ostatnio

> zapakowałem się rodziną nad morze , do kufra wchodzą 4 opony 15 cali wiec wydaje mi się że

> jest spory , pomyśl nad tym autem , moja żona jest zachwycona

Rozważaliśmy opcję że Fiesta dla żony a Fusion dla mnie zlosnik.gif

Ford wlazł w nas juz na dobre facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważaliśmy opcję że Fiesta dla żony a Fusion dla mnie

> Ford wlazł w nas juz na dobre

Fusion stoi bardzo wysoko w bezawaryjności aut w przedziale wiekowym 6-7 lat i części w zamiennikach są naprawdę tanie claps.gifhttp://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?s=cbb7fd1367e3d953f9a4635ec4ff7147&f=100 tu masz wszystko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.