Skocz do zawartości

Jaką markę chłodnic wody polecacie?


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pacjent:

Skoda Superb 1.9 TDI 130KM Platinum, rok 2005

Jakiego producenta chłodnic wody polecacie?

Jakiś namiar na sprawdzonego dostawcę w Toruniu? A może przesyłka - da się bezpiecznie wysłać nową chłodnicę kurierem?

ASO życzy sobie 1200 brutto za samą chłodnicę.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiego producenta chłodnic wody polecacie?

Tutaj nie mam dużego doświadczenia, kupiłem do mojego bolidu chłodnicę BEHR HELLA cokolwiek to znaczy i tak jest MIC, czyli Made In China.

> A może przesyłka - da się bezpiecznie wysłać nową chłodnicę kurierem?

Nie ma żadnego problemu: odpowiedni karton i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Nissens.

Hella również jest bardzo dobra, w wielu autach (np. w Oplu) chłodnice tej firmy montowane są na pierwszy montaż. To samo Magneti Marelli, które również jest dobre.

Brat posiada chłodnicę Thermotec w Astrze F i nie narzekał na spasowanie, a tym bardziej na szczelność tej chłodnicy, także jako budżetowy model można polecić.

Są jeszcze chłodnice NRF, ale z tymi nie miałem do czynienia.

Osobiście brałbym to co napisałem na początku. Dobra jakość w stosunku do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz cokolwiek. W przypadku chłodnic wody wszystkie są podobnej jakości i większość to produkcja chińska.

Ja np z Valeo mam niemiłe doświadczenia. Kupowałem chłodnicę wody tej firmy, zamontowałem, nalałem płyn i okazało się, że cieknie. Na plastikowej obudowie była dziurka. Oddałem na reklamację do dystrybutora Valeo i nie uznali, stwierdzili, że dziurka powstała przy montażu. 320 zł w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ASO życzy sobie 1200 brutto za samą chłodnicę.

> Pozdrawiam,

> Tomek

W IC bez zniżek Nissens kosztuje trochę ponad 400 PLN, jakbyś zamówił z samego rana to jest szansa na popołudnie w Toruniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W IC bez zniżek Nissens kosztuje trochę ponad 400 PLN, jakbyś zamówił z samego rana to jest szansa

> na popołudnie w Toruniu.

IC nie ma tego Nissensa ani w centrali, ani na filiach, więc na pewno nie sprzedadzą.

Do autora: Jedź do IC na Grudziądzkiej 122a. Mają na miejscu Thermotec za 284 zł detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IC nie ma tego Nissensa ani w centrali, ani na filiach, więc na pewno nie sprzedadzą.

Po nr z ETKI 8D0121251BH zamienia się na NIS 60299, która 1 szt leży w Czosnowie a 2szt właśnie wjeżdżają na magazyn.

To tak na szybko, jakbym miał potwierdzić na 100% to potrzebuję VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po nr z ETKI 8D0121251BH zamienia się na NIS 60299, która 1 szt leży w Czosnowie a 2szt właśnie

> wjeżdżają na magazyn.

> To tak na szybko, jakbym miał potwierdzić na 100% to potrzebuję VIN.

Z tych co kolega podał to najtańszą z NRF mogę Ci podesłać za 200zł, valeo 210zł, hella 330zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po nr z ETKI 8D0121251BH zamienia się na NIS 60299, która 1 szt leży w Czosnowie a 2szt właśnie

> wjeżdżają na magazyn.

> To tak na szybko, jakbym miał potwierdzić na 100% to potrzebuję VIN.

Właśnie tego Nissensa sprawdzałem i nie ma go w centralnym magazynie, ani na żadnej filii w Polsce. Nie wiem, gdzie Ty to widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hella-BEHR, Nissens, NRF Modine

wszystkie ponoć porównywalnej jakości, tu kierowałbym się ceną, która tańsza bym wziął. U siebie w BMW w oryginale był NRF, przetarcie mechaniczne intercoolera i nieszczelność, zamiast wymiany w ciemno na nowy za 400-600 PLN oddałem do warsztatu naprawy chłodznic i naprawili za 70 PLN.

Przed zakupem przeszukując rynek natrafiłem na tego gościa:

Chłodnice Bydgoszcz

ceny dobre i dobra dostepność towaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo ja jestem ślepy, albo coś tu koledzy ściemniacie. Dla mnie "0" to znaczy, że nawet pół

> chłodnicy nie ma.

Dzisiaj nie ma, wcz 1 szt w centrali wisiała w momencie pisania posta, aż celowo stan sprawdziłem w danej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj nie ma, wcz 1 szt w centrali wisiała w momencie pisania posta, aż celowo stan sprawdziłem w

> danej chwili.

Dwa dni temu nie było w centrali (wtedy pisałem o tym w tym wątku), wczoraj nie było i dzisiaj nie ma, więc nie mów mi, że IC zamówił chłodnicę u producenta do popularnego auta jakim jest Superb, Passat i A4 w ilości 1szt oraz dziwnym zbiegiem okoliczności, po kilku godzinach towar zniknął z półki.

Przyznaj, że sprawdziłeś na stronie IC, bo właśnie tam wszedłem i widzę, że piszą 1 szt. Niestety ich aktualizacje są z księżyca i w rzeczywistości nie ma tych chłodnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa dni temu nie było w centrali (wtedy pisałem o tym w tym wątku), wczoraj nie było i dzisiaj nie

> ma, więc nie mów mi, że IC zamówił chłodnicę u producenta do popularnego auta jakim jest

> Superb, Passat i A4 w ilości 1szt oraz dziwnym zbiegiem okoliczności, po kilku godzinach towar

> zniknął z półki.

> Przyznaj, że sprawdziłeś na stronie IC, bo właśnie tam wszedłem i widzę, że piszą 1 szt. Niestety

> ich aktualizacje są z księżyca i w rzeczywistości nie ma tych chłodnic.

Możesz nie robić ze mnie imbecyla?Skoro mam katalog IC to po co mam zaglądać na ich www?F7, wkleiłem nr, sprawdź dostępność w danej chwili,bo nie codziennie aktualizuje bo mało od nich biorę bo mają spore ceny i w centrali wynik był jeden, wierz lub nie, mam to w nosie, ale nie stosuj jakichś ubeckich zagrywek-Przyznaj się że...jak miałbym jakikolwiek w tym cel by kogoś tu okłamać czy jest ta sztuka czy nie ma, weź się zastanów czasami zanim napiszesz jakąś durnotę, bo akurat takie teksty są deko nie na miejscu i mógłbyś je sobie darować.Z resztą dodam że w IC nie pierwszyzna ze stanami właśnie, zależy jak im się serwer zreplikuje, czasami pokazuje że jest, zamawiało się, a potem w statusie dopiero odwalało jako brak na magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie tego Nissensa sprawdzałem i nie ma go w centralnym magazynie, ani na żadnej filii w Polsce.

> Nie wiem, gdzie Ty to widzisz.

Akurat 06.07.2012 była 1 szt, która właśnie dzisiaj wyjechała do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.