Skocz do zawartości

realne spalanie insygnia 2.0cdti 130 koni, katalogowe 4,9 L


pasam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosze o realne wartosci, jesli ktos ma dokladnie ten silnik. UWAGA: wersja 2.0cdti 130 koni ma 2 wartosci spalania. Zalezy to chyba od oprogramowania silnika itd. Dla jasnosci roznia sie emisja CO2: 159g - spala katalogowo 6 Litrow, a 129g - 4,9 L. Chodzi mi oczywiscie o ten 4,9 Litra. Prosze w odpowiedzie uwzglednic emisje CO2.

Czytalem o wysokich warstosciach spalania na stronie o raportach, ale podejrzewam, ze te wartosci dotycza w wiekszosci CO2 =159.

Aktualnie jezdze astra 1,3 cdti nominalnie 4,9 L, realnie 5,2. Nie chcialbym sie zdziwic po zamianie na insygnie, ze ta wersja 130 k. (CO2=129) spali wiecej jak 5,5....

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie jezdze astra 1,3 cdti nominalnie 4,9 L, realnie 5,2. Nie chcialbym sie zdziwic po

> zamianie na insygnie, ze ta wersja 130 k. (CO2=129) spali wiecej jak 5,5....

> Dziekuje i pozdrawiam

Ile kilometrow robisz rocznie, ze robi Ci to jakakolwiek roznice? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40 000/100 * 0,3 = 120l ON różnicy

> Przy cenie auta jakim jest Insignia może to być wartość pomijalna.

No tak, ale raporty spalania podaja od 6,5 do 8..

Tak jak pisalem do 5,5 wszystko OK, ale jesli pali o 1 Litr wiecej (a wedle raportow nawet 2), to dla mnie jest kryterium eliminujace. nowy passat (1,6 tdi) pali realnie 4,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale raporty spalania podaja od 6,5 do 8..

> Tak jak pisalem do 5,5 wszystko OK, ale jesli pali o 1 Litr wiecej (a wedle raportow nawet 2), to

> dla mnie jest kryterium eliminujace. nowy passat (1,6 tdi) pali realnie 4,7.

Skoro raporty spalania tyle podaje, to pewnie tak wlasnie jest...

Nie uwierze, ze auto wazace pewnie z 1,7 tony bedzie palilo srednio w okolicach 5 litrow...

I nadal uwazam, ze przy cenie rzedu 100kPLN za auto nie wiem po co sie tym w ogole przejmowac... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale raporty spalania podaja od 6,5 do 8..

> Tak jak pisalem do 5,5 wszystko OK, ale jesli pali o 1 Litr wiecej (a wedle raportow nawet 2), to

> dla mnie jest kryterium eliminujace. nowy passat (1,6 tdi) pali realnie 4,7.

Siłą rzeczy tak jest, silnik Passata ma mniejszą pojemność i pewnie mniejszą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro raporty spalania tyle podaje, to pewnie tak wlasnie jest...

> Nie uwierze, ze auto wazace pewnie z 1,7 tony bedzie palilo srednio w okolicach 5 litrow...

> I nadal uwazam, ze przy cenie rzedu 100kPLN za auto nie wiem po co sie tym w ogole przejmowac...

Bzdura!!! Placac taka kase, wymagam zeby specyfikacja produktu zgadzala sie z rzeczywistioscia (z mala tolerancja). Kupujac dacie logan badz inna, nie oczekuje ze spalanie bedzie sie zgadzalo dokladnie, ale w samochodach za powyzej 60kpln TAK. Dlatego postanowilem to pytanie, aby osoby majace dokladnie ten model silnika podzielily sie doswiadczeniem z reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura!!! Placac taka kase, wymagam zeby specyfikacja produktu zgadzala sie z rzeczywistioscia (z

> mala tolerancja). Kupujac dacie logan badz inna, nie oczekuje ze spalanie bedzie sie zgadzalo

> dokladnie, ale w samochodach za powyzej 60kpln TAK. Dlatego postanowilem to pytanie, aby

> osoby majace dokladnie ten model silnika podzielily sie doswiadczeniem z reszta.

No i pewnie w warunkach jakich dokonywany jest pomiar, wszystko sie zgadza...

Ja potrafie na tej samej trasie spalic 6.5/100 jak i 10/100, w zaleznosci od humoru grinser006.gif

Wypozycz sobie takie auto na weekend i zobacz, bo kazdemu bedzie palic inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupujac dacie logan badz inna, nie oczekuje ze spalanie bedzie sie zgadzalo

> dokladnie, ale w samochodach za powyzej 60kpln TAK.

A co z Dacia Logan na wypasie, co kosztuje wiecej niz 60k PLN?

No i skad sie wzielo 60k PLN, wyjasnisz te magiczna liczbe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale raporty spalania podaja od 6,5 do 8..

> Tak jak pisalem do 5,5 wszystko OK, ale jesli pali o 1 Litr wiecej (a wedle raportow nawet 2), to

> dla mnie jest kryterium eliminujace. nowy passat (1,6 tdi) pali realnie 4,7.

A skąd to "realne" wzięte?

PAtrząc na spritmonitor.de to, jak wszędzie, jest spory rozrzut.

Ja miałem vektrę 1,9cdti i spaliła średnio 5.8l przez 60kkm; szwagier ma taką samą i pali 7.5 przez około 100kkm - wszystko zależy od tego gdzie i jak sie jeździ.

IMO skoro w combo masz 4.7/5.2 to w insygni (przy tej samej jeździe) nie będzie więcej jak literek powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Prosze o realne wartosci, jesli ktos ma dokladnie ten silnik. UWAGA: wersja 2.0cdti 130 koni ma 2

> wartosci spalania. Zalezy to chyba od oprogramowania silnika itd. Dla jasnosci roznia sie

> emisja CO2: 159g - spala katalogowo 6 Litrow, a 129g - 4,9 L. Chodzi mi oczywiscie o ten 4,9

> Litra. Prosze w odpowiedzie uwzglednic emisje CO2.

> Czytalem o wysokich warstosciach spalania na stronie o raportach, ale podejrzewam, ze te wartosci

> dotycza w wiekszosci CO2 =159.

> Aktualnie jezdze astra 1,3 cdti nominalnie 4,9 L, realnie 5,2. Nie chcialbym sie zdziwic po

> zamianie na insygnie, ze ta wersja 130 k. (CO2=129) spali wiecej jak 5,5....

> Dziekuje i pozdrawiam

Wątek zamykam, brak merytorycznej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.