Skocz do zawartości

Skoda Rapid vs Peugeot 301/Citoren C-Elysee


wodzu

Rekomendowane odpowiedzi

> Dlaczego nie? Silnik praktycznie bezobsługowy z łańcuchem, bardzo przyzwoicie przyspiesza, średnie

> spalanie z trzech tygodni jazdy po śniegu w mieście z butem w podłodze 7,5 litra. Z 60km/h na

> szóstym biegu przyspiesza bez sensacji. Jestem pod dużym wrażeniem

serio??!! ztcp jak bylem na jezdzie probnej i30 1.4 to bylo to tak (na pokladzie ja i sprzedawca dosc slusznej wagi):

-2 krpm but = muł

- 2.5krpm ... j.w.

- 3krpm ... j.w.

....

....

i tak doszedlem do 5 krpm, dalej nie chcialo mi sie probowac, w koncu chodzilo o zakup auta rodzinnego. 1.6 w ceedzie zachowuje sie o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serio??!! ztcp jak bylem na jezdzie probnej i30 1.4 to bylo to tak (na pokladzie ja i sprzedawca

> dosc slusznej wagi):

> -2 krpm but = muł

> - 2.5krpm ... j.w.

> - 3krpm ... j.w.

> ....

> ....

> i tak doszedlem do 5 krpm, dalej nie chcialo mi sie probowac, w koncu chodzilo o zakup auta

> rodzinnego. 1.6 w ceedzie zachowuje sie o niebo lepiej.

Tez mnie to rozbawilo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serio??!! ztcp jak bylem na jezdzie probnej i30 1.4 to bylo to tak (na pokladzie ja i sprzedawca

> dosc slusznej wagi):

> -2 krpm but = muł

> - 2.5krpm ... j.w.

> - 3krpm ... j.w.

> ....

> ....

> i tak doszedlem do 5 krpm, dalej nie chcialo mi sie probowac, w koncu chodzilo o zakup auta

> rodzinnego. 1.6 w ceedzie zachowuje sie o niebo lepiej.

Po prostu jesteś rozbestwiony przez hondzinę. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu jesteś rozbestwiony przez hondzinę.

nie przesadzajmy, do auta rodzinnego nie mam niewiadomo jakich wymagan jesli chodzi o osiagi. Lancer 1.6 jest wystarczajacy a zeby bylo smieszniej ma mniej koni (98) niz 1.4 z i30 (bodaj 109, takim jechalem), na szczescie konstruktorzy dali mu przyzwoita elastycznosc i reakcje na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

ogladalem dzis na zywo 301, ogolnie super auto jak za ta kase, mega przestronne, siadlem z przodu wygodnie, poszedlem do tylu i szok.... miejsca prawie jak w superbie;) potezny bagaznik, tylko nie ma w nim tapicerki... blacha... ogolnie jak za 37 kzl to super samochodzik;), taki opel astra classic w roku 2000:)

gdyby to byl liftback... to octavia papa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec dostał ofertę na 301 na niecałe 51 tys. pln - wersja ta środkowa z trzech, nie pamiętam

> nazwy, silnik 1.6 benzyna, do tego pakiet bluetooth (zawiera też lepsze radio). Ale chyba bez

> lakieru metalic. Moim zdaniem bardzo przyzwoita oferta.

> Zastanawia mnie tylko jedno: niska masa tego auta w danych katalogowych (stąd na pewno dobre

> osiągi). Z czegoś musi wynikać. Czy zaoszczędzili na matach wygłuszających, czy może na

> konstrukcji wpływającej na bezpieczeństwo? Bo na czymś na pewno.

> Tak czy inaczej samochód jest dosyć ciekawą propozycją dla kogoś, kto szuka auta prostego, taniego

> w eksploatacji, bez tysiąca poduszek powietrznych i zbędnych bajerów, oferującego możliwie

> dużo samochodu za możliwie jak najmniej pieniędzy.

Moi właśnie kupili takiego. Wersja 1.2 Allure (najwyższa) z dodatkami. Udało się wytargać za duuużo mniej. Odbiór będzie w wakacje.

IMO świetne auto jak za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za te same pieniądze dostanie Cruze w wersji LT z 2012 r. model z 2013 r. po faceliftingu.

> Z lakierem metalik, bluetooth, ster. radia z kierownicy, tempomatem, 6 poduszkami, św. p.gnielnymi,

> czujnikami parkowania, 4 szybami el., ESP itd.

> Z silnikiem 1,8 141KM.

> Już hatchback ma 4,5m długości, więc miejsca dosyć.

> O takie coś http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=286664495&page=0&vc=1

> Jest w czym wybierać

Próbowaliśmy z Cruzem - poniżej 50K nie ma nic sensownego. A Citroen/Peugeot potrafią nieźle z tej ceny zejść.

yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi właśnie kupili takiego. Wersja 1.2 Allure (najwyższa) z dodatkami. Udało się wytargać za duuużo

> mniej. Odbiór będzie w wakacje.

> IMO świetne auto jak za te pieniądze.

a mój tata ciągle łazi po salonach i szuka limuzyny za max 50 tys. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mój tata ciągle łazi po salonach i szuka limuzyny za max 50 tys.

To niech się tym przejedzie. Jak na taką popierdułkę to auto robi naprawdę pozytywne wrażenie. Dużo miejsca, ładne wykończenie, na pokładzie niemal wszystko co potrzebne.

Jedyne co mi się nie podobało to wyciszenie oraz mała chęć do współpracy ze strony silnika. A jeździłem tym 1.6, na papierze prezentującym się całkiem nieźle. Może dlatego, że porównanie mam głównie z moimi Chevroletami, może w tej klasie tak ma być? Ale IMO można spokojnie brać 1.2 i się turlać. To auto i tak się do szybkiej jazdy nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym słyszał mojego teścia wymagania

max (ale to absolutny MAX maxów ze wszystkim 50kzł)... bo po prostu auto nie może kosztować więcej, bo jak więcej to spisek i złodzeijstwo itd...

aha i warunek nr 2-MUSI być Skoda (jedyne auto które miał i nie miało kury na masce to "maluszek" był, a tak chyba przerobił wszystkie skody od 105, przez 130, Favoritkę, Felicję, Fabię sedan - teraz też już wie co kupi-Rapida. NIc to, że wąskie, bagażnik dla nich i tak za duży " (cytat:)"naprawy to jużnie to co kiedyś" - w sensie walnięty pasek na rajstopę i jazda... a jak nie miałeś poczucia, że jakąs część "zdobyłeś" to sięnie liczyło

Ot motoryzacyjnie zatrzymał się w demoludach na przystanku Skoda i już

Żeby nie było Teściu rocnzik 4'6, ale usiąśc do komputera i znaleźć co potrzebuje sobie potrafi i komórki używa :-)))

Jedyne co możesz top zawieźc na przejażdżkę jakimś autem innej marki... ale i tak kupi Skodę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś porównywał te modele w salonie. Interesuje mnie szczególnie Peugeot 301/C-Elysee.

> Pzdr

Ja się przymierzam do zamiany mojej wysłużonej Octavii właśnie na któregoś z bliźniaków PSA. Wizualnie bardziej podchodzi mi C_Elysee ale za to 2 km od domu mam ASO Peugeota no i mam dylemat...

Moja założenia to jak najtańsze, w miarę trwałe auto (porównywalne z Octavią jedynką) plus dużo miejsca na nogi z tyłu - jeździ dziecko w foteliku.

Z zakupowego punktu widzenia, Citroen jest bardziej "konfigurowalny" - w Peugeocie jak chcesz np klimę z wyświetlaczem albo chromy to musisz brać najwyszy model. Ceny są identyczne, pytanie kto bardziej zdejmie gacie.

Aha, na oba auta jest oferta flotowa i dla rolników, z ceny można urwać parę tysi na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.