Skocz do zawartości

Zmiana rodzaju oleju silnikowego


Kromek-atomek

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana oleju.

Poprzedni właściciel jeździł na Mobil1 0w40 TD, instrukcja zaleca Selenia WR 5W40.

Lać dalej Mobil-a czy wlać zalecaną Selenię? Czy zmiana wyjdzie silnikowi na lepsze czy na gorsze?

Przez ostatnie 5kkm nie zauważyłem ubytku oleju.

Aha, silnik 1.9 Multijet 16V no DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czeka mnie wymiana oleju.

> Poprzedni właściciel jeździł na Mobil1 0w40 TD, instrukcja zaleca Selenia WR 5W40.

> Lać dalej Mobil-a czy wlać zalecaną Selenię? Czy zmiana wyjdzie silnikowi na lepsze czy na gorsze?

> Przez ostatnie 5kkm nie zauważyłem ubytku oleju.

> Aha, silnik 1.9 Multijet 16V no DPF.

Jezeli jest wszystko ok to po co zmieniać, lej mobila ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytaj cały zwrot apropo zalecanych olejów i wklej

to z instrukcji od auta:

Charakterystyki jakościowe :

olej na bazie syntetycznej o lepkości SAE 5W-40 ACEA B4 spełniający wymagania FIAT 9.55535-N2

Płyny i smary oryginalne:

Selenia WR

Contractual Technical Reference Nr F515.D06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby mieć to co zaleca producent, może zalecany jest lepszy.

Polemizowałbym z tym czy selenia jest lepsza od mobila ale napewno jest droższa ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często czytam o tych podróbkach, ale jeszcze ani jednego przypadku opisanego na forum.

Ja kiedyś kupiłem chyba podróbkę Mobila 5W50, pewnie jakiś mineralny był zamiast niego, bo strasznie syfił przepustnicę. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często czytam o tych podróbkach, ale jeszcze ani jednego przypadku opisanego na forum.

Bo ludziska nie wiedzą przecież, że mają podróbkę zalaną. Co z drugiej strony daje do myślenia, czy ten onanizm olejowy i wyszukiwanie możliwie najdziwniejszych marek (podkreślam - marek, bo taki np. Amsoil to sam produkuje?) ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To skąd będę wiedział, że sklep motoryzacyjny za rogiem ma oryginały?

> Podróbki to te tańsze, a może podróbki sprzedawane dla niepoznaki za cenę oryginału to już nie

> podróbki?

Ja od kilku lat kupuję u tego samego dostawcy i nie mam problemów /nie internet/

Ewentualnie zakup w litrowych butelkach też w miarę bezpieczny. ok.gif

Ale najlepiej sprawdza sie pierwsza opcja czyli sprawdzony od lat sprzedawca w realu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To skąd będę wiedział, że sklep motoryzacyjny za rogiem ma oryginały?

Tego to chyba nawet sprzedawca moze nie wiedziec.

> Podróbki to te tańsze, a może podróbki sprzedawane dla niepoznaki za cenę oryginału to już nie

> podróbki?

Nie wiem. W zeszlym roku kupione 2 litrowe butelki Motul'a 5100 do motocykla, pierwsza w jednym sklepie, druga kilka dni pozniej w innym. Opakowania identyczne, w jednej olej koloru zlotego, w drugiej brazowego. Oba oryginaly, a moze ktorys to podrobka niewiem.gif ?? Na dzien dobry optycznie sie roznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszlym roku kupione 2 litrowe butelki Motul'a 5100 do motocykla. Opakowania identyczne, w jednej olej koloru zlotego,

> w drugiej brazowego. Oba oryginaly, a moze ktorys to podrobka ??

No widzisz, a ja zaś kupowałem do moto Castrola, a teraz Orlen moto 4t i tu i tu olej był barwy czerwonej. Ciekawe, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.