Skocz do zawartości

Kupno Astry J?


robiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

Czas zmienić posiadaną 9-letnia Merivę i wybór padł, choć wcześniej się zarzekałem, że nie, na Astrę J koniecznie z silnikiem 1.4 140KM i najlepiej nie srebrne lecz z pakietem chrom (Cosmo) (bo nie wiedzieć czemu strasznie ciężkie to auto). Czy macie jakieś sprawdzone źródła, gdzie mogę rozglądać się za takim autem? Nie chciałbym wydac więcej niż 45tys. zł. robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Rocznik: 2011

> Przebieg: 6 126 km

> I ty w to wierzysz??????

Sam nie wiem. Auto jest pokradzieżowe, kupione na licytacji od ubezpieczyciela. Stało jakiś czas. Mają faktury itp. W końcu to ASO Seata, więc czemu miałbym się narażać? Mają tam też pokradzieżowe bryki za 189tys. Z resztą nieważne, dla mnie za drogie...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowiedz się co zniknęło z tego auta i ile trzeba by było włożyć żeby doprowadzić do stanu

> fabrycznego

To mnie nie interesuje bo dla mnie za drogo. Poza tym, jeśli autoryzowany dealer oszukuje, kombinuje, podrabia dokumenty itp no to już nikomu nie można wierzyć...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym, jeśli autoryzowany dealer oszukuje, kombinuje, podrabia dokumenty itp no to już nikomu nie można wierzyć...

Dokładnie tak jak mówisz.

Poczytaj wątek o VC kupionej w wawie w Dixi Car zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak jak mówisz.

> Poczytaj wątek o VC kupionej w wawie w Dixi Car

Serio yikes.gif? To przecie można takiego dealera zgłosić do importera... W cenie do 42tys. bez problemu można kupić wersję Cosmo, ale z silnikiem...od kosiarki 1.4 100KM. Z turbo trudno...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To gdzie oprócz salonu kupić tą Astrę?

w ASO możesz kupić noffke bitą jako bezwypadkową zlosnik.gif

mogę ci podać przykład skody octavii noofki z salonu z przerysowanymi drzwiami i chamskiej polerce w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ASO możesz kupić noffke bitą jako bezwypadkową

> mogę ci podać przykład skody octavii noofki z salonu z przerysowanymi drzwiami i chamskiej polerce

> w ASO

Według tego co piszesz to w zasadzie nie można kupić używanego auta...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli gdzie? robiw

Wszędzie.

Ja do każdego auta podchodzę jednakowo, czy to salon, handlarz czy osoba prywatna. Sprawdzić trzeba pewne rzeczy nie patrząc na pochodzenie auta, na minę można wpaść wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszędzie.

> Ja do każdego auta podchodzę jednakowo, czy to salon, handlarz czy osoba prywatna. Sprawdzić trzeba

> pewne rzeczy nie patrząc na pochodzenie auta, na minę można wpaść wszędzie.

Czyli jak podchodzisz, co sprawdzasz? Podpowiedz niedoświadczonemu...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta VC kupił kolega z pracy

Jako, że jego tekst wraz ze zdjęciami zniknął już prawie na dobre z polskiego internetu (został w jakichś archiwach itd, ale już google nie za bardzo to indeksuje) to przekaż mu może żeby wrzucił na AK ten wątek z opisem i zdjęciami? Zarówno Opel jak i Motokącik są publiczne, więc google je indeksuje i nawet całkiem wysoko pozycjonuje. Będzie więc info dla przyszłych pokoleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Same pozytywy ;-). Tą cechę "uwielbiam" u Polaków ;-)...robiw

> PS.

> To gdzie oprócz salonu kupić tą Astrę?

Za 45 pewnie gdzies jakiegos szrota po przejsciach kupisz.

Za malo kasy chcesz sypnac i tyle.

Mozesz uwazac inaczej, a ja rownie dobrze moge sie mylic, jak kupisz to czego szukasz i nie bedzie po dziwnych przygodach odpisz - chetnie sie zdziwie.

Szukalem ostatnio Astr i jak widzisz skonczylo sie na H, za 45tys w dobrym stanie i pewnych z 2011 to w okazach z silnikiem 1,6 i okolicach 150kkm moglem przebierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 45 pewnie gdzies jakiegos szrota po przejsciach kupisz.

> Za malo kasy chcesz sypnac i tyle.

> Mozesz uwazac inaczej, a ja rownie dobrze moge sie mylic, jak kupisz to czego szukasz i nie bedzie

> po dziwnych przygodach odpisz - chetnie sie zdziwie.

> Szukalem ostatnio Astr i jak widzisz skonczylo sie na H, za 45tys w dobrym stanie i pewnych z 2011

> to w okazach z silnikiem 1,6 i okolicach 150kkm moglem przebierac.

Chyba żartujesz. Nówkę sztukę można było kupić (i nadal niektórzy mają) za 55tys. w promocji na 150-lecie Opla co prawda z silnikiem 1.6, ale nowa...to ile niby ma kosztować 3-letnia? 60tys? robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba żartujesz. Nówkę sztukę można było kupić (i nadal niektórzy mają) za 55tys. w promocji na

> 150-lecie Opla co prawda z silnikiem 1.6, ale nowa...to ile niby ma kosztować 3-letnia? 60tys?

> robiw

To sprawdz sobie ile kosztowala Cosmo z tym silnikiem hehe.gif

Bo pewnie pod 100-ke spokojnie...

Albo chociaz sprawdz ceny tych aut w DE...

Kupisz szrota i pozniej bedzie placz, no ale to Twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba żartujesz. Nówkę sztukę można było kupić (i nadal niektórzy mają) za 55tys. w promocji na

> 150-lecie Opla co prawda z silnikiem 1.6, ale nowa...

Dokładnie, brat za tyle kupił nówkę 1.6. Klima elektroniczna, alarm, cz. parkowania, radio z mp3, szyby el, halogen. Wydanie 45 na używkę ze 150kkm to lekka porażka, nawet nie wiem jaki by tam miał być wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba żartujesz. Nówkę sztukę można było kupić (i nadal niektórzy mają) za 55tys. w promocji na

> 150-lecie Opla co prawda z silnikiem 1.6, ale nowa...to ile niby ma kosztować 3-letnia? 60tys?

> robiw

Po 1 jak ja szukalem to tej promocji nie bylo, a jak sie do J przymierzylem to stwierdzilem, ze zle sie czuje w tym jej "kokpicie" - wole miec deeko wiecej przestrzeni wokol siebie.

Po 2 tez jestem zdania, ze ludzie wolaja chore ceny za uzywki (sprzedawca chcial ode mnie 34kzl za 5 letnia astre H z jak to okreslil "delikatnymi wgniotami po gradzie, gdzie nowa ok 45).

Po 3 nie mialem czasu jezdzic po calej Polsce, a szukalem w podlaskim, a ceny tu sa troche wyzsze niz na zachodzie kraju.

Po 4, ile jako nowka kosztuje/kosztowala ta wersja ktorej szukasz?

Po 5 sam piszesz, ze widziales juz cale 2 szt spelniajace nie do konca wymagania, czyli to 2 najtansze na allegro (w domysle cos z nimi nie tak, np. przejscia w postaci kradziezy, ograbienia i nie wiadomo w jaki sposob odbudowy tego cacka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sprawdz sobie ile kosztowala Cosmo z tym silnikiem

> Bo pewnie pod 100-ke spokojnie...

> Albo chociaz sprawdz ceny tych aut w DE...

> Kupisz szrota i pozniej bedzie placz, no ale to Twoja sprawa

W okolicach 100kpln to dało się wyrwać 1.6T, 1.4T powinno być tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 82tys. cennikowo - 17tys. upustu czyli 65tys. Ile w takim razie ma kosztować 2/3 latek? robiw

Sek w tym, ze sprzedajacy nie wychodza z cen po upuscie (placili kiedys np 82, a nie 65), a kieruja sie cenami ofertowymi na podobne auta uzywane z danego rocznika.

Nie wiem tez z jakiej okazji jest ten upust, wyprzedaz rocznika moze? Skonczy sie wyprzedaz i ceny wroca na 82.

EDIT: Doczytalem, ze podajesz ceny z produkcji 2013, wiec rynek jest jaki jest, ludzie nie sprzedaja prawie nowych aut w dobrych cenach.

Konkretnie, jest w ogloszeniach wiecej interesujacych Cie autek w "Twojej" cenie, czy marginalne 2-3 przypadki stanowiace odstepstwo od sredniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konkretnie, jest w ogloszeniach wiecej interesujacych Cie autek w "Twojej" cenie, czy marginalne

> 2-3 przypadki stanowiace odstepstwo od sredniej?

Ceny zaczynają się od 40tys. ale takie rozsądne to około 47tys. Jest też jeden warty zainteresowania za 50tys. ale to przekracza mój budżet: http://otomoto.pl/opel-astra-cosmo-C28204476.html

Reszta to sprowadzane jak np. ten: http://otomoto.pl/opel-astra-1-4t-140km-sport-bezwypadek-C28123795.html ...także jak widac spory problem...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 82tys. cennikowo - 17tys. upustu czyli 65tys. Ile w takim razie ma kosztować 2/3 latek? robiw

Realnie - 20k i tego sie trzymac. Skoro roczna gtc 1.6 T po demo jest za 65k to 45k za 1.4T jest bardzo realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceny zaczynają się od 40tys. ale takie rozsądne to około 47tys. Jest też jeden warty

> zainteresowania za 50tys. ale to przekracza mój budżet:

> http://otomoto.pl/opel-astra-cosmo-C28204476.html

> Reszta to sprowadzane jak np. ten:

> http://otomoto.pl/opel-astra-1-4t-140km-sport-bezwypadek-C28123795.html ...także jak widac

> spory problem...robiw

Przeciez jest do negocjacji. Jedz i powiedz ze za 45k wezmiesz skonczy sie na 46 moze 47. Wbrew pozorom takie auto bardzo ciezko sprzedac. Najwiekszy ruch jest w autach do 30k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.