Skocz do zawartości

Kiepski odbiór stacji radiowych


alien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od moje radio kiepsko łapie fale, straszne zakłócenia są i stacje które normalnie powinny działac bez zarzutu ( Radio PLUS, RMF FM) odbierane sa z zakłóceniami i bez RDSu. Zastanawiam sie co jest tego przyczyną. Nic z radiem nie robiłem, nic nie przełaczałem, nie zmieniałem...Miał ktos z was cos takiego?Radioodbiornik jest fabryczny...Czy to oznaka padającego radia czy raczej coś z instalacja? czy kabel idący od anteny ma jakies łączenia w którymś miejscu czy zakonczony jest wtyczka wpinana w radio??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wątpię, ale jeszcze możesz spróbować sprawdzić wtyczkę do radia czy czasem z nią nie ma jakiegoś

> problemu

Zawuazyłem jedną rzecz, po wyjęciu radia. Sygnał słabnie...jak radio przestaje "stykać" z wewnętrzna obudową metalową w desce rozdzielczej. Sygnał sie polepsza jak radio zaczyna dotykać do tej obudowy. Tak jakby brakowało masy...Usterka wystapiła w zasadzie nieoczekiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedzi dobrze, niestety. Jutro sprawdze jeszcze z drugiom radiem ( zostało mi oryginalne od tego

> auta, po zmianie na mp3 fabryczne)

Sprawdz jeszcze ten ten bat no i oczywista mase ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie...masę...hmm, w którym dokładnie miejscu sprawdzic ??

Z tyłu jest chyba taka sruba do mocowania jak nie to weż kawłek kabla dotknij obudowy radia i połącz z gołą karoserią ok.gif

Jezeli da efekt to zrób tak nową mase ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz tutaj watek o tym problemie !

> jakiś tekst

dzięki, własnie go czytam. Mam nadzieje, ze oczyszczenie złącza przy mocowaniu anteny do dachu pomoze. z podsufitką myslę, ze dam jakos radę. Jesli to nie pomoże to pewnie radio walnięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki, własnie go czytam. Mam nadzieje, ze oczyszczenie złącza przy mocowaniu anteny do dachu

> pomoze. z podsufitką myslę, ze dam jakos radę. Jesli to nie pomoże to pewnie radio walnięte...

Ale najpierw wymień radio a potem ewentualnie bebeszenie ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale najpierw wymień radio a potem ewentualnie bebeszenie

Oczywiście, ze tak zrobie... dobrze, ze mam to drugie radio, szkoda ze nie MP3, chociaz moze bebechy w radiu da sie podmienić, na wypadek gdyby okazało sie, ze to które w tej chwili mam włozone, ejst walnięte. Wtedy przełozylbym laser do starego, sprawnego radia). Chociaz pewnie nie tylko laser trzeba by przelozyć, aby działały MP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, ze tak zrobie... dobrze, ze mam to drugie radio, szkoda ze nie MP3, chociaz moze

> bebechy w radiu da sie podmienić, na wypadek gdyby okazało sie, ze to które w tej chwili mam

> włozone, ejst walnięte. Wtedy przełozylbym laser do starego, sprawnego radia). Chociaz pewnie

> nie tylko laser trzeba by przelozyć, aby działały MP3

Zawsze tak można spróbować ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to mam zagwozdkę...podłączylem drugie radio- równiez dziala kiepsko, sprawdziłem połączenie gniazda antenowego z dachem, odchylając podsufitkę - piękne, czysciutkie, nie zaśniedziałe, podmieniłem bat antenowy( co prawda od skody felicii sąsiadki, pasował) - równiez kiepsko działa. moze ten bat jest jakis inny, nie mam pojęcia. Efekt końcowy- wszystkie Wasze sugestie sprawdziłem i radio nadal słabo działa. co to w takim razie moze być??

Moze to??

http://www.sfora.pl/Gigantyczne-plamy-na-Sloncu-Ostrzezenie-NASA-dla-calej-planety-m52914

Ale to wszystkie radioodbiorniki by szwankowały, nie tylko mój:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkręcałeś to mocowanie czy tylko tak zerknąłeś?

nie odkręcałem, bo nie miałem dostatecznie duzo miejsca. Odchyliłem podsufitkę, żeby zerknąć, nie chciałem jej uszkodzic. Myslisz, ze mimo, że styk na zewnątrz wygladal jak nowy to w neiwidocznym miejscu mógł być zaśniedziały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie odkręcałem, bo nie miałem dostatecznie duzo miejsca. Odchyliłem podsufitkę, żeby zerknąć, nie

> chciałem jej uszkodzic. Myslisz, ze mimo, że styk na zewnątrz wygladal jak nowy to w

> neiwidocznym miejscu mógł być zaśniedziały??

Panie mi wystarczyło odkręcić i przykręcić na nowo nakrętkę, ale profilaktycznie całość pożądnie wyczyściłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie uszkodzić podsufitki w MW musisz z boku odkręcić zaślepki pod kratę takie białe i od góry zdjąć uszczelki drzwi wtedy będziesz mógł bardziej odchylić. Jak już to zrobisz proponuję sprawdzić sam przewód bo możliwe, że gdzieś ma przerwę. Przy prawych drzwiach pasażera za poszyciem progu z tego co kojarzę (ale mogę się mylić) jest łączenie przewodu antenowego, możliwe, że to ono się poluzowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy prawych drzwiach pasażera za

> poszyciem progu z tego co kojarzę (ale mogę się mylić) jest łączenie przewodu antenowego,

Masz na myśli przednie prawe drzwi? czy aby obadac łączenie przewodu antenowego, konieczne jest zdjęcie plastikowego progu pasazera z przodu, czy łączenie jest gdzies w okolicach przycisku odcinajacego dopływ paliwa...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz na myśli przednie prawe drzwi? czy aby obadac łączenie przewodu antenowego, konieczne jest

> zdjęcie plastikowego progu pasazera z przodu, czy łączenie jest gdzies w okolicach przycisku

> odcinajacego dopływ paliwa...?

Dokładnie w okolicach tego przycisku ale za plastikiem. Dwie śrubki odkręcasz i delikatnie wyrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak obstawiał padnięty układ w głowicy. Miałem tydzień temu to samo u siebie. Rano jadąc do pracy wszystko było ok a jak wracałem to już nie łapało stacji zbyt dobrze, gubiło sygnał stereo, szumiało. Wymieniłem układ na nowy i jak ręką odjął, radio gra czyściutko, bez zakłóceń. Cała operacja kosztowała mnie 38zł. To jest cena za nowy układ. Podmianę wykonałem we własnym zakresie ale jak ktoś nie ma smykałki do elektroniki to nie polecam tego robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słowa pochwały , próbowałem zrobić to samo w swoim i poległem.

Dziękuję grinser006.gif W pierwszym momencie myślałem żeby znaleźć jakiś serwis gsm gdzie mieliby sprzęt do lutowania takich układów, ale wkońcu złapałem lutownice w dłoń i powoli lutowałem nóżka po nóżce. Łatwo nie było bo odstępy między nóżkami układu to tylko 0.5mm ale pewna ręka i cienki grot w lutownicy i jakoś dałem radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja bym jednak obstawiał padnięty układ w głowicy. Miałem tydzień temu to samo u siebie. Rano

> jadąc do pracy wszystko było ok a jak wracałem to już nie łapało stacji zbyt dobrze, gubiło

> sygnał stereo, szumiało. Wymieniłem układ na nowy i jak ręką odjął, radio gra czyściutko, bez

> zakłóceń. Cała operacja kosztowała mnie 38zł. To jest cena za nowy układ. Podmianę wykonałem

> we własnym zakresie ale jak ktoś nie ma smykałki do elektroniki to nie polecam tego robić

Gdzie kupiłeś układ i jakie jest jego oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... Łatwo nie było bo odstępy między nóżkami układu to tylko 0.5mm ale pewna ręka i cienki

> grot w lutownicy i jakoś dałem radę

Ja wybrałem metodę zalania wszystkich nóżek cyną następnie z dużą mocą rozgrzania całości. Niestety lutownica była za słaba + kombinacje z różnymi lutownicami + kombinacje z własnej roboty grotami palacz.gif + brak doświadczenia z tak małym scalakami SMD = porażka. W końcu kupiłem nowe radyjko z USB zlosnik.gif

Dodam, że w Pile w serwisie za samą robociznę wymiany scalaka wołali coś około 150 zł yikes.gif

Ech, 15 - 20 lat temu żadne radio nie miało szans ze mną, teraz niestety jestem stary beksa.gif i nie nadążam za nowoczesną technologią miniaturyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podziwiam - jesli to ogarnałes tym przyrzadem

No właśnie takim przyrządem operowałem grinser006.gif tylko sobie najpierw odpowiednio grot spreparowałem

d2d7fee286228762m.jpg

Co do sposobu pokazanego na filmiku to w tym wypadku nie polecam. Sposób jest oczywiście pomocy jeśli przypadkiem kilka nóżek sklei się cyną, ale lutowania całego układu tym sposobem to może być ciężkie- wiem bo próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie takim przyrządem operowałem tylko sobie najpierw odpowiednio grot spreparowałem

Tak samo profilowałem groty jak potrzebowałem delikatnego lutowania.

> Co do sposobu pokazanego na filmiku to w tym wypadku nie polecam.

Mi jak skleiły się nóżki o rozstawie jak w układzie głowicy to nawet linką z super cieniutkich drucików posrebrzanych nie mogłem cyny usunąć. A na filmie jest rozstaw większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie procesory rozlutowuje sie na stole do tego przeznaczonym:D podgrzewana jest caly element i wyciagasz po chwili penseta<,>kolega robil tez tak ze opalarka podgrzewal i jak zaczelo sie ruszac to wyciagnal,ja tam nie mam cierpliwosci do takich rzeczy:D hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.