Skocz do zawartości

Czy i jakie wtryskiwacze ?


Tomrad

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Almerę N16 1,5 98KM przebieg 60kkm z zainstalowaną instalacją IV gen. z takimi podzespołami: butla Stako, wielozawór Tomasetto, sterownik 4Gas, wtryski Valtek żółte.

Podczas regulacji u miejscowego instalatora padła sugestia, żebym wymienił obecne Valteki na jakieś bardziej przewidywalne, które nie spowodują zubożenia mieszanki np. na jednym cylindrze i w konsekwencji wypalenia zaworów.

Proponuje budżetowo wtryski AC za 450zł z wymianą i strojeniem lub na bogato Hana za ok.700zł. Wspomniał też o Regfastach ale raczej niechętnie.

Co wy na to ? Jaki byłby wasz wybór ? Póki co instalacja chodzi bez zarzutu, ale wolałbym zapobiec ewentualnym szkodom w silniku na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hana na listwie ca 360 zł z przesyłką. Za wymianę 340 zł to za drogo wg mnie. Myślę, że góra 500 za wymianę z wtryskami Hana można dać. Ja wymieniałem w własnym zakresie, bo to żadna filozofia nie jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ostatnio zakupiłem polecany na http://lpg-forum.pl/ wtrysk barracuda w cenie 70zł szt, od 25tys

> mam czarne hanki i jedna leje w kolektor. Ostanio widać trend że hana pogorszyła sie

> jakościowo.

Hana tylko u Ciebie leje, czy więcej osób się skarżyło ?

No, baracude też biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hana na listwie ca 360 zł z przesyłką. Za wymianę 340 zł to za drogo wg mnie. Myślę, że góra 500

Spróbuję utargować chociaż do 600zł smile.gif

> wymianę z wtryskami Hana można dać. Ja wymieniałem w własnym zakresie, bo to żadna filozofia

> nie jest ...

Znaczy jak będę na święta w Radomsku to mogę wpadać ... ? wink.gifzlosnik.gif

A co myślicie o propozycji żeby dać wtryski AC ? Wiecie coś na ich temat, warte coś czy sobie odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuję utargować chociaż do 600zł

> Znaczy jak będę na święta w Radomsku to mogę wpadać ... ?

> A co myślicie o propozycji żeby dać wtryski AC ? Wiecie coś na ich temat, warte coś czy sobie

> odpuścić ?

ziomek

mogą być, cos na poziomie reg fast,

ja bym brał hany bo som w takiej samej cenie co barracudy.jak sie zepsuja to masz gwarancję.

sprawdz w megapolu

wtryski sam sobie wymień - chyba srubkę potrafisz odkręcic i wpiąć wtyczke od nowego wtrysku. pojedziesz na benzynie do gazownika i ustawi za 50-70zł. w sumie taka operacja bedzie kosztowac max 420zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym brał hany bo som w takiej samej cenie co barracudy.jak sie zepsuja to masz gwarancję.

> sprawdz w megapolu

> wtryski sam sobie wymień - chyba srubkę potrafisz odkręcic i wpiąć wtyczke od nowego wtrysku.

> pojedziesz na benzynie do gazownika i ustawi za 50-70zł. w sumie taka operacja bedzie

> kosztowac max 420zł.

Sprawdziłem w megapolu i będą Hany.

Co do wymiany to chyba faktycznie nie ma tam filozofi i spróbuję najpierw podejść sam do tematu.

Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na instalacji BRC są wtryski Keihin.

> Na chwilę obecną przejechały 160k km (samochód ma 185k km). Gdzieś koło 140k przebiegu poszły do

> czyszczenia i działają do dnia dzisiejszego.

> Czyli w sumie polecam

Zapomniałeś wspomnieć o ich cenie. Jakieś 1500 zł. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałeś wspomnieć o ich cenie. Jakieś 1500 zł.

Właśnie. wink.gif Choć z pewnością bardzo dobre to nie zainwestuje w to auto takiej kasy.

Hany 2001 po 345zł wydają się dobrym wyborem.

Do silnika 4-cylin. 98KM wystarczy model c-czarne (80-120KM) ?

Wtyczki są takie jak w Valtekach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie. Choć z pewnością bardzo dobre to nie zainwestuje w to auto takiej kasy.

> Hany 2001 po 345zł wydają się dobrym wyborem.

> Do silnika 4-cylin. 98KM wystarczy model c-czarne (80-120KM) ?

> Wtyczki są takie jak w Valtekach ?

a ja mam matrixa hd344, od 100kkm pracuje bez zarzutu.

i kosztuje 360zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hany 2001 po 345zł wydają się dobrym wyborem.

> Do silnika 4-cylin. 98KM wystarczy model c-czarne (80-120KM) ?

Wygląda na to, że powinny być dobre.

> Wtyczki są takie jak w Valtekach ?

W obecnie dostępnych egzemplarzach tak. Pierwsze miały wtyczki Denso i konieczne były przejściówki po kilkanaście zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie. Choć z pewnością bardzo dobre to nie zainwestuje w to auto takiej kasy.

> Hany 2001 po 345zł wydają się dobrym wyborem.

> Do silnika 4-cylin. 98KM wystarczy model c-czarne (80-120KM) ?

> Wtyczki są takie jak w Valtekach ?

http://lpg-forum.pl/sprzedam-nowe-czesci-do-instalacji-lpg-t18958-540.html

Napisz d uzytkownika Seba z lpg. forum,kupisz u niego Hany taniej niz u Drypy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hana tylko u Ciebie leje, czy więcej osób się skarżyło ?

> No, baracude też biorę pod uwagę.

Więcej osób widzi spadek w jakości hanek, u Seby masz też wspomniane barracudy, jak hanki do ja bym wybrał czerwone, u mnie 70KM czarne poszły dopiero przy ciśnieniu 1,35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.