Skocz do zawartości

Czyszczenie alufelg


Supaplex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś na głównym doczytałem o piance do czyszczenia felg. Wiele osób tutaj polecałą ją do zakupu na alledrogo. Pamiętam że na youtubie był nawet filmik z akcji tej piany, który każdy potwierdzał.

Niestety nie mogę w szukajcie nigdzie znaleźć tego tematu...

... mogę rozpocząć ponownie dyskusję która piana była by najlepsza do alufelg pokrytych znaczącą warstwą sadzy z klocków hamulcowych ? Coś do użytku na raz,dwa razy w roku dla zwykłego zjadacza chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kiedyś na głównym doczytałem o piance do czyszczenia felg. Wiele osób tutaj polecałą ją do zakupu

> na alledrogo. Pamiętam że na youtubie był nawet filmik z akcji tej piany, który każdy

> potwierdzał.

> Niestety nie mogę w szukajcie nigdzie znaleźć tego tematu...

> ... mogę rozpocząć ponownie dyskusję która piana była by najlepsza do alufelg pokrytych znaczącą

> warstwą sadzy z klocków hamulcowych ? Coś do użytku na raz,dwa razy w roku dla zwykłego

> zjadacza chleba.

Piana na myjni bezdotykowej nie daje rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kiedyś na głównym doczytałem o piance do czyszczenia felg. Wiele osób tutaj polecałą ją do zakupu

> na alledrogo. Pamiętam że na youtubie był nawet filmik z akcji tej piany, który każdy

> potwierdzał.

> Niestety nie mogę w szukajcie nigdzie znaleźć tego tematu...

> ... mogę rozpocząć ponownie dyskusję która piana była by najlepsza do alufelg pokrytych znaczącą

> warstwą sadzy z klocków hamulcowych ? Coś do użytku na raz,dwa razy w roku dla zwykłego

> zjadacza chleba.

ka walczylem z 12 letnimi felgami i powiem tak zadna magiczna piana nie daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to

mieszasz 1:3 z wodą i świetnie radzi sobie z każdym brudem.

BTW kropla tego spadła teściowej na kafelkę i zrobiła się taka idealnie czysta plama - potem mi zabrala całe opakowanie i wszystkie kafelki i fugi tym domyła do idealnej czystości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to

> mieszasz 1:3 z wodą i świetnie radzi sobie z każdym brudem.

> BTW kropla tego spadła teściowej na kafelkę i zrobiła się taka idealnie czysta plama - potem mi

> zabrala całe opakowanie i wszystkie kafelki i fugi tym domyła do idealnej czystości

dolicz jeszcze do tego cos do usuwania asfaltu oraz cos do usuwania opilkow metalicznych. Zgadadzam sie, ze ten kwasowy srodek ruszy stary zpieczony brud, ale zostanie jeszcze w cholere kropek i wzerow smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dolicz jeszcze do tego cos do usuwania asfaltu oraz cos do usuwania opilkow metalicznych. Zgadadzam

> sie, ze ten kwasowy srodek ruszy stary zpieczony brud, ale zostanie jeszcze w cholere kropek i

> wzerow

to jest silnie zasadowy środek, a nie kwasowy wink.gif

Asfalt i każdy jeden brud schodzi idealnie. psikasz, potem rozsmarowujesz pędzelkiem aż się zapieni,spłukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kiedyś na głównym doczytałem o piance do czyszczenia felg. Wiele osób tutaj polecałą ją do zakupu

> na alledrogo. Pamiętam że na youtubie był nawet filmik z akcji tej piany, który każdy

> potwierdzał.

> Niestety nie mogę w szukajcie nigdzie znaleźć tego tematu...

> ... mogę rozpocząć ponownie dyskusję która piana była by najlepsza do alufelg pokrytych znaczącą

> warstwą sadzy z klocków hamulcowych ? Coś do użytku na raz,dwa razy w roku dla zwykłego

> zjadacza chleba.

Tanio a skutecznie - Autoland - aukcja przykładowa, nie mam z nią nic wspólnego. Tym bardziej, że w każdym większym hiprze się to dostanie w zbliżonej cenie.

Jak ciut drożej, to wspomniany już ValetPro Blue Gel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś właśnie kupiłem w tamtym roku, bo też nie znalazłem postu, o który pisałem na górze drzewka.

Nazywało się jak zawsze, super mega extra ultra deluxe wash wheel in car plus i właśnie przed chwilą skończyłem tym zabawę. Na moim też napisane spryskać, odczekać i przetrzeć, ale później szorowałem szczotką z twardym włosiem i dałem se spokój. Chyba szybciej te zarosty brudu od pyłu hamulcowego szpachelką bym zetarł niż szczotką po tym czymś czym felgi pryskałem.

Mowa oczywiście o wewnątrz felg - z zewnątrz są na 5- po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie coś właśnie kupiłem w tamtym roku, bo też nie znalazłem postu, o który pisałem na górze

> drzewka.

> Nazywało się jak zawsze, super mega extra ultra deluxe wash wheel in car plus i właśnie przed

> chwilą skończyłem tym zabawę. Na moim też napisane spryskać, odczekać i przetrzeć, ale później

> szorowałem szczotką z twardym włosiem i dałem se spokój. Chyba szybciej te zarosty brudu od

> pyłu hamulcowego szpachelką bym zetarł niż szczotką po tym czymś czym felgi pryskałem.

> Mowa oczywiście o wewnątrz felg - z zewnątrz są na 5- po tym.

Kupiłeś dokładnie ten środek, o którym napisałem? Czy coś podobnego z marki Bottari czy innej śmiesznej?

Mi Atack pomógł usunąć na oko 6-7 letni pył na wewnętrznej stronie felg.

Może nie poszło na raz, ale na dwa dał radę. Tylko wspomagałem się pędzelkami malarskimi przy tym, zużyłem chyba ze trzy (okrągłe, o średnicy 5cm) na cały komplet felg. Pył zszedł cały. Gorzej było z zanieczyszczeniami smołowatymi - ale tu w ruch poszła plastikowa skrobaczka i benzyna ekstrakcyjna.

Generalnie - produkty Autolandu w moim odczuciu wyróżniają się bardzo na plus w gamie kosmetyków TANICH. W przeciwieństwie do np. "Moje Auto" dostępnych w wielu marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spędziłem ze szczotką o twardym włosiu nad czterema felgami około 1h. Spłukałem popsikałem, odczekałem, szczotkowałem i tak dal każdej felgi dwa razy.

Nie jestem zadowolony. Mam wrażenie, że to samo osiągnąłbym zwykłym detergentem, a nie specyfikiem za ponad-naście złotych ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie?

> Miejsce, które podałeś - jeżeli chodzi o sklep jest godne polecenie czy to pierwszy lepszy z sieci

> link do tego ?

Sklep godny polecenia, ja kupowalem juz u nich wosk, itd wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie?

> Miejsce, które podałeś - jeżeli chodzi o sklep jest godne polecenie czy to pierwszy lepszy z sieci

> link do tego ?

Człowiek z AK albo tam pracuje albo to jego biznes (tego nie wiem) jak chcesz rady to wejdź na kącik Towarzyski Matiza i poszukaj wątku o Truskawie grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak spędziłem ze szczotką o twardym włosiu nad czterema felgami około 1h. Spłukałem popsikałem,

> odczekałem, szczotkowałem i tak dal każdej felgi dwa razy.

> Nie jestem zadowolony. Mam wrażenie, że to samo osiągnąłbym zwykłym detergentem, a nie specyfikiem

> za ponad-naście złotych ;-(

Człowieku naucz się cytować. Bo dalej za chorobę nie wiem, do którego, wymienionego przeze mnie specyfiku się odnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowiek z AK albo tam pracuje albo to jego biznes (tego nie wiem) jak chcesz rady to wejdź na

> kącik Towarzyski Matiza i poszukaj wątku o Truskawie

chyba tylko pracuje frown.gif bo inaczej mielibyśmy na pewno jakiś rabacik jako klubowicze smile.gif

Generalnie od SCS biorę wszystkie kosmetyki i zawsze jestem zadowolony z jakości i doradzanie przed jakimś zakupem.... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie?

> Miejsce, które podałeś - jeżeli chodzi o sklep jest godne polecenie czy to pierwszy lepszy z sieci

> link do tego ?

ja tam kupuje bo to pare ulic ode mnie. kol Voodoo tam pracuje, więc z nim gadaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie pomoże i felgi będą zółte/czarne to benzyną ekstrakcyjna na szmateczce.. wink.gif i felga jest jak nowa bez wysiłku zlosnik.gif ale to ostateczność bo potrafi i lakier rozpuścić wiec trzeba używać jej z głową zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam SONAX do felg (chyba seria extreme, taki w srebrnej butelce-psiukaczu). Po spryskaniu pył z klocków robi sie czerwony i po 2-3min. świetnie zmywa się bezdotykowo karcherem. Jest to najlepszy ze środków jakich do tej pory używałem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.