Skocz do zawartości

PZU vs. MTU


centomaniak93

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie czy ktoś korzysta z ubezpieczeń w MTU ? Ma jakieś problemy z wypłacaniem odszkodowań . Mojemu tacie kończy się ubezpieczenie w PZU i ma płacić 2200zł ubezpieczenia natomiast w MTU przy tych samych warunkach kwota wynosi 1800zł więc troche spora róznica . Tylko jak wygląda to MTU w sprawie wypłacania odszkodowań w czasie kolizji czy też kradzieży pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie pytanie czy ktoś korzysta z ubezpieczeń w MTU ? Ma jakieś problemy z wypłacaniem

> odszkodowań . Mojemu tacie kończy się ubezpieczenie w PZU i ma płacić 2200zł ubezpieczenia

> natomiast w MTU przy tych samych warunkach kwota wynosi 1800zł więc troche spora róznica .

> Tylko jak wygląda to MTU w sprawie wypłacania odszkodowań w czasie kolizji czy też kradzieży

> pojazdu

MTU to taki "słup" którego sie wwybiera zeby miec papier w przypadku OC i niech sie martwia inni. Jak chcesz brać AC w MTU to pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam OC w MTU 3 lata i za każdy rok podnoszą mi o 50 pare złotych składke. 3 lata temu miałem

> najtaniej, ale teraz już nie.

hmm.gif A ja odwrotnie od 3lat na pełnych zniżkach i co roku mniej smile.gif

PS. niewiem.gif jak z wypłatą w przypadku szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie pytanie czy ktoś korzysta z ubezpieczeń w MTU ? Ma jakieś problemy z wypłacaniem

> odszkodowań . Mojemu tacie kończy się ubezpieczenie w PZU i ma płacić 2200zł ubezpieczenia

> natomiast w MTU przy tych samych warunkach kwota wynosi 1800zł więc troche spora róznica .

> Tylko jak wygląda to MTU w sprawie wypłacania odszkodowań w czasie kolizji czy też kradzieży

> pojazdu

Likwidowalem szkode z OC sprawcy tu i tu. W MTU jakies dziwne boje i problemy. W PZU bez laski i w dwa tygodnie wszystko bylo zalatwione i auto w warszracie naprawione bezgotowkowo. Od tamtej pory wszystkie moje ubezpieczena (OC/AC) przenioslem do PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat z MTU jest mniej problemów niż PZU jeśli chodzi o OC...

Dla likwidujacego czy sprawcy? Z MTU tylko kontak przez tel i mail frown.gif Robilem jako poszkodowany i nie chce miec z ta firma nic wiecej wspolnego. Jak mi sie trafi kiedys sprawca z polisa w MTU to najpierw sprzedam mu cios w nos - profilaktycznie i jako zadoscuczynienie pozniejszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla likwidujacego czy sprawcy? Z MTU tylko kontak przez tel i

Sprawca light, natomiast likwidujący bezgotówkowo w MTU idzie po oryginałach, w PZU tylko zamienniki do aut powyżej bodajże 3 roku. Odwołania są odrzucane przez PZU, zostaje tylko sąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla likwidujacego czy sprawcy? Z MTU tylko kontak przez tel i mail Robilem jako poszkodowany i

> nie chce miec z ta firma nic wiecej wspolnego. Jak mi sie trafi kiedys sprawca z polisa w MTU

> to najpierw sprzedam mu cios w nos - profilaktycznie i jako zadoscuczynienie pozniejszych

> problemow.

Tak, tak kazdy kozak, a potem bojka na ulicy albo sprawa w sadzie o pobicie screwy.gif

Likwidowalem 2 szkody z OC w MTU i bez problemow, tyle ze bezgotowkowo wiec sprawa jak zawsze tydzien czasu w warsztacie i po problemie.

Z mojego OC gosc tez likwidowal szkode i twierdzil, ze byl zadowolony, a kase bral do reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidowałem w zeszłym roku szkodę z polisy sprawcy w MTU.Była to tzw.szkoda całkowita.Wycena wartości samochodu z przed szkody ok.

Wycena "wraku" sporo wyższa od kwoty,którą udało mi się uzyskać ze sprzedaży uszkodzonego samochodu.Napisałem odwołanie i po tygodniu na koncie miałem dopłaconą różnicę pomiędzy kwotą sprzedaży,a wyceną. Wszystko trwało trochę długo(2 miesiące), bo MTU czekało na potwierdzenie sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mi sie trafi kiedys sprawca z polisa w MTU to najpierw sprzedam mu cios w nos - profilaktycznie i jako zadoscuczynienie pozniejszych problemow.

sciana.gif

ale głupio gadasz

a myślisz, ze w innych towarzystwach to problemów nie ma?

od Warty na pieniądze czekałem dobre 3 miesiące. jakbym nie miał gotówki na zrobienie auta, to chyba bym musiał na nogach chodzic te 3 miechy. na dodatek wszystkie elementy mi policzyli w cenie zamienników, a zderzak kazali kleić, a nie wymieniać (a był w 4 kawałkach) sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MTU to taki "słup" którego sie wwybiera zeby miec papier w przypadku OC i niech sie martwia inni.

> Jak chcesz brać AC w MTU to

Szwagierka ma AC w MTU,miala wypadek,bez problemowo samochod zastepczy,naprawa auta itd. Zero problemow,wszystko jak nalezy. Zalezy jak sie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam OC w MTU 3 lata i za każdy rok podnoszą mi o 50 pare złotych składke. 3 lata temu miałem

> najtaniej, ale teraz już nie.

Widzisz a mi co roku obnizaja OC w MTU o 50zl prawie,dziwne grinser006.gif

Obecnie za lanosa place 2x175zl wiec nie jest zle smile.gif

OC,NW i Asistanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez jestem w mtu 3 lata i też pełne zniżki, i co rok średnio 50-60 zł drożej

Kolego nie pamiętam dokładnie ile płaciłem za bravo 1,4 12v lecz było coś ok 700zł+, za Astrę 1,4 8v ubiegły rok 636zł a obecnie ( dokładnie w tym m-cu) 592zł,sam niewiem.gif czym to jest spowodowane lecz mało mnie to martwi smile.gif

PS. wcześniej auta ubezpieczane u agenta teraz tylko infolinia lub tel.ewentualnie e mail , bezpośrednio z firmą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz a mi co roku obnizaja OC w MTU o 50zl prawie,dziwne

Może masz zniżke za samochód starszy niż 10 lat...

Ja nie mam tego szczęscia i mam wyższe ubezpieczenie z roku na rok. Tak jak pisałem wcześniej, idą czasy gdzie dostaniesz dopłatę za kontynuację ubezbieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może masz zniżke za samochód starszy niż 10 lat...

> Ja nie mam tego szczęscia i mam wyższe ubezpieczenie z roku na rok. Tak jak pisałem wcześniej, idą

> czasy gdzie dostaniesz dopłatę za kontynuację ubezbieczenia.

Zaraz, zaraz, w MTU taka znizka jest, myslalem ze jest wzwyzka za starsze niz 12 lat hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może masz zniżke za samochód starszy niż 10 lat...

Kolego za wiek pojazdu to w MTU jest zwyżka procentowa składki bazowej itd, do tego dochodzi klasa pojazdu niewiem.gif o co chodzi lecz dopóki płacę na tym samym poziomie lub mniej nie przeszkadza mi to ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego za wiek pojazdu to w MTU jest zwyżka procentowa składki bazowej itd, do tego dochodzi klasa

> pojazdu o co chodzi lecz dopóki płacę na tym samym poziomie lub mniej nie przeszkadza mi to

mam znizki 50% plus 10% znizki za wiek tj powyzej 36 roku zycia wlasciciela auta

Duzo zalezy od tego gdzie sie mieszka, ja mieszkam na wsi i cena jest nizsza troche niz w miastach,mniejsze ryzyko kradziezy. Ale to juz podstawowa kwota ubezpieczenia OC jest nizsz dalej leca znizki za bezszkodowosc (50% i 10% za wiek wlasciciela ) .W zeszlym roku za lanosa placilem 2x210zl . Teraz 2x 175zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za Astrę 1,4 8v ubiegły rok 636zł a obecnie ( dokładnie w tym m-cu) 592zł

no to widzisz, ja za siene 1.6 zapłaciłem teraz 411, a w zeszłym roku było 350

a mam 60% za bezszkodowość + 5% za dziecko do 12 lat + 5% za jednorazową opłatę, -10% za auto powyżej 12 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam OC od kilku lat. W tym roku jako sprawcy polecieli mi po zniżkach, nie wiem jak poszkodowanym szła likwidacja. MTU to Hestia, nawet mają wspólną siedzibę i przy likwidacji przychodziły do mnie pisma z Hestii.

Natomiast MTU ma umowę zbiorową z NAU (Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa) i jeżeli ktoś jest nauczycielem lub ma w najbliższej rodzinie takiego od bazowego wyliczenia dostaje jeszcze 20% zniżki, tak więc się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie pytanie czy ktoś korzysta z ubezpieczeń w MTU ? Ma jakieś problemy z wypłacaniem

> odszkodowań . Mojemu tacie kończy się ubezpieczenie w PZU i ma płacić 2200zł ubezpieczenia

> natomiast w MTU przy tych samych warunkach kwota wynosi 1800zł więc troche spora róznica .

> Tylko jak wygląda to MTU w sprawie wypłacania odszkodowań w czasie kolizji czy też kradzieży

> pojazdu

poza tym, że potrafią bez żadnych uprzedzeń oddać wirtualny dług za rzekomo nie zapłacone OC po dwóch latach do windykacji, kiedy klient pozbył się wszelkich papierów po pozbyciu się auta, to reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poza tym, że potrafią bez żadnych uprzedzeń oddać wirtualny dług za rzekomo nie zapłacone OC po

> dwóch latach do windykacji, kiedy klient pozbył się wszelkich papierów po pozbyciu się auta,

Dokładnie :/

> to reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.