Skocz do zawartości

Kamera cofania według Mitsubishi


Jay

Rekomendowane odpowiedzi

> Tradycyjne lustro zamiast kamery, jak w latach '90

> Gorsze??? IMHO lepsze niż elektronika

> I od razu pytanie do znawców rynku JDM: czy to lusterko jest obowiązkowe w większych pojazdach JDM

> czy to tylko taka moda że tyle tego tam jest?

Na Hyundaiu H1 widziałem taki diwajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie lustro to ostatnio na wozie straży pożarnej widziałem, tylko że z przodu.

Z przodu nad szybą jest chyba obowiązkowe z tego co pamiętam.

> Może to prywatne auto jakiegoś strażaka

To zdjecie z Japonii, tam każdy van ma to lustro zlosnik.gif dlatego pytam czy obowiązek czy moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tradycyjne lustro zamiast kamery, jak w latach '90

> Gorsze??? IMHO lepsze niż elektronika

> I od razu pytanie do znawców rynku JDM: czy to lusterko jest obowiązkowe w większych pojazdach JDM

> czy to tylko taka moda że tyle tego tam jest?

AFAIK do dzis obowiazuje prawo, ze lusterko musi byc widoczne, orzez czesc szyby ktora jest pokryta przez wycieraczke.old.gif, czyly wycieraczka jest, lusterko musi byc..., nie mahmm.gif, tu nie jestem pewien czy sie fos zmienilo, czy nie...

Popularnne sa tez wing mirrors, np fj. W jdm mazlosnik.gif

Toyota-FJ-Cruiser-SUV-Front-Side-588x391.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AFAIK do dzis obowiazuje prawo, ze lusterko musi byc widoczne, orzez czesc szyby ktora jest pokryta

> przez wycieraczke., czyly wycieraczka jest, lusterko musi byc..., nie ma, tu nie jestem pewien

> czy sie fos zmienilo, czy nie...

To mi rozjasnilo sytuacje 20.GIFok.gif

> Popularnne sa tez wing mirrors, np fj. W jdm ma

To tez wiem, z tym się kojarzy japonska motoryzacja waytogo.gif ale to już chyba nie jest obowiązkowe? hmm.gif

09forester_jdm_66.jpg

crv02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakim celu się je montuje? Martwa strefa?

Jak drive.gif po J to IMVHo sa one przydatnehmm.gif dlaczego?

Zaltoczenie, na uliczach, inaczej widzsz, kiepsko okreslic imvho odleglosc, ale widzisz szybciej, np czy cie motocykl czy cos innego -riksha -zlosnik.gif nie wyprzedza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbędne jest to lusterko, jak ktoś potrafi używać zwykłego lusterka i dobrze je ustawi to nie są potrzebne takie "kosmiczne" patenty bez względu na to jakie warunki panują na drodze!

A jak ktoś nie umie jeździć to mu i 30 lusterek nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak po J to IMVHo sa one przydatne dlaczego?

> Zaltoczenie, na uliczach, inaczej widzsz, kiepsko okreslic imvho odleglosc, ale widzisz szybciej,

> np czy cie motocykl czy cos innego -riksha - nie wyprzedza....

Aha ok.gif u nas w sumie też w mieście by się przydało coś podobnego, niektóre samochody maja opuszczanie automatyczne lusterka prawego na drogę po wrzuceniu wstecznego, tez fajny patent, ale nie idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha u nas w sumie też w mieście by się przydało coś podobnego, niektóre samochody maja

> opuszczanie automatyczne lusterka prawego na drogę po wrzuceniu wstecznego, tez fajny patent,

> ale nie idealny

Nie wiem czy to fajny patent, jeśli wrzucasz wsteczny i cofasz skręcając to chcesz obserowac obszar za pojazdem, a nie ziemie obok pojazdu hehe.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mi rozjasnilo sytuacje

> To tez wiem, z tym się kojarzy japonska motoryzacja ale to już chyba nie jest obowiązkowe?

AFAIK sa. Przynajmniej byly napewno do lat 80tych, wg tej samej zasady, ze masz widziec lusterko przez okno w ktorym pracuje wycieraczka...lizak.gif. Trzeba by sprawdzic w ich sytemie nadzoru, shaken, sheken, czy jakos takconfused.gif - juz nie poamoetam jak to klnie.gif sie nazywalo, ale tam bedzie jednoznaczna odpiwiedzzlosnik.gif.

iMVHO nic sie nie zmienilo,bochodz do mnie prywatny import aut jest zabronioy przez prawo, to New Zealand wchlanie wielkie ilosci ex JDM aut i wszystkie nowe modele, auta 1-2-3 letnie dalej maja "fender mirrors" 001.gif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AFAIK sa. Przynajmniej byly napewno do lat 80tych, wg tej samej zasady, ze masz widziec lusterko

> przez okno w ktorym pracuje wycieraczka.... Trzeba by sprawdzic w ich sytemie nadzoru,

> shaken, sheken, czy jakos tak - juz nie poamoetam jak to sie nazywalo, ale tam bedzie

> jednoznaczna odpiwiedz.

> iMVHO nic sie nie zmienilo,bochodz do mnie prywatny import aut jest zabronioy przez prawo, to New

> Zealand wchlanie wielkie ilosci ex JDM aut i wszystkie nowe modele, auta 1-2-3 letnie dalej

> maja "fender mirrors" ]

Jednak nie wszystkie pojazdy na rejestracjach japońskich maja te lusterka hmm.gif

Subaru-Forester-Japan-December-2012.jpg

SUBARU.IMPREZA.STI4%20.jpg

spineyes.gifspineyes.gifspineyes.gif

3p8n7s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbędne jest to lusterko, jak ktoś potrafi używać zwykłego lusterka i dobrze je ustawi to nie są

> potrzebne takie "kosmiczne" patenty bez względu na to jakie warunki panują na drodze!

> A jak ktoś nie umie jeździć to mu i 30 lusterek nie pomoże...

Nie drive.gif po Jzlosnik.gif... myslisz, ze EU ma problemy z parkowianiemzlosnik.gif?

Dwa sznse, ze cie szybki piechur, motocykl, czy cos innego wyprzedzi sa 1,000,000 x wieksze niz w EU... ja juz tam z dobrych pare lat nie bylem, ale az teraz mam usmiech na twarzy jak sie jezdzi po Jzlosnik.gif.,, Te lusterka imvho pomagajahmm.gif, i raczej dlatego maja do dzis zastosowaniehmm.gif.

Zdyskusji z J drive.gif pamietam, ze wlasciwie wszystko jest zabronione, jakakolwiek modyfikacja, spoiler, czy cos musi byc OEMzlosnik.gif, wiec jesli te lusterka prztrwaly tyle lat, to pewno maja mase danych na poparcie tego, ze dzialazlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak nie wszystkie pojazdy na rejestracjach japońskich maja te lusterka

Tu moge sie calkowicie mylic,zlosnik.gif, ale jedyna rzecz jaka przychodzi mi do glowy to wymiary...

Zapytam sie jutro, zlosnik.gif, mam z 20 J w biurzezlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdyskusji z J pamietam, ze wlasciwie wszystko jest zabronione, jakakolwiek modyfikacja, spoiler,

> czy cos musi byc OEM, wiec jesli te lusterka prztrwaly tyle lat, to pewno maja mase danych na

> poparcie tego, ze dziala

A co z tuningowcami w J którzy sa tak bardzo znani na swiecie wlasnie z tuningu hmm.gif

mmc_ftos.jpg

modified_hiace_van_japan_2010_MyModifiedCar.com_.jpg

Japanese-Crazy-Modified-Motorcycles-006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy to fajny patent, jeśli wrzucasz wsteczny i cofasz skręcając to chcesz obserowac obszar

> za pojazdem, a nie ziemie obok pojazdu

Widać jedno i drugie. Przynajmniej u mnie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z tuningowcami w J którzy sa tak bardzo znani na swiecie wlasnie z tuningu

Wszystko musi spelniac ich parametry techniczne, zeby auto przeszlo ich "inspekcje do ruchu". jesli dobrze pamietam z rozmow, to byly jakies masywne kwoty $1-2klizak.gif, czym starsze auto tym wiecej placiszzlosnik.gif i czy. Wiecej modifikacji to placiszpanic.gif. Wiec mozesz modyfikowqc, ale tylko tak jak ich department transportu ustala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko musi spelniac ich parametry techniczne, zeby auto przeszlo ich "inspekcje do ruchu". jesli

> dobrze pamietam z rozmow, to byly jakies masywne kwoty $1-2k, czym starsze auto tym wiecej

> placisz i czy. Wiecej modifikacji to placisz. Wiec mozesz modyfikowqc, ale tylko tak jak ich

> department transportu ustala...

Albo ich departament pozwala na wszystko jak leci, albo najbogatsi Japończycy jeżdżą właśnie takimi autami:

vanning_1.jpg

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo ich departament pozwala na wszystko jak leci, albo najbogatsi Japończycy jeżdżą właśnie takimi

> autami:

Znalazlemlizak.gif, system nazywa sie "shaken" i jest co dwa lata, typowy koszt to ok Y 224,000 = 7.5k PLN jesli xe.com sie nie mylilizak.gif. Kazda modyfikacja kosztuje extra, kazda usterka to oblanie "shaken" i powrot = extra koszt.

8 stron papieru[...] panic, 60 rzeczy do sprawdzenia... Nic dziwnego, ze koszt "shaken" w 6-8 letnim aucie jest wyzszy niz kupno nowego001.gif

Quote:

What exactly is "shaken"?

Every two years a vehicle in Japan must be inspected to make sure it passes shaken. Shaken consists of a 60 point checklist (tenkenseibi kirokubo 点検整備記録簿) of safety and mechanical points that must be met at one of the many Ministry of Land, Infrastructure and Transport's (MLIT) inspection centers.

Car repair shops can charge anywhere from 100,000 to hundreds of thousands of yen just to pass a car that needs no maintenance. Engine size and the age of the car are directly proportionate to how much is charged. Add on top of that, any repair costs and you have the makings of a very profitable and happy car repair industry within the country.

It is not necessary to have a car repair shop do all of this, but most Japanese chose to have it done rather than go through the hassle of filling out the eight, yes count them EIGHT, documents that must be filled out, plus making or scheduling any required maintenance, and taking the time to go down to the local (or not so local) Ministry of Land, Infrastructure and Transport's (MLIT) inspection centers.

One of the eight documents that must be filled out of course is the 60-point checklist that checks for various safety and mechanical related issues. For example, one of the 60 points is the remaining thickness of the brake linings-which means taking off the wheel and checking to make sure that there is enough left on the brake pads to keep the car safe and on the road.

For those interested in finding out more about this process you can check out

It runs you through the whole process complete with photos, prices, and a step-by-step click and point description-sorry all in Japanese.

forums.expatjapan.net has a good post titled "User Shaken" that gives a short overview of shaken and the eight documents that need to be filled out before taking it to the inspection center:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego pisze że nie idealny, w jednym pomoże, w czym innym przeszkodzi

Akurat mam w beemce takie opuszczane lusterko przy wstecznym i spiesze dodac, ze jest to ustawialne (poziom opadania), wiec mozna ustawic tak zeby bylo widac i kraweznik i droge za autem. Poziomy opadania sa zapamietane do kluczuka aktualnie uzywanego.

W ostatecznosci nie trzeba tego wogole uzywac, wystarczy przelaczyc pstyczek

Fascynuje sie za to inna rzeczą, mianowicie fotochromatycznymi lustrami. Powinni tą technologie montowac obwiazkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.