Skocz do zawartości

Spadła liczba wypadków


Koonrad

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.drogizaufania.pl/aktualnosc/922

Quote:

Ze wstępnych danych Komendy Głównej Policji dotyczących stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że w lutym 2013 roku doszło do 1 854 wypadków drogowych, w których 170 osób zginęło, a 2 307 osób zostało rannych. Policja zarejestrowała 26 809 kolizji.

W porównaniu z rokiem ubiegłym oznacza to spadek liczby:

- wypadków drogowych o 382 (-17,1%),

- osób zabitych o 42 (-19,8%)

- osób rannych o 488 (- 17,5%).


jeśli trend się utrzyma to ... fotoradarowy biznes odtrąbi sukces grinser006.gif

nie pasuje mi tylko ten śnieżny styczeń i luty, bo jakoś zimy w tym okresie nie pamiętam, najtrudniejsze warunki były w marcu hmm.gif

czyli znowu spadek

w styczniu opady śniegu były 60% mniejsze niż średnia wieloletnia (23mm w/s do 65mm)

zastanawia wzrost w lubuskim hmm.gif

Quote:

Wzrost nastąpił

w 3 województwach: lubuskim (+57,1%), pomorskim (+42,9%) i lubelskim (+26,7%).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stan dróg się będzie dalej poprawiał i będzie coraz więcej autostrad i ekspresówek to liczba zdarzeń drogowych będzie maleć. Mam nadzieję, że do takiego wniosku dojdą władze, a nie zaczną chwalić te durne fotoradary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Złe warunki pogodowe. Wtedy liczba wypadków zawsze maleje, bo ludzie jeżdżą wolniej.

2. Coraz młodsze i bezpieczniejsze samochody. To, co kiedyś było wypadkiem, teraz jest stłuczką, bo nie ma zabitych i rannych. Niech podadzą ogólną liczbę zdarzeń drogowych cfaniaczek.gif

3. Więcej bezpiecznych dróg.

4. Fotoradary? Nie sądzę hehe.gif Przed fotoradarami się zwalnia (jak ktoś nie ma antyradaru zlosnik.gif), o ile są ustawione w niebezpiecznych miejscach, to ma to sens ok.gif Ale są stawiane tam, gdzie można zarobić smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Złe warunki pogodowe. Wtedy liczba wypadków zawsze maleje, bo ludzie jeżdżą wolniej.

To często ma wpływ.

> 2. Coraz młodsze i bezpieczniejsze samochody. To, co kiedyś było wypadkiem, teraz jest stłuczką, bo

> nie ma zabitych i rannych. Niech podadzą ogólną liczbę zdarzeń drogowych

To może być spadek w ciągu roku o pojedyncze punkty procentowe.

> 3. Więcej bezpiecznych dróg.

Ile tych dróg w stosunku do całej sieci polskich dróg powstało w ciągu jednego roku by miały aż taki wpływ?

> 4. Fotoradary? Nie sądzę Przed fotoradarami się zwalnia (jak ktoś nie ma antyradaru ), o ile są

> ustawione w niebezpiecznych miejscach, to ma to sens Ale są stawiane tam, gdzie można

> zarobić

To będzie miało wpływ.

A więc podsumowując uważam, że kiepskie warunki drogowe i zwiększenie prawdopodobieństwa wykrycia wykroczenia przekroczenia prędkości spowodowało, że w ciągu jednego roku spadła liczba wypadków. Kolejne kwartały powinny pokazać jaki wpływ na spadek miała pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie cały pierwszy kwartał był dużo bezpieczniejszy niż w zeszłym roku. Na pewno jest to suma wielu czynników, w tym pogody, większej liczby dobrych dróg i popularnej ostatnio w mediach nagonki radarowej również. Oby tak dalej, to przestaniemy być dzikim krajem pod tym względem ok.gif

EDIT:

Jeżeli jesteś na bieżąco zainteresowany takimi statystykami, to nie trzeba czekać aż jakiś pismak przeklei dane z internetu. Policja aktualizuje statystyki w zasadzie codziennie.

Zobacz TUTAJ (miesięcznie) i TUTAJ (dziennie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogólnie cały pierwszy kwartał był dużo bezpieczniejszy niż w zeszłym roku. Na pewno jest to suma

> wielu czynników, w tym pogody, większej liczby dobrych dróg i popularnej ostatnio w mediach

> nagonki radarowej również. Oby tak dalej, to przestaniemy być dzikim krajem pod tym względem

Wszytko ok, tylko jak tutaj już zaznaczono, dobrze by było, by zaistniały efekt nie został przypisany tylko do FR, ponieważ są one tylko jednym z elementów układanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczekajmy az na drogach pojawi się wiosna a wraz z nią więcej wariatów na jednośladach. Dziś

> takich 2 przeleciało na mojej ulicy z predkoscia kolo 140 km/h (teren zabudowany ograniczenie

> do 40)

wypadki moto to mały procent, prędzej pojawią się szybcy i wściekli jadący na urlop grinser006.gif

śnieżny marzec może jak pisałem wspomóc statystyki, więc tak naprawdę po połowie roku będzie już coś więcej wiadomo hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4. Fotoradary? .... o ile są

> ustawione w niebezpiecznych miejscach,

Fotoradarów nie stawia sie w miejscach niebezpiecznych - bo w miejscach niebezpiecznych i tak 99% kierowców jedzie wolno...

czyli zarobek marny....

Fotoradary stawia sie tamk gdzie jest bezpiecznie i gdzie 99% kierowców nie widzi sensu ograniczenia....

wtedy moza ładnie czesać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotoradarów nie stawia sie w miejscach niebezpiecznych

Bzdura - wiele z nich w takich miejscach stoi.

> - bo w miejscach niebezpiecznych i tak 99% kierowców jedzie wolno...

99% kierowców myślących i rozsądnych tak - niestety spora grupa nie łapie się w ten 1% zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie 99% kierowców nie widzi sensu ograniczenia....

I tu może być pies pogrzebany. 99% kierowców nie widzi sensu i dlatego na takim fajnym, łatwym odcinku co chwilę coś się dzieje (kolizje, potrącenia pieszych).

Tak sobie właśnie teraz uświadomiłem: ITD staje przy wyjeździe z Rzeszowa w kierunku Przemyśla, dwupasmówka z bardzo dobrą widocznością, 300 metrów przez podniesieniem ograniczenia do 70 km/h i około 1 km od granicy miasta. Można by rzec - czysta złośliwość i łupienie. Ale tak sobie przypomniałem, kolega z pracy mówił, że pół roku temu na przejściu dla pieszych (pomiędzy miejscem dla ITD a poniesieniem ograniczenia prędkości) zginął jego sąsiad potrącony przez samochód. Faktycznie, od czasu do czasu zdarzają się tam potrącenia pieszych a także kolizje, wspomina o tym praca w małych rubryczkach na kolejnych stronach wydań papierowych. Tyle tylko, że nawet lokalny kierowca nie pamięta o takich faktach dopóki nie stanie w korku z powodu zdarzenia drogowego czy też nie skojarzy faktów (jak ja teraz pisząc ten tekst).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotoradarów nie stawia sie w miejscach niebezpiecznych - bo w miejscach niebezpiecznych i tak 99%

> kierowców jedzie wolno...

> czyli zarobek marny....

> Fotoradary stawia sie tamk gdzie jest bezpiecznie i gdzie 99% kierowców nie widzi sensu

> ograniczenia....

> wtedy moza ładnie czesać...

nie mierz wszystkich miarą Lublina, tu faktycznie fotopstryki stoją w "dziwnych" miejscach grinser006.gif

przykład fotopstryka w Krk, dwie duże szkoły w pobliżu ok.gif

http://goo.gl/maps/6vZv9

Zofipole (przystanek, przejście, gęsta zabudowa)

http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/f/zofipole.htm

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mierz wszystkich miarą Lublina, tu faktycznie fotopstryki stoją w "dziwnych" miejscach

> przykład fotopstryka w Krk, dwie duże szkoły w pobliżu

> http://goo.gl/maps/6vZv9

> Zofipole (przystanek, przejście, gęsta zabudowa)

> http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/f/zofipole.htm

Tyle że tam nigdy nie było fotoradaru (często tamtędy jeżdżę). Stoją puste puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że tam nigdy nie było fotoradaru (często tamtędy jeżdżę). Stoją puste puszki.

a kto o tym wie ?

w tym na JP kiedyś widziałem jak coś wkładali, więc nigdy to chyba naciągane wink.gif

te dwa w Igołomi podobno są stale nabite (jak nie jeden top drugi, info z CB) hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kto o tym wie ?

Wszyscy, jeżdżący z antyradarami grinser006.gif

> w tym na JP kiedyś widziałem jak coś wkładali, więc nigdy to chyba naciągane

Wiadomo, że nie jestem tam non-stop, ale nigdy nie zdarzyło mi się zauważyć tam działającego radaru.

> te dwa w Igołomi podobno są stale nabite (jak nie jeden top drugi, info z CB)

Też nie zauważyłem, ale tam bywam rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.