Skocz do zawartości

samochód po palaczu


subArek

Rekomendowane odpowiedzi

> zawodowym czyli jak najskuteczniej pozbyć się "zapachu" ??? bo, w być może nabywanym modelu, to

> jedyna wada

Ozon i/lub miseczki z octem zostawione w kabinie, a najlepszym lekarstwem jest czas. Można jeszcze spróbować neutralizatorów zapachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawodowym (ile musiał kurzyć, że zapach w aucie się utrzymuje to nie wiem ale raczej sporo) czyli

> jak najskuteczniej pozbyć się "zapachu" ??? bo, w być może nabywanym modelu, to jedyna wada

Ja swoje dałem na pranie tapicerki, pamiętaj że to nie tylko fotele ale przede wszystkim podsufitówka. Jedno pożądne pranie tapicerki powinno dać radę, ale na tym nie ma co oszczędzać tylko dać do odpowiedniej osoby która się tym profesjonalnie zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść kupił samochód po palaczu, który w zasadzie nie wyjmował kiepa z ust. Smród w samochodzie był straszny, taka popielniczka na kołach.

Porządne sprzątanie wnętrza, pranie foteli i miesiąc postoju pod dachem na działce z otwartymi dzień i noc oknami i po smrodzie zostało wspomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słoniku też mają ozonator. Ja co prawda korzystałem tylko raz, ale jak za 15 minut i bodajże 20zł to można zrobić taki zabieg raz na tydzień aż przykry zapach zniknie. Dodatkowo pranie tapicerki bym zrobił, albo u kogoś albo samodzielnie, jeśli samemu to warto poczekać na dużo cieplejsze dni, odkręcić fotele, wyjąć kanapę i na słońcu wysuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ozonator FM300. Co prawda raz się zapsuł, ale bez problemu wymienili na nowy

Na bazarze widziałem zaś ozon w sprayu po ok. 10 zł- niestety w Google nie mogę znaleźć aby pokazać.

W kazdym razie ozonator się przydaje i do auta (klima czy kabina) i do domu (lodówka) ok.gif

Zapaszki z tapicerki dobrze neutralizują też środki do dywanów, np. Vanish. Przygotowuję roztwór w butelce po płynie do mycia okien, psikam na tapicerkę, wcieram szczotką i jak wyschnie to odkurzam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Auto z podpisu. 8 lat w moim posiadaniu.

Co prawda, nie palę duzo, a w aucie tylko w trasach, ale i tak, piorę tapicerkę niemalże co roku ( jasna). Podobno nie czuć fajek.

Z tym, że ja nie palę w aucie, jak jest duża wilgotność na zewnątrz ( deszcz, śnieg itd).

Reasumując.

Po palaczu trzeba baaaaAAaaardzo dokładnie wyprać tapicerkę, podsufitkę, dywaniki i co jeszcze jest materiałowego we wnętrzu.

Dokładnie posprzątać wnętrze. Popielniczkę wyrzucić i wstawić nową ( u znajomego mycie nic nie pomogło).

Następnie pianka do kanałów wentylacyjnych. Na koniec ozonowanie wnętrza.

W profesjonalnym zakładzie koszt takiego dokładnego czyszczenia powinien się w 800zł zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawodowym (ile musiał kurzyć, że zapach w aucie się utrzymuje to nie wiem ale raczej sporo) czyli

> jak najskuteczniej pozbyć się "zapachu" ??? bo, w być może nabywanym modelu, to jedyna wada

czyścić/myć/prać aż do skutku.... do tego kilkukrotne czyszczenie kanałów wentylacyjnych; proponuje nawet odkręcenie boczków drzwi i wyczyszczenie tego syfu który tam będzie (swego czasu miałem samochód po palaczu i nie uwierzyłbyś ile tłustego nikotynowego syfu było właśnie wewnątrz boczków drzwi - masakra); do tego oczywiście wietrzenie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.