Skocz do zawartości

po prostu Ferrari


Rekomendowane odpowiedzi

> tego nie trzeba komentować, Lusso to jeden z najpiękniejszych wozów jakie kiedykolwiek powstały IMO

Co za gosc!!!

Tutaj o Countach. Ten film juz linkowalem, ale przy tej okazji warto przypomniec. ok.gif

Facet ma nie tylko kase i gust, ale pieknie opowiada o swoich autach. Szczesciarz. Ale dzieki youtube troche go nam odsypal. smile.gif

Lusso tez widac na filmie.

A celebracja momentu uruchamiania przypomina mi moja, skromniejsza, w VW Scirocco II. serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakże estetyczny dowód na to, że wygląd auta nie ma znaczenia. Zegary na środku jak w Yarisie,

> kształty karoserii z Syreny, a dźwięk i to czego nie widać...mmm...

zaczęło się, zaraz przyjdzie Marek z USA i powie że to stary kibel i on by wolał Lexa z automatem grinser006.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miażdży, oglądam to w kółko

> w tym filmie jest wszystko to co lubię w motoryzacji

Brakuje jednego istotnego elementu. Odrobiny adrenaliny. zlosnik.gif

Kolejny film od Petrolicious, ktory warto obejrzec.

Tu jest wszystko, co ja lubie. 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego nie trzeba komentować, Lusso to jeden z najpiękniejszych wozów jakie kiedykolwiek powstały IMO

Auto bardzo fajne smile.gif

Jednak pierwsze co sobie pomyślałem, to że ja bym nie chciał takiego auta. Bałbym się nim wyjechać i w coś strzelić. Choćby w kota.

Jakbym chciał coś fajnego z mechaniką w starym stylu, to chyba bym uderzył w coś z klasycznych Amerykańców. Tak mi się wydaje. Oczywiście muszę myśleć abstrakcyjnie, że by mnie było stać na takie Ferrari hehe.gif

Zresztą gościu wyjaśnia w filmie, że ma podobny problem i dlatego nie jeździ nim normalnie, a tylko jak nie ma ruchu zlosnik.gif

Co do tego pompowania gaźników. To normalne w gaźnikowcach? Jeździłem maluchem i tam tego nie było. Ojciec w Trabancie o ile pamiętam odkręcał jakiś kranik żeby paliwo zleciało do gaźnika, ale nic na 100% nie pompował (w Trabim chyba nie było pompki paliwa, tylko leciało grawitacyjnie z baku) hmm.gif

W tym Ferrari są podobno 3 gaźniki (przynajmniej właściciel na filmie tak twierdził), ale czy to dlatego taka procedura startowa? No i na końcu nie czekał aż dopompuje benzyny, tylko przekręcił rozrusznik jak jeszcze pompki chodziły grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co w warunkach PL będzie dawało w miarę porównywalną frajdę?

Nic sensownego mi do głowy nie przychodzi zlosnik.gif

Trochę nie to, ale podobno frajda jest: Mazda MX5. Jakaś starsza będzie mocno budżetowym autem

Może jakiś Ford Capri z V6?

Ja mam takie jedno auto o którym zawsze, ale to zawsze marzyłem. Jednak jakbym je kupił to by mnie na 100% żona z domu wywaliła. Auto z innej epoki niz to Ferrari, nawet filozofia inna auta (turbo i FWD), ale projektant od Ferrari zlosnik.gif

Nawet wolę nie pisać co to za auto, bo by mnie zlinczowali że o nim piszę w tym wątku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto bardzo fajne

> Jednak pierwsze co sobie pomyślałem, to że ja bym nie chciał takiego auta. Bałbym się nim wyjechać

> i w coś strzelić. Choćby w kota.

Mnie tez by to paralizowalo. I jak tu pojsc lekkim slizgiem przez zakret? hehe.gif

> Jakbym chciał coś fajnego z mechaniką w starym stylu, to chyba bym uderzył w coś z klasycznych

> Amerykańców. Tak mi się wydaje. Oczywiście muszę myśleć abstrakcyjnie, że by mnie było stać na

> takie Ferrari

Przed kryzysem napalalem sie na Tigera. Klasyka, osiagi a cena jak za segment B. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic sensownego mi do głowy nie przychodzi

> Trochę nie to, ale podobno frajda jest: Mazda MX5. Jakaś starsza będzie mocno budżetowym autem

> Może jakiś Ford Capri z V6?

> Ja mam takie jedno auto o którym zawsze, ale to zawsze marzyłem. Jednak jakbym je kupił to by mnie

> na 100% żona z domu wywaliła. Auto z innej epoki niz to Ferrari, nawet filozofia inna auta

> (turbo i FWD), ale projektant od Ferrari

> Nawet wolę nie pisać co to za auto, bo by mnie zlinczowali że o nim piszę w tym wątku

Plastikowy Fiacior od Pininfariny. wpysk.gif Gdyby nie FWD, tez bylbym zakochany. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic sensownego mi do głowy nie przychodzi

> Trochę nie to, ale podobno frajda jest: Mazda MX5. Jakaś starsza będzie mocno budżetowym autem

Ale budzetowe auto rekreacyjne w Polsce rozumiane jest inaczej niz w Stanach, zwlaszcze pod wzgledem "budzetowym" grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plastikowy Fiacior od Pininfariny. Gdyby nie FWD, tez bylbym zakochany.

FWD trochę trąci myszką w tym aucie. Szkoda.

Ale cała reszta jest taka jaka być powinna. Deska rozdzielcza robi ogromne wrażenie. Zupełnie inna nic w autach z lat 90tych.

No i otwarcie maski zlosnik.gifcool.gif Maska to połowa auta i waży chyba z 50kg zlosnik.gif

Co do FWD. Jest dyfer o ograniczonym poślizgu. No i jest R5 o cudownym dźwięku serduszka.gif

Na moje nieszczęście jeden kolega miał takie auto. Sypało się w trybie ciągłym. Dnia nie było takiego żeby bylo sprawne w 100%. Moja żona znała to auto i jego historię, stąd teraz moje problemy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> FWD trochę trąci myszką w tym aucie. Szkoda.

> Ale cała reszta jest taka jaka być powinna. Deska rozdzielcza robi ogromne wrażenie. Zupełnie inna

> nic w autach z lat 90tych.

Tylko ta konsola srodkowa.. zabraklo troche wyobrazni. icon_rolleyes.gif

> No i otwarcie maski Maska to połowa auta i waży chyba z 50kg

Otwiera sie slicznie. To auto wyglada nawet lepiej rozebrane. cool.gif

> Co do FWD. Jest dyfer o ograniczonym poślizgu. No i jest R5 o cudownym dźwięku

I zabojczy konkurent. BMW 3 Coupe, ktore naturalnie nie jest tak sliczne w detalach, ok.gif

ale ma piekielnie dobre proporcje i ten naped, co trzeba. Gdyby nie powszechnosc, mialby zdecydowanie lepszy odbior. wink.gif

> Na moje nieszczęście jeden kolega miał takie auto. Sypało się w trybie ciągłym. Dnia nie było

> takiego żeby bylo sprawne w 100%. Moja żona znała to auto i jego historię, stąd teraz moje

> problemy

Nie oddawaj marzen walkowerem. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do tego pompowania gaźników. To normalne w gaźnikowcach? Jeździłem maluchem i tam tego nie było.

> Ojciec w Trabancie o ile pamiętam odkręcał jakiś kranik żeby paliwo zleciało do gaźnika, ale

> nic na 100% nie pompował (w Trabim chyba nie było pompki paliwa, tylko leciało grawitacyjnie z

> baku)

> W tym Ferrari są podobno 3 gaźniki (przynajmniej właściciel na filmie tak twierdził), ale czy to

> dlatego taka procedura startowa? No i na końcu nie czekał aż dopompuje benzyny, tylko

> przekręcił rozrusznik jak jeszcze pompki chodziły

Raczej to nie jest normalna procedura, szczerze powiedziawszy to nie wiedziałem, że coś takiego jest. Ręczne pompki bywają np. w Ładach (ja akurat mam taką założoną), ale nie ma potrzeby z niej korzystać. Tak naprawdę to po dłuższym postoju, jak paliwo z pompki odpłynie, z gaźnika wyparuje, to można jej użyć żeby rozrusznika i akumulatora nie męczyć, ale dałoby radę i bez tego. Poza tym taka pompka pomocna jest przy odpalaniu silnika z korby - bez niej trzeba byłoby się trochę namachać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodam jeszcze że dla mnie lepszy dźwięk ma to niż ta ferrarka

Zbyt monotonny, przy tym ferrari brzmi jak jeden instrument vs orkiestra. Siłą dźwięku tego ferrari jest w tym, że nigdy nie wisz jak akurat zabrzmi, a ten Mercedes jest strasznie przewidywalny, chirurgicznie wyliczony. I to czuć. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbyt monotonny, przy tym ferrari brzmi jak jeden instrument vs orkiestra. Siłą dźwięku tego ferrari

> jest w tym, że nigdy nie wisz jak akurat zabrzmi, a ten Mercedes jest strasznie przewidywalny,

> chirurgicznie wyliczony. I to czuć.

no nie wiem.. w mercu czuć ducha meserszmita 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Co do tego pompowania gaźników. To normalne w gaźnikowcach? Jeździłem maluchem i tam tego nie było.

> Ojciec w Trabancie o ile pamiętam odkręcał jakiś kranik żeby paliwo zleciało do gaźnika, ale

> nic na 100% nie pompował (w Trabim chyba nie było pompki paliwa, tylko leciało grawitacyjnie z

> baku)

> W tym Ferrari są podobno 3 gaźniki (przynajmniej właściciel na filmie tak twierdził), ale czy to

> dlatego taka procedura startowa? No i na końcu nie czekał aż dopompuje benzyny, tylko

> przekręcił rozrusznik jak jeszcze pompki chodziły

Obudzilem sie dzisiaj z przemozna potrzeba udzielenia odpowiedzi na to pytanie. 3-litrowy V12 w tym aucie istotnie ma trzy dwugardzielowe gazniki (zamiast szesciu, jak w 250 GTO, dla "ucywilizowania" jednostki pod katem uzytku drogowego). W paliwo zasila je zapewne tradycyjna pompa membranowa. Ile jalowego krecenia rozrusznikiem potrzeba aby namoczyc trzy gazniki mam przedsmak w kazdy poniedzialek rano, gdy w niejezdzonym od piatku Uno probuje uruchomic silnik. Dodatkowa pompe elektryczna do "primowania" gaznikow - w miejsce stosowanej niekiedy pompki recznej - zastosowano pewnie wlasnie po to, aby uniknac skutkow parowania/cofania sie paliwa do baku na postoju. Raz, ze to niewygodne tak pilowac, a dwa, ze tak po prostu nieprzystoi, zwlaszcza pod jakims hotelem w Monte Carlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałęm Fiata Coupe 3 lata. 2,0 20v grinser006.gif wersja po lifcie z okrągłym manualnym zegarkiem - wieeele piękniejsza od poprzednika. Co do awaryjności - hmm jak dbasz tak masz, jeśli dokładnie popilnować ciśnienia oleju i innych newralgicznych podzespołów - autko potrafi się zrewanżować bezawaryjną jazdą. Wszelki8e wymiany oleju na czas, nie katowanie na słabo rozgrzanym silniku. Niestety, raz zalałem nie ten olej i panewka poszła... Napewno wrócę jeszcze do tego auta w wersji z doładnowaniem, ale jako ciekawostkę podam, iż na FCKP jest już Coupe z RWD, z BMW oraz Coupe z 508KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.