Skocz do zawartości

[H 1.7 CDTI] Prośba o pomoc w podjeciu decyzji


qbadm

Rekomendowane odpowiedzi

Ogladałem sobie dzis takie autko http://moto.gratka.pl/tresc/opel-astra-k...6ebc0142f10a0de,1

Silnik pracuje równo, autko bystro przyspiesza, przebieg 263 000 km, przyjechało z Belgii. Środek ładnie utrzymany, wrecz jak nowy mimo sporego przebiegu.

Pytanko: zderzaki mają delikatnie inny odcień niż reszta nadwozia, czy ten kolor tak ma, że lakier na metalu płowieje a na plastiku nie? Przyglądałem się mu dokładnie i wg mnie nadwozie jest nietknięte ale zastanawiają mnie zdeżaki. Być może taki urok tego koloru w 8 letnim aucie, może ktoś jest w stanie pomóc?

O silnik chyba nie ma potrzeby się martwić, jest na osprzęcie boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może ktoś jest w stanie pomóc?

Zerknij dokładnie na tylną klapę czy nie ma oznak korozji pod chromowaną listwą (jeśli nie ma, jest duże prawdopodobieństwo, że była naprawiana, bo to bolączka astr) Zerknij pod lusterka boczne, bo tam też lubiły pojawiać się purchle. Poza tym te astry są dobrze chronione przed korozją. Przy tym przebiegu co podajesz, powinno być już raczej wymienione sprzęgło i dwumasa, ale to musisz dokładnie sprawdzić. Na pierwszy rzut oka coś z przodem nie tak, ale to może być tylko złudzenie że zderzak lakierowany. Bierz na komputer i ścieżkę i jeśli nic poważnego nie wykryją to brać i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerknij dokładnie na tylną klapę czy nie ma oznak korozji pod chromowaną listwą (jeśli nie ma, jest

> duże prawdopodobieństwo, że była naprawiana, bo to bolączka astr) Zerknij pod lusterka boczne,

> bo tam też lubiły pojawiać się purchle. Poza tym te astry są dobrze chronione przed korozją.

> Przy tym przebiegu co podajesz, powinno być już raczej wymienione sprzęgło i dwumasa, ale to

> musisz dokładnie sprawdzić. Na pierwszy rzut oka coś z przodem nie tak, ale to może być tylko

> złudzenie że zderzak lakierowany. Bierz na komputer i ścieżkę i jeśli nic poważnego nie

> wykryją to brać i jeździć.

Autko ma dwa małe pęcherzyki na wspomnianej klapie pod listwą. Maska z błotnikami trzyma odległości równe. Jest też kilkadziesiąt odprysków na krawędzi maski od kamyków, ale nie do gołej blachy tylko do podkładu.

Nie działa też klima i handlarz nie jest w stanie powiedzieć dlaczego? frown.gif O ile to nabicie to OK ale gorzej jak to jakaś nieszczelność w układzie:(

Czy to prawda, że aby zrobić teraz przegląd zerowy trzeba mieć próbne tablice?? Tym zasłania się sprzedajacy kiedy spytałem o przegląd oraz mozliwość podjechania na stację aby obejrzeć autko:/ Twierdzi, że w październiku zeszłego roku zmieniły się przepisy i nie bedzie ryzykował jezdżac bez ww tablic niewiem.gif Z drugiej strony twierdzi, ze odkupił auto od kogoś i przyprowadził je na kołach 50km, rozumiecie coś z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź VIN i sprawdź w GM Polska co tam mają na temat tego auta. Może sie okazać ze te 260 tyś to tylko połowa przebiegu biglaugh.gif Środek auta nie zawsze jest wyznacznikiem zużycia auta. Przy odrobinie pecha można trafić na podobne auto http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=64839&postdays=0&postorder=asc&start=0

Poszukaj kogoś z Opcomem żeby zrobić diagnostykę na miejscu o ile handlarz pozwoli.

Jeśli auto nie ma tablic i OC to nie można nim jeździć. Tylko laweta.

Handlarz mogł odkupić od kogoś ale to ten ktoś ryzykował z dojazdem np na lipnych tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź VIN i sprawdź w GM Polska co tam mają na temat tego auta. Może sie okazać ze te 260 tyś to

> tylko połowa przebiegu Środek auta nie zawsze jest wyznacznikiem zużycia auta. Przy odrobinie

> pecha można trafić na podobne auto

> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=64839&postdays=0&postorder=asc&start=0

> Poszukaj kogoś z Opcomem żeby zrobić diagnostykę na miejscu o ile handlarz pozwoli.

> Jeśli auto nie ma tablic i OC to nie można nim jeździć. Tylko laweta.

> Handlarz mogł odkupić od kogoś ale to ten ktoś ryzykował z dojazdem np na lipnych tablicach.

Jeśli chodzi o przebieg to są z autem wydruki z historii z Belgii, ostatni przegląd w marcu br przy 262 000, poprzednie wydruki też są. Zastanawia mnie czy przy tym przebiegu zdążono wymienić już koło i sprzęgło? Silnik pracuje równo, że można postawić na nim szklanke z woda hehe.gif

Dziś podjeżdzam z kompem pod to auto. Patrząc na fotki aut w necie to często widac Astry III ze zderzakami w odcieniu delikatnie innym niż reszta nadwozia, ciekawe czy słabo bobierany lakier czy ten typ tak ma? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Patrząc na fotki aut w necie to często widac Astry III ze

> zderzakami w odcieniu delikatnie innym niż reszta nadwozia, >ciekawe czy słabo bobierany lakier

> czy ten typ tak ma?

Raczej tak to wygląda.

U siostry w Zafirze wszystkie drzwi po czterech latach mają inny odcień jak się odpowiednio spojrzy. Auto mają z salonu niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogladałem sobie dzis takie autko http://moto.gratka.pl/tresc/opel-astra-k...6ebc0142f10a0de,1

> Silnik pracuje równo, autko bystro przyspiesza, przebieg 263 000 km, przyjechało z Belgii. Środek

> ładnie utrzymany, wrecz jak nowy mimo sporego przebiegu.

> Pytanko: zderzaki mają delikatnie inny odcień niż reszta nadwozia, czy ten kolor tak ma, że lakier

> na metalu płowieje a na plastiku nie? Przyglądałem się mu dokładnie i wg mnie nadwozie jest

> nietknięte ale zastanawiają mnie zdeżaki. Być może taki urok tego koloru w 8 letnim aucie,

> może ktoś jest w stanie pomóc?

> O silnik chyba nie ma potrzeby się martwić, jest na osprzęcie boscha.

Jak na ten przebieg to wnętrze jest podejrzanie mało zużyte; te fotele to pół-kubełki, w większości Astr/Zafir lewa burta siedzenia kierowcy powinna być przynajmniej pomarszczona, tu jest ledwo ruszona. Kierownica też jest podejrzanie za "nowa".

W ogłoszeniu jest że to 100km, tymczasem na listwie na klapie jest oznaczenie 1.7 cdti, gdzie ti jest czerwone - takie było tylko dla wersji 1.7 125km.

Zderzakami bym się nie przejmował, w zależności od koloru potrafią na zdjęciach wychodzić w innym odcieniu.

Najprościej wziąć VIN i zadzwonić do GM tak jak ktoś tu już powiedział, ew. wrzucić VIN na bezwypadkowe.net i czekać na zdekodowanie i skany z systemu opla dot. napraw gwarancyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na ten przebieg to wnętrze jest podejrzanie mało zużyte; te fotele to pół-kubełki, w większości

> Astr/Zafir lewa burta siedzenia kierowcy powinna być przynajmniej pomarszczona, tu jest ledwo

> ruszona. Kierownica też jest podejrzanie za "nowa".

> W ogłoszeniu jest że to 100km, tymczasem na listwie na klapie jest oznaczenie 1.7 cdti, gdzie ti

> jest czerwone - takie było tylko dla wersji 1.7 125km.

> Zderzakami bym się nie przejmował, w zależności od koloru potrafią na zdjęciach wychodzić w innym

> odcieniu.

> Najprościej wziąć VIN i zadzwonić do GM tak jak ktoś tu już powiedział, ew. wrzucić VIN na

> bezwypadkowe.net i czekać na zdekodowanie i skany z systemu opla dot. napraw gwarancyjnych.

Dzwoniłem do GM i nie chcą rozmawiać przez tel a wyciąg z historii 60pln:/ Wnętrze wygląda jak nowe, lepiej niż na foto, po nim trudno stwierdzic dość wysoki przebieg autka... Chyba sobie je daruję smile.gif

Aha, klima nie chłodzi, teraz mi się przypomniało, pewnie nieszczelność układu, bo wydaje mi się, że gdyby to była kwestia napełnienia to sprzedajacy by to zrobił smile.gif

Dzieki za wszelkie sugestie koledzy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem pewny, ale w przedliftach grill podstawowy był w kolorze nadwozia, tu jest chromowany.

> Ja mam po fl więc ciężko mi ocenić.

Nie koniecznie - ja mam przed liftem i mam chromowan grill (ale może dlatego, że jest to rok modelowy 2007).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie koniecznie - ja mam przed liftem i mam chromowan grill (ale może dlatego, że jest to rok

> modelowy 2007).

Chromowany grill występował w zależności od wersji. Przed liftem w biedniejszych wersjach nie było chromowanego grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.