Skocz do zawartości

MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)


Rekomendowane odpowiedzi

> Pół na pół z wodą??

Nie, na stacji, i trasa nad morze krajówkami Vśr 75km/h śr sp. 6,0l/100km grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

stacja marketowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinder 1 0.0

cylinder 2 -1,6

cylinder 3 -1,03

cylinder 4 0,71

po włączeniu klimy

cylinder 1 0.0

cylinder 2 -1,92

cylinder 3 -1,12

cylinder 4 1,11

mam się bać , coś kupować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cylinder 1 0.0

> cylinder 2 -1,6

> cylinder 3 -1,03

> cylinder 4 0,71

> po włączeniu klimy

> cylinder 1 0.0

> cylinder 2 -1,92

> cylinder 3 -1,12

> cylinder 4 1,11

> mam się bać , coś kupować??

Widzę, że ma kolega dziwna przypadłość dotyczącą pierwszego cylindra - wskazania zawsze wynoszą 0 - mam to samo od jakiegoś czasu i zastanawiam się czym to jest spowodowane. Korekty generalnie spore i zastanawiam się czy komputer w sytuacji dużych i rozbieżnych korekt na poszczególnych cylindrach nie przechodzi w powiedzmy "tryb awaryjny" i przyjmuje cylinder pierwszy za sprawny i ustala zawsze korekty 0. Jak wygląda spalanie w mieście i trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że ma kolega dziwna przypadłość dotyczącą pierwszego cylindra - wskazania zawsze wynoszą 0 -

> mam to samo od jakiegoś czasu i zastanawiam się czym to jest spowodowane. Korekty generalnie

> spore i zastanawiam się czy komputer w sytuacji dużych i rozbieżnych korekt na poszczególnych

> cylindrach nie przechodzi w powiedzmy "tryb awaryjny" i przyjmuje cylinder pierwszy za sprawny

> i ustala zawsze korekty 0. Jak wygląda spalanie w mieście i trasie?

W okresie zimowym średnie miałem 7,5, obecnie nie kasując licznika 7,4 ale też szybko się przemieszczam i ogólnie raczej ciężka noga ale mijam centrum miasta, na trasie w zimę spokojnie poniżej 6 schodzę. Za tydzień wizyta na górnym śląsku a za następny tydzień do Węgier się wybieramy więc przetestuje padake.

Zaglądnąłem na korekcje, bo coś ostatnio przy depnięciu puszcza czarny dym , wszystko zaczęło się od zgniłej siatki-złącza elastycznego, po wymianie zauważalne dymienie przy gwałtownym przyspieszeniu ale dymienie chwilowe i zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, na stacji, i trasa nad morze krajówkami Vśr 75km/h śr sp. 6,0l/100km

> stacja marketowa.

Uuu....taka lichotka, ino 120KM, a ciagnie jak biturbo smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zauważalne dymienie przy gwałtownym

> przyspieszeniu ale dymienie chwilowe i zanika.

To znaczy że w trakcie spalania w układzie wylotowym zbierają się sadze a przy mocnym but.gif opuszczają one auto zlosnik.gif

Ale tak poważnie nie świadczy to dobrze o spalaniu i o układzie CR. coś sie zaczęło dziać ....

Proponuje zabrać się na razie do tematu bezinwazyjnie wlewając do baku z 2 pojemniki jakiedoś magicznego dodatku.. : ( oczywiście nie od razu ) wink.gif

Proponuje coś z rodziny - Liqui Moly - do CR i równolegle wymienił bym dla świętego spokoju wszystkie wtyczki na wtryskiwaczu a styki również przeczyścił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że ma kolega dziwna przypadłość dotyczącą pierwszego cylindra - wskazania zawsze wynoszą 0 -

> mam to samo od jakiegoś czasu i zastanawiam się czym to jest spowodowane. Korekty generalnie

> spore i zastanawiam się czy komputer w sytuacji dużych i rozbieżnych korekt na poszczególnych

> cylindrach nie przechodzi w powiedzmy "tryb awaryjny" i przyjmuje cylinder pierwszy za sprawny

> i ustala zawsze korekty 0. Jak wygląda spalanie w mieście i trasie?

Całkiem możliwe że tak jest.... u mnie dwa wtryskiwacze mają + i dwa - od 0,2 do 0,4 ..... ale jest to losowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To znaczy że w trakcie spalania w układzie wylotowym zbierają się sadze a przy mocnym opuszczają

> one auto

> Ale tak poważnie nie świadczy to dobrze o spalaniu i o układzie CR. coś sie zaczęło dziać ....

> Proponuje zabrać się na razie do tematu bezinwazyjnie wlewając do baku z 2 pojemniki jakiedoś

> magicznego dodatku.. : ( oczywiście nie od razu )

> Proponuje coś z rodziny - Liqui Moly - do CR i równolegle wymienił bym dla świętego spokoju

> wszystkie wtyczki na wtryskiwaczu a styki również przeczyścił...

Jutro zalewam Liqui Moly Diesel Spulung a mam ok. 1/4 baku więc dawka będzie mocna.

Muszę zaobserwować to kopcenie. Przegonić porządnie i myślę, że wpływ na sadze w wydechu może mieć nieszczelny układ wydech. który miałem.

Spaliny nie uchodziły prawidłowo, bo nieszczelne złącze elastyczne-siatka skorodowała i może po prostu zebrała się sadza i trza teraz wydech przedmuchać - taka optymistyczna teoria.

aha i zapomniałem dopisać szarpnięcie przy ok.2000obr/min niestety ale do cewki się nie dobierałem a reszta zaworu wyczyszczona. egr mówi papa i może też mieć to wpływ bo sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów nie jechał czasem w sobotę w stronę Wisły przez Ustroń? Minąłem fajną grafitową Cromę po lifcie ze światłami do jazdy dziennej. Chyba okrągłe mocowane przed halogenami ale nie jestem pewien bo nie miałem czasu się przyjrzeć. Minęliśmy się. Fajny efekt, było słonecznie a światła widziałem z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy któryś z kolegów nie jechał czasem w sobotę w stronę Wisły przez Ustroń? Minąłem fajną

> grafitową Cromę po lifcie ze światłami do jazdy dziennej. Chyba okrągłe mocowane przed

> halogenami ale nie jestem pewien bo nie miałem czasu się przyjrzeć. Minęliśmy się. Fajny

> efekt, było słonecznie a światła widziałem z daleka.

tablice SZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tablice SZ?

No właśnie nie zdążyłem zauważyć! Ale jeżeli to twoje auto to proszę o wrzucenie fotki przodu i informację, czy montowałeś je sam, czy robił to kto inny. Chciałbym zamontować sobie coś takiego. Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie zdążyłem zauważyć! Ale jeżeli to twoje auto to proszę o wrzucenie fotki przodu i

> informację, czy montowałeś je sam, czy robił to kto inny. Chciałbym zamontować sobie coś

> takiego. Może być na priv.

nie nie, ja jestem przeciwnikiem DRL ale zalogował się i przedstawił w odpowiednim wątku kolega z Zabrza i jak się nie myle tam fotki były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz xenony, to je oszczedzasz, a nie non stop na nich jezdzic.

Aaaa...to rozumiem, bo zarnik drogi, bo w normalnych to ja sensu nie widze z kilku powodow:

1. CHolernie oslepiaja (przynajmniej mnie LEDy)

2.Nie zawsze da sie "ładnie" wkomponowac" czyniac wieśtjunink smile.gif

3.Wydanie 200zl na dobre LEDy to worek zarowek.

Jezdzac na swiatlach od wieeeelu lat nie zauwazylem ze mi aku dlatego pada, chyba ze po 7 latach to zbyt szybko na niego.

ORI LEDy sa ok, czuc estetyke choc i tak mocne swiatlo maja

A wlasnie, chyba ledy powinny sie gasic po wlaczeniu mijania?

Bo widzialem takie BI LIGHT nieraz w handmade sprzetach:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że wiosna w pełni postanowiłem odświeżyć nieco swoje autko. Na początek poszły felgi do renowacji bo lakier był już strasznie zniszczony, były duże wżery. Dobrałem kolor jak najbardziej zbliżony do oryginału. Przy okazji odświeżyłem zaciski smile.gif

286930636-DSC_1287.jpg

Później przyszedł czas na odświeżenie lakieru. Była to moja pierwsza polerka mechaniczna. Nie chciałem za bardzo szaleć dlatego użyłem tylko dwóch past Menzerna: 2500 i 4000 na żółtym i czarnym flexi. Oczywiście wcześniej obowiązkowe glinkowanie, oczyszczanie ze smoły itd. Na koniec poszedł wosk Coli 476. Efekty przyzwoite, lakier odżył, zniknęły mniejsze ryski.

286930636-DSC_1288.jpg

286930636-DSC_1291.jpg

Na deser coś co zrobiłem już zimą. Na konsoli środkowej hydrografika smile.gif Zdjęcie w słońcu nie oddaje efektu ale na żywo wygląda bardzo przyjemnie. Oryginalny plastik wygląda nieco tandetnie... frown.gif

286930636-DSC_1296.jpg

286930636-DSC_1299.jpg

post-5963-14352520445555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> efektu ale na żywo wygląda bardzo przyjemnie. Oryginalny plastik wygląda nieco tandetnie...

Bardzo ładnie....

Moje felgi również oddałem do regeneracji bo już nie mogłem patrzeć na ten odpadający lakier i wykwity sick.gif

Widzę, ze kolega ma ramkę z nowszego modelu z chromem i ładny mieszek a do tego ten karbon ładnie się komponuje .. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi robiłem tutaj:

Renowacja felg

Można zostawić u nich auto co przy braku drugiego kompletu felg jest bardzo wygodne. Poza tym mają sporą paletę kolorów - ja zdecydowałem się na kolor premium.

Mieszek szyłem na miarę ze skóry, ramkę z wersji po liftowej udało mi się wyrwać dopiero niedawno na allegro. Generalnie wnętrze dużo zyskało bo oryginalnie wersja dynamic prezentuje się wyjątkowo szaro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Felgi robiłem tutaj:

> Renowacja felg

> Można zostawić u nich auto co przy braku drugiego kompletu felg jest bardzo wygodne. Poza tym mają

> sporą paletę kolorów - ja zdecydowałem się na kolor premium.

ja swoje 16" robiłem tu cnf tez zostawiłem auto bo nie miałem na podmiankę... koszt z przełożeniem zimówek 570 zł sick.gifkolor wybrałem jasny grafit i wyszły całkiem ładne... choć oryginalny kolor zanim zaczął odpadać bardziej mi się podobał... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj ktoś tak wycofywał, że uderzył w przód mojej cromy.. po czym odjechał.. kamer brak,

> świadków brak

powiesić takiego za .....

Z racji kończących żywot moich letnich obawiam się że mogę nie dojechać do końca sezonu... Znalazłem w oponeo w rozmiarze 215/50R17 chińczyki po ok 240 zł za sztukę..... Na 2 szt by mnie było stać. Kto jeździ na chińczykach? Był wątek o oponach ale nie znalazłem tam odpowiedzi. Jak to się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przeglądzie okazało się ze nie mam naklejki na tablicy rejestracyjnej i pan mi nie podstępluje. jutro miałem zalatwić nowe naklejki za jedyne 12zł... a teraz okazało się, że chyba zgubiłem dowód rejestracyjny... normalnie jakiś kiepski dzień....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na przeglądzie okazało się ze nie mam naklejki na tablicy rejestracyjnej i pan mi nie podstępluje.

> jutro miałem zalatwić nowe naklejki za jedyne 12zł... a teraz okazało się, że chyba zgubiłem

> dowód rejestracyjny... normalnie jakiś kiepski dzień....

Może zostawiłeś dowód na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może zostawiłeś dowód na przeglądzie.

więcej szczęścia niż rozumu... jak wysiadałem wieczorem, to wypadł z portfelem i wpadł pod samochód.. dopiero jak poszedłem drugi raz to wymacałem go po ciemku.. grinser006.gif

niemniej jutro i tak musze kupić nowe naklejki, ale teraz to już pikuś wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to chyba jakiś Chińczyk, który ma wszystko. Ciekawe jak wygląda jego trwałość i czy poszłaby na

> nim Automapa?

Moze kolega wisior cos podpowie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze kolega wisior cos podpowie

Nie znam, ale może podpowie cool.gif. Ale ten wyświetlacz to znowu nie taki mały bo 6,2 cala, a wydaje się taki mały. Ciekawe jak to by chodziło i gdzie to można kupić. Jeszcze nic nie kupowałem z zagranicy także nie wiem jak wygląda proces takiego kupowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam, ale może podpowie . Ale ten wyświetlacz to znowu nie taki mały bo 6,2 cala, a wydaje się

> taki mały. Ciekawe jak to by chodziło i gdzie to można kupić. Jeszcze nic nie kupowałem z

> zagranicy także nie wiem jak wygląda proces takiego kupowania.

Tanie toto nie jest jakos specjalnie ale do firmowek za 2500zl to polowa ceny

Ciekawe czy czyta kompa z cromy po instalce i jaka grafika wowczas jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może ktoś chce kupić malucha ???

> KLIK

Ja szukac nie musze, bo w moim garazu stoi żółty ale młodzik bo 1987.

Wlasnie planuje jego ozywienie poprzez umycie, reczne polerowanie i napompowanie kol.

Aaaa.....aku padniety wiec musze podladowac.

Jak temat ogarne zapodamkilka fotek.

A w piwnicy stoi motorynka 1982, ori, nawet opony ori,jak dostalem pod choinke w 1982 roku to do wiosny codziennie pastowalem bo stala w domu w zimowej czesci.

Ach ten sentyment rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś drgnęło smile.gif zawieszenie właśnie dostarczył kurier, jutro wizyta w ASO = wymiana rozrządu, jutro powinienem również dostać filtry i olej a w czwartek przyjdą sprężyny...

Jazda Krową to przyjemność, nie licząc stuków z przodu i trzeszczących plastików

Średnie spalanie (przeważa miasto) - 8,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu coś drgnęło zawieszenie właśnie dostarczył kurier, jutro wizyta w ASO = wymiana rozrządu,

> jutro powinienem również dostać filtry i olej a w czwartek przyjdą sprężyny...

> Jazda Krową to przyjemność, nie licząc stuków z przodu i trzeszczących plastików

> Średnie spalanie (przeważa miasto) - 8,4

a skad jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.