Skocz do zawartości

Pierwsze moto Chopper, jaki??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zastanawiam się nad pierwszym motorem i bardziej skąłniam sie do choppera niż innych.

Narazie są to takie luźne rozmyślania i może zdecyduje sie w tym roku a moze za rok.

Motor chciałbym aby był dośc wygodny choć nie przewiduje długich tras, raczej będe sam jeździł ale czasem i z drugą osobą.

Pojemność nie wiem jaka grinser006.gifcool.gif

W tym momencie chciałbym na moto przeznaczyć max 5000zł grinser006.gif.

Czy kupi sie coś za takie pieniądze?? Czy są jakieś konkretne modele warte zainteresowania a inne żeby je omijać?

Doradźcie coś cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś latałem LS 650 Savage - przyjemny sprzęt do jazdy wokół komina.

Jak kto lubi, ja wyposażyłem Savażkę w sakwy, wałek i tankbaga i przejechałem całą Polskę wzdłuż jej granic, zatrzymując się w różnych dziwnych i ciekawych miejscach.

Aby było ciekawiej to towarzyszył mi koleś na XT, która podobno też nie nadaje się do turystyki...

Kiedyś taką trasę wykonałem na komarku a później na WSK 125 więc to nie jest kwestia sprzętu ale chęci przeżycia czegoś niezwykłego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kto lubi, ja wyposażyłem Savażkę w sakwy, wałek i tankbaga i przejechałem całą Polskę wzdłuż

> jej granic, zatrzymując się w różnych dziwnych i ciekawych miejscach.

> Aby było ciekawiej to towarzyszył mi koleś na XT, która podobno też nie nadaje się do turystyki...

> Kiedyś taką trasę wykonałem na komarku a później na WSK 125 więc to nie jest kwestia sprzętu ale

> chęci przeżycia czegoś niezwykłego...

Łomatko! Przecież nie twierdzę, ze się nie da. hehe.gif

Ale niska moc, mały zbiornik i mało komfortowe miejsce pasażera nie predysponują go do dalekiej turystyki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik i przednia część ramy.

MAASKRA!!!

Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem (motocyklistą?) aby w takim motocyklu, a w zasadzie kwintesencji motocykla dostrzegać jakąkolwiek brzydotę!

brak słów...

Może pomyliłeś forum... ?

A poza tym to jest jeden z najpiękniejszych motocykli!!!

Gang silnika jest wprost cudowny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MAASKRA!!!

> Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem (motocyklistą?) aby w takim motocyklu, a w zasadzie

> kwintesencji motocykla dostrzegać jakąkolwiek brzydotę!

> brak słów...

rotfl.gifhehe.gif

No prosze Cie, to wygląda jak by im zabrakło pomysłu jak go wykończyć, wygląda jak by był wybrakowany.

icon_rolleyes.gif

Okolice silnika tak powinny być wypełnione:

triumph-rocket-iii.jpg

> Może pomyliłeś forum... ?

A może ciężko się przyznać że motocykl który się miało wygląda do bani ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze tak sobie przeglądam i widze honde shadow tyle ze raczej kilka lat starsza by była

> a o niej co powiecie?

Ja mam Hondę Shadow VT700 z 1986 kupiona na pierwsze moto jestem z niej bardzo zadowolony. W cenie do 5 000 PLN jej nie kupisz ale może starszy model się uda hmm.gif

Tu możesz poczytać więcej cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No prosze Cie, to wygląda jak by im zabrakło pomysłu jak go wykończyć, wygląda jak by był

> wybrakowany.

Etam, wydziwiasz.

> Okolice silnika tak powinny być wypełnione:

Pewnie Twój motocykl tak właśnie ma "wypełnione okolice silnika" zlosnik.gif ?

> A może ciężko się przyznać że motocykl który się miało wygląda do bani ?

Bredzisz, gdyby mi się nie podobał to bym go kiedyś tam nie kupił!

W każdym pojeździe, nawet tych najdroższych można się doszukać jakiś elementów czy rozwiązań które komuś tam mogą się nie podobać.

Jedni lubią tak napchane i upakowane wszelkimi bajerami do granic możliwości a inni cenią wręcz spartańską prostotę!

To co pokazałeś na fotce odbieram jako ciekawostkę jednak nie uznałbym tego za wzór urody motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby było ciekawiej to towarzyszył mi koleś na XT, która podobno też nie nadaje się do turystyki...

Jeśli mówisz o XT600 to akurat jest to bardzo wdzięczne (i docenione) moto do dalekich podróży bezdrożami.

Na asfalcie faktycznie nie porywa, za to pięknie jeździ się tym offem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Virago 535.

> Powodzenia w szukaniu.

To jest dobre dla malutkiej kobietki, każdy inny będzie wyglądał na nim co najmniej śmiesznie...

Jeśli kupować cruisera (bo z chopperem to niewiele ma wspólnego) to coś o pojemności od 750ccm w górę.

V-ka i tak będzie łagodna, nawet na pierwsze moto.

Niski środek ciężkości dodatkowo nie będzie przeszkadzał.

Kupno takiej 535 to szybki strzał w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No prosze Cie, to wygląda jak by im zabrakło pomysłu jak go wykończyć, wygląda jak by był

> wybrakowany.

> Okolice silnika tak powinny być wypełnione:

no tak 3cylindrowe 2.2 litra jako przykład kanonu urody motocykla i pomysłu na wykończenie? chyba żartujesz... to wlasnie jest wydumka, bo tam silnik wypełnia wszystko i to 2 razy za bardzo.

> A może ciężko się przyznać że motocykl który się miało wygląda do bani ?

A może w LS chodzi o co innego niż "wypełnianie" czegoś tam na siłę, a własnie o urok pracy (rodem z KTM), lekkość konstrukcji i urodę niezabudowanego, ożebrowanego tłoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago to dobra zabawka na początek przygody. Do 5 kzł można kupić zadbany model.

Z racji mniejszego współczynnika lansu, jest tańsza od legendarnej Shadow-ki. Aczkolwiek, dla mnie, ciut pond 190cm wzrostu, zarówno 535 jaki HS 600 to motorynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak 3cylindrowe 2.2 litra jako przykład kanonu urody motocykla i pomysłu na wykończenie? chyba

> żartujesz... to wlasnie jest wydumka, bo tam silnik wypełnia wszystko i to 2 razy za bardzo.

Triumph był tylko przejaskrawionym przykładem, ale choćby wystarczy spojrzeć jak w innych motocyklach jest to wszystko ładnie wypełnione.

> A może w LS chodzi o co innego niż "wypełnianie" czegoś tam na siłę, a własnie o urok pracy (rodem

> z KTM), lekkość konstrukcji i urodę niezabudowanego, ożebrowanego tłoka?

Nie musisz się ze mną zgadzać, to tylko moje zdanie smile.gif

O uroku pracy nie mówiłem, tylko o aspektach wizualnych dla mnie, po prostu dla mnie najbrzydsze rozwiązanie z możliwych i jak dobrym by nie był to bym go nigdy dla siebie nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie Twój motocykl tak właśnie ma "wypełnione okolice silnika" ?

Mój ma mniej więcej tak:

2005-Kawasaki-Ninja500Rb.jpg

Po prostu nie podoba mi się jak to wygląda i tyle każdy może mieć swoje zdanie i upodobania smile.gif

> Bredzisz, gdyby mi się nie podobał to bym go kiedyś tam nie kupił!

> W każdym pojeździe, nawet tych najdroższych można się doszukać jakiś elementów czy rozwiązań które

> komuś tam mogą się nie podobać.

> Jedni lubią tak napchane i upakowane wszelkimi bajerami do granic możliwości a inni cenią wręcz

> spartańską prostotę!

> To co pokazałeś na fotce odbieram jako ciekawostkę jednak nie uznałbym tego za wzór urody

> motocykla.

Też go nie uznaję za wzór urody, to był taki przejaskrawiony przykład, po prostu tam mi się nie podoba to że czegoś mi tam brakuje, np. jeszcze jednego cylindra zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze tak sobie przeglądam i widze honde shadow tyle ze raczej kilka lat starsza by była

> a o niej co powiecie?

ja już drugi sezon pomykam Hondą Shadow VT600. To jest bardziej cruiser niż chopper. Jest to moje pierwsze moto i na razie nie planuję zmiany. Do jeżdżenia wokół komina super, wygląda jak dla mnie też super - ale gust jest jak kara.gif. Być może tak jak niektórzy złośliwcy tutaj twierdzą - nie przyśpiesza i nie skręca, ale w pewnym wieku to już nie stanowi problemu hehe.gif

linka do fotki

Ja mogę z czystym sumieniem polecić. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze tak sobie przeglądam i widze honde shadow tyle ze raczej kilka lat starsza by była

> a o niej co powiecie?

Ja mam VT600 z 99r jako pierwsze moto. Prawie identyczne są egzemplarze sprzed 10 lat. Przejechałem nią dopiero 2000km, ale mnie już denerwuje brak osiągów. Teraz wiem że chopper ma sens tylko >1000cm3. Przy małych prędkościach i na obrotach jeszcze to ciągnie, ale trzeba piłować żeby jeździć jak motocyklem a nie skuterem.

Jak kupowałem to sobie wmawiaem że chopperem się jeździ spokojnie i jak też tak będę. Gadaj zdrów... Potem stajesz na światłach i weź jedź spokojnie... Chopper potrzebuje momentu 893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif

Natomiast niewątpliwą zaletą VT600 jest spory wybór, wyjątkowa niezawodność i moim zdaniem ponadczasowa linia. Nie wiem natomiast czy do 5 tyś znajdziesz sensowny egzemplarz...

Honda-VT-600-Shadow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wybrałeś zły motor,bardziej pasuje tobie ścigacz.

bez przesady. neoklasyk ala Zephyr i Honda CB750 zadałby szyku na bulwarze (chromiki są, klasyczna linia jest) i nie zamulał tak jednocześnie jak armatura. Nie potrzeba od razu sporta.

> Na miasto mi 250 starcza.

Starcza to może być przypadłość zdrowotna wink.gif "Wystarcza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wybrałeś zły motor,bardziej pasuje tobie ścigacz.

> Na miasto mi 250 starcza.

> .

Nie kolego. Mi zdecydowanie bardziej pasuje chopper, gdyż motocykle sportowe mi się niezbyt podobają, o pozycji jeźdźca nie wspominając. Tylko że po prostu lubię mieć co odkręcić. Nie brakuje chopperów o dobrych osiągach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez przesady. neoklasyk ala Zephyr i Honda CB750 zadałby szyku na bulwarze (chromiki są, klasyczna

> linia jest) i nie zamulał tak jednocześnie jak armatura. Nie potrzeba od razu sporta.

> Starcza to może być przypadłość zdrowotna "Wystarcza".

Rozwiązanie dla mnie to Power Cruiser. Np Yamaha Warrior. 893goodvibes.gif Ale to za parę lat. na razie cieszę się z nabycia ładnego choć niezbyt szybkiego cienia i patroluję miasto w kulturalny sposób palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze tak sobie przeglądam i widze honde shadow tyle ze raczej kilka lat starsza by była

> a o niej co powiecie?

W tej cenie będzie dość stara Shadowka.

Ja miałem 3 lata model 600C z USA. Prawie nowy.

Ja mam 174 cm, syn 195 cm wzrostu. Bezproblemowo się jeździło.

Mnie wkurzał sposób trzymania nóg na podnożkach - bardzo niewygodnie i po długiej jeździe bolały mnie łydki.

Ale tak miałem ma każdej chopperowatej Hondzie, na którą wsiadłem.

Problem rozwiązał się sam po zakupie Yamahy Midnight Star - tam są platformy, siedzi się dla mnie idealnie.

Ale to jest (power) cruiser, a nie chopper.

Wracając do Shadowki - znudzi ci się po 1-2 sezonach, a potem zacznie brakować mocy przy dłuższych wyjazdach.

Niektore modele z USa mają skrzynię 4-biegową - to nie jest zaleta w trasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.