Skocz do zawartości

Gdzie polecacie wykupienie AC


pakuu1

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.

> Potrzebuje wykupić AC na auto z 2001r.

> Do wyboru mam Uniqa, Generali i Hestia.

> Wyliczone ceny rocznych składek są zbliżone, którą firmę polecacie lub odradzacie z własnych

> doświadczeń?

W Hestii likwidowałem szkodę z AC i byłem zadowolony ok.gif

Porównaj nie tylko ceny, ale i warunki ubezpieczenia - mogą być bardzo różne w przypadku AC.

Spr. udziały własne, amortyzację części itp.

Jak już kupujesz AC, to znieś wszelkie udziały własne - ale w przypadku starego auta może wyjść sporo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Potrzebuje wykupić AC na auto z 2001r.

> Do wyboru mam Uniqa, Generali i Hestia.

> Wyliczone ceny rocznych składek są zbliżone, którą firmę polecacie lub odradzacie z własnych

> doświadczeń?

Na takie auto to bym brał mini AC od kradzieży. Byle jaka stłuczka oznacza szkodę całkowitą i w sumie brak kasy na naprawę - cena przed szkoda minus cena pozostałości to niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na takie auto to bym brał mini AC od kradzieży. Byle jaka stłuczka oznacza szkodę całkowitą i w

> sumie brak kasy na naprawę - cena przed szkoda minus cena pozostałości to niewiele.

Chyba jednak przesadzasz. Jak uszkodzi zderzak i reflektor to nikt nie zrobi mu szkody całkowitej.

Poza tym nawet jeżeli będzie miał szkodę całkowite to lepiej dostać wartość z przed szkody niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jednak przesadzasz. Jak uszkodzi zderzak i reflektor to nikt nie zrobi mu szkody całkowitej.

A jakie to ma znaczenie co uszkodzi ? Wartość samochodu +/- 10 kpln, w AC całka może być na poziomie 70% - 7 kzł przy stawkach ASO to wiele nie trzeba. Sam miałem sytuację, gdzie była lekka stłuczka miejska, wjazd w tył - uszkodzeń nawet widać nie było, a 7 kpln "pękło" - OC sprawcy zapłaciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jednak przesadzasz. Jak uszkodzi zderzak i reflektor to nikt nie zrobi mu szkody całkowitej.

To naprawi za 200zł.

> Poza tym nawet jeżeli będzie miał szkodę całkowite to lepiej dostać wartość z przed szkody niż nic.

Samochód 12 lat, wartość pewnie za wielka nie jest. Na takie auta mało które TU daje AC ze zniesioną amortyzacją i bez udziału własnego.

Trzeba się wczytać w OWU, w najgorszym wypadku okaże się, że przy szkodzie częściowej jak i całkowitej wypłacone odszkodowanie wyniesie tyle co składka.

Natomiast przy mini casco składka jest przynajmniej mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To naprawi za 200zł.

> Samochód 12 lat, wartość pewnie za wielka nie jest. Na takie auta mało które TU daje AC ze

> zniesioną amortyzacją i bez udziału własnego.

> Trzeba się wczytać w OWU, w najgorszym wypadku okaże się, że przy szkodzie częściowej jak i

> całkowitej wypłacone odszkodowanie wyniesie tyle co składka.

> Natomiast przy mini casco składka jest przynajmniej mniejsza.

Autem będzie jeździł początkujący kierowca i będzie pewniejszy posiadając AC.

We wszystkich firmach opcja bez wkładu własnego, wycena auta na 13-14 tys.

Zniżki na AC są pełne więc wychodzi ok. 600zł/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autem będzie jeździł początkujący kierowca i będzie pewniejszy posiadając AC.

> We wszystkich firmach opcja bez wkładu własnego, wycena auta na 13-14 tys.

> Zniżki na AC są pełne więc wychodzi ok. 600zł/rok

Jak zniżki 60% jak początkujący kierowca?

Chyba, że współwłasność.

Trzeba się wczytać w OWU i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zniżki 60% jak początkujący kierowca?

> Chyba, że współwłasność.

> Trzeba się wczytać w OWU i tyle.

Wcześniej była współwłaścicielem mojego auta na które mam AC i się zniżki nazbierały, teraz kupione auto dla siebie. Prawko zrobione 5 lat temu i dopiero teraz zaczyna jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autem będzie jeździł początkujący kierowca i będzie pewniejszy posiadając AC.

> We wszystkich firmach opcja bez wkładu własnego, wycena auta na 13-14 tys.

> Zniżki na AC są pełne więc wychodzi ok. 600zł/rok

Wczytaj się w warunki ubezpieczenia. Niektórzy nie dopuszczają użyczania auta takim osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcześniej była współwłaścicielem mojego auta na które mam AC i się zniżki nazbierały, teraz kupione

> auto dla siebie. Prawko zrobione 5 lat temu i dopiero teraz zaczyna jeździć...

No to pozostaje wczytać się w OWU pod kątem amortyzacji i dopuszczalnych form naprawy i brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczytaj się w warunki ubezpieczenia. Niektórzy nie dopuszczają użyczania auta takim osobą.

Ten początkujący to moja mama, więc nikt nie będzie wnikał czy jeździła przez ten okres autem czy nie - szczególnie że ma na siebie zarejestrowany pojazd. Prawko ma już 5 lat, zwyżka za niski wiek jej nie obejmuje, w dokumentach widnieje jako wzorowy kierowca grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Compensę ewentualnie PZU ok.gif Robiłem u nich likwidację szkód i za każdym razem bez problemu. Z doświadczenia zdecydowanie odradzam Hestię. Wszędzie tylko nie u nich pad.gifno.gif Prawdę mówiąc likwidowałem u nich szkodę z OC sprawcy a nie z AC ale nie sądzę aby miało to jakiekolwiek znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę polecić Compensę ewentualnie PZU Robiłem u nich likwidację szkód i za każdym razem bez

> problemu. Z doświadczenia zdecydowanie odradzam Hestię. Wszędzie tylko nie u nich Prawdę

> mówiąc likwidowałem u nich szkodę z OC sprawcy a nie z AC ale nie sądzę aby miało to

> jakiekolwiek znaczenie

A w Compensie likwidowales jakas szkode lub korzystałeś z assistance ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych 3-ech wybrałbym dla świętego spokoju Hestię - najmniej problemów przy ewentualnej likwidacji

> szkody.

> Załatwiałeś u gościa, do którego dałem Ci nr?

Tak byłem dzisiaj u niego i zdecydowaliśmy się na Hestię ale coś w systemie mu nie grało, że jakaś zgoda na ubezpieczenie 12 letniego auta i będzie dzwonił jutro.

Co do max. zniżek to da się tak zrobić że masz 60% zniżki a nie masz prawka wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie po 5 latach, min po 8 i to trzeba miec odpowiedni wiek.

grinser006.gif

Powiem Ci tak, mąż przekazuje zniżki żonie i ona nie mając prawka otrzymuje pełne zniżki na OC. Kupuje auto na współwłasność ze świeżo upieczonym 18 letnim kierowcą (są firmy które nie dają zwyżki, jak współwłaściciel ma mało lat) i w ten sposób masz pełne zniżki na drugi samochód, który w żaden sposób nie jest powiązany ze zniżkami męża grinser006.gif czyli jak go rozbije się z własnej winy, to zabierają zniżki żonie a nie mężowi palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pozostaje wczytać się w OWU pod kątem amortyzacji i dopuszczalnych form naprawy i brać.

Ostatecznie będzie Uniqa w opcji max - można oddać do ASO, nie liczą amortyzacji części itd...

W Hestii niby ubezpieczają pojazdy do 15 lat ale coś zaczęli marudzić i zrezygnowałem z ich oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Uniqa wystarczy mieć 3 lata prawko i być współwłaścicielem auta i ma się 60% zniżek.

Wszyscy piszecie o kombinowaniu ze wspolwalsnoscia a autor pisal ze nie ma tam takowej wiec cos koloryzuje bo nie mozna miec full znizek po 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy piszecie o kombinowaniu ze wspolwalsnoscia a autor pisal ze nie ma tam takowej wiec cos

> koloryzuje bo nie mozna miec full znizek po 5 latach.

Można i to w kilku TU. Co więcej w niektórych TU dostajesz zniżki nie za "staż ubezpieczeniowy" tylko za brak szkody w ostatnich x latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci tak, mąż przekazuje zniżki żonie i ona nie mając prawka otrzymuje pełne zniżki na OC.

> Kupuje auto na współwłasność ze świeżo upieczonym 18 letnim kierowcą (są firmy które nie dają

> zwyżki, jak współwłaściciel ma mało lat) i w ten sposób masz pełne zniżki na drugi samochód,

> który w żaden sposób nie jest powiązany ze zniżkami męża czyli jak go rozbije się z własnej

> winy, to zabierają zniżki żonie a nie mężowi

Ale masz krótki horyzont...

Jak mąż "przekazuje" zniżki żonie (de facto nie ma co przekazywać, gdyż nabywają je razem stosownie do wspólnoty majątkowej po ślubie), to przy szkodzie historia żony obciąża historię męża. UFG i ubezpieczyciele nie są tacy głupi, jak Ci się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TUiR WARTA SA

Nieprawde piszesz, albo ktos ci nieprawde powiedzial. W Warcie trzeba 8 lat posiadac auto zeby miec 60%. Patrz np tutaj: http://iubezpieczenia.pl/?type=znizki

Nie ma chyba na rynku firmy ktora po 5 latach daje max znizki, min to 6lat ale za to trzeba miec odpowiedni wiek najczesciej ponad 30lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale masz krótki horyzont...

> Jak mąż "przekazuje" zniżki żonie (de facto nie ma co przekazywać, gdyż nabywają je razem stosownie

> do wspólnoty majątkowej po ślubie), to przy szkodzie historia żony obciąża historię męża. UFG

> i ubezpieczyciele nie są tacy głupi, jak Ci się wydaje...

Zabierają zniżki żonie jak są współwłaścicielami tego samego auta lub jak drugie auto jest w tej samej firmie. Jeżeli drugie auto jest dajmy na to tylko na żonę i ma oc w innej firmie to nikt przy dzwonie męża nie zabiera zniżek na auto żony - sprawdzone biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.