Skocz do zawartości

Montaż anteny satelitarnej w domu jednorodzinnym


pebepebe

Rekomendowane odpowiedzi

> mam taką sytuacje

> 1/Jaki kabel trzeba kupic?

> 2/Najpierw montuje hak do ściany i ustawiam antenę

> |tzn.jeden na drabinie kreci a drugi w domu "szuka"sygnału.?

> 3/czy jest jakiś rozdzielacz żeby puścic sygnał do 2 pomieszczeń

> jak na foto?

TUTAJ masz wątek o satelitach

wieczorem jak pójdę do huty usiądę i napiszę Ci co i jak o ile się przypomnisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1/Jaki kabel trzeba kupic?

musisz kupić kabel koncentryczny

> 2/Najpierw montuje hak do ściany i ustawiam antenę

> |tzn.jeden na drabinie kreci a drugi w domu "szuka"sygnału.?

najlepiej ustawić wstępnie antenę w podobnym kierunku jak jest ustawiona u sąsiadów a później tak ja napisałeś

> 3/czy jest jakiś rozdzielacz żeby puścic sygnał do 2 pomieszczeń

najprościej użyć konwertera z odpowiednią ilością wyjść, pamiętaj że jeżeli będziesz chciał użyć dekodera z nagrywarką to potrzeba do tego dwóch kabli idących od konwertera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musisz kupić kabel koncentryczny

Ten jest przyzwoity:

http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_1_13-4_8-6_8_1m__E1015_1.htm

i do tego złączki "F" odpowiedniej średnicy

> najlepiej ustawić wstępnie antenę w podobnym kierunku jak jest ustawiona u sąsiadów a później

Kierunek na słońce przy czasie letnim ok 13:15 a kąt elewacji, uniesienie w górę od poziomu - 30 stopni - uwaga na drzewo i budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> |tzn.jeden na drabinie kreci a drugi w domu "szuka"sygnału.?

...

To nie jest dobry sposób. Znacznie lepiej jest podłączyć tuner u kogoś innego i wyszukać kanały (chyba, że jest fabryczna lista i działa).

Później u siebie ustawić na jakiś kanał FTA, aby wykluczyć problemy z kartą dostępu i postawić telewizor w oknie, tak aby widzieć ekran podczas kręcenia anteną.

Ustawiasz antenę jak u sąsiadów. Później patrząc na ekran, skanujesz niebo. Prawo - lewo, powoli. Jeśli nic nie złapie, lekko w dół i znowu itd. Tylko bardzo powoli!

W końcu trafisz i pozostanie dokładnie dostroić na maksimum sygnału.

Dobrze jest włączyć jakiś wskaźnik w tunerze. Zwykle taki mają.

To najłatwiejsza metoda bez miernika.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nigdy tego nie robiłeś to najlepiej wszystkie klamory samemu poskładać, a później wezwać fachowca który za drobną opłatą ustawi antenę na miernik. Ostatnio sąsiad walczył 3 dni z anteną aż w końcu przyszedł do mnie i pytał ile płaciłem za ustawienie anteny bo już 3 dzień walczy i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli nigdy tego nie robiłeś to najlepiej wszystkie klamory samemu poskładać, a później wezwać

> fachowca który za drobną opłatą ustawi antenę na miernik. Ostatnio sąsiad walczył 3 dni z

> anteną aż w końcu przyszedł do mnie i pytał ile płaciłem za ustawienie anteny bo już 3 dzień

> walczy i lipa

ja też raz ustawiałem 2 dni antenę i w sumie nie pierwszy raz.

dopóki się nie dowiedziałem że wszyscy dookoła oglądają tv trwam nie mogłem jej ustawić 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ostatnio sąsiad walczył 3 dni z

> anteną aż w końcu przyszedł do mnie i pytał ile płaciłem za ustawienie anteny bo już 3 dzień

> walczy i lipa

bez przesady, robilem pierwszy raz i zeszlo max 30 min wlacznie z przykreceniem uchwytu i poskladaniem anteny do kupy. Sprobowac moze, to nic nie kosztuje. Wazne zeby antene przesuwac o bardzo male katy i chwile odczekac przed nastepnym ruchem. No i wstepnie ustawic wg sasiadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzie ją zamontowac.

Są przeciwskazania formalne żeby to bylo na ścianie granicznej

z działką obok tzn

1/Montuje głębiej i musze kogos prosic zeby mnie wpuscil do

(konserwacji,ustawienia itp)

2/Montuje bliżej rogu sciany i wtedy jest na "terenie" sasiedniej dzialki ale mam dostep ze swojej po postawieniu drabiny.

P.s.Dzilka nie zamieszkana z dziura w plocie od kilkunastu juz lat.

287015164-DSCF0268_cr.jpg

post-53834-14352520832263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli nigdy tego nie robiłeś to najlepiej wszystkie klamory samemu poskładać, a później wezwać

> fachowca który za drobną opłatą ustawi antenę na miernik. Ostatnio sąsiad walczył 3 dni z

> anteną aż w końcu przyszedł do mnie i pytał ile płaciłem za ustawienie anteny bo już 3 dzień

> walczy i lipa

Kupiłem miernik i łapał sygnały ze wszystkich satelitów - myslę że Sputnika też zaliczył. zlosnik.gif

Ustawiłem talerz wg wskazań dekodera N, od razu pokazuje czy łapie właściwego satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> powiesiłem na ścianie i wisi

> Ale TV brak .w zeszłym roku dałem sobie spokój

> spróbuje jeszcze raz

> jak się do tego zabrać.?

Ja bym radził wziąć jednak montera.

Sam się przymierzałem ale z racji dużej bliskości lasu nie mogłem znaleźć mijesca na elewacji domu aby złapać sygnał.

Zawezwałem speca a ten wziął antenę do ręki, na szyi zawiesił miernik i począł spacerować po całej działce ( a jest gdzie spacerować palacz.gif)

Po czy zainstalował mi antenę na słupku ogrodzeniowym z tyłu za domem w odległości z 50 metrów od domu.

Sam bym na to nie wpadł - ładowałbym się na dach i pewnie z niego spadł zlosnik.gif a i tak by to nic nie dało bo las za blisko a drzewa za wysokie.

Jak zdejmuję antenę na zimę to na słupku i na antenie zaznaczyłem sobie kreski które przy montażu muszą się zgadzać i cała filozofia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wywal" antenę do ogrodu smile.gif

ja tak zrobiłem i nic mi nie szpeci elewacji. dodam, że pociągnięte na środek ogrodu ok 70m kabla (zewnętrzny, żelowany, made in china) i wszystko gra i nie ma żadnej straty mocy sygnału (wcześniej miałem zaledwie 10m kabla i sygnał taki sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "wywal" antenę do ogrodu

> ja tak zrobiłem i nic mi nie szpeci elewacji. dodam, że pociągnięte na środek ogrodu ok 70m kabla

> (zewnętrzny, żelowany, made in china) i wszystko gra i nie ma żadnej straty mocy sygnału

> (wcześniej miałem zaledwie 10m kabla i sygnał taki sam)

Tylko gorzej jak chcesz polozyc 4 kable albo 8 to juz robi sie spory koszt.

A czym mierzyles sygnal, dekoderem i przy roznych warunkach pogodowych?? Jesli tak to te pomiary sa niewiele warte hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Po czy zainstalował mi antenę na słupku ogrodzeniowym z tyłu za domem w odległości z 50 metrów

> od domu....

> to jak blisko domu i jaki wysoki ten las? i jak wysoko dach?

Dom jest jednopiętrowy a las od strony w którą powinna być skierowana antena naprawdę blisko. Dodatkowo już pierwsze drzewa z brzegu są bardzo wysokie.

Kiedy 30 lat temu babcia mojej żony sadziła przed domem brzózki liczyła na uroczy zagajnik - teraz mamy ścianę lasu zlosnik.gif.

Do końca ogrodzenia mam jeszcze spory kawałek - w miarę jak las będzie rósł - ja mogę oddalać się na kolejny słupek ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.