Skocz do zawartości

Ubiór do jazdy na co dzień?


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie.

> Kiedyś tak było - teraz to zmienili.

> Oblewasz teorię - dopłacasz 30 zł i znowu masz "komplet".

> Możesz tez nic nie dopłacać i zdawać tak długo aż Ci się wpłacona kasa skończy.

> Już nawet nie pamiętam - też zrobiłem mniej więcej w miesiąc.

> Jazdy w 2 tygodnie - już zapomniałem jak się jeździ.

> Dzisiaj mam cholerne zakwasy w nogach i ledwo chodzę - jak mi przejdzie to sobie dokupię parę

> godzin jazdy żeby placyk zrobić bez stresu.

Też rozważam dokupienie z godzinki na placu dzień przed egzaminem praktycznym bo jak dobrze pójdzie to będę zdawał za jakieś 2-3 tygodnie, a to sporo czasu, żeby wyjść z wprawy.

Jazdy na mieście zorganizuję sobie we własnym zakresie, if ju noł łora min... palacz.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazdy na mieście zorganizuję sobie we własnym zakresie, if ju noł łora min...

No ja ciągle walczę z sobą ale chyba wygrywa rozsądek - wolę wydać 2-3 stówki na dodatkowe jazdy z instruktorem niż coś narozrabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, do niczego nie namawiam ale prawda jest taka, że na mieście liczy się znajomość przepisów i obycie za kółkiem, a to mamy dzięki kat. B i latom jazdy i tego akurat w 2 tygodnie nie zapomnimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I słusznie, do niczego nie namawiam ale prawda jest taka, że na mieście liczy się znajomość

> przepisów i obycie za kółkiem, a to mamy dzięki kat. B i latom jazdy i tego akurat w 2

> tygodnie nie zapomnimy!

No wiesz - do tego dochodzą szczegóły.

Ja np. jak pierwszy raz po przerwie wsiadłem na motocykl to czułem się strasznie niepewnie.

Początkowo znowu zapomniałem o startowaniu z lewej nogi, zapomniałem że kierunkowskaz sam nie odskoczy etc.

Takie pierdoły - ale na upartego - u mnie w WORDzie jazdę zaczynasz od ósemek - nie ma nawet chwili na wyczucie sprzęgła / manetki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiesz - do tego dochodzą szczegóły.

> Ja np. jak pierwszy raz po przerwie wsiadłem na motocykl to czułem się strasznie niepewnie.

> Początkowo znowu zapomniałem o startowaniu z lewej nogi, zapomniałem że kierunkowskaz sam nie

> odskoczy etc.

> Takie pierdoły - ale na upartego - u mnie w WORDzie jazdę zaczynasz od ósemek - nie ma nawet chwili

> na wyczucie sprzęgła / manetki...

Na początku możesz zrobić rundkę po placu, więc wtedy wykonaj kilka testowych startów bez gazu i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I słusznie, do niczego nie namawiam ale prawda jest taka, że na mieście liczy się znajomość

> przepisów i obycie za kółkiem, a to mamy dzięki kat. B i latom jazdy i tego akurat w 2

> tygodnie nie zapomnimy!

sam robisz off topa w swoim wlasnym watku .......... facepalm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiesz - do tego dochodzą szczegóły.

> Ja np. jak pierwszy raz po przerwie wsiadłem na motocykl to czułem się strasznie niepewnie.

> Początkowo znowu zapomniałem o startowaniu z lewej nogi, zapomniałem że kierunkowskaz sam nie

> odskoczy etc.

> Takie pierdoły - ale na upartego - u mnie w WORDzie jazdę zaczynasz od ósemek - nie ma nawet chwili

> na wyczucie sprzęgła / manetki...

startowaniu z lewej? a po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku możesz zrobić rundkę po placu, więc wtedy wykonaj kilka testowych startów bez gazu i

> będzie ok

Przynajmniej w Warszawie tak to nie wygląda - od razu jazda na ósemke, bez mozliwosci jazdy probnej.

Podejrzewam ze gdzie indziej jest podobnie - wez pod uwage ze jest pewna presja czasowa by te egzaminy byly prowadzone bez opoznien - ilosc osrodkow egzaminacyjnych oferujacych kat. A sie zmniejszyla, plac manewrowy sie wydluzyl, ilosc chetnych do jazdy na jednośladach - również w zakresie nowo wprowadzonych kategorii - stale rosnie itp. co ogolnie powoduje ze grafik jest dosyc napiety w zakresie zadan i czasu w ktorym owe zadania trzeba wykonac.

> Takie pierdoły - ale na upartego - u mnie w WORDzie jazdę zaczynasz od ósemek - nie ma nawet chwili

> na wyczucie sprzęgła / manetki...

Co do wyczucia motocyklu IMHO w obecnej chwili, gdy WORD'y wlasnie zakupily nowe motocykle nie ma to az takiego znaczenia - wszystkie nowki powinny działać podobnie. Różnice w indywidualnym wyregulowaniu np. sprzegla / gazu zaczną się pewnie pojawiać gdy wraz z eksploatacją motory zaczną odwiedzać serwisy / mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam robisz off topa w swoim wlasnym watku .......... facepalm

Już wszystkie elementy ubioru zakupiłem, łącznie z tą letnią kurtką, więc delikatne zaśmiecenie nie zaszkodzi, napomknę tylko, że to nie ja sprowadziłem dyskusję na temat egzaminów, więc nie obraź się jak zaproponuję ci, żebyś sam zaserwował sobie profilaktycznego małego facepalma wink.gif

Pozdr 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wszystkie elementy ubioru zakupiłem, łącznie z tą letnią kurtką, więc delikatne zaśmiecenie nie

> zaszkodzi, napomknę tylko, że to nie ja sprowadziłem dyskusję na temat egzaminów, więc nie

> obraź się jak zaproponuję ci, żebyś sam zaserwował sobie profilaktycznego małego facepalma

> Pozdr

generalnie na drugie powinienes miec facepalm ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie napiszę jak ty masz na drugie bo nie chcę znowu wakacji...

> Ale ogólnie poluzuj gumkę w rajtuzach...

chyba by musiał tu jakis mocher pozamiatac bo zrobiliście z drugim streetfigterem wymianę doświadczeń jakby nie było privow. Jeszcze rozumiem jakbyście pisali o wyższości r6 nad rr, ale na razie dyskusja sprowadza się do zdania egzaminu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba by musiał tu jakis mocher pozamiatac bo zrobiliście z drugim streetfigterem wymianę

> doświadczeń jakby nie było privow.

???

Jeśli o mnie chodzi - no chyba od tego jest forum prawda?

Każdy może wtrącić coś swojego...

> Jeszcze rozumiem jakbyście pisali o wyższości r6 nad rr,

Tylko do tego powinny się sprowadzać rozmowy?

OK - sorry - na wszelki wypadek już się tu nie odezwę.

Sorry - moja wina - kolejnego posta napiszę na tym kąciku po przejechaniu 100 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry - moja wina - kolejnego posta napiszę na tym kąciku po przejechaniu 100 tys. km

wiesz, tu nie chodzi o kto ile km nakręcił. Ale zerknij sam. Ja od wczoraj mam dwie nowe strony do przeczytania tylko i wył o egzaminie... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może się kiedyś przydać ta wiedza, prawko nie jest na wieczność

Moje, jak na razie, jest bezterminowe. Na wieczność pewnie nie, bo kiedyś tam zejdę z tego padołu...

Jednak, po 19 latach jeżdżenia (głównie autem), dorobiłem się w końcu 2 pkt na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja się tu przecież nie znam

> Ale trzech różnych instruktorów zwróciło mi uwagę, jak po wrzuceniu jedynki ruszałem podnosząc

> prawą nogę z ziemi...

A gdybys mial skrecac w prawo to tez bys ruszal z lewej nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdybys mial skrecac w prawo to tez bys ruszal z lewej nogi?

A w czym problem? Że przechylenie nie na tą stronę? E tam.

Jakoś mi dynda, czy startuję z prawej/lewej czy obu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdybys mial skrecac w prawo to tez bys ruszal z lewej nogi?

Na razie mu nie mieszaj bo on ma zdać egzamin, a pozycja gotowości do jazdy jest na egzaminie jednoznaczna.

Potem będzie robił tak jak jest mu wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w czym problem? Że przechylenie nie na tą stronę? E tam.

> Jakoś mi dynda, czy startuję z prawej/lewej czy obu

zasada ruszenia ze ciasnym skretem, np. wyjazd na ulice, jest prosta, startujesz z nogi po stronie w ktora skrecasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zasada ruszenia ze ciasnym skretem, np. wyjazd na ulice, jest prosta, startujesz z nogi po stronie

> w ktora skrecasz

Nie mam problemu wink.gif W 99,9% mam obie stopy na glebie zlosnik.gif

ps. Ale jak się przytrafi to wolę startować z prawej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdybys mial skrecac w prawo to tez bys ruszal z lewej nogi?

Na egzaminie - tak.

Jak jakimś cudem go zdam - planuję się zapisać na kurs, który nauczy mnie jeździć, a nie zdawać egzamin.

Zastanawiam się tylko - czy zaraz jak dostanę prawko się zapisać (puki jeszcze nie mam jakichś złych nawyków) czy najpierw podszkolić sie samemu i jak już będę jeździł - wtedy doszkolić się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uprawnienia masz pewnie bezterminowo, ale sam dokument pewnie będziesz musiał wymieniać co 10 lat

> (płacąc za wymianę i badania lekarskie).

Gdyby mial terminowe to wtedy musialby robic badania. A ta tylko wymiana samego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, dzisiaj przyszły spodnie mottowear galante blue i faktycznie wyglądają jak cywilne spodnie, bardzo dobrze przylegają (tzw. rurki) i mają tylko jedną wadę, są bardzo wąskie na dole i nie najdą na buty więc trzeba je wkładać do butów co mi się osobiście mniej podoba i wyklucza ich użycie w celach służbowych np. z koszulą.

Jakby ktoś jednak szukał spodni najbardziej zbliżonych do zwykłych jeansów to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra panic.gif

Wszystko od czapy

buty i czapka może i pasują do moto, ale reszta oslabiony.gif

jeansy na takie moto to pomyłka w dodatku włożone w buty hehe.gif

kurteczka ech - na takie moto skóra kombik cool.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał nie wkładać spodni do butów ale musiały by być workowate, a takie są debonair.

Kurtka jest z siatki na upały, więc ma być przewiewna, a i tak wygląda imo lepiej niż zbroja zarzucona na t-shirta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjadę cię kiedyś odwiedzić to mi jakąś pokażesz bo u nas we wro nie ma... wpysk.gif

Co do kurtki to jest genialna, polatałem dzisiaj z godzinkę i w końcu po jeździe nie musiałem brać prysznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przyjadę cię kiedyś odwiedzić to mi jakąś pokażesz bo u nas we wro nie ma...

jak nie ma jak jest... na borowskiej albo nowka sztuka na lotniczej wink.gif

> Co do kurtki to jest genialna, polatałem dzisiaj z godzinkę i w końcu po jeździe nie musiałem brać

> prysznica.

dzisiaj to nawet w zwyklej kurtce sie normalnie jezdzilo wink.gif ... wakacyjne pustki na miescie, moza bylo spokojnie utrzymac 50km/h grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.