Skocz do zawartości

Kilka pytań po zakupie motonga


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam jeździć i zaczynam kombinować, trochę pomóżcie wink.gif

1. synchronizacja gaźników - ile trzeba za to zapłacić? I w W-wie kto to może zrobić? Mam taki objaw, że na ssaniu silnik delikatnie nierówno pracuje, jak ciepły jest OK. Drugi objaw to taki, że przy rozgrzanym silniku delikatny ruch manetką np. podczas ruszania i przez chwilę nic a po chwili rwie jak głupi...to chyba nie bardzo - bo jak chcę delikatnie ruszyć i powoli jechać, to nie bardzo się da...

2. na klamce sprzęgła mam cyferki 1,2,3,4 a na korpusie klamki strzałkę - co to? znacznik regulacji jakiś czy jak?

3. jedna klamka brudzi mi rękę zlosnik.gif - jest aluminiowa i po jeździe mam brudne palce....nie mam jeszcze rękawiczek, ale może da się coś z tym zrobić? zlosnik.gif

Motong to Kawasaki Zephyr 550...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Polecany tutaj ISM Serwis

2. Regulacja odległości klamki od manetki.

3. Spróbuj może wyczyścić klamkę, Jak nie pomoże to pomaluj, lub wymiana na akcesoryjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Polecany tutaj ISM Serwis

ok.gif

> 2. Regulacja odległości klamki od manetki.

aaa...człowiek się tyle musi uczyć zlosnik.gifok.gif

> 3. Spróbuj może wyczyścić klamkę, Jak nie pomoże to pomaluj, lub wymiana na akcesoryjną.

no właśnie - hamulec nie brudzi, a sprzęgło czerni paluchy. Pobawię się dzsiaj z tą klamką. Przyjechałem na moto do pracy i trochę głupio wejść z brudną łapą do biura blush.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klamka sprzęgła w Larssonie kosztuje okolo 40 pln, nie wiem czy jest walczyć ze starą.

wiesz, ale wypada wymienić obie jak już (coby różnicy nie było), a hamulcowa jest sporo droższa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klamka sprzęgła w Larssonie kosztuje okolo 40 pln, nie wiem czy jest walczyć ze starą.

Oryginał jest ładny, niezniszczony i mi się podoba....tylko brudzi paluchy. Spróbuję zawalczyć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moto długo stało? Bo moja brudzila jakiś czas i przestala. Poprzedni właściciel nie jeździł długo

> przed sprzedażą

Tak, z tego co mówił poprzedni właściciel w tym sezonie sporadycznie jeździł, co widzę po stanie akumulatora, który właśnie ładuję zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może jakas hydrografika a'la carbon na obie?

Najpierw spróbuję to wyczyścić - mam niezłą chemię, może lekko przepoleruję. Jak dalej będzie brudzić, to muszę pokombinowac z oklejaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczynam jeździć i zaczynam kombinować, trochę pomóżcie

> 1. synchronizacja gaźników - ile trzeba za to zapłacić? I w W-wie kto to może zrobić? Mam taki

> objaw, że na ssaniu silnik delikatnie nierówno pracuje, jak ciepły jest OK. Drugi objaw to

> taki, że przy rozgrzanym silniku delikatny ruch manetką np. podczas ruszania i przez chwilę

> nic a po chwili rwie jak głupi...to chyba nie bardzo - bo jak chcę delikatnie ruszyć i powoli

> jechać, to nie bardzo się da...

> 2. na klamce sprzęgła mam cyferki 1,2,3,4 a na korpusie klamki strzałkę - co to? znacznik regulacji

> jakiś czy jak?

> 3. jedna klamka brudzi mi rękę - jest aluminiowa i po jeździe mam brudne palce....nie mam jeszcze

> rękawiczek, ale może da się coś z tym zrobić?

> Motong to Kawasaki Zephyr 550...

jesli chodzi o klamke to przede wszystkim nie jezdzic bez rekawiczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli chodzi o klamke to przede wszystkim nie jezdzic bez rekawiczek

To wiem - rozglądam się za rękawiczkami i butami. Kurtkę i kask mam, spodnie też, choć do pracy i tak będę jeździł w cywilnych jeansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiem - rozglądam się za rękawiczkami i butami. Kurtkę i kask mam, spodnie też, choć do pracy i

> tak będę jeździł w cywilnych jeansach.

Motorismo, jedz do Liscia i Przemka, jeany tez mozesz u nich zanabyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jeździsz w rękawiczkach??? ja jak siadam nawet na chwilę(tj. odległość 5 metrów do garażu) to

> jakoś nieswojo się czuje bez rękawic....

Też się tak czuję wink.gif Na razie nie mam rękawic, a chęci do jazdy są. Lada chwila coś nabędę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się tak czuję Na razie nie mam rękawic, a chęci do jazdy są. Lada chwila coś nabędę

Ja zanim wsiadłem na pierwsze moto ( nie licze wsk, simsonów itp.) ubrałem się w pełni ok.gif przy okazji - bez rękawic troche zawiewa co? zlosnik.gif w zasadzie nigdy nie przejechałem więcej niż 5 metrów w ten sposób zlosnik.gif dobre ciuchy to jak dla mnie podstawa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zanim wsiadłem na pierwsze moto ( nie licze wsk, simsonów itp.) ubrałem się w pełni przy

> okazji - bez rękawic troche zawiewa co?

Przy jeździ po mieście z max prędkością 60km/h da się jeździć. A za miasto nie miałem jeszcze okazji wyjechać zlosnik.gif. Przepisowy jestem wink.gif

>w zasadzie nigdy nie przejechałem więcej niż 5 metrów

> w ten sposób dobre ciuchy to jak dla mnie podstawa

I masz rację - ja ciuchy muszę jeszcze dokompletować, ale myślę o tym ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zanim wsiadłem na pierwsze moto ( nie licze wsk, simsonów itp.) ubrałem się w pełni przy

> okazji - bez rękawic troche zawiewa co? w zasadzie nigdy nie przejechałem więcej niż 5 metrów

> w ten sposób dobre ciuchy to jak dla mnie podstawa

moto i kasku( juz do mnie idzie) nie mam do dzisiaj ale jedyne co mi zostało po tym jak uczeszczałem na kurs to rękawice właśnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moto i kasku( juz do mnie idzie) nie mam do dzisiaj ale jedyne co mi zostało po tym jak

> uczeszczałem na kurs to rękawice właśnie

Mi instruktor oddał pas bo powiedziałem, że to ostatnia rzecz którą kupię zlosnik.gif powiedział, żebym zadzwonił do niego za 10 lat i podziękował zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi instruktor oddał pas bo powiedziałem, że to ostatnia rzecz którą kupię powiedział, żebym

> zadzwonił do niego za 10 lat i podziękował

Pas nerkowy?

Właśnie się zastanawiam czy nie warto by było kupić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pas nerkowy?

> Właśnie się zastanawiam czy nie warto by było kupić...?

Pas nerkowy - jeśli masz wysokie spodnie to nie warto(najlepiej na szelkach), jeśli masz takie, które mają szanse wystawać to warto ok.gif koszt zakupu jest niewielki, ale przyznaje że do pasa trzeba się przyzwyczaić link do motonity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.