Skocz do zawartości

Odpowidnik Cruze'a kombi - NOWY, LPG + Szyberdach


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Jest takie auto?

Musi być nowe, musi mieć LPG montowane fabrycznie lub jakoś tak żeby nie tracić gwarancji. Do tego silnik nie słabszy niż 130 KM.

Musi kosztować podobnie co Chevy, tutaj chyba może być ciężko.

Klasa wielkości nie mniejsza niż C.

No i najważniejsze, musi mieć szyberdach w wyposażeniu opcjonalnym!

Cruze się zdyskwalifikował przez to!

Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest takie auto?

> Musi być nowe, musi mieć LPG montowane fabrycznie lub jakoś tak żeby nie tracić gwarancji. Do tego

> silnik nie słabszy niż 130 KM.

> Musi kosztować podobnie co Chevy, tutaj chyba może być ciężko.

> Klasa wielkości nie mniejsza niż C.

> No i najważniejsze, musi mieć szyberdach w wyposażeniu opcjonalnym!

> Cruze się zdyskwalifikował przez to!

> Macie jakieś propozycje?

Nie da się dołożyć szybra?

Pewnie się da, ale nie w ASO. Co ASO na to?

Zapytaj, na co gwarancję byś stracił montując szyber w nieautoryzowanym serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da się dołożyć szybra?

> Pewnie się da, ale nie w ASO. Co ASO na to?

> Zapytaj, na co gwarancję byś stracił montując szyber w nieautoryzowanym serwisie?

Nie pomyślałem o tym, ale mimo wszystko wolałbym aby było to zrobione fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się trzymaj. Ja miałem dokładany Webasto - po 3 latach w czasie jazdy sam uchwyt pękł, a do tego szyber przeciekał. Zrobiłem w polecanym przed laty na kąciku warsztacie specjalizującym się w szyberdachach w Wawie na Wiertniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego się trzymaj. Ja miałem dokładany Webasto - po 3 latach w czasie jazdy sam uchwyt pękł, a do

> tego szyber przeciekał.

Siedem lat jeździłem z szyberdachem Webasto montowanym w Petemarze w Łomiankach i nawet kropli nie przepuścił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów hop, bo też tak myślałem - woda spływała po podsufitce, dalej słupkiem przednim w dół, całą drogę za plastikami i tapicerką, aż w końcu wypływała w okolicach progu. Zero śladu wody we wnętrzu, dopiero jak zaczął prawy próg gnić doszedłem powoli rozbierając wnętrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mów hop, bo też tak myślałem - woda spływała po podsufitce, dalej słupkiem przednim w dół, całą

> drogę za plastikami i tapicerką, aż w końcu wypływała w okolicach progu. Zero śladu wody we

> wnętrzu, dopiero jak zaczął prawy próg gnić doszedłem powoli rozbierając wnętrze...

To z racji, iż fabryczny i dokładany to dwa różne rozwiązania. W fabryczny nadwozie jest przystosowane do szyberdachu, są specjalne rynienki i kształtki/rurki do odprowadzania wody w słupkach. Nie musi być on super szczelny na połączeniu dach-szyber.

Dokładany bazuje na szczelności uszczelek a jak wiadomo po jakimś czasie guma może juz tak nie trzymać.

Mam już drugie auto z fabrycznym dużym szyberdachem i to super sprawa, ale nigdy bym się nie zdecydował na dokładany. W swoich autach nigdy nie dbałem ani nic nie naprawiałem szyberdachu i nie było problemu z działaniem mechanizmu ani wodą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem już jedne auto, bo był elektryczny szyberdach i powiem tylko jedno - kolejna rzecz, która może się popsuć, przeciekać i wymaga uwagi. W nowym aucie to może nie problem, ale tak - w mieście nie użyjesz tego, bo autobusy oraz stare śmierdziele - spalinami cię zaduszą, a poza miastem z uwagi na prędkość - huczy i śwista. W słoneczne dni i tak trzeba zasłaniać roletę, bo świeci w palnik, a w pochmurne to człowiek nawet nie ma ochoty odsłaniać. Powiem szczerze - jeśli szyber ma być jakimś udogodnieniem w aucie - to według mnie wątpliwym - to tylko kolejny bajer, za który trzeba słono płacić, a w ciągu roku i tak niewiele z tego jest. Bo przecież nie patrzysz się w górę jak jedziesz, a samochód ma być przede wszystkim dla kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli szyber ma być jakimś udogodnieniem w aucie - to według mnie wątpliwym - to tylko kolejny

> bajer, za który trzeba słono płacić, a w ciągu roku i tak niewiele z tego jest. Bo przecież

> nie patrzysz się w górę jak jedziesz, a samochód ma być przede wszystkim dla kierowcy.

W obecnym aucie nie mam, ale w następnym będę miał bo jest super udogodnieniem.

Wszystko zależy jaki masz .... jeśli przyciemnianą szybę to nic Cie nie razi w dodatku fajnie odprowadza ciepło. Ja osobiście w innych autach bardzo korzystam, w mieście patrzę na światła przez sufit i oglądam różne inne rzeczy. Na trasie przepiękne niebo i alpy wyglądają 100 razy lepiej przez dach niż przez okno wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybrałem już jedne auto, bo był elektryczny szyberdach i powiem tylko jedno - kolejna rzecz, która

> może się popsuć, przeciekać i wymaga uwagi. W nowym aucie to może nie problem, ale tak - w

> mieście nie użyjesz tego, bo autobusy oraz stare śmierdziele - spalinami cię zaduszą, a poza

> miastem z uwagi na prędkość - huczy i śwista. W słoneczne dni i tak trzeba zasłaniać roletę,

> bo świeci w palnik, a w pochmurne to człowiek nawet nie ma ochoty odsłaniać. Powiem szczerze -

> jeśli szyber ma być jakimś udogodnieniem w aucie - to według mnie wątpliwym - to tylko kolejny

> bajer, za który trzeba słono płacić, a w ciągu roku i tak niewiele z tego jest. Bo przecież

> nie patrzysz się w górę jak jedziesz, a samochód ma być przede wszystkim dla kierowcy.

w BMW mam szyber i elektrycznie uchylane tylne szyby (auto 3d)

i dizeki temu w tym roku tylko w najwiesze upaly wlaczylem klime ok.gif

w Forku (bez szyberdachu) mimo ze ma duzo wieksza kabine praktycznie caly czas jedze z klima frown.gif

Szyberdach jest dla mnie SUPER

Dopisuje wiec szyberdach do wyposazenia niezbednego przy zakupie kolejnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w BMW mam szyber i elektrycznie uchylane tylne szyby (auto 3d)

> i dizeki temu w tym roku tylko w najwiesze upaly wlaczylem klime

> w Forku (bez szyberdachu) mimo ze ma duzo wieksza kabine praktycznie caly czas jedze z klima

> Szyberdach jest dla mnie SUPER

> Dopisuje wiec szyberdach do wyposazenia niezbednego przy zakupie kolejnego auta.

bo masz USDM, wiekszosc Suabru z EUDM ma duzy szyber w standardzie.

Odnosnie zastosowania, to bywa roznie, generalnie sprawdza sie wiosna i jesienia lub w chlodniejsze dni latem. Przy obecnych temp jakos nie wyobrazam sobie jezdzenia z otwartym dachem, ale zawsze idealnie sie sprawdza do wietrzenia w garazu, zawsze zostawiam auto z cuhylanym lub otwartym dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w BMW mam szyber i elektrycznie uchylane tylne szyby (auto 3d)

> i dizeki temu w tym roku tylko w najwiesze upaly wlaczylem klime

Robię tak samo ok.gif

genialnie sięto u mnie sprawdza.

nawet wczoraj gdy było 32 stoponie w cieniu nie musialem używać klimy cool.gif

Poza tym jesli chodzi o plusy okna dachowego.

Ja mam całe ciemne wnętrze. więc szklany dach rozświetla mi wnętrze ok.gif bez otwierania grinser006.gif

Plus widze sygnalizator, gdy ten wisi tylko nad samochodem, nie musze stać kilometr przed wink.gif

A są takie ulice w Warszawie facepalm%5B1%5D.gif

> w Forku (bez szyberdachu) mimo ze ma duzo wieksza kabine praktycznie caly czas jedze z klima

identycznie, ale w Fordzie zlosnik2.gif

> Szyberdach jest dla mnie SUPER

> Dopisuje wiec szyberdach do wyposazenia niezbednego przy zakupie kolejnego auta.

o to to smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest takie auto?

> Musi być nowe, musi mieć LPG montowane fabrycznie lub jakoś tak żeby nie tracić gwarancji. Do tego

> silnik nie słabszy niż 130 KM.

> Musi kosztować podobnie co Chevy, tutaj chyba może być ciężko.

> Klasa wielkości nie mniejsza niż C.

> No i najważniejsze, musi mieć szyberdach w wyposażeniu opcjonalnym!

> Cruze się zdyskwalifikował przez to!

> Macie jakieś propozycje?

Giulietta

jest wersja z fabrycznym gazem ok.gif

Moc chyba 120KM ale wystarcza do toczenia wink.gif

No i plus cały szklany dach z przednią częścią otwieraną grinser006.gif

Ale polecam najpierw samemu sprawdzić czy taka forma okna dachowego Ci pasuje od strony wnętrza wink.gif

jak sięzakręcisz odpowiednio to za całkiem sympatycznie wyposażoną wersję cena całkiem przyzwoita powinna wyjść skromny.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robię tak samo

> genialnie sięto u mnie sprawdza.

> nawet wczoraj gdy było 32 stoponie w cieniu nie musialem używać klimy

> Poza tym jesli chodzi o plusy okna dachowego.

> Ja mam całe ciemne wnętrze. więc szklany dach rozświetla mi wnętrze bez otwierania

Ale rozroznijmy szklany dach od malej dziury w postaci szyberdachu. Szyberdach to mocno sredni jest jezeli jest klima. Bo co bede w upal wietrzyl? Szklany dach mialem w wypozyczonej 500 i bylem zachwycony bo i widno i jakos przyjemniej ale mala dziura w dachu hmm.gif mocno sredni pomysl jak ma sie klime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Giulietta

> jest wersja z fabrycznym gazem

> Moc chyba 120KM ale wystarcza do toczenia

> No i plus cały szklany dach z przednią częścią otwieraną

> Ale polecam najpierw samemu sprawdzić czy taka forma okna dachowego Ci pasuje od strony wnętrza

> jak sięzakręcisz odpowiednio to za całkiem sympatycznie wyposażoną wersję cena całkiem przyzwoita

> powinna wyjść

I tak jak w bravo bedzie swiszczec. Ja bym w Alfie szklanego dachu nie wzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.