Skocz do zawartości

Rekalkulacja OC po opłaceniu polisy


mp79

Rekomendowane odpowiedzi

> Na wszystkie zadane przez niego pytania

> odpowiedziałem zgodnie z prawdą. A jednak dopłacać musiałem.

jakbyś odpowiedział zgodnie z prawdą i stanem faktycznym to by nie było problemu.

Odpowiedziałeś (jak podkreślasz) zgodnie ze swoją wiedzą, ale z bazą ufg w zgodzie to nie było.

Ja przy zmianie TU z poprzedniego zabieram historię papierową swoją i współwłaściciela i z takimi papierami idę do agenta.

Inna sprawa, masz współwłaściciela, dla zniżek, to masz też ryzyko ich utraty przy jego szkodzie. Jakbyś płacił OC na siebie, ze swoimi zniżkami to byś odpowiadał tylko za swoje szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja Ci powiem, że - delikatnie mówiąc - mijasz się z prawdą. Bo widziałem na własne oczy, jak

> wygląda to np. w 'Ergo Hestia' i nawet jak powiesz, że masz 60%, to już na starcie masz

> weryfikację do stanu faktycznego.

> Wniosek: można? - Można!

Dziś zauważyłem, że w osiedlowym sklepie nie ma ochrony i kamer. Idąc Twoim tokiem rozumowania można tam kraść. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpadł mi; nie powiem, dlatego na podstawie opinii użytkowników autokacik.pl próbuję zasięgnąć

> informacji, czy i tym razem nie wciska mi jakiegoś kitu. Chciałem odejść z 'Link4' do 'Aviva'

> (bo dzwonili do mnie) i przyszedłem do niego, by wypowiedzieć polisę, to przekonał mnie, że

> pakuję się w jeszcze większe bagno. Cyrk na kółkach normalnie z tymi ubezpieczalniami. Nie ma

> bata - z następnym OC idę do 'PZU' - przepłacę, bo przepłacę, ale przynajmniej normalna firma

> i wiem, że zapłacę bez ukrytych kosztów...

A to tylko o OC chodzi?

To czemu "jeszcze większe bagno"?

Przecież to ubezpieczenie nie jest dla właściciela pojazdu, więc ludzie biorą BYLE-GDZIE i najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robisz ze mnie krętacza, a prawdopodobnie nawet nie raczyłeś przeczytać, jak to naprawdę było.

Przeczytałem. Wraz z Twoimi wytłumaczeniami.

> Odpuść sobie podobne uwagi, skoro nie znasz sprawy, bo jesteś w najlepszym wypadku najmniej

> kompetentną osobą w tym temacie.

Może. Jednak większość tutaj próbuje Ci dobrze doradzić i wytłumaczyć, jak ten system działa. A ty dalej brniesz w krainę fantazji, którą wokół siebie roztaczasz.

EOT palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś zauważyłem, że w osiedlowym sklepie nie ma ochrony i kamer. Idąc Twoim tokiem rozumowania

> można tam kraść. :-)

Skoro nie potrafisz napisać niczego mądrego, to może po prostu się nie wypowiadaj... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To czemu "jeszcze większe bagno"?

A to temu, że miła pani z 'Aviva' wypytała mnie kilka dni temu przez telefon; ja na wszystkie pytania odpowiedziałem zgodnie z prawdą. Później poszedłem do agenta, który stwierdził m.in., że ponad dwuletnia przerwa, jaką miałem po 2005 w opłacaniu składek OC (a której owa miła pani nie uwzględniła) "kasuje" nabyte zniżki.

Wiem, że z pewnością nawet na tym forum są ludzie, którzy lubują się w dochodzeniu swoich praw w sądzie, ale ja po prostu wymagam uczciwej obsługi. A że czasami o coś zapytam na forum, to też żaden grzech (chyba)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro nie potrafisz napisać niczego mądrego, to może po prostu się nie wypowiadaj...

Inni próbowali wyprostować Twoje rozumowanie wprost. Ponieważ nie zrozumiałeś to ja spróbowałem się posłużyć analogią bliższą codzienności. smile.gif

Tak czy tak bulić musisz - masz przy tym nauczkę na przyszłość, że kłamstwo zazwyczaj ma krótkie nogi. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałem. Wraz z Twoimi wytłumaczeniami.

Świetnie! W takim razie przeczytaj jeszcze raz. I przeczytaj ze zrozumieniem, dla odmiany.

> Może. Jednak większość tutaj próbuje Ci dobrze doradzić i wytłumaczyć, jak ten system działa.

Tylko że ja nie pytam " jak ten system działa", bo ja wiem jak ten system działa. Pytam, które firmy stosują takie praktyki, jeśli jeszcze się nie kapnąłeś. facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagasz uczciwości a jak jest coś zgodne z prawem to twierdzisz to "oszustwo" "niecne praktyki" itd. Weź się bardzo mocno zastanów nad tym co piszesz bo wszyscy Ci mówią że nie masz racji a Ty jeden jedyny uważasz się za wielce poszkodowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że ja nie pytam " jak ten system działa", bo ja wiem jak ten system działa. Pytam, które

> firmy stosują takie praktyki, jeśli jeszcze się nie kapnąłeś.

Jakie praktyki? Przytocz pytanie na jakie odpowiedziałeś we wniosku. smile.gif Bo z pewnością nie pytali tylko o wysokość zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje. Oświadczyłeś nie zgodnie z prawdą że szkód żadnych nie było. Na tej podstawie wyliczyli Ci składkę. Okazało się że jednak kłamałeś i że szkody były (nie ważne czy babcia czy teściu czy kolega Zenka zrobił, są na Ciebie) wiec automatycznie składka wzrasta. Więc każą Ci dopłacić. Gdybyś nie oszukał nic byś nie dopłacał. Wiec nie wiem do kogo masz pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoje. Oświadczyłeś nie zgodnie z prawdą że szkód żadnych nie było. Na tej podstawie wyliczyli Ci

> składkę. Okazało się że jednak kłamałeś i że szkody były (nie ważne czy babcia czy teściu czy

> kolega Zenka zrobił, są na Ciebie) wiec automatycznie składka wzrasta. Więc każą Ci dopłacić.

> Gdybyś nie oszukał nic byś nie dopłacał. Wiec nie wiem do kogo masz pretensje.

no.gif Szkoda czasu na pisanie dziesiąty raz tego samego, bo co i rusz nowy mądrala pojawia się ze swoimi mądrościami. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Była jedna, i to na innym aucie. Ja też się nie dziwię. Już nic mnie nie zdziwi, jeśli chodzi o

> ubezpieczalnie, ale nie muszę lubić firm, które w ten sposób mnie kroją - obiecują tanie OC, a

Sprawa jest prosta. smile.gif Część firm ubezpieczeniowych traktuje, każde auto jednego właściciela z polisą OC/ AC oddzielnie i w ten sposób rozlicza szkody a część zlicza szkody na wszystkich autach jednego właściciela. Trafiłeś na ten drugi przypadek nie doczytałeś warunków ubezpieczenia i przyznawania zniżek, podpisałeś oświadczenie bo miało być tanio i wyrolowałeś się sam na własną prośbę.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to Ty jęczysz, że musiałeś płacić.

Jęczę?! Ja tylko dopytuję się, które TU tak robią, panie Offtop-Mądraliński. Że nie chcę wspierać podłych ubezpieczalni - to zupełnie naturalna sprawa. Przynajmniej dla mnie.

Podobno ma się to zmienić i wszystkie mają z automatu sprawdzać w UFG, tylko kiedy to nastąpi... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ubezpieczałem w tamtym roku nubirę w 'Axa'. Oferta wydała się atrakcyjna cenowo w porównaniu z tą,

> którą miałem wcześniej, więc poleciałem na nią. Po jakimś czasie zaczęło się wzywanie do

> zapłacenia 230 zł dodatkowo i straszenie komornikiem.

> Pytanie moje brzmi: które ubezpieczalnie stosują jeszcze takie zagrania, nie mówiąc od razu wprost

> klientowi, ile będzie musiał zapłacić? Dostęp do baz UFG podobno mają...

Stary numer AXA no.gifoslabiony.gif

Kiedyś ubezpieczałem auto w zakresie OC. Wyliczyli przyzwoitą składkę, opłaciłem i za jakiśczas zaczęli domagać się pieniędzy, bo jak stwierdzili, miałem 2 lata wcześniej likwidowaną szkodę.....z AC hehe.gifhehe.gif. Mało tego, było to tzw. szkoda drobna, więc nie traciłem zniżek.

Niestety - mimo wielkich chęci nie miałem czasu kopać się z koniem i zapłaciłem im te pieniądze....ale ubezpieczyłem pojazd u nich 2 razy - pierwszy i ostatni zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary numer AXA

> Kiedyś ubezpieczałem auto w zakresie OC. Wyliczyli przyzwoitą składkę, opłaciłem i za jakiśczas

> zaczęli domagać się pieniędzy, bo jak stwierdzili, miałem 2 lata wcześniej likwidowaną

> szkodę.....z AC . Mało tego, było to tzw. szkoda drobna, więc nie traciłem zniżek.

> Niestety - mimo wielkich chęci nie miałem czasu kopać się z koniem i zapłaciłem im te

> pieniądze....ale ubezpieczyłem pojazd u nich 2 razy - pierwszy i ostatni

Ale jakie kopanie się z koniem?

Było odpisać, żeby się gonili a nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jakie kopanie się z koniem?

> Było odpisać, żeby się gonili a nie płacić.

Wyjeżdżałem na dłużej, nie miałem czasu się tym zająć. Zapewne nie skończyłoby się na jednym piśmie..Zapłaciłem, wiecej z nimi nie rozmawiam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjeżdżałem na dłużej, nie miałem czasu się tym zająć. Zapewne nie skończyłoby się na jednym

> piśmie..Zapłaciłem, wiecej z nimi nie rozmawiam

Mnie Hestia bombardowała, że "nie wypowiedziałem" im OC. Jedno pisemko wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pisz takich rzeczy, bo i Ciebie forumowi "eksperci" wyzwą od kanciarzy i krętaczy.

Ale jakich rzeczy? hmm.gif Że firma do kalkulacji OC bierze zniżki z AC? Mało tego - stan zniżki podałem w kalkulatorze zgodnie z prawdą, natomiast nie pytali, czy likwidowałem szkodę. A szkodę likwidowałem, tyle, że z AC, po tym, jak jakiś mądry przerysował auto żony na parkingu i sobie pojechał. A że był to matiz, więc koszt naprawy nie był wielki, więc zlikwidowałem jako szkoda droba - do 2000zł i nie straciłem zniżki. AXA jednak uznała, że ma podstawę do podwyższenia mi składki OC z tego tytułu screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie Hestia bombardowała, że "nie wypowiedziałem" im OC. Jedno pisemko wystarczyło.

Heh...kiedyś podobnie próbowało ze mną MTU zlosnik.gif Najpierw im odpisałem, żeby spadali na drzewo, potem zignorowałem kolejne pismo. W końcu odezwała się jakaś kancelaria adwokacka zlosnik.gif i w końcu wysłałem im skan dowodu nadania faksu i potwierdzenie zwrotne listu poleconego...odczepili się, bo nie mieli wyjścia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak powiem, że nie wiem, to sprawiedliwie wyliczą?!

Tak, ale będzie to 0%

Bo tak się głupio składa że to ty masz wiedzieć jaki zniżki, i jakie szkody zostały poczynione. Oni tylko sprawdzą ewentualne szkody, porównają z tym co wpisałeś i podpisałeś, i jak im wyjdzie że coś nie halo to ściągną należność.

A na pytanie "które firmy zrobią rekalkulację składki" odpowiem krótko. Wszystkie, jeśli się dopatrzą.. I wszystkie będą żądać dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie we wniosku brzmi

Quote:

Liczba szkód z ostatnich 5 lat pokrywanych z ubezpieczenia
OC i/lub AC
właściciela pojazdu


tak się składa, że w AXA szkody z AC też mają wpływ na wysokość składki OC, piszesz o "szkodzie drobnej", i że nie powinieneś stracić zniżki, zgadza się, ale tylko w TU, w którym miałeś AC i tą szkodę.

Nawet tzw. "szkoda drobna" czy szkoda z ubezpieczenia szyb jest raportowana do UFG jako szkoda z AC i jeżeli np. jakieś towarzystwo nie sprzedaje ubezpieczenia szyb może potraktować taką szkodę jako szkodę z AC ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale AXA pytała o szkody z ostatnich 5 lat spowodowanych przez właściciela pojazdu, jeżeli szkoda była na innym pojeździe, którego jesteś właścicielem/współwłaścicielem to masz w swojej historii ubezpieczeniowej w UFG szkodę na koncie, która ma wpływ na zniżki na wszystkich posiadanych pojazdach.

Jedne TU weryfikują Klienta odrazu przy wystawianiu polisy, drugie przeprowadzają weryfikację po złożeniu przez Klienta wniosku z oświadczeniem o wysokości zniżek i spowodowanych szkodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Małe agencje" zazwyczaj nie mają dostępu do UFG. Nie mają także dostępu do baz firm, z którymi

> współpracuję.

prawie każde TU daje możliwość sprawdzenia Klienta w UFG, a niektóre nawet pozwalają sprawdzić pełną historię, więc trochę mijasz się z prawdą ... poza tym zawsze można zadzwonić do oddziału danego TU i tam sprawdzą Ci Klienta bez najmniejszego problemu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie we wniosku brzmi

> Quote:

> Liczba szkód z ostatnich 5 lat pokrywanych z ubezpieczenia OC i/lub AC właściciela pojazdu

I podałem odpowiedź zgodnie z prawdą - ilość szkód z OC=0, ilość szkód z AC=1szt, wysokość zniżek (bo o to też pytali - 60%.

> tak się składa, że w AXA szkody z AC też mają wpływ na wysokość składki OC,

dla mnie wpływ mogą mieć fazy księżyca - więcej z nimi nie rozmawiam zlosnik.gif - jak widać nie jestem jedyny, którego skusili niską ceną, by potem odebrać swoje sick.gif

>piszesz o "szkodzie

> drobnej", i że nie powinieneś stracić zniżki, zgadza się, ale tylko w TU, w którym miałeś AC i

> tą szkodę.

Bzdura...miesiąc po ubezpieczeniu mojego auta w AXA ubezpieczałem auto żony w innym TU. Podałem zniżkę w wysokości 60%, czyli bez straty po likwidacji szkody i nikt nie miałżadnych zastrzeżeń.

> Nawet tzw. "szkoda drobna" czy szkoda z ubezpieczenia szyb jest raportowana do UFG jako szkoda z AC

> i jeżeli np. jakieś towarzystwo nie sprzedaje ubezpieczenia szyb może potraktować taką szkodę

> jako szkodę z AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.