Skocz do zawartości

Psuje się francuskie guano... Megane II


manau

Rekomendowane odpowiedzi

Ni i mnie dopadło - zaczęło się od postukiwania coś a'la końcówki drążków. Końcówki zrobione w styczniu, i przez jakiś czas było nawet OK...

Wkrótce postukiwanie wróciło, a dodatkowo przy skręcaniu kierownicą "do końca" słychać dość skrzypienie. Myślałem że to końcówki były słabe i się sypnęły, ale... diagnoza z wczoraj brzmi - przekładnia kierownicza do regeneracji sick.gif

1900zł, minus 600 jeśli oddam swoją starą przekładnię.

Pewnie trzeba będzie to zrobić po wakacjach.

Auto ma 120 tys. przebiegu. Chyba coś szybko ta przekładnia powiedziała papa... Ciekawe z czego je robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem to ostatnio, w IC mieli tylko jakieś regenerowane za 600zł z roczną gwarancja.

Pierwszą którą założyli od razu stukała - wymienili na gwarancji a ta po 2-3 tyg znów zaczęła stukać sciana.gif

aczkoleiwek mają jeszcze coś za 900zł i nie wiem skąd taka cena u Ciebie icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ni i mnie dopadło - zaczęło się od postukiwania coś a'la końcówki drążków. Końcówki zrobione w

> styczniu, i przez jakiś czas było nawet OK...

> Wkrótce postukiwanie wróciło, a dodatkowo przy skręcaniu kierownicą "do końca" słychać dość

> skrzypienie. Myślałem że to końcówki były słabe i się sypnęły, ale... diagnoza z wczoraj brzmi

> - przekładnia kierownicza do regeneracji

> 1900zł, minus 600 jeśli oddam swoją starą przekładnię.

> Pewnie trzeba będzie to zrobić po wakacjach.

> Auto ma 120 tys. przebiegu. Chyba coś szybko ta przekładnia powiedziała papa... Ciekawe z czego je

> robią.

ale drogo confused.gifsick.gif

1460 - 653zl jesli stary magiel okaze sie byc na tyle ok by przyjeli go na kaucje regeneracyjna, magiel TRW ofc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale drogo

> 1460 - 653zl jesli stary magiel okaze sie byc na tyle ok by przyjeli go na kaucje regeneracyjna,

> magiel TRW ofc

Hehe, to 1900 to ceny u Was na Grochowskiej grinser006.gif

Tyle że nawet jeśli ma to być 1400 - 1600 minus kaucja to zrobię to po wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto ma 120 tys. przebiegu. Chyba coś szybko ta przekładnia powiedziała papa... Ciekawe z czego je

> robią.

mnie się sypnęła przy 113kkm sick.gif

poszukaj dobrego zakładu i regeneruj. Dobre zakłady dają nawet 2 lata gwarancji.

Magiel to niestety słaby punkt tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mowilem o cenie samych gratow...

Taaak, tłumacz się tłumacz grinser006.gif

A tak poważnie to się domyśliłem.

Tyle że z tego co widzę to są firmy specjalizujące się w regeneracjach i tam taka akcja kosztuje poniżej 1000 zł. z montażem, demontażem i zbieżnością hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ni i mnie dopadło - zaczęło się od postukiwania coś a'la końcówki drążków. Końcówki zrobione w

> styczniu, i przez jakiś czas było nawet OK...

> Wkrótce postukiwanie wróciło, a dodatkowo przy skręcaniu kierownicą "do końca" słychać dość

> skrzypienie. Myślałem że to końcówki były słabe i się sypnęły, ale... diagnoza z wczoraj brzmi

> - przekładnia kierownicza do regeneracji

> 1900zł, minus 600 jeśli oddam swoją starą przekładnię.

> Pewnie trzeba będzie to zrobić po wakacjach.

> Auto ma 120 tys. przebiegu. Chyba coś szybko ta przekładnia powiedziała papa... Ciekawe z czego je

> robią.

w Avensisie poprzednim leci szybciej smile.gif a to "the" Toyota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może to wcale nie przekładnia, tylko górne mocowania amortyzatorów, które notabene w tym modelu

> chyba z wielkiej trwałości nie zasłynęły.

. . . wyjąłeś mi to z ust.

w firmowych megankach dość często padały górne mocowania amorków.

No chyba że masz zdiagnozowaną w 100 % przekładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . . . wyjąłeś mi to z ust.

> w firmowych megankach dość często padały górne mocowania amorków.

> No chyba że masz zdiagnozowaną w 100 % przekładnie.

dość łatwo to zdiagnozować, nawet samemu, więc mechanik się raczej nie pomylił. Przechodziłem zużyte/zatarte łożyska na kolumnach MacPhersonów i objaw jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może to wcale nie przekładnia, tylko górne mocowania amortyzatorów, które notabene w tym modelu

> chyba z wielkiej trwałości nie zasłynęły.

Niestety, to bylo wymieniane w styczniu. Zakladam ze motopartner nie tnie w preta i ze jak mowia ze przekladnia to przekladnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak, bo u mnie stuka i zastanawiam sie nad mocowaniem amora/sworzniem

> tylko u mnie typowo z okolicy koła słychać...prawego

jedna osoba kręci kierą lewo prawo, tak żeby stukało a druga łapie za drążek a potem za maglownice. U mnie bardzo wyraźnie było czuć/słychać stukanie z magla. Sworzeń sprawdzasz przez podniesienie samochodu i targanie koła na zewnątrz i do wewnątrz samochodu, ewentualnie podważasz brechą i patrzysz czy luz ustał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne, że tak szybko padła - to solidna przekładnia krajowej produkcji TRW Czechowice-Dziedzice

jakie to są stuki typowe głośne jak wywalona końcówka drążka?u mnie pojawia się coś w stylu odgłosu blokującej kierownicy lub podobnego odgłosu upadku starej kasety magnetofonowej na podłogę występuje to przy przejeździe przez przejazd kolejowy lub jadąc po nierównościach i z kierownicą skręconą lekko w prawo bo w lewo nie słychać nic confused.gifluzów żadnych confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest na głogowskiej przy końcu?

nie, na zielonogórskiej - klik -

> ciekawe jak moje sprężyny wyglądają trza by rzucić okiem.

będziesz wyciągał mc'persona żeby zobaczyć ? inaczej raczej bez sensu oglądać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To przód?

tak

> Taaak, u mnie niecały rok temu sprężyna pękła tak że wbiła się w oponę.

"coś stukało" od conajmniej 3 miesięcy (a więc wtedy pękła sprężyna), nie zauważyłem pogorszenia właściwości jezdnych ... więc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.