Skocz do zawartości

Części ASO/fabryka


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

> Czyli wychodzi że różnią się jakością części ASO/pierwszy montaż

Wydaje mi się że te na pierwszy montaż są lepsze.

Ja mam przykład z tłumikiem w UNO. Ten pierwszy wytrzymał długo, a wiedząc, że podróby szybko "padają" pomyślałem sobie, że zapłacę więcej ale będę miał spokój na dłużej. No i zapłaciłem więcej, tyle, że zamontowany w ASO oryginalny tłumik wytrzymał połowę tego co ten pierwszy i tyle samo co jakieś podróby.

Dawno to było, więc może teraz coś się zmieniło niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy części oryginalne kupione w ASO, są takiej samej jakości jak te idące w fabryce na pierwszy

> montaż?

Nie wiem czy tej samej jakości, ale cenowo to chyba bardziej opłaca sie kupić w necie. smile.gif Przykład - pasek klinowy "oryginalny" miał kosztować w ASO 110 zł, zaś kupiłem w necie Gatesa (światowa czołówka) za 70 zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie niema znaczenia. Zapewne jakość będzie podobna, lub nawet część będzie taka sama (tylko w

> innym opakowaniu).

Te same części tylko w innym opakowaniu, to akurat wiem smile.gif

Czasem jest droższa części o 40% a to samo w opakowaniu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy tej samej jakości, ale cenowo to chyba bardziej opłaca sie kupić w necie. Przykład -

> pasek klinowy "oryginalny" miał kosztować w ASO 110 zł, zaś kupiłem w necie Gatesa (światowa

> czołówka) za 70 zł

ASO więcej dokłada prowizji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby wytrzymał tyle co pierwszy to by nie zarobili

Czy ja wiem.

Mógłbym po dłuższym okresie znów do nich przyjechać jak byłbym zadowolony a tak... kolejny tłumik był już zwykłą podróbą - skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Mogli mieć klienta co jakiś czas a nie mają wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem.

> Mógłbym po dłuższym okresie znów do nich przyjechać jak byłbym zadowolony a tak... kolejny tłumik

> był już zwykłą podróbą - skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

> Mogli mieć klienta co jakiś czas a nie mają wcale.

tylko lepiej zrobić słabsze wydechy.

I sprzedać 10x tyle w tym samym okresie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te same części tylko w innym opakowaniu, to akurat wiem

> Czasem jest droższa części o 40% a to samo w opakowaniu

To, że jakaś część jest w tym samym opakowaniu i ma logo tego samego producenta nie musi nic znaczyć w dzisiejszych czasach.

Mam do czynienia z wieloma firmami produkcyjnym w różnych branżach. Zazwyczaj produkują towar taki i w takiej jakości jaką klient zamawia i za jaką płaci. I nie ma znaczenia, że to ten sam producent i opakowanie, towar może być całkiem inny. Np. umywalka wyprodukowana przez firmę X dla sklepu z raczej drogim i tak zwanym "ekskluzywym" wyposażeniem łazienek, jest całkiem innym produktem niż umywalka wyprodukowana przez tę samą firmę dla castoramy. Mimo że logo to samo i zapakować też mogą w to samo pudełko.

Żona pracowała kiedyś w firmie produkującej części samochodowe dla różnych producentów. I tak np. kontrola jakości dla producenta X ma 13 punktów do sprawdzenia, dla producenta Y 5 puntków. Producent X zapłacił za lepszą jakość, a producent Y nie ma takich wymagań. A potem ludzie piszą, że np. takie denso robi chłodnice zarówno do BMW i Fiatów i to są więc takie same części jakościowo. Nie, to mogą być części kompletnie różnce jakościowo.

Przestańcie podniecać się logami na opakowaniach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się czy warto płacić za oryginał w ASO, czy lepiej zamiennik w podobnej cenie.

Ja kupuje w ASO, ale mam rabaty, wiec finansowo nie ma tragedii. Zamiennikow malo uzywam, bo nie zawsze pasuja jak nalezy chociazby z powodu bledow w katalogach. Ostatnio ojciec kupowal swiece zarowe, wg katalogu mialy pasowac, a jednak delikatnie byly inny i zle grzaly. Efekt 3 razy trzeba bylo rozbierac sick.gif. Co z tego, ze czesc tansza, ale trzeba bylo sie narobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy tej samej jakości, ale cenowo to chyba bardziej opłaca sie kupić w necie. Przykład -

> pasek klinowy "oryginalny" miał kosztować w ASO 110 zł, zaś kupiłem w necie Gatesa (światowa

> czołówka) za 70 zł

No widzisz jakie masz szczęście. A ja ostatnio kupowałem gumy stabilizatora do Forka. W ASO 23, w necie 27+wysyłka. Chyba jakieś cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się że te na pierwszy montaż są lepsze.

> Ja mam przykład z tłumikiem w UNO. Ten pierwszy wytrzymał długo, a zamontowany w ASO oryginalny tłumik wytrzymał połowę tego co ten pierwszy i

> tyle samo co jakieś podróby.

> Dawno to było, więc może teraz coś się zmieniło

Ofkors, że się zmieniło: teraz podróby wytrzymują jeszcze mniej, a koszt nowego tłumika RICAMBI ORIGINALI przekracza wartość większości jeżdżących jeszcze uno w PL... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy części oryginalne kupione w ASO, są takiej samej jakości jak te idące w fabryce na pierwszy

> montaż?

Zależy od marki. Nie wiem jak jest teraz, ale np. kiedyś doczytałem, że Hyundai montował fabrycznie sprzęgła PHC Valeo, które są ....najtańsze na rynku wink.gif w Getz wytrzymało mi 185k km i zmieniłem dla świętego spokoju (jeszcze z 10-15k by zrobiło). Inna sprawa, że sam montaż znacznie przyczynia się do żywotność części. Np. fabryczne łączniki stabilizatora wytrzymały 140k km, każde kolejne ~20k km - kwestia luzów/dokręcenia/spasowania.

Inna sprawa, to kiedy zamienniki są tańsze i lepszej jakości niż OEM. Np. filtr kabinowy w Hondzie. Oryginał 65zł sztuka (są dwa) i wygląda "tak sobie", zamiennik Valeo 65zł komplet i widać, że wykonany jest nieźle .Chociaż jeden i drugi działają zapewne tak samo jak te za 20zł wink.gif

Przykładny z zamiennikami droższymi i lepszymi również nie są obce. Fabryczne hamulce w Suzuki - zarówno pod względem działania jak i żywotności - są takie sobie. Zamienniki Ferodo - droższe, ale wytrzymują o wiele dłużej i hamują o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli najlepsze rozwiązanie, przeszukać fora i sprawdzić która część najlepsza w stosunku

> jakość/cena

- na logikę - czyli np. filtr powietrza w Hondzie - nie chciałem wydać 2x więcej niż najdroższy zamiennik . W ASO kupiłem olej do skrzyni MTF-3 (bo kosztował tyle samo co gdzieś indziej) i filtr oleju (bo tak mi polecono)

- na wiedzę - czyli np. sprzęgło w Hyundai. Skoro coś działa to po co przepłacać.

- na przypał - czyli np. klocki do Suzuki - kupujesz w ciemno i masz nadzieję, że będzie ok grinser006.gif

Inna sprawa, to rzeczy których nie kupisz nigdzie poza ASO. Np. żarówki do oświetlenia wnętrza w Hondzie. Wymyślili sobie 12V 8W w obudowie rurkowej i wołają za nie 16zł/szt.

Generalnie - ważniejsze jest dobrze zdiagnozowana usterka i fachowość mechanika.

Resztę tak na prawdę wybiera się raz i jeżeli dział to trzeba się tego trzymać wink.gif

Ze sklepami jest podobnie - znajdujesz najtańszy z odbiorem osobistym i w razie potrzeby sprawdzasz tam + weryfikujesz na Ceneo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nad pierdołami się nie zastanawiam, tylko kupuję tam gdzie wygodnie

> Ale bardziej chodzi mi o problem np. wahaczy.

> Chcę kupić porządnie a nie jakieś badziewie, które będzie albo skrzypieć, albo padnie po 12tyś km

Z powaznieszymi rzeczami to chyba pozostaje oryginal, z zamiennikami niestety loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inna sprawa, to rzeczy których nie kupisz nigdzie poza ASO. Np. żarówki do oświetlenia wnętrza w

> Hondzie. Wymyślili sobie 12V 8W w obudowie rurkowej i wołają za nie 16zł/szt.

A nie mozna dokupic jakichś LED-owych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inna sprawa, to rzeczy których nie kupisz nigdzie poza ASO. Np. żarówki do oświetlenia wnętrza w

> Hondzie. Wymyślili sobie 12V 8W w obudowie rurkowej i wołają za nie 16zł/szt.

Hmmm hmm.gif o ile ich wymiary są bardziej cywilizowane (31, 36 lub 42mm), niż cena, to może użyć zwykłych rurkowych o mocy 10W? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie mozna dokupic jakichś LED-owych?

Nie wiem, nie lubię drutować. Takie dała fabryka, zamienników nie ma, kupuję w ASO.

Są dwie, jedną wymieniłem, zaczęła szwankować druga, jak się zbiorę to podjadę do serwisu i kupię.

Nie jest to wydatek nad którym warto się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestańcie podniecać się logami na opakowaniach

Pracowałem kiedyś w niemieckiej firmie produkującej gumowe uszczelki dla praktycznie całego świata motoryzacyjnego. I na przykład do przerwy produkowałem uszczelki z logo MB a po przerwie ,po wymianie fragmentu formy z grawerką na gładki robiłem tą samą uszczelkę tylko już no name. Reasumując ten sam człowiek na tej samej maszynie z tego samego materiału robi rzecz oryginalną i mniej oryginalną.Poziom KJ ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak np.

> kontrola jakości dla producenta X ma 13 punktów do sprawdzenia, dla producenta Y 5 puntków.

> Producent X zapłacił za lepszą jakość, a producent Y nie ma takich wymagań.

Wziąłeś pod uwagę że te 13 punktów dla producenta X może wynikać z uwarynkowań technologicznych? Dajmy na to chłodnica Nissensa do JAkiegoś wypasionego Merca S-klasy może wymagać ze swej natury wiecej kontroli niż chłodnica do BMW serii 1.

btw

Producenci sami też różnicują produkty. W ASO Opla można kupić droższe i twardsze klocki hamulcowe na "pierwszy montaż" albo tańsze mniej twarde "serwisowe"

Oba produkty oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.