Skocz do zawartości

Mini test-Lexus dla ubogich-czyli Toyota Aurion Sportivo ZR6


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale to w przypadku Mercedesa czy BMW jest rozwiązanie praktycznie tylko dla miłośników marki,

> którzy kupią auto skonfigurowane przez kogoś innego tylko po to żeby jeździć Mercedesem/BMW

> kupując auto taniej.

Nie da sie tego ukrychahaha.gif, lub masz na placu to co chcesz... Akurat z nami byla opcja druga... bylo to co chcemy + wiecej.

Generalnie, wole podejscie Lexus, opcji zero - wszystko w standardzie... Chociaz, musze sie bez bicia pzyznac, ze zawsze mi imponowala lista wyposazenia BMW - dluga jak papier toaletowyzlosnik.gif. Ceny juz na tej liscie mniejhahaha.gif[...]

> Akurat znam historię 2 egzemplarzy serii 3 które opuściły tą fabrykę.

Ja znam ta fabrykezlosnik.gif, wychowalem sie nie daleko od niej[...]

W pierwszym E36 były

> notoryczne problemy z jakością wykonania wnętrza[...]

To bylo dosc powszechne - z ciekawostek to samo trapilo VW Golf z South Africaspineyes.gif - dlaczegoniewiem.gif[...]

silnik już nie

> odpalił i okazało się, że skończyły się pierścienie.

O silnikach pierwszy raz slysze, hmm.gif, wlasciwie, zawsze bylem przkonany, ze to jedyna rzecz ktora pozostaje z tych autzlosnik.gif[...]

Początkowo BMW miało partycypować w

> kosztach (lojalny regularny klient ASO, kolejny samochód BMW) ale w końcu okazało się, że

> jednak nie dołożą ani grosza do naprawy.

Dlaczego nie?niewiem.gif?

Tak więc chyba bycie managerem w tej fabryce to

> akurat nie jest najlepsza rekomendacja

Nie zrozumielismy siezlosnik.gif, dla nas jestsmirk.gif - oboje mamy te same korzeniezlosnik.gif[...], swoj, ze swoim sie powacha...zlosnik.gif[...]

> Jeśli chodzi o problemy ze skrzypiącą deską to wydaje mi się że komuś nie za bardzo chciało się nad

> tym popracować.

Bylem przy tym, widzialem Service Manual -hmm.gif, widzialem tez dlaczego naprawiaja tak a nie inaczejhmm.gif. IMVHO to jest blad konstukcyjny, jak deska jest zaczepiona. Jakby nie bylo, auto jest poddawane na zanacznie wieksze temperatury i znaczna wieksze amplitude temp niz w EU. W dzien masz 40C, czyli 70-80C w aucie, w nocy, u mnie masz 15C...

Podobne problemy były notorycznie w Honda Civic tzw. UFO i dealerzy w PL to

> poprawiali jeszcze przed wydaniem nowego auta klientowi.

waytogo.gif

> Ja przejeżdżam tyle na markowych zamiennikach, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że są samochody w

> których taki przebieg jest nierealny do uzyskania jeśli jeździmy też w warunkach zimowych

> ponieważ klocki są mocno eksploatowane przez systemy kontroli trakcji ASR/EBD/ESP itp.

Zgadzam sie, ale tez powszechna opinia u mnie jest to, ze EU klocki sa miekkie. Nie pamietam, czy w jakiejkolwiek Toyota wymienialem klocki przed sprzedaza = pomiedzy 85k a 120 k km. Poprawa: HiLux wlozylem nowe na 110k km, i sprzedalem auto 5 tygodni pozniej... Kluger na 103k km - oryginalne klocki, jeszcze jakies 20% zostalo...

Zgadzam, sie ze piekna jezdzi inaczej i tylko miasto ... ale F me Dead - 30 k km z klockow?pad.gifniewiem.gif... Wiem, ze w BMW z kobieca reka to normazlosnik.gif[...]

Dodatkowo - dlaczego klocki w BMW = wymiana tarczniewiem.gif?

> Nie, być może będąc na Twoim miejscu też bym wybrał Toyotę tak samo jak w tej chwili jeżdżę Hondą

> mimo że wcale tego nie chciałem

Mnie to naprawde nie przeszkadza....skromny.gif, znam ludzi, ktorzy po jezdzenia 30-40lat Toyota Land Cruiser, zmienianymi co 3-4lata, przesiedli sie na Great Wallzlosnik.gif, i sa zasowoleni... 001.gif[...] Ot inne podejscie do zycia...

> Jak pracowałem dla BMW Group Polska to wiedziałem o praktycznie wszystkich powtarzających się

> problemach, akcjach technicznych (tych oficjalnych i nieoficjalnych) oraz trudnych przypadkach

> z którymi walczyliśmy. I muszę obiektywnie stwierdzić, że źle nie było,

Wiedzialem, ze masz cos do czynienia po pierwszym posciezlosnik.gif, ale ciesze sie, ze sie to potwierdzilowink.gifzlosnik.gif[...]

Tak jak mowie, z punktu widzenia klienta, na BMW nie moge narzekac, robili co mogli, zeby mi dogodzic , z produktem jaki maja...waytogo.gif. Auto tez zawsze punktualnie podjezdzalo, zeby na service moje zabracok.gif, jak ja je bralem, czy mulher.gif, barista z kawa i swiezym ciastkiem , zawsze bylzlosnik.gif[...]

ale to była sprzedaż

> na poziomie tylko około 2-3 tysiące samochodów rocznie więc może dlatego

Za 2012 masz 14 pozycje sprzedazy, 14 BMW 18,413 sztuk - to nie wiele, ale wiecej niz w PL przy 1/2 luda jakie nas jest. Dla porownania Toyota 218,176 sztuk za 2012

> Co ma oznaczać "z domu"?

Z South Africaskromny.gif[...] z kraju mojego pierwszego paszportu jak ja to nazywamzlosnik.gif[...]

> Kiedyś sprawa była prosta bo wszystkie RHD były tam robione, ale to się chyba zmieniło bo od

> jakiegoś czasu robią tam też LHD dla USA więc trzeba by to było sprawdzić.

Tez o tym slyszalem, rodzaj nadwozia tez robi roznice...

> A w taki sposób transportują te auta z fabryki w East London SA:

Wiemzlosnik.gif, moje E9 przyplynelo na tym ...

overseas-car-transport.jpg

Logistycznie podoba mi sie rozwiazanie, nawet widzialem gdzie bylo zaparkowanezlosnik.gif... w dobrym towarzystwie .. obok byl Bentleyhahaha.gif, a po prawej nowe 6 serieswink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZUO polega na tym że w BMW nie ma wyboru i każdy musi jeździć na tych twardych "kartoflach"

> ryzykując duże koszty w przypadku uszkodzenia opony i wydając dużo więcej na ewentualne

> "przekładki". [...]

Rowniez calkowicie sie zgadzam, ale u mnie dochodzi jeden problem... odleglosci. Jesli mieszkasz w stolicy stanowej, czy jakims wiekszym miescie to nie problem... gorzej jak mieszkasz w bush, a do najbliszego dealer-a BMW masz 500-1,000 km.

Pare lat temu byl przypadek, ze faceta z X5 ledwo odratowali001.gif[...], RFT go o malo nie zabily001.gif[...], opona sie rozleciala po - nie pamietam ile, ale bylo to znaczne 400km moze-hmm.gif. Niestety do glownej Highway zostalo mu jeszcze jakies 50-60km. Szedl pare dni, i go znalezlo - brak H20 ...

Wiem, ze prawnicy sie za to bralihmm.gif, ale sprawa ucichla... wiec niewiem.gif jak sie skonczyla - 001.gif, podejrzewam, ze jak cicho ... to jakas $$$ za tym poszlazlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy klienci w BMW jeszcze na gwarancji tak robili.

Myslalem nad tym, ale potem znalazlem Kumhozlosnik.gif, komfort nieporwnywalnie lepszy niz to co zalozyli w fabryce... Roznica w cenia nie $110 jesli dobrze pamietam, na opone, ale porownujac do orginalow - cichsze i mieksze waytogo.gif[...]

W zasadzie na forum BMW nie spotkalem sie z narzekaniem na nie, chyba, ze od ludu jezdzacego Mzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, mowisz o obszarze metro = tow truck. Gorzej jak tow truck nie ma w okolicy 300 km[...]

> Co wtedy?

Nie bywam w takich miejscach smile.gif Znajdź mi na Florydzie lokalizacje dalej niz 20 mil od jakiegoś miasta smile.gif A poza tym na mniejsze dziury wożę puszkę z uszczelniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> A poza tym na mniejsze dziury wożę puszkę z uszczelniaczem.

> Teoretycznie...

> Ach, czyli jednak cos masz, pompka z Walmart jest?

Puszka starcza. Potem podjeżdża, na stacje benzynowa i podpompowuje. Ale zdarzyło mi sie to może 2 razy w ciagu ostatnich kilkunastu lat. Złapanie gumy to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chociaz, musze sie bez

> bicia pzyznac, ze zawsze mi imponowala lista wyposazenia BMW - dluga jak papier toaletowy.

Nie zapominajmy, że Mercedes był prekursorem takiego montażu samochodów gdzie klient może skonfigurować auto na miliony sposobów smile.gif

> Ja znam ta fabryke, wychowalem sie nie daleko od niej[...]

Napiszę do Ciebie na priv smile.gif

> Początkowo BMW miało partycypować w

> Dlaczego nie??

Bo 4-letni gwarancja skończyła się kilka miesięcy wcześniej. Samochód regularnie serwisowany tylko w ASO.

> Nie zrozumielismy sie, dla nas jest - oboje mamy te same korzenie[...], swoj, ze swoim sie

> powacha...[...]

A to inna sprawa ok.gif

> Bylem przy tym, widzialem Service Manual -, widzialem tez dlaczego naprawiaja tak a nie inaczej.

> IMVHO to jest blad konstukcyjny, jak deska jest zaczepiona. Jakby nie bylo, auto jest

> poddawane na zanacznie wieksze temperatury i znaczna wieksze amplitude temp niz w EU. W dzien

> masz 40C, czyli 70-80C w aucie, w nocy, u mnie masz 15C...

W Polsce latem też czasami tak to wygląd a myślę że w takiej np. Hiszpanii zdarza się znacznie częściej. Nie znam tego przypadku więc nie chcę się wypowiadać. Może deski po lifcie miały taką przypadłość. Wcześniej klienci narzekali na jakość plastików dlatego je zmienili, ale sposób mocowania raczej pozostał ten sam.

> Dodatkowo - dlaczego klocki w BMW = wymiana tarcz?

W Mercedesie to samo - ASO na przedniej osi ma zalecenie zmiany klocków zawsze razem z tarczami. Trwałość oryginalnych tarcz została tak obniżona że najczęściej nie dożywają do końca drugich klocków więc może dlatego?

> Wiedzialem, ze masz cos do czynienia po pierwszym poscie, ale ciesze sie, ze sie to

> potwierdzilo[...]

To już zamknięta historia smile.gif

> Z South Africa[...] z kraju mojego pierwszego paszportu jak ja to nazywam[...]

Sporo ludzi uciekło z SA do AU z tego co słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Mercedesie to samo - ASO na przedniej osi ma zalecenie zmiany klocków zawsze razem z tarczami.

> Trwałość oryginalnych tarcz została tak obniżona że najczęściej nie dożywają do końca drugich

> klocków więc może dlatego?

W Lexusie GS zezwalaja na jedno toczenie tarcz przy zmianie klocków = tarcze zmienia sie co drugie. Ja zmieniam za każdym razem, bo łatwiej + nie chce mi sie wozić tarcz do toczenia, czekać itp. A cena podobna (toczenia $40 za tarcze a nowa $100). W IS-F toczyć nie wolno (tarcze są wiercone) = zmienia sie za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Lexusie GS zezwalaja na jedno toczenie tarcz przy zmianie klocków = tarcze zmienia sie co drugie.

> Ja zmieniam za każdym razem, bo łatwiej + nie chce mi sie wozić tarcz do toczenia, czekać itp.

> A cena podobna (toczenia $40 za tarcze a nowa $100). W IS-F toczyć nie wolno (tarcze są

> wiercone) = zmienia sie za każdym razem.

Kiedyś jak były tarcze pełne to było co toczyć bo tolerancja grubości tarczy wynosiła 2-3mm. Dzisiaj jest to przeważnie 1mm więc po jednym zestawie klocków zostaje poniżej 0.3-0.4mm do granicznego zużycia dlatego każą wymieniać. Poza dodatkowym zarobkiem ASO ma też spokojniejszą głowę bo przy zużytych tarczach nowe klocki dłużej się dopasowują, może się pojawić piszczenie, rant może uszkodzić czujnik zużycia albo może on nie zadziałać i wiele innych problemów których unikają poprzez wymianę kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wierconych podobno nie wolno toczyć bo powstają naprężenia i tarcza może przy hamowaniu pęknąć?

Jakbym miał wentylowane to bym nie przetaczał bo się nie opłaca a jeśli dodatkowo jeszcze wiercone to już na pewno wymieniłbym je na nowe. Nie wiem ile jest w tym prawdy że tarcza może pęknąć, ale myślę, że coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Lexusie GS zezwalaja na jedno toczenie tarcz przy zmianie klocków = tarcze zmienia sie co drugie.

> Ja zmieniam za każdym razem, bo łatwiej + nie chce mi sie wozić tarcz do toczenia, czekać itp.

> A cena podobna (toczenia $40 za tarcze a nowa $100). W IS-F toczyć nie wolno (tarcze są

> wiercone) = zmienia sie za każdym razem.

A może jakieś zdjęcie jak wyglądają Twoje tarcze po jednym zestawie klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi wyslac bo ja sie z Toba zgadzam zlosnik.gif

Auta produkowane dla nas (EU) maja nam dac namiastke luksusu w postaci plasticzkow jiekkich, ale to kosztuje. Zatem producenci szukaja oszczednosci w innych miejscach. A gdzie? Ano w jakosci mechaniki. Do tego chora pogon za downsizingiem ktory z ekologia ma tyle wspolnego co ja z baletem, a wiec kosztowna i skomplikowana technologia i masz efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ktos ty?

???

> Zasady dobrego wychowania wskazuja zeby sie najpierw

> przedstawic, bo nic o tobie nie wiadomo,

Akurat nigdzie nie widzialem tutaj watku z przedstawianiem, wiec OK, moglem to zrobic. Ale z drugiej strony: ja tez nic o Tobie nie wiem i wcale nie musze o Tobie niczego wiedziec. Interesuje mnie dyskusja do rzeczy, a nie wycieczki osobiste.

> oprocz tego, ze mieszkasz w D[,,,]

> Napisales 30 postow - i tak widze, ze nic do zadnego tematu

> IMVHO nie wniosles... Twoja opinie juz

> znam..

Twoja opinia, masz do niej prawo.

> Wiec napisz nam, pls, to jakie to auta miales i ile?

Nie chce mi sie, jak bedzie okazja do tego, to napisze. Teraz wygladaloby to, jakbym sie chwalil albo usprawiedliwial grinser006.gif

> Polemizowac mozna, i opinie miec, nic w tym zlego, ale

> polemizowac ze zle wychowanym duchem ciezko

Miszczu, nie ucz mnie wychowania... Lepiej sie odnies do tematu, a nie brnij w wycieczki osobiste...

A wiesz, tak zupelnie na marginesie, ze zasady wychowania wymagaja pisania slowa "ty" z wielkiej litery, jezeli zwracasz sie do tej osoby bezposrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie naprawia bo:

> -jak masz wypadek to moga poleciec za nieumyslne zabojstwo,

> -jak masz wypadek to ubezpieczenie moze ci nie zadzialac - lub co gorzej ubezpieczyciel poda ci

> prawnikow i sedziego federalnego przysle...

icon_eek.gif

to faktycznie lepiej kupić drugą... ok.gif - Pomijając oczywiście kwestie bezpieczeństwa rodziny, które stoi na I miejscu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie moge butelke wina wyslac? Tyle lat sie tu produkuje, i do wiekszosci nie trafia , a tu sa

> tacy co sie ze mna zgadzaja

Wypij winko w intencji opamiętania się ludzi decydujących o kierunkach w które zmierza EU motoryzacja ok.gif

Choć myślę, że to opamiętanie łatwe nie będzie, bo całe zło rodzi się w Brukseli umysłach polityków i pseudoekologów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez lubie w Toyocie to ze nie eksperymentuje na klientach - jak zrobią niezawodny silnik, to do

> wszystkich modeli go pchają.

No tu to akurat nie trafiłeś zarówno z eksperymentami jak i silnikami - słowo klucz: silniki typoszeregu "ZZ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapominajmy, że Mercedes był prekursorem takiego montażu samochodów gdzie klient może

> skonfigurować auto na miliony sposobów

No bylzlosnik.gif, ale dzisiaj to sie sprowadza do koloru plastikuzlosnik.gif[...] Inny problem to taki, ze Lexus daje ci w cenie podstawowej, chociaz to tez sie zmienia... a Mercedeshmm.gif - nie za bardzozlosnik.gif[...]

> Napiszę do Ciebie na priv

ok.gif

> Bo 4-letni gwarancja skończyła się kilka miesięcy wcześniej. Samochód regularnie serwisowany tylko

> w ASO.

Widzisz, u mnie gwarancja BMW sie skonczyla rok i cos tam - prawie 1.5 i nie bylo problemow... "Podjedz - zobaczymy" - okay, "podpisz, ze to nasza dobra wolazlosnik.gif"[...] - wszyscy zadowoleniok.gif[...]

> A to inna sprawa

Inaczej bym na service nie wszedl - zlamal prawo dla mnie001.gif[...]

> W Polsce latem też czasami tak to wygląd a myślę że w takiej np. Hiszpanii zdarza się znacznie

> częściej. Nie znam tego przypadku więc nie chcę się wypowiadać. Może deski po lifcie miały

> taką przypadłość. Wcześniej klienci narzekali na jakość plastików dlatego je zmienili, ale

> sposób mocowania raczej pozostał ten sam.

Starcza na 5 k km, sprawdzone 3 x zlosnik.gif, dzwii juz sam rozbieralem... problem ten sam001.gif[...]

> W Mercedesie to samo - ASO na przedniej osi ma zalecenie zmiany klocków zawsze razem z tarczami.

Przod $650, tyl $700zlosnik.gif - tam nic tyle nie jest wartezlosnik.gif, nawet napis BMW... ok -odlicz $125/h za przod i tyl koszt pracy ...

> Trwałość oryginalnych tarcz została tak obniżona że najczęściej nie dożywają do końca drugich

> klocków więc może dlatego?

Klocki, nie bylo nic... tarcze - niewiele wiecejzlosnik.gif, musieli popracowac, bo idealnie tarcze i klocki do siebie teraz pasuja - tzn oie rzeczy wytrzymuja kompletzlosnik.gif[...]

> To już zamknięta historia

> Sporo ludzi uciekło z SA do AU z tego co słyszałem.

Sporo... - niektorzy do PLwink.gif, ale to juz inna historia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypij winko w intencji opamiętania się ludzi decydujących o kierunkach w które zmierza EU

> motoryzacja

Mysle, ze to przegrana sprawa...001.gif... Chociaz cos czytam, ze Mercedes cos tam o cos w EU walczyniewiem.gif[...] Chyba EU chce ich wykonczyczlosnik.gif[...]

> Choć myślę, że to opamiętanie łatwe nie będzie, bo całe zło rodzi się w Brukseli umysłach

> polityków i pseudoekologów.

Mamy tez miescowych ...idiotow (???), najlepiej tych wszystkich eco wyslac gdzies na jakas wyspe, niech kokosy zbieraja... Najlepsze, ze wszsytkiego nienawidza, ale autami jezdza, PC uzywaja, iPhone maja... Cuda... to wszystko na wiatr i power by Flintstones

250px-The_Flintstones.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tu to akurat nie trafiłeś zarówno z eksperymentami jak i silnikami - słowo klucz: silniki

> typoszeregu "ZZ"

Z ciekawosci popatrzylem, bo zgadzam sie ze stwierdzeniem MarekFhmm.gif.

Seria na EU - 1.8l, 1.6l i 1.4l, czyli wynika z tego, ze ze wzgeldow podatkowych wszyscy w EU kombinuja i wychodzi pad.gif.

Co z nimi bylo nie takhmm.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ???

> Akurat nigdzie nie widzialem tutaj watku z przedstawianiem, wiec OK, moglem to zrobic. Ale z

> drugiej strony: ja tez nic o Tobie nie wiem i wcale nie musze o Tobie niczego wiedziec.

Nie rozumiemy siezlosnik.gif - ja ci grzecznie wskazalem, ze masz profil niewypelniony[skromy][...], a jakby nie bylo jestes nowy w tej spolecznosci...

IMVHO w dobrym tonie jest, jak dolaczasz do jakiejs spolecznosci, sie ciut przedstawic.... idea.gif, ba nawet tego regulamin forum wymagaadmin.gif[...], zeby profil byl wypelniony.

NIkt od ciebie nie chce Imienia czy nazwiska - ale jakby nie bylo jest to forum o autach, wiec czym jezdzisz s skad jestes wypada podac - ot tyle...

> Interesuje mnie dyskusja do rzeczy, a nie wycieczki osobiste.

Mowiszzlosnik.gif - nie znasz mnie, a mi do portfela zagladaszzlosnik.gif - pytam znow, co to ma za znaczenie, czy mi sie "powodzi' czy nie?

Oceniasz ludzi po zawartosci portele?niewiem.gif

> Twoja opinia, masz do niej prawo.

Opinie mam taka, bo udzielasz sie w post-cie, ale nie wiem czym drive.gif, a nie, ze przeczytalem twoje 30 postowskromny.gif

> Nie chce mi sie, jak bedzie okazja do tego, to napisze. Teraz wygladaloby to, jakbym sie chwalil

> albo usprawiedliwial

A jest czym?niewiem.gif?

> Miszczu, nie ucz mnie wychowania... Lepiej sie odnies do tematu, a nie brnij w wycieczki

> osobiste...

Widzisz, cenie dobry ton - ty przychodzisz, do kogos so mieszkania, i od razu otwierasz lodowkezlosnik.gif[...]

> A wiesz, tak zupelnie na marginesie, ze zasady wychowania wymagaja pisania slowa "ty" z wielkiej

> litery, jezeli zwracasz sie do tej osoby bezposrednio?

Nie tyle jestes sakrastyczny co i przemadralyidea.gif[...]

Ktos ci kulturalnie zwrocil uwage, ze sie nie umiesz zachowac w nowej spolecznosci, do ktorej dobrowalnie dolaczyles...

Jak na 5 lat PL szkoly to uwazam swoj PL za swietny, a takie male beldy mnie nie zrazajaskromny.gif[...]

Poczekamy, az wypelnisz profil - wtedy mozemy kulturalnie poroazmawiac.

Milego dniawaytogo.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiemy sie - ja ci grzecznie wskazalem, ze masz profil niewypelniony[skromy][...], a jakby

> nie bylo jestes nowy w tej spolecznosci...

> IMVHO w dobrym tonie jest, jak dolaczasz do jakiejs spolecznosci, sie ciut przedstawic.... , ba

> nawet tego regulamin forum wymaga[...], zeby profil byl wypelniony.

> NIkt od ciebie nie chce Imienia czy nazwiska - ale jakby nie bylo jest to forum o autach, wiec czym

> jezdzisz s skad jestes wypada podac - ot tyle...

> Mowisz - nie znasz mnie, a mi do portfela zagladasz - pytam

> znow, co to ma za znaczenie, czy mi sie

> "powodzi' czy nie?

Wiesz, mysle ze wielu ludzi zrozumialo, o czym pisze. Nie chce mi sie tego tlumaczyc, zeby nie eskalowac konfliktow, zreszta nie mam ochoty na dyskusje na ten temat...

> Oceniasz ludzi po zawartosci portele?

Nie... W zadnym wypadku...

> Widzisz, cenie dobry ton - ty przychodzisz, do kogos so

> mieszkania, i od razu otwierasz

> lodowke[...]

Bardzo przepraszam, ale co tu ma wspolnego tzw. "dobry ton"? Jezeli ktos gada zupelne dyrdymaly, to mu zwracam uwage, jezeli mam na to ochote. I to wszystko w tym temacie... smile.gif

> Nie tyle jestes sakrastyczny co i przemadraly[...]

Coz, kompetencja ogladana z nizin wyglada jak arogancja grinser006.gif

> nowej spolecznosci, do ktorej

> dobrowalnie dolaczyles...

Dziekuje za uwagi, nie napinaj sie tyle... jestesmy tylko na forum samochodowym, a nie na obiadach czwartkowych u krola Stasia.

> Poczekamy, az wypelnisz profil - wtedy mozemy kulturalnie

> poroazmawiac.

My ze soba nie musimy w ogole rozmawiac, mily kolego smirk.gif

A od wyrazania wlasnego zdania nie powstrzyma mnie nawet niewypelniony profil smile.gif

Zreszta jezeli ktos mowi, ze 2+2=4, to nie ma to znaczenia czy jest doktorem matematyki czy absolwentem budowlanki. Tak samo nie ma zadnego znaczenia, jakie samochody posiadam czy posiadalem. I to wszystko...

> Milego dnia[...]

Nawzajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No byl, ale dzisiaj to sie sprowadza do koloru plastiku[...] Inny problem to taki, ze Lexus daje ci

> w cenie podstawowej, chociaz to tez sie zmienia... a Mercedes - nie za bardzo[...]

> Widzisz, u mnie gwarancja BMW sie skonczyla rok i cos tam - prawie 1.5 i nie bylo problemow...

> "Podjedz - zobaczymy" - okay, "podpisz, ze to nasza dobra wola"[...] - wszyscy zadowoleni[...]

Najwidoczniej BMW w AU ma dobry budżet gwarancyjny bo rynek jest zamknięty tzn. import aut na gwarancji niewielki tylko są kupowane jako nowe w salonie.

> Sporo... - niektorzy do PL, ale to juz inna historia....

Z Kingsajz do Rzeczpospolitej Krasnoludowej? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwidoczniej BMW w AU ma dobry budżet gwarancyjny bo rynek jest zamknięty tzn. import aut na

> gwarancji niewielki tylko są kupowane jako nowe w salonie.

Importu oprocz producenta nie ma, praktycznie jest zabronionyold.gif.

Dawniej chodzilo, zeby chronic miejscowy przemysl, tariffs byly jakies 30% na import, a na lokalna produkcje oczywiscie 0.zlosnik.gif.

Jesli jakis model jest oferowany przez producenta na rynku, to nie mozesz go sprowadzic chyba, ze mieszkales po za AU przez ostatnie pare lat i miales auto przez rok. Oczywiscie auto musi byc RHD zlosnik.gif i przystosowane do przepisow federalnych i stanowych.old.gif.

Calasc jest tak zrobiona, zeby bylo nieoplacalne.. Mam kolege z UK i upar sie swoje Audi A6 przywiesc w 2005.

Okay, poszlo, przeszedl wszystko jakos, transport, 10%GST(VAT) dla rzadu federalnego, rozwalanie 1/2 tylu zeby AU mocowanie foteli wstawic, 3% podatku stanowego i zaczal drive.gif...

No i pewnego dnia, boom, chlodnica zaczela mu cieknac. Poszedl do AUdi a tam panic.gif, taki model nie istniejezlosnik.gif... panic.gif bo klienta trzeba obsluzyc, a tu nie ma... W koncu D potwierdzili, ze owszem takie czesci istnieja, ale w EU, bo raz, ze tob Diesel - jeden z pierwszych w Sydney, jak nie pierwszyhahaha.gif, dwa Oz dostawal ciut inny system, chlodzenia w lokalnie sprzedawanych A6.

W koncu ktos sie nad nim na jakiejs wsi zlitowal i zmodyfikowali chlodnice z jakiegos starego Audizlosnik.gif..

Dwa lata pozniej, zdecydowali sie wracac do UKzlosnik.gif, wiec A6 na sprzedaz, najpierw $20k, potem, $15k, potem $10k, miesiace leca, kontenet spakowany...a Audi nikt nie chcezlosnik.gif.

Nastepny kumpel od nas z pracy sie zlitowal i kupil za $8kzlosnik.gif ... I tak jakis service, to 1/2 miesiaca czekania na czesci z UK... Mielismy z niego ubaw, ale po jakims roku mial spotkanie z plotem i Audi sie skonczylo... hahaha.gif...

Nawet jak swoja E9 importowalem, to mimo, ze ma 30 lat, wyciagneli oryginalne spec z 1972 i patrzyli czy nie marozniczlosnik.gif, dlatego, ze chcialem ja najpierw na normalne tablice zarejstrowac, pierwszy rok, drive.gif troche, nacieszyc sie...

Wiec zasada jest generalnie taka, ze jesli model jest w Oz sprzedawany, nie zaimportujesz go - koniec i kropkafoch.gif... Ergo 99.9% sprzedawanych sa jako nowe. Pozostale 0.001% to beda ludzie szukajacy oszczednosci z UK, SA i NZ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]sporo z tego to

> Toyota.

> Podchodzą do Ciebie teraz inaczej (lepiej) w salonach Toyoty niż wtedy kiedy byłeś tam pierwszy raz

> i kupowałeś pierwsze ich auto?

I tak i niehmm.gif. Dlaczegohmm.gif?

Ja wierze w budowanie relacji (jesli sie to tak mowi po PLzlosnik.gif) (building relationship) z ludzmi.

Mialem "swojego" sprzedawce, a raczje "sprzedawczynie"zlosnik.gif od ktorej kupielem - Echo, Corolla, HiLux, Hilux no2, Kluger. - 5 auta...

Ona odeszla po 10 latach i... rowniez ja odeszlem od salonu.hmm.gif.

Nie dlatego, ze mnie zle traktowali, ale nie bylo tego osobistego podejscia... to znaczy, dalej cie traktuja jak pana, ale przechodzisz przez wszystkie znane tricks w ksiazkach jakie znaja, np "ide pogadac, z szefem, bo taka cena"... a facet kawe sobie robizlosnik.gif[...]

Przenioslem sie gdzie indziej. Dobrze mnie traktowal, i od madry byl, bo musial zobaczyc historie co i kiedy kupilem - od razy klepeal mi discount na profil - flota - poziom zlotyhahaha.gif[...]

Zamowilem u niego auto... ale zawalilifacepalm%5B1%5D.gif[...], kolor przyszedl srebny001.gif[...], bo sie komus myszka wyslizgnela i srebny byl akurat pod niebieskimzlosnik.gif. Nie spieszylo mi sie, ale poszlo o zasade, ja chcialem $500 z to ze zawalili, oni nie.001.gif[...] Rozstalismy sie. Wsciekly wpadlem do dealer-a u siebie na wsi i ... od razu wylozylem papiery i mowie, przzebij ta cene ( a nikt w Sydney nie chcialzlosnik.gif) i mamy deal - no BS...

Popatrzylspy.gif, i mowi, poczekaj minute... - poszedl pogadac z szefem i za piec minut przyszdl i mowi $500 lepiej waytogo.gif - wyczulem, ze jeszcze jest ciut miejsca i po ok 10 min sprzeczania mielismy napisany contract, roznica w cenie $1,000 zlosnik.gif lepiej niz ...cena nie do pobicia...

I tak rozpoczelismy nasz "zwiazek"wink.gif. W ciagu miesiaca nagonilem mu dwoch klientow, jeden kupil Kluger z kazda mozliwa opcja $60k u niego wydane. drugi Toyota GT86 $27k, oba z ponizej ok 13-15% niz sugerowana cena detalicznawaytogo.gif.

Wiec czy czuje sie traktowany lepiej - nie sadze, widze jak traktuje klientow, jest po prostu dobrym facetem, i wie jak sie business kreci.

Czy czuje sie traktowany inaczej - takhmm.gif, dlaczego?

Ano dlatego, ze nie zaczynamy ceny " to jest sugerowana cena detaliczna...i zaczynamy negocjowac .. tylko, "to jest cena za ktora sprzedaja dealer-y juz po negocjacji" -czyli ja zdaje sobie sprawe, ze to jest business, dealer musi sie utrzymac, ja za darmo nie pracuje, on tez nie...

Jestem w stanie tego urwac, to i to i np wiem, ze na tym egzemplarzu zarobil ... $250.

Bez zadnej negocjacji dorzucil 2 lata 75k km gwarancji, bo wiedzial, ze i tak zapytamhahaha.gif[...] - to ulatwia kontakty, i skraca czas "podchodow"

Beda zyli z mojego service i wie, ze nastepnym razem tez do niego przyjde... skromny.gif[...]

Dodatkowo uwazam, ze dobra obsluge klienta nalezy wynagradzac - oprocz typowego marketing - wyslanie email z podziekowaniem dog szefa salonu, wyslalem bu butelke dobrego scotch - za pierwszym razem...

Teraz tez dostal butelke, bo zartowal, ze sie skonczylazlosnik.gif, ale zasluzylskromny.gif[...], a ja nagonilem mu klienta na Camry - negocjuja AFAIK, i mozliwe, ze klienta na Kluger...

Wiec czy mnie traktuja lepiej?hmm.gif, moze nie, ale napewno inaczejskromny.gif[...]

Teraz bawie sie z Lexus, wiedza, ze nie kupie, bo im powiedzialem, ze kupilem Aurion, i nie mam zamiaru nic robic przez 3 -4 lata...

To nic nie szkodzi, traktuja mnie jak krolazlosnik.gif, wlacznie z zaplaceniem, za dobry obiad, nie ma znaczenia, ze chodze w shorts,zlosnik.gif, klapkach i t-shirthahaha.gif[...] jestem potencjalnym klientem i beda na de mna przez te 3-4 lata pracowac...001.gif[...]

aussieUgentleman_ad.jpg

mulher.gif od BMW juz dostala pare telefonow - ze nowa 3, ze nowa 4 i wymsknelo jej sie, ze BMW juz jest 30.GIF, w ciagu 3h miala telefon od faceta ktory jej sprzedal ostatnie, i od Personal Relationship Mgr, co moga dla nas zrobic, zebysmy kupili nastepne BMW001.gif, moze 4 lata service za free... etc, etc.

Wiec mniej wiecej tak to dzialahmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Importu oprocz producenta nie ma, praktycznie jest zabroniony.

Czyli nie pomyliłem się ok.gif

Z takim budżetem gwarancyjnym to i na goodwille sporo zostaje. W PL obsługa gwarancyjna musi być niestety gorsza niż np. u Niemców bo sporo jest samochodów na gwarancji sprowadzonych zza granicy które naprawić trzeba a oddział który sprzedał auto tego nie refunduje. Dlatego jeśli ma się auto z rynku niemieckiego to czasami łatwej dostać goodwill w Berlinie niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie pomyliłem się [...]

No niezlosnik.gif - rynek jest dosc zamkniety, szary import jest glownie z J i sa to modele nie oferowane w Oz.

Np, moj ulubiony, Miss a bitchi Delica.ok.gif[...]

Mitsubishi_Delica_D5_CV5W_41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> marzy mi się choć w połowie takie podejście do klienta w PL. No i możliwość zakupu nowych aut przez

> normalnie pracujących ludzi, ciągle to niestety luksus

Mysle, ze moze, moze kiedys rynek dojrzeje... ale wtedy dalej bedzie 30 lat roznicyniewiem.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestes pewny, że to nie eksponat z Mos Eisley?

hahaha.gif - piekne nie jest ale w terenie jako bus nie ma rownych[...]

Mnie zastanawia jedno,hmm.gif, dlaczego tego Miss a Bitchi nie importuje, bo kazdy egzemplarz jaki przychodzi z szarego importu idzie od razu... Tego jest po prostu masa... 001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle, ze moze, moze kiedys rynek dojrzeje... ale wtedy dalej bedzie 30 lat roznicy[...]

Różnica jest, ale znów nie aż tak ogromna. Gdy kupujesz u jednego dilera kolejne auta to też jakaś relacja jest.

Ja często się spotykam z człowiekiem od którego kupiłem auta przy okazji serwisu. Zawsze jest okazja pogadać, przejechać się czymś nowym, przy rozmowach o cenach (luźnych oczywiście bo nic nie kupuję na razie) zawsze wspomina, że my będziemy negocjować od innych kwot niż te w cenniku. Ot, tak jakbym czasem wpadał do pracy do kolegi, który zajmuje się akurat autami.

I kolejne auto kupię u niego nawet bez specjalnego oglądania się na oferty innych - bo wiem, że dużo więcej bym gdzie indziej nie ugrał (jeśli w ogóle), a atmosfera dobrej zabawy zamiast walki na śmierć i życie o każdą złotówkę jest nie do przecenienia.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnica jest, ale znów nie aż tak ogromna. [...]

Masz jeszcze inne podejscie, ktorego ja nie lubie. Ty proponujesz cene. jeden z wiekszych dealer-ow Toyota w Sydney tej taktyki uzywa... Pierwsza proopnowana cena musi wyjsc od siebie...

Nie przypadlismy sobie do gustuhahaha.gif, bo powiedzialem $1zlosnik.gif,[...] nie mam czasu na ich zabawe, ale wiem, ze sa zwolennicy takiego kupowania. Czy sa tanszihmm.gif - ciezko powidziec, maja plac gdzie oceniam, ze 400-500 aut stoi, wiec i maja wieksza sile do targowania...

> Ja często się spotykam z człowiekiem od którego kupiłem auta przy okazji serwisu. [...]Ot, tak jakbym czasem wpadał do pracy do kolegi, który zajmuje się akurat autami.

Ja to widze tak samo... po prostu wierze w ludzkie relacjewaytogo.gif[...]

> I kolejne auto kupię u niego nawet bez specjalnego oglądania się na oferty innych - bo wiem, że

> dużo więcej bym gdzie indziej nie ugrał (jeśli w ogóle), a atmosfera dobrej zabawy zamiast

> walki na śmierć i życie o każdą złotówkę jest nie do przecenienia.

Dokladnie, dokladniehahaha.gif, o dywaniki sie nie kloce, ale jak juz mowi "work with me cause we not making any money on the car" to wiem, ze czas sie wycofac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.