Skocz do zawartości

Ciekawy mandat. Zatrzymanie za czerwonym


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy za to można ukarać.

Kolega zatrzymał się za sygnalizacją.

I mu SM przysłała wykroczenie:

Wykroczenie polegające na niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej – nie zatrzymanie pojazdu we właściwym miejscu w związku z nadawanym sygnałem świetlnym.

W sumie, można się odwołać od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dokładnie taką sytuację miałem na pierwszym egzaminie na PJ - egzaminator spytał mnie tylko co

> zamierzam zrobić.

> Odpowiedziałem, że jak się zapali zielone to pojechać... i zdałem

Jak już przejechał, to nie musiał czekać na zielone - wystarczyło ustąpić tym, którzy mieli zielone i zjechać ze skrzyżowania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już przejechał, to nie musiał czekać na zielone - wystarczyło ustąpić tym, którzy mieli zielone

> i zjechać ze skrzyżowania

Chyba, że przekroczył linię zatrzymania wtedy kiedy już palio się pomarańczowe lub czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już przejechał, to nie musiał czekać na zielone - wystarczyło ustąpić tym, którzy mieli zielone

> i zjechać ze skrzyżowania

A od kiedy to tak wolno? Czerwone=czerwone, wjazd za sygnalizator na czerwonym to wykroczenie (poza kilkoma szczególnymi przypadkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A od kiedy to tak wolno? Czerwone=czerwone, wjazd za sygnalizator na czerwonym to wykroczenie (poza

> kilkoma szczególnymi przypadkami)

Ale tu piszemy o przypadku, że ktoś już wjechał za sygnalizator. Popełnił wykroczenie.

Więc co ma dalej robić?

Wg mnie nie powinien już czekać na zielone, tylko bezpiecznie zjechać ze skrzyżowania, jeśli warunki na to pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tu piszemy o przypadku, że ktoś już wjechał za sygnalizator. Popełnił wykroczenie.

> Więc co ma dalej robić?

> Wg mnie nie powinien już czekać na zielone, tylko bezpiecznie zjechać ze skrzyżowania, jeśli

> warunki na to pozwalają.

Było/jest takie coś, moim zdaniem TEŻ bzdurnego, że jak się znajdzie kierujący jakimś cudem na skrzyżowaniu "na czerwonym", to mu nie wolno z niego zjechać. Tym niemniej, wykroczenie jest, odwoływać nie ma się od czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A od kiedy to tak wolno? Czerwone=czerwone, wjazd za sygnalizator na czerwonym to wykroczenie (poza

> kilkoma szczególnymi przypadkami)

O ile zrozumiałem, w momencie zapalenia się sygnału czerwonego, pojazd był już za linią zatrzymania.

W związku z tym ten sygnał go nie obowiązuje, i o ile za skrzyżowaniem nie ma innych sygnalizatorów powtarzających ten sygnał, nawet zjeżdżając ze skrzyżowania nie popełnia wykroczenia.

To jest konsekwencja grzebania w rozporządzeniu kilka lat temu.

EDIT:

oczywiście interpretacja służb może być inna, zależna od światopoglądu oraz wyższej potrzeby prostowania obywatela nie do końca zgodnie z przepisami, ale takie one są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było/jest takie coś, moim zdaniem TEŻ bzdurnego, że jak się znajdzie kierujący jakimś cudem na

> skrzyżowaniu "na czerwonym", to mu nie wolno z niego zjechać. Tym niemniej, wykroczenie jest,

> odwoływać nie ma się od czego.

W tym też kiedyś pogrzebano i nie ma literalnego zapisu, że wjeżdżający ma umożliwić zjeżdżającemu opuszczenie skrzyżowania, natomiast jest zapis, że zabrania się wjazdu na skrzyżowanie, jeśli nie ma na nim miejsca do kontynuowania jazdy.

Sprawdź, na co zezwala sygnał zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem foto z takiego rejestratora. Wygląda to tak, że zapala się czerwone, razem z czerwonym rejestrator i dostajesz foto potwierdzające pobyt na skrzyżowaniu na czerwonym świetle (co nie jest wykroczeniem) zamiast foto potwierdzającego wjazd na czerwonym (co jest wykroczeniem).

Kolega dostał foto?? Jakie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się zastanawiam, czy za to można ukarać.

> Kolega zatrzymał się za sygnalizacją.

> I mu SM przysłała wykroczenie:

> Wykroczenie polegające na niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej – nie zatrzymanie

> pojazdu we właściwym miejscu w związku z nadawanym sygnałem świetlnym.

> W sumie, można się odwołać od tego?

Ostatnio (jakieś 2 miesiące temu) miałem podobnie,jak na razie nic nie dotarło smile.gif oby tak zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile zrozumiałem, w momencie zapalenia się sygnału czerwonego, pojazd był już za linią

> zatrzymania.

> W związku z tym ten sygnał go nie obowiązuje, i o ile za skrzyżowaniem nie ma innych sygnalizatorów

> powtarzających ten sygnał, nawet zjeżdżając ze skrzyżowania nie popełnia wykroczenia.

> To jest konsekwencja grzebania w rozporządzeniu kilka lat temu.

> EDIT:

> oczywiście interpretacja służb może być inna, zależna od światopoglądu oraz wyższej potrzeby

> prostowania obywatela nie do końca zgodnie z przepisami, ale takie one są.

Właśnie zaopatrzeniowiec z firmy dostał takowe wezwanie, jechał zmieniły się światła i wyhamował bez palenia gumy ALE niestety był już za linią a złapał go ten super radar co to niby ma też nagrywać krótką sekwencję video oprócz fotek.

Zaproponowali mu 500 zł i ileś punktów, na razie nie przyjął.

Dostał od szefa wydruk z GPS z danymi a ja mu powiedziałem żeby żądał od nich pokazania tego filmiku bo foto to "martwe narzędzie" jest no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.