Skocz do zawartości

Gaśnica w aucie


Byba

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywista większość będzie zdania, że 6sek (na tyle mniej więcej starcza kilogramowa gaśnica) to za mało i że taką gaśnicę można sobie w buty wsadzić ale .... do ad remu.

W poprzednich autkach zawsze gaśnicę miałem. Mała bo mała ale była. W nowym gaśnicy brak więc coś kupię. Nie dlatego, że KD tak każe ale że tak uważam. Oczywiście powstaje zaraz problem z miejscem przetrzymywania i tu zainteresowałem się Sprayem gaśniczym (reklamowanym jako substytut 2 kg gaśnicy), który jest mniejszy. Zgodnie z informacjami nazywać go gaśnica nie wolno a KD żąda gaśnicy więc i niektórzy przedstawiciele prawa czepiać się mogą. Co koleżeństwo myśli o takowym sprzęcie bo filmik jest przekonujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy ten?

> Hmmm, moze niech ktos kupi i spróbuje zgasić ognisko filmujac cała akcję , wtedy pomyslimy. IMO

> pożaru samochodu się tym jednak nie ugasi

Całego jarającego się samochodu napewno ale jak ogień będzie jeszcze mały to może da radę. Na filmiku jakoś sobie radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza gaśnica do auta to była halonowa, tyle że już ich nie produkują z uwagi na środowisko jak i chyba podczas gaszenia mogły być toksyczne.

Producenta sprayu musiałbyś zapytać czy można go wozić w nagrzanym aucie. Takie spraye na pewno dobre są do domu.

Poza tym najlepiej zapytać w straży pożarnej jaką gaśnicę a raczej na jakim środku najlepiej kupić, która nadawałaby się do wożenia w aucie gdzie temperatury przechowywania bywają od -30 do +60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całego jarającego się samochodu napewno ale jak ogień będzie jeszcze mały to może da radę. Na

> filmiku jakoś sobie radzi

Może i tak. Z ciekawości poszukałem i znalazłem kartę charakterystyki. Czyli jest to 1% roztwór środka o nazwie Pyrocool AFFF w wodzie demineralizowanej. Jak poszukać dalej to znajdujemy to

Quote:

Instrukcja użytkowania

Zalecane stężenia stosowania z wodą śródlądową niezasoloną i wodą morską do gaszenia cieczy niepolarnych 3 % obj.


czyli taka drobna niezgodność zlosnik.gif

Ale oczywiście najlepiej wypróbować samemu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywista większość będzie zdania, że 6sek (na tyle mniej więcej starcza kilogramowa gaśnica) to za

> mało i że taką gaśnicę można sobie w buty wsadzić ale .... do ad remu.

dwoma gaśnicami 1kg ( w tym jedna 10cio letnia),

ugasiłem tlącą się komorę silnika,

strażacy na miejscu nie mieli już co robić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pożarami samochodów bywa różnie, zależy co i jak mocno zacznie się jarać. Jakiś strażak się wypowiadał że 1kg to szkoda wozić w samochodzie, no niby racja, ale jak zrobi się zwarcie w instalacji radiowej, czy puszce bezp. wewnątrz kabiny, to da radę ugasić, najgorsze pożary w skutkach to te pod maską, bo w czasie jazdy jak zacznie się tlić jest niewykrywalny, a jak się pokapujemy to już jest często za późno na ratunek komory silnikowej. Do gaszenia też trudne, bo maska w górę=jeszcze większy pożar. Swego czasu był tu temat o pożarach samochodów. Taki produkt, hmm...w myśl zasady Lepiej mieć niż nie mieć można zakupić, ale wiadomo lepiej żeby takie akcje nas omijały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i tak. Z ciekawości poszukałem i znalazłem kartę charakterystyki. Czyli jest to 1% roztwór

> środka o nazwie Pyrocool AFFF w wodzie demineralizowanej.

czyli to gaśnica pianowa która ma mniejszą sprawność gaśniczą niż tradycyjnie montowana w autach proszkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywista większość będzie zdania, że 6sek (na tyle mniej więcej starcza kilogramowa gaśnica) to za

> mało i że taką gaśnicę można sobie w buty wsadzić ale .... do ad remu.

> W poprzednich autkach zawsze gaśnicę miałem. Mała bo mała ale była. W nowym gaśnicy brak więc coś

> kupię. Nie dlatego, że KD tak każe ale że tak uważam. Oczywiście powstaje zaraz problem z

> miejscem przetrzymywania i tu zainteresowałem się Sprayem gaśniczym (reklamowanym jako

> substytut 2 kg gaśnicy), który jest mniejszy. Zgodnie z informacjami nazywać go gaśnica nie

> wolno a KD żąda gaśnicy więc i niektórzy przedstawiciele prawa czepiać się mogą. Co

> koleżeństwo myśli o takowym sprzęcie bo filmik jest przekonujący

Na hp pisałem ostatnio o moim praktycznym teście gaśnicy na płonącym aucie.

Gaśnica samochodowa starczyła na jakieś 40 sekund do minuty ciągłego działania - dokładnie Ci nie powiem ile bo mierzenie czasu stoperem było ostatnią rzeczą o której myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem pewien czy by to ugasiło płonący silnik który po otwarciu maski bucha przeważnie na

> metr. Czasami lepiej machy nie otwierać.

Uchyla sie maske i psika w dziure. Pytanie na ile starczy gasnica grinser006.gif Pewnie nie na dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.