Skocz do zawartości

Mój subiektywny test - Toyota Auris Hybrid


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem okazję sobie 2 dni pojeździć aurisem hybrydowym i postanowiłem się podzielić wrażeniami smile.gif

Jak koń wygląda każdy widzi. Na pewno bardzo wystylizowany samochód, ale czy dobrze wystylizowany... Jak dla mnie nieładne auto.

2va125x.jpg

Na pewno ma praktyczny bagażnik, ale nie o tym, bo to ma każdy auris smile.gif

Ciekawe rzeczy z hybrydy:

Joystick zamiast lewara od biegów:

2ytvgab.jpg

dodatkowy tryb B, ktory oznacza przełączenie auta w tryb hamowania silnikiem po puszczeniu gazu - pozwala to efektywniej ładować akumulatory.

Ekran pokazujący jak jest dystrybuowana energia w ekranie radia.

34gpqvp.jpg

Śmieszne lampeczki poświetlające nogi a'la allegro tuning

rhln9f.jpg

Zamiast obrotomierza coś nowego - wskazówka pokazuje czy obecnie sie ładują aku, czy jedziesz ekonomicznie czy nie smile.gif

ajxqmf.jpg

Co o nim myslę? Prowadzi sie neutralnie i pewnie, hamulce dobre, wspomaganie kierownicy też ok. Dziwne uczucie jak chodzi klima a silnik nie pracuje zlosnik.gif Co do jazdy - nie ma źle, ale jest inaczej. Ostre wdepnięcie pedału gazu powoduje odpalenie jednoczesne silnika spalinowego (1.8) i elektryka - na odpalenie spalinówka potrzebuje chwili i jest pewne odczuwalne opóźnienie. Skrzynia biegów bezstopniowa, co potęguje dziwne wrażenia z jazdy wink.gif

Auto zbiera się żwawo i można sie tym sprawnie poruszać. Spalanie - no tutaj jest klucz do wszystkiego bo tylko dla oszczędności sie kupuje to auto.

W korkach Katowic w szczycie pali 4.5 przy jeździe umiejętnie wykorzystującej pracę napędu hybrydowego (deptanie gazu w podloge raczej temu nie służy). Ale w jeździe autostradowej, płynnej - kiedy poruszamy sie prędkościami wyższymi niż miejskie (mój dojazd do pracy 33km - z czego 2/3 autostradą, a potem ruch miejski, ale płynny, bez korków drogami dwupasmowymi częściowo) - spalanie 6.5 hm... no to wtedy już mój passat diesel pali 6.3 - wiec nieopłacalne. Czyli moim zdaniem autko do typowo miejskiego użytkowania. Drogie... IMO dużo za drogie jak na to co oferuje. Dodatkowo z tymi niebieskimi diodami, raczej miałem wrażenie że siedzę w takim hipsterskim autku, którym fajnie pokazać sie pod dużą galerią handlową i przyszpanować nowoczesnością i jakimś ekoczymśtam. Ale na pewno warto się czymś takim przejechać i wyrobić sobie własne zdanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto zbiera się żwawo i można sie tym sprawnie poruszać.

Ja wiem że jestem spaczony zlosnik.gif ale 10,9 do "setki" to poziom 10 letniej Xsary 1.6 VTR (109KM) żony i określiłbym to raczej jako akceptowalne niż żwawe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem że jestem spaczony ale 10,9 do "setki" to poziom 10 letniej Xsary 1.6 VTR (109KM) żony i

> określiłbym to raczej jako akceptowalne niż żwawe

ty mi sekundy pokazuj a ja mowie jak to sie czuje jadąc autem. poza tym nie tylko o starcie od zera mówimy a także o przyspieszaniu z jakiejś tam prędkości - tutaj elektryk dużo daje, bo nie musi sie benzyna wkręcać długo zanim będzie moc, tylko się ją po prostu ma.

Moim zdaniem jest całkiem nieźle. To nie jest auto do ścignia wink.gif to ma być auto co mało pali i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty mi sekundy pokazuj a ja mowie jak to sie czuje jadąc autem. poza tym nie tylko o starcie od zera

> mówimy a także o przyspieszaniu z jakiejś tam prędkości - tutaj elektryk dużo daje, bo nie

> musi sie benzyna wkręcać długo zanim będzie moc, tylko się ją po prostu ma.

> Moim zdaniem jest całkiem nieźle. To nie jest auto do ścignia to ma być auto co mało pali i tyle.

ok, ale sam zatytułowałeś "subiektywny" wink.gif dla mnie subiektywnie to poniżej 2,5 sekundy od 60 do 100 jest w sam raz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tego typu aucie to zbędne.

> Moją renówką 1.2 co ma do setki chyba z pół godziny, a od świateł do świateł jadę tyle co

> najszybsze ferrari.

ja nie mówię, że to niezbędne, tylko że przyjemne. dla mnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przyjemne.

obecny dupowóz jest dla mnie wystarczająco przyjemny

> Auris ma być mały, ekonomiczny i umożliwiać wjeżdżanie do podziemnego na akumulatorze, żeby nie

> smrodzić.

bla bla bla wink.gif póki co wjeżdżanie do podziemnych jest zabronione dla LPG a nie dla zwykłych benzyn z wyśrubowanymi normami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos Ci sporo spalil.

Moja srednia Priusem poprzedniej gen. z ostatniego wyjazdu wkacyjnego do Wloch po przejechaniu 4,5kkm to 5,3. Zdecydowana wiekszosc trasy to jazda autostradami i ekspresowkami oraz trochę lokalnych tras na miejscu.

Z kolei ostatno na trasie ok 120km, z czego ok 1/3 to autostrada wyszlo wg komputera 4 (a wskazuje dosyc dokladnie), spokojna jazda, predkosci zgodne z dopuszczalnymi na danych odcinkach.

Najwiecej spalil mi zima jadac do Austrii, ale byl doladowany i z boxem- 7 na całej trasie.

Srednia z roku po ok.20kkm to 5,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obecny dupowóz jest dla mnie wystarczająco przyjemny

> bla bla bla póki co wjeżdżanie do podziemnych jest zabronione dla LPG a nie dla zwykłych benzyn z

> wyśrubowanymi normami

Jak bym miał garaż w domu to wolał bym wjeżdżać na elektryku i taki auris by mi pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodatkowy tryb B, ktory oznacza przełączenie auta w tryb hamowania silnikiem po puszczeniu gazu -

> pozwala to efektywniej ładować akumulatory.

Tryb B to hamowanie silnikiem. Przy zjedzie np. z góry hamując na D najpierw ładujesz akumulatory. Ale jak akumulatory naładowane są na 100%, to trzeba zacząć hamowac inaczej. Konwencjonalnie klockami też za bardzo nie można, bo zaraz ugotujesz płyn. I do tego jest tryb B...

W tym trybie aku ładowane są mniej efektywnie niz w D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyles jakie sa roznice cennikowe miedzy autami z automatyczna skrzynia i podobnym poziomem wyposazenia?

benzyna

diesel

hybryda?

ciekawy jestem jak to wyglada cenowo. Przypuszczam ze benzyna bedzie sporo tansza a diesel i hybryda w podobnych cenach hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cos Ci sporo spalil.

Owszem, ale jak pewnie sam wiesz, jazda tym autem jest specyficzna i trzeba mieć wyrobiony pewien styl jazdy kompletnie inny niż ten którego sie człowiek uczy jeżdżąc np turbodieslem. No i druga strona medalu - są bardzo duże różnice w spalaniu (większe niż w zwykłm samochodzie) w zależności czy jedziesz dynamicznie dużo wyprzedzając czy zachowawczo.

ja jadąc do roboty jeżdżę dynamicznie zlosnik.gif no i tutaj to wychodzi - ale co to byłby za test jakbym sobie wyjechał 15 minut wcześniej do pracy i jechał wolniej, mniej wyprzedzając i przyspieszając, kiedy ja tak na codzien po prostu nie jeżdżę wink.gif jazda do roboty jak jazda do roboty - wyszło tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jaka roznica w cenie miedzy "twoj Diesel" a Ten hybrid?

nie ma co porównywać bo passat to auto klasę wyżej, ale i tak jest sporo tanszy od takiego aurisa wink.gif

myślę, że predzej należy porównać jaka różnica między tak wypasionym aurisem a aurisem hybrid. Taka hybrydka tu masz cennik to około 100kpln.

podobnie wypasiony auris to okolo 15kpln mniej.

Z bajerów nawigacja jest niedroga i mozna sobie ją samemu aktualizować - ale jest beznadziejna. nie rozumiem czemu taka toyota nie podpisze umowy z np tomtomem który robi dobre nawi i miałaby od razu gotową porządną nawigację, zamiast kombinować ze swoją i mieć byle co hmm.gif

Aystem automatycznego parkowania - no powiedzmy że jest do niczego, ale śladu na zderzaku na szczeście nie było zlosnik.gif

> Dwa ile w PL kostuje litr benzynyna a ile Diesel?

porównywalne - np noPb 5.65pln

On - 5.65 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma co porównywać bo passat to auto klasę wyżej, ale i tak jest sporo tanszy od takiego aurisa

Nowy passat? hmm.gif?

> myślę, że predzej należy porównać jaka różnica między tak wypasionym aurisem a aurisem hybrid. Taka

> hybrydka tu masz cennik to około 100kpln.

> podobnie wypasiony auris to okolo 15kpln mniej.

Czyli masz na 2,500l benzynyhmm.gif... Czyli jakies 30,000kmhmm.gif

> Z bajerów nawigacja jest niedroga i mozna sobie ją samemu aktualizować - ale jest beznadziejna.

Sa dwiezlosnik.gif, jedna standardowa- mam w FJ -facepalm%5B1%5D.gif, jedynie do kameradmin.gifi live traffic update uzywam.... i druga -swietna- mam w Aurionzlosnik.gif... Widzocznie EU dostaje ta pierwszazlosnik.gif

nie

> rozumiem czemu taka toyota nie podpisze umowy z np tomtomem który robi dobre nawi i miałaby od

> razu gotową porządną nawigację, zamiast kombinować ze swoją i mieć byle co

Dlatego sa dwie, hahaha.gifw tej drugiej afaik garmin cos im pomagalzlosnik.gif

> Aystem automatycznego parkowania - no powiedzmy że jest do niczego, ale śladu na zderzaku na

> szczeście nie było

Czujniki + kamera?

> porównywalne - np noPb 5.65pln

> On - 5.65 pln

Auch, wychodzi mi $1.94876... U mnie panic.gif bo jest $1.56 w niektore dni tygodnia, ale zazwyczaj ok $1.35-39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy passat? ?

No oki po przeliczeniu wychodzi na to samo smile.gif

> Czyli masz na 2,500l benzyny... Czyli jakies 30,000km

Cos kolo tego. Przy czym jak pisalem w pewnych warunkach mniej pali diesel. Wiec hybryda jest ok tylko do specyficznego typu uzytkowania.

> Sa dwie, jedna standardowa- mam w FJ -, jedynie do kameri live traffic update uzywam.... i druga

> -swietna- mam w Aurion... Widzocznie EU dostaje ta pierwsza

> nie

> Dlatego sa dwie, w tej drugiej afaik garmin cos im pomagal

> Czujniki + kamera?

Tak. Napsala wlacz R i pusc kierownice i wszystko. A nastepnie... centralnie wladowal sie w lagune za mna rotfl.gif koperta nie ma co... zlosnik.gif

> Auch, wychodzi mi $1.94876... U mnie bo jest $1.56 w niektore dni tygodnia, ale zazwyczaj ok

> $1.35-39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aystem automatycznego parkowania - no powiedzmy że jest do niczego, ale śladu na zderzaku na

> szczeście nie było

Powiedzmy cfaniaczek.gifzlosnik.gif

Odnośnie samego auta, to nie dla mnie.... jak ja jechałem to pokazywał średnie spalanie na poziomie 9,8 l/ 100 km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale hybrydy TOYOTY zajmują zawsze wysokie miejsca w rankingach niezawodności. Diesle chyba jednak

> nie gwarantują takiego samego poziomu?

Ciezko o czyms takim mowic. Owszem na naped hybrydowy toyka daje jakastam dluga gwarancje, wiec nie musisz sie o niego martwic. Reszta auta to zwykly auris. Diesel ma standardowa gwarancje, wiec wczesniej zaczniesz placic za naprawy sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jezdzilem yarisem hybrid ... i dla mnie to auto to pomylka. Skrzynia szarpie, napedy pracuja

> kazdy sobie, w srodku bardzo glosno, jak pracuje silnik. Masakra. Chyba toyota sie nie

> popisala.

I roznica w cenie zakupy pewnie zwroci sie po...150 tkm:( wiec po co? dla 1-2 litrow w miescie mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I roznica w cenie zakupy pewnie zwroci sie po...150 tkm:( wiec po co? dla 1-2 litrow w miescie mniej?

Jest kilka atutów niegotówkowych. Można sobie np. pojechać do sklepu po piwko bez uruchamiania silnika benzynowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod warunkiem ze naladowales aku wczesniej i do sklepu masz blisko bo bateriistarcza na max 15min.

Jak mogłeś się zorientować w promieniu 500m od domu mam jakieś 15 sklepów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.