Skocz do zawartości

Jaki samochód 6-7 miejscowy?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

Budzet ok 50000zł ma mieć 6 miejsc i akceptowalny przy tym bagażnik - tak powiedzmy ze 350 litrów - na dwie spore walizki i żeby coś jeszcze weszło...

- diesel albo gazowalna benzyna nie za slaby - umożliwiając sprawne wyprzedzania i jazdę z prędkościami autostradowymi bez konieczności długiego rozpędzania.

- bez ekstremalnie wysokiegu spalania.

- bardziej "dostawczy" odpada

- wyposazenie typu klimatyzacja abs, poduszki konieczne.

- łatwo/rzadko/tanio zlosnik.gif serwisowalny

- z szansa na przejechanie ok 100000 km w ciągu 4 lat...

-chetnie relingi dachowe ew mozliwośc załozenia i korzystania z boxu dachowego.

Z typów które przyszły mi do głowy to Renault ESpace - ale nie mam pojecia jak u niego z trwalością/awaryjnoscią/serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z typów które przyszły mi do głowy to Renault ESpace - ale nie mam pojecia jak u niego z

> trwalością/awaryjnoscią/serwisem.

Straszą tym jak czarną wołgą ale znam kilku właścicieli i są zadowoleni. Tylko trzeba brać albo gazowalne 2,0 turbo albo 2,0 dci najlepiej 175 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budzet ok 50000zł ma mieć 6 miejsc i akceptowalny przy tym bagażnik - tak powiedzmy ze 350 litrów

> - na dwie spore walizki i żeby coś jeszcze weszło...

> - diesel albo gazowalna benzyna nie za slaby - umożliwiając sprawne wyprzedzania i jazdę z

> prędkościami autostradowymi bez konieczności długiego rozpędzania.

> - bez ekstremalnie wysokiegu spalania.

> - bardziej "dostawczy" odpada

> - wyposazenie typu klimatyzacja abs, poduszki konieczne.

> - łatwo/rzadko/tanio serwisowalny

> - z szansa na przejechanie ok 100000 km w ciągu 4 lat...

> -chetnie relingi dachowe ew mozliwośc załozenia i korzystania z boxu dachowego.

> Z typów które przyszły mi do głowy to Renault ESpace - ale nie mam pojecia jak u niego z

> trwalością/awaryjnoscią/serwisem.

Dla Espace szukaj silnika 2.0dCi. Praktycznie bezawaryjne. No i lepiej Grand Espace.

A alternatyw:

Eurovan: Citroen C8 aka Peugeot 807 aka Lancia Phedra aka Fiat Ulysse. Silniki 2.0 HDI. Mi się bardziej podoba smile.gif Przewagą nad Espace są odsuwane boczne drzwi. Ja polecam.

VAG/Ford: Sharan/Alhambra/Galaxy. Jak ktoś lubi VAGi. Przy Fordzie warto jeszcze zwrócić uwagę na S-Maxa.

Inna półka, która najbardziej mi się podobała ale była poza moim zasięgiem to Honda Odyssey i Toyota Sienna. Tu problemem jest rzadkość występowania, więc potencjalny problem z serwisowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnioskuję, że mam być używany ?

No tak budżet niestety taki i wiekszy znaczaco nie bedzie...

> 7-miejsc pełnowymiarowych czy coś w stylu mini Van może być?

Masz na mysli czy miejsca z tyłu bardziej"dzieciece"? - w sumie tak i nie bo dzieci wyrosniete ale z uwagi na ogólna sprawnośc fizyczną kłopotów z wsiadaniem nie przewiduję... zlosnik.gifzlosnik.gif

Grand Scenik byłby OK gdyby nie to ze przy wszystkich miejscach zajętych trochę ma za mały bagażnik....

Wolałbym tez zeby nie był to klasyczny van typu opel vivaro - choc nie mówie zdecydowanie nie - warunek pojedynczy fotel pasażera z przodu i normalne "osobowe" siedzenia z normalnymi pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla Espace szukaj silnika 2.0dCi. Praktycznie bezawaryjne. No i lepiej Grand Espace.

Ile wielkością rożni się espace od grand espaca? bo w salonie renaulta nie potrafili mi odpowiedzieć zlosnik.gifrotfl.gifno.gif

> Toyota Sienna. Tu problemem jest rzadkość występowania, więc potencjalny problem z

> serwisowaniem.

Hm przypomniałes mi ze kiedyś zrobiłem z 500 km sienną - w sumie wielkośc i prowadzenie OK tylko denerwował mnie automat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wielkością rożni się espace od grand espaca? bo w salonie renaulta nie potrafili mi

> odpowiedzieć

Grand jest około 20 cm dłuższy.

Co do c8/807 itp. to dla mnie maja fatalne siedzenia w drugim rzędzie. Za niskie i mam kolana pod brodą a wielkolud nie jestem. W Espace jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grand jest około 20 cm dłuższy.

I jak rozumiem idzie to w bagażnik? - czyli powinien byc przyzwoitej wielkości...

> Co do c8/807 itp. to dla mnie maja fatalne siedzenia w drugim rzędzie. Za niskie

Dzieki to wazne - co prawda nie przewiduje jazdy z tyłu ale kto wie co może byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budzet ok 50000zł ma mieć 6 miejsc i akceptowalny przy tym bagażnik - tak powiedzmy ze 350 litrów

> - na dwie spore walizki i żeby coś jeszcze weszło...

> - diesel albo gazowalna benzyna nie za slaby - umożliwiając sprawne wyprzedzania i jazdę z

> prędkościami autostradowymi bez konieczności długiego rozpędzania.

> - bez ekstremalnie wysokiegu spalania.

> - bardziej "dostawczy" odpada

> - wyposazenie typu klimatyzacja abs, poduszki konieczne.

> - łatwo/rzadko/tanio serwisowalny

> - z szansa na przejechanie ok 100000 km w ciągu 4 lat...

> -chetnie relingi dachowe ew mozliwośc załozenia i korzystania z boxu dachowego.

> Z typów które przyszły mi do głowy to Renault ESpace - ale nie mam pojecia jak u niego z

> trwalością/awaryjnoscią/serwisem.

A może Dacia Lodgy (byłaby nówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz na mysli czy miejsca z tyłu bardziej"dzieciece"? - w sumie tak i nie bo dzieci wyrosniete ale

> z uwagi na ogólna sprawnośc fizyczną kłopotów z wsiadaniem nie przewiduję...

> Grand Scenik byłby OK gdyby nie to ze przy wszystkich miejscach zajętych trochę ma za mały

> bagażnik....

Jak ma być większy bagażnik to sie robi problem, bo większość 7-mio osobowych vanów ma bagażnik mikry.

Mini vany jak Grang Scenic, Grand Picasso, 5008, mają mało miejsca na nogi w trzecim rzędzie.

Np juz taki Galaxy, sharan ma OK, ale tez jest wiekszy, choć bagaznik i tak bedzie mały przy 7 miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może Dacia Lodgy (byłaby nówka).

Jak na samochód z 6 osobami na pokładzie, zaladowanym bagaznikiem i boxem na dachu IMO ma za slabe silniki na wielosetkilometrowe trasy...

Poza tym przy wszystkich miejscach zajętych wg katalogu bagaznik ma 207 litrów - zdecydowanie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na samochód z 6 osobami na pokładzie, zaladowanym bagaznikiem i boxem na dachu IMO ma za slabe

> silniki na wielosetkilometrowe trasy...

> Poza tym przy wszystkich miejscach zajętych wg katalogu bagaznik ma 207 litrów - zdecydowanie za

> mało...

Niedawno jechaliśmy na narty 7 osób Galaxy poprzedni model. Cały sprzęt załadowaliśmy do...przyczepki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na samochód z 6 osobami na pokładzie, zaladowanym bagaznikiem i boxem na dachu IMO ma za slabe

> silniki na wielosetkilometrowe trasy...

> Poza tym przy wszystkich miejscach zajętych wg katalogu bagaznik ma 207 litrów - zdecydowanie za

> mało...

Na bagażnik nie zerkałem w katalogu. A co do mocy to faktycznie nie jest ona zbyt wielka, choć czasami zdarza mi się jeździć loganem z silnikiem diesla o mocy 68 KM załadowanym na maksa, czterech chłopa i cztery rowery na dachu i klapie, i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem jak to auto się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warunek pojedynczy fotel pasażera z przodu i normalne "osobowe" siedzenia z normalnymi pasami.

Zrób sobie rajd po salonach i popierdź w te fotele.

Ja w piątek zapukałem do kilku salonów i obejrzałem auta, które ciągle są w produkcji, a które jednocześnie można zanabyć jako używane.

3 oddzielne fotele w quasivanach to IMHO pomyłka - nie jestem jakiś znaczących gabarytów, ale wysiedziałbym tam może ze 300km, nie więcej. Niezależnie od wielkości auta (siedziałem w S-maxie, C4 grand picasso i grand scenic'u), te stołki są po prostu niewygodne; fakt można je przesuwać, kłaść nieco oparcie, itp., ale nie znalazłem odpowiedniej pozycji dla mnie. Skłaniam się do twierdzenia, że poczciwa kanapa jest zdecydowanie wygodniejsza (fakt, trudniejsza w zagospodarowaniu) na dłuższe podróże.

P.s. Wygoda foteli C5 wymiata ok.gifserduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak rozumiem idzie to w bagażnik? - czyli powinien byc przyzwoitej wielkości...

Tak - dzięki temu bagażnik przy wszystkich fotelach jest przyzwoity.

> Dzieki to wazne - co prawda nie przewiduje jazdy z tyłu ale kto wie co może byc...

To zależy od wersji. Nie wiem jak się siedzi na pełnej kanapie z tyłu, ale ja np. mam 6 miejscowy - każdy ma osobny fotel i wszystkie te fotele są "takie same" z dokładnością do braku grzania i elektrycznego sterowania foteli w 2 i 3 rzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od wersji. Nie wiem jak się siedzi na pełnej kanapie z tyłu, ale ja np. mam 6 miejscowy -

> każdy ma osobny fotel i wszystkie te fotele są "takie same" z dokładnością do braku grzania i

> elektrycznego sterowania foteli w 2 i 3 rzędzie.

Jeździłem 807 w wersji prawie golas i Phedrą w wersji full wypas. O ile z przodu bardzo fajnie, wygodnie, to z tyłu w obu przeszkadzało mi niskie siedzisko przez co miałem kolana pod brodą. Mam 178 cm czyli sredni wzrost. No może mam dość długie nogi w stosunku do tułowia grinser006.gif Ale w moim G Scenicu z tylu na bocznych siedzeniach siedzi mi się wygodniej.

I jak juz tu napisano w minivanach (wlaśnie moj GS) z osobnymi siedzeniami z tyłu szału nie ma. Jest wąsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zdjeciu widze znaczek peugeota...

> ale spróbuje popatrzec na zywo...

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na znaczki - w ogłoszeniu go podpisali jako Scudo. W każdym razie PaScuda/Expert/Jumpy to ten sam samochód ok.gif Akurat Fiata użyszkodnikują u mnie w firmie już 1,5 roku (fakt, ze wersję dostawczą) i nie ma z nim problemów ok.gif A i nie mam na myśli konkretnie tego auta z ogłoszenia, ale wersję - 8 miejsc i przedłużony. Tobie może wystarczyć nawet wersja krótka, ale long ma już naprawdę potężny bagażnik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budzet ok 50000zł ma mieć 6 miejsc i akceptowalny przy tym bagażnik - tak powiedzmy ze 350 litrów

> - na dwie spore walizki i żeby coś jeszcze weszło...

> - diesel albo gazowalna benzyna nie za slaby - umożliwiając sprawne wyprzedzania i jazdę z

> prędkościami autostradowymi bez konieczności długiego rozpędzania.

> - bez ekstremalnie wysokiegu spalania.

> - bardziej "dostawczy" odpada

> - wyposazenie typu klimatyzacja abs, poduszki konieczne.

> - łatwo/rzadko/tanio serwisowalny

> - z szansa na przejechanie ok 100000 km w ciągu 4 lat...

> -chetnie relingi dachowe ew mozliwośc załozenia i korzystania z boxu dachowego.

> Z typów które przyszły mi do głowy to Renault ESpace - ale nie mam pojecia jak u niego z

> trwalością/awaryjnoscią/serwisem.

Miałem grand espace i był w miarę wygodny tylko katastrofalna awaryjność. Teraz ma hondę odyssey i to faktycznie jest samochód dla 7-miu osób z bagażami, całkiem inna funkcjonalność. Dobrze się gazuje i silnik dosyć żwawy jak na autobus zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chyba do boxu dachowego nie bardzo bedzie mozna sie dostać... rower na dachu tez chyba byłby

> problemem?

Przy większości vanów będzie problem z dostępem do dachu, chyba że jesteś koszykarzem. Ja mając boxa na skodzie felicji miałem problem żeby dostać się do całej przestrzeni boxa.

Możesz pomyśleć o małej drabince teleskopowej, którą będzie można schować pod siedzeniami. Zabudowa na stałe drabinki będzie w twoim przypadku kłopotliwe (dostęp do dachu z boku auta)

Wysokości:

jumpy: 194 cm

trafic: 198 cm

espace grand: 180 cm

scenic grand: 165 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy większości vanów będzie problem z dostępem do dachu, chyba że jesteś koszykarzem. Ja mając

> boxa na skodzie felicji miałem problem żeby dostać się do całej przestrzeni boxa.

> Możesz pomyśleć o małej drabince teleskopowej, którą będzie można schować pod siedzeniami. Zabudowa

> na stałe drabinki będzie w twoim przypadku kłopotliwe (dostęp do dachu z boku auta)

> Wysokości:

> jumpy: 194 cm

> trafic: 198 cm

> espace grand: 180 cm

> scenic grand: 165 cm

W większości vanów z tyłu jest szeroki, plastikowy próg i bez problemu z niego da się zajrzeć do boxa, a mam tylko 187 cm grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jumpy: 194 cm

> trafic: 198 cm

> espace grand: 180 cm

> scenic grand: 165 cm

Hm czyli jeszcze trzeba rozważyć dostep do boxu... w sceniku stawałem na progu w otwartych drzwiach i nie było problemu. Ew bagaznik musi byc naprawdę duży tak żeby nie było potrzeby wożenia boxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W większości vanów z tyłu jest szeroki, plastikowy próg i bez problemu z niego da się zajrzeć do

> boxa, a mam tylko 187 cm

I w zwykłym aucie otwarcie drzwi i wejście na próg znakomicie ułatwia manewry z bagażem na dachu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm czyli jeszcze trzeba rozważyć dostep do boxu... w sceniku stawałem na progu w otwartych

> drzwiach i nie było problemu. Ew bagaznik musi byc naprawdę duży tak żeby nie było potrzeby

> wożenia boxu.

Scudo Panorama ma w wersji krótkiej 310l do linii okien, 520 po sufit, wersja długa odpowiednio 700 i 1200l. Mowa o konfiguracji 8/9-osobowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez mi się wydaje, zwłaszcza, że Grand Scenic (Espace raczej też) nawet z boksem nie zbliży się do

> tego wyniku.

Grand Scenic przy konfiguracji 7 osobowej ma bagażnik tylko na niedalekie wyprawy. Czyli mieszczą się 4 nieduże torby i to tyle. Poza tym w autach pokroju Scenica czy Lodgy 3 rząd to raczej dla dzieci niż dla dorosłego. osobiście nie chciał bym tam jechać dalej jak 200km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grand Scenic przy konfiguracji 7 osobowej ma bagażnik tylko na niedalekie wyprawy. Czyli mieszczą

> się 4 nieduże torby i to tyle. Poza tym w autach pokroju Scenica czy Lodgy 3 rząd to raczej

> dla dzieci niż dla dorosłego. osobiście nie chciał bym tam jechać dalej jak 200km.

Kiedyś oglądałem testy zderzeniowe tych minivanów typu Scenic, Zafira, etc. gdzie trzeci rząd siedzeń jest w rzeczywistości kosztem bagażnika. Przy większych zderzeniach w dupę z pasażerami w ostatnim rzędzie jest kiepsko. W sumie to oni pochłaniają całą energię zderzenia. Do tego te fotele najczęściej są tak zrobione że głowa jest blisko tylnej szyby, więc obrażenia są często bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez mi się wydaje, zwłaszcza, że Grand Scenic (Espace raczej też) nawet z boksem nie zbliży się do

> tego wyniku.

Widze ze espace to najmniejsza z mozliwych konfiguracji. Jego zaleta jest to ze w ruchu misejskim to gabarytowo normalny samochód.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pooglądaj sobie Mercedesy R, w wersji long są 6-osobowe.

> Znajomy ostatnio takim do mnie przyjechał i powiem, ze autko ciekawe, bardzo wygodne i nawet 3 rząd

> foteli jest komfortowy

Hm tyle ze w zakładanym budżecie będzie 2xstarszy niz inne - muszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy tak chcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze ze espace to najmniejsza z mozliwych konfiguracji. Jego zaleta jest to ze w ruchu misejskim

> to gabarytowo normalny samochód.....

podobnie, jak i PaScuda/Traffic - w wersji krótkiej mieszczą się na normalnym miejscu parkingowym pod marketem - w przedłużonej wystają z 20cm, także nie jest źle. Wysokość ok. 2m (tyle, co Espace z baoxem), szerokość też zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobnie, jak i PaScuda/Traffic - w wersji krótkiej mieszczą się na normalnym miejscu parkingowym

> pod marketem - w przedłużonej wystają z 20cm, także nie jest źle. Wysokość ok. 2m (tyle, co

> Espace z baoxem), szerokość też zbliżona.

Mam wrażenie że trafic jest zauwazalnie szerszy....

A espac z boxem jeździłby 10 % swojego przebiegu.....

jakoś mam wrazenie ze galaxy/espac/sienna to jeszcze w miare normalne samochody a traffic to juz dostawczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budzet ok 50000zł ma mieć 6 miejsc i akceptowalny przy tym bagażnik - tak powiedzmy ze 350 litrów

> - na dwie spore walizki i żeby coś jeszcze weszło...

> - diesel albo gazowalna benzyna nie za slaby - umożliwiając sprawne wyprzedzania i jazdę z

> prędkościami autostradowymi bez konieczności długiego rozpędzania.

> - bez ekstremalnie wysokiegu spalania.

> - bardziej "dostawczy" odpada

> - wyposazenie typu klimatyzacja abs, poduszki konieczne.

> - łatwo/rzadko/tanio serwisowalny

> - z szansa na przejechanie ok 100000 km w ciągu 4 lat...

> -chetnie relingi dachowe ew mozliwośc załozenia i korzystania z boxu dachowego.

> Z typów które przyszły mi do głowy to Renault ESpace - ale nie mam pojecia jak u niego z

> trwalością/awaryjnoscią/serwisem.

Kolego jeśli nie bedziesz jezdził cały czas z kompletem pasażerów to rozejrzał bym się za Zafirą B lub nawet C zacne autko ok.gif

PS . ewentualnie Honda FR-V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie że trafic jest zauwazalnie szerszy....

Espace: 1860mm

Galaxy: 1884mm

Sienna: 1966(!)mm

PaScudo: 1895mm

Traffic: 1904mm

Po prostu powiedz, że nie chcesz "dostawczaka", a napaliłeś się na Espace w wersji Grand 270751858-jezyk.gif Ja Cię na siłę przekonywać nie będę, ale dla hasła "wygodne auto dla 6+ osób z bagażnikiem, a nie tylnym schowkiem" praktycznie jednym rozwiązaniem jest quazi-dostawczak.

> A espac z boxem jeździłby 10 % swojego przebiegu.....

> jakoś mam wrazenie ze galaxy/espac/sienna to jeszcze w miare normalne samochody a traffic to juz

> dostawczy...

bo tak jest - ale nie chodzi tu tak bardzo o gabaryty, a bardziej o koncepcję pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.