Skocz do zawartości

Odkurzacz przemysłowy - jaki ?


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

> Panowie pomóżcie w wyborze, nie jestem w temacie odkurzaczy, a potrzebuje na użytek prywatny -

> domowy do np szlifierki, wyrzynarki itp żeby się dużo nie kurzyło.

a ja powiem Karcher, nie masz problemu z workami, filtrem kupisz w kazdym markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karchera 3200 czy wyższy model ? pułap około 500zł

trochę tych modeli jest do 500zł tylko czy warto?

modele LINK

ma zbierać pył ze szlifowania, wyrzynarki, i drobny gruzik gdzieś fi 50mm

moc praktycznie ta sama 1400W tylko moc ssania jest podana w barach czy 210 czy 230. Teraz pytanie czy różnica 20barów to dużo ?

Odkurzacze za około 300zł mają 210barów a za około 500 maja 230 barów, no i za około 400 maja ich 220

crazy.gif

myślałem o WD 5400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem Karcher 3500 P myślałem za 1400 watt to mało, ale stwierdzam że spokojnie wystarczy czasem

> zastanawiam sie czy nie jest silniejszy od rainbow

> Polecam szczerze !!!

ja też miałem 3500 z uruchamianiem od podłączonego sprzętu. niesttey silnik w nim to jednorazówka za 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Kupiłem Karcher 3500 P myślałem za 1400 watt to mało, ale stwierdzam że spokojnie wystarczy czasem

> zastanawiam sie czy nie jest silniejszy od rainbow

> Polecam szczerze !!!

dziwna rzecz, od kilku dni rura ssąca strasznie się elektryzuje i delikatnie kopie. Przecież to plastik co prądu nie przewodzi!

macie jakis pomysł czy to przebicie czy coś innego, odkurzam od miesiąca odkurza codziiennie zawsze te same pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moc praktycznie ta sama 1400W tylko moc ssania jest podana w barach czy 210 czy 230. Teraz pytanie

> czy różnica 20barów to dużo ?

> Odkurzacze za około 300zł mają 210barów a za około 500 maja 230 barów, no i za około 400 maja ich

> 220

teraz kilka osob mnie zje, jak to sie stalo ostatnio. Sprawdz moc ssania tego:

http://www.oleole.pl/odkurzacze/zelmer-400-0-ek-meteor-2-.bhtml

Wada jest taka, ze nie nadaje sie do plynow i ma mala pojemnosc worka. Ale jesli masz gdzies stary odkurzacz domowy, to po co wywalac 500zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwna rzecz, od kilku dni rura ssąca strasznie się elektryzuje i delikatnie kopie. Przecież to

> plastik co prądu nie przewodzi!

> macie jakis pomysł czy to przebicie czy coś innego, odkurzam od miesiąca odkurza codziiennie zawsze

> te same pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz kilka osob mnie zje, jak to sie stalo ostatnio. Sprawdz moc ssania tego:

> http://www.oleole.pl/odkurzacze/zelmer-400-0-ek-meteor-2-.bhtml

> Wada jest taka, ze nie nadaje sie do plynow i ma mala pojemnosc worka. Ale jesli masz gdzies stary

> odkurzacz domowy, to po co wywalac 500zl?

W sumie masz racje bo do starego odkurzacza można dokupić Separator za 70 zeta. Używam go do czyszczenia pieca C.O. i daje rade.

P.S. W robocie używam Karchera 3.200 i ponad 2 lata śmiga bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak sie tego pozbyć, reklamować czy toi moja wina

Powietrze jest bardzie suche i zaczynają się takie cyrki lub założyłeś inną niż wcześniej odzież roboczą. Może jakiś polar?

Zawsze w sezonie zimowym mnie więcej kopie a to od wózka z supermarketu(jestem wyjątkowo uczulony na to) a to drzwi samochodu, drugi człowiek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powietrze jest bardzie suche i zaczynają się takie cyrki lub założyłeś inną niż wcześniej odzież

> roboczą. Może jakiś polar?

> Zawsze w sezonie zimowym mnie więcej kopie a to od wózka z supermarketu(jestem wyjątkowo uczulony

> na to) a to drzwi samochodu, drugi człowiek itp.

dziwi mnie to bo zaden odkurzacz sie tak dziwnie nie zachowywal czy jakis z prlu czy nowy probowalem z innymi pdlurAczami w tym samym stroju na tej samej powierzchni i problem nie wystepuje. problem dotyczy tylko kerchwra.

i co mam z tym zyc i przyjac za norme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karcher 2701, ja takim robiłem dwa remonty.

ma fajny filtr (karbowany, jak w samochodzie) a dodatkowo używam worków takich z jakby z bardzo grubej flizeliny (bardzo tanie na allegro) - plusem tych worków jest to że moc ma do samego końca napełnienia worka (oryginalne papierowe przy pyle zapychają się szybciutko).

worki uzywam żeby nie zasyfić odkurzacza i filtra

aha - odkurzacz ma taki system oczyczszania filtra - takim cięgnem. bardzo dobra sprawa.

kupiłem używany z roczną gwarancją za 200pln.

ps. wcześneij pożyczałem od kolegi jakiś przemysłowy z Castoramy (większy) ale nie dawał rady jak ten.

A_2701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> karcher 2701, ja takim robiłem dwa remonty.

> ma fajny filtr (karbowany, jak w samochodzie) a dodatkowo używam worków takich z jakby z bardzo

> grubej flizeliny (bardzo tanie na allegro) - plusem tych worków jest to że moc ma do samego

> końca napełnienia worka (oryginalne papierowe przy pyle zapychają się szybciutko).

> worki uzywam żeby nie zasyfić odkurzacza i filtra

> aha - odkurzacz ma taki system oczyczszania filtra - takim cięgnem. bardzo dobra sprawa.

> kupiłem używany z roczną gwarancją za 200pln.

> ps. wcześneij pożyczałem od kolegi jakiś przemysłowy z Castoramy (większy) ale nie dawał rady jak

> ten.

daj jakis namiar na worki.

a co z tym kopaniem rury ssacej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.