Skocz do zawartości

Znajomy się uparł na Twingo


ScFuNbAnDit

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu dostałem jako zastępczaka takie Twingo 1.2 75 KM. Wersja kryzys bo to z ogłoszenia...wypas lux.

Z wad to tak: Za wysoko się siedzi, skrzynia chodzi jak w starych Kangoo (czyli wrażenie przepychania kija przez porowaty plastik) i nie ma obrotomierza (z ogłoszenia to turbo ma).

Charakter środka auta zabawkowy, ale charakter układu jezdnego już całkiem dojrzały. Bardziej wygodny mieszczuch niż skacząca piłka udająca GTI. 75-konny silnik jest doskonale znany od lat i wciąż bardzo dobry. Śr. spalanie z kilkunastu kilometrów kręcenia się po mieście wyszło...6,0 l/100 km (wg komp.). Bardzo oszczędny.

Podsumowując sympatyczne auto, któremu chce się wymyśleć indywidualne, oryginalne imię, ale wolałbym Dacię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie miałem styczności z tym samochodem, co mu powiedzieć

> konkretnie chodzi mu o tego gada Klik i Klik 2

ogladalismy takie z bratem dla bratowej. Ogolnie tragedia, kazde auto bylo bite, czujniki wariowaly w niektorych miejscach biglaugh.gif najlepszy byl handlarz, ktory twierdzil ze auta maluje sie w taki sposob ze od dolu jest najwiecej lakieru i coraz mniej go jest w gore, bo na progach wychodzilo ponad 800 i schodzilo na dachu do jakis 150 biglaugh.gif Skonczylo sie na zakupie Clio III 1.2 TCe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka dni temu dostałem jako zastępczaka takie Twingo 1.2 75 KM. Wersja kryzys bo to z

> ogłoszenia...wypas lux.

> Z wad to tak: Za wysoko się siedzi, skrzynia chodzi jak w starych Kangoo (czyli wrażenie

> przepychania kija przez porowaty plastik) i nie ma obrotomierza (z ogłoszenia to turbo ma).

> Charakter środka auta zabawkowy, ale charakter układu jezdnego już całkiem dojrzały. Bardziej

> wygodny mieszczuch niż skacząca piłka udająca GTI. 75-konny silnik jest doskonale znany od lat

> i wciąż bardzo dobry. Śr. spalanie z kilkunastu kilometrów kręcenia się po mieście

> wyszło...6,0 l/100 km (wg komp.). Bardzo oszczędny.

> Podsumowując sympatyczne auto, któremu chce się wymyśleć indywidualne, oryginalne imię, ale

> wolałbym Dacię.

Podpisuję się pod tą opinią, od 5. lat mam takie Twingo w domu (z tym że w dość dobrej wersji wyposażenia).

Świetny mieszczuch, ma bardzo wydajny system ogrzewania/klimatyzacji, jest wygodny i zwinny.

W wyższym zakresie obrotów jest zaskakująco dynamiczny jak na te 75KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie miałem styczności z tym samochodem, co mu powiedzieć

> konkretnie chodzi mu o tego gada Klik i Klik 2

Mam od prawie dwóch lat Twingo II DCi

Zalety - bardzo niskie spalanie, średnio w cyklu miejskim mieści się w przedziale 4,5-5 l ON, po sofcie 82 KM i 190 Nm, fajnie się zbiera.

Póki co bezawaryjny

Wady- słabe wyciszenie wnętrza zwłaszcza nadkoli tylnych, jazda po deszczu to mordenga, okropny hałas z tylnych nadkoli. Zakupiłem matę wygłuszającą i wyłożyłem nią cały tył, jest dużo lepiej.

Duża podsterowność, pewnie z uwagi na ciężki silnik dCI i lekki tył, takie sobie hamulce.

Zasadniczo niezłe miejskie toczydełko, w bardzo przystępnej cenie na rynku wtórnym.

Nie wiem jak benzyniaki się sprawują, TCe jedzie nieźle, ale ponoć potrafi spalić swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogladalismy takie z bratem dla bratowej. Ogolnie tragedia, kazde auto bylo bite, czujniki wariowaly

> w niektorych miejscach najlepszy byl handlarz, ktory twierdzil ze auta maluje sie w taki

> sposob ze od dolu jest najwiecej lakieru i coraz mniej go jest w gore, bo na progach

> wychodzilo ponad 800 i schodzilo na dachu do jakis 150 Skonczylo sie na zakupie Clio III 1.2

> TCe

jak na błotnikach mierzyliście to się nie dziwię zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.