Skocz do zawartości

Współwłaściciel samochodu.


karolina876

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Prosze o radę w sprawie sprzedaży samochodu.

Mój chłopak spłaca kredyt gotówkowy przeznaczony na kupno samochodu.

Jako współwłaściciela dopisał swoją ówczesna dziewczynę.

Niestety jego była partnera nie zgadza się na sprzedaż samochodu. Nie chce też ani tego samochodu, ani zadnych pieniędzy. Chce zrobić mu na złość.

On niestety jest zmuszony do pilnej sprzedaży samochodu aby pozbyc sie kredytu.

Czy jest jakieś wyjście aby znieść jej współwlaścicielstwo? Jak wybrnąc z tej sytuacji?

Czy jedynym wyjściem jest sąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Prosze o radę w sprawie sprzedaży samochodu.

> Mój chłopak spłaca kredyt gotówkowy przeznaczony na kupno samochodu.

> Jako współwłaściciela dopisał swoją ówczesna dziewczynę.

> Niestety jego była partnera nie zgadza się na sprzedaż samochodu. Nie chce też ani tego samochodu,

> ani zadnych pieniędzy. Chce zrobić mu na złość.

> On niestety jest zmuszony do pilnej sprzedaży samochodu aby pozbyc sie kredytu.

> Czy jest jakieś wyjście aby znieść jej współwlaścicielstwo? Jak wybrnąc z tej sytuacji?

> Czy jedynym wyjściem jest sąd?

Jeśli nie jest to jakaś ogromna kwota $$$ to niech jej zostawi to auto i zaciśnie zęby i cieszy się szczęściem z tobą(oby nie tak jak z byłą), a kredyt niech potraktuje hmm.gif (wiadomo niema nic za darmo) zlosnik.gif

PS. ja bym powiedział byłej ,a masz to auto na pamiątkę i jeszcze ci zatankuje tylko wyjedz daleko i daj mi spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie jest to jakaś ogromna kwota $$$ to niech jej zostawi to auto i zaciśnie zęby i cieszy się

> szczęściem z tobą(oby nie tak jak z byłą), a kredyt niech potraktuje (wiadomo niema nic za

> darmo)

> PS. ja bym powiedział byłej ,a masz to auto na pamiątkę i jeszcze ci zatankuje tylko wyjedz daleko

> i daj mi spokój

A najlepiej niech zrobi darowiznę, a zaraz potem złoży donos do US o nieujawnionej darowiźnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to można ot tak sprzedać część samochodu ?

Póki co można dowolnie rozporządzać swoim mieniem.

Gdybym był w podobnej sytuacji i spotkał np. przypadkiem przebywającego w Polsce jegomościa Giorgiego Czawczawadzego z Ozurgeti to rozważyłbym sprzedaż jemu swojego udziału we własności. Ze spisaniem odpowiedniej umowy itp.

Pod warunkiem, że wartość auta niewielka, bo słyszałem, że Gruzini mało płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Póki co można dowolnie rozporządzać swoim mieniem.

> Gdybym był w podobnej sytuacji i spotkał np. przypadkiem przebywającego w Polsce jegomościa

> Giorgiego Czawczawadzego z Ozurgeti to rozważyłbym sprzedaż jemu swojego udziału we własności.

> Ze spisaniem odpowiedniej umowy itp.

> Pod warunkiem, że wartość auta niewielka, bo słyszałem, że Gruzini mało płacą.

[motyla noga] a nie chłop. Też na ekstremalne rozwiązania sie nie pisze. Posądach włóczyc sie nie będzie bo jest na to 'za stary'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie ma innego wyjścia jak się po prostu dogadać.

Poza tym właśnie dlatego jestem zwolennikiem tego by każdy w rodzinie miał swój samochód, zarejestrowany na siebie i już.

Obojętnie co by się działo to samochód ma jednego właściciela, a właściciel ma wykupione na swój samochód OC.

W życiu bym się nie zgodził na jakąś współwłasność bez stałego zalegalizowanego urzędowo związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.