Skocz do zawartości

[ZzAK] Opony całoroczne 185/60/14 - jakie?


Lawnowerman

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam Skode Fabie ktora wiecej stoi jak jeździ. Nie chce mi sie juz trzymać 2 kompletow a autko

> jezdzi jak cos tylko po miescie. Z tym ze zakladamy ze u mnie jak jest snieg to do pasa.

> Parking odsniezany slabo.

> Jakie kupic?

goodyear vector 4 seasons - mam w lanosie 4 rok i naprawdę dają radę - co prawda w mieście, ale jak służby zaśpią (jak zwykle) to w śniegu i błocie pośniegowym nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił zimowe. Ale nie Dębice co na byle mokrym jak na lodzie, tylko jakies lepsze. Bo dobra opona zimowa to taka, ktora i na deszczu i w roznych warunkach daje rade, nie sztuka zrobic opone super tylko na snieg.

Bo latem w miescie to na czym bys nie jezdzil dasz rade, a zima.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teg ma rację ok.gif

jeżeli auto to typowy mieszczuch, nie robi się nim długich odcinków, nie jeździ szybko to prosta zimówka spisze się tak samo dobrze latem jak całoroczna, a zimą w śniegu powinna poradzić sobie lepiej.

Za dobrą całoroczną w tym rozmiarze zapłacisz ~300, za zimówkę połowę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Skode Fabie ktora wiecej stoi jak jeździ. Nie chce mi sie juz trzymać 2 kompletow a autko

> jezdzi jak cos tylko po miescie. Z tym ze zakladamy ze u mnie jak jest snieg to do pasa.

> Parking odsniezany slabo.

> Jakie kupic?

Olej zimówki i zostań na letnich. Jak będzie śnieg do pasa to pojedziesz autobusem lub taryfą pewniej niż na najlepszych zimówkach. Jak nie będzie śniegu to spokojnie dasz radę na letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Skode Fabie ktora wiecej stoi jak jeździ. Nie chce mi sie juz trzymać 2 kompletow a autko

> jezdzi jak cos tylko po miescie. Z tym ze zakladamy ze u mnie jak jest snieg to do pasa.

> Parking odsniezany slabo.

> Jakie kupic?

http://www.motostrada.pl/goodyear_vector_4seasons/opony_185_60r14_59107.html za 230pln to chyba nie ma sie nawet co zastanawiac tylko brac i zakladac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem dokładnie i wiem co pisze. jako ze moje zimówki są już stare, to nie zakładałem w tym roku letnich, tylko chciałem ''dojechać'' frigo. od maja do teraz zjadło 3mm bieżnika, a zrobiłem moze 3 tys? w poprzednim aucie jeżdżone tylko zimą, przez 5 lat zniknęło 5mm na dystansie ok 20tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytałem dokładnie i wiem co pisze. jako ze moje zimówki są już stare, to nie zakładałem w tym

> roku letnich, tylko chciałem ''dojechać'' frigo. od maja do teraz zjadło 3mm bieżnika, a

> zrobiłem moze 3 tys? w poprzednim aucie jeżdżone tylko zimą, przez 5 lat zniknęło 5mm na

> dystansie ok 20tys

ale 3kkm można zrobić w tydzień na autostradzie, albo w kilka miesięcy w mieście. Dla opony to różnica szalona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Debica Navigator

Dawno temu miałem przyjemność jeździć na tych oponach i dobrze wspominam, może dlatego że poprostu założone 4 nowe opony więc odczucie odrazu pozytywne...

Teraz właśnie zastanawiam się żeby do Pandy rodziców założyć 4 nowe np Navigatory - są niby do niej 2 komplety podjechanych, starych opon, auto jeździ aktualnie bardzo mało... ruch jedynie lokalny... więc uważam że nowe opony będą lepsze zarówno latem jak i zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno temu miałem przyjemność jeździć na tych oponach i dobrze wspominam, może dlatego że poprostu

> założone 4 nowe opony więc odczucie odrazu pozytywne...

> Teraz właśnie zastanawiam się żeby do Pandy rodziców założyć 4 nowe np Navigatory - są niby do niej

> 2 komplety podjechanych, starych opon, auto jeździ aktualnie bardzo mało... ruch jedynie

> lokalny...

Dwa moje auta, auto teściów i brata - wszyscy latamy na navigatorach, głównie po mieście. Fakt, że są w miarę nowe, ale pierwszej zimy zachowywały się jak zimówki, a latem jakoś specjalnie odbiegały od letnich. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> @teg ma rację

> jeżeli auto to typowy mieszczuch, nie robi się nim długich odcinków, nie jeździ szybko to prosta

> zimówka spisze się tak samo dobrze latem jak całoroczna, a zimą w śniegu powinna poradzić

> sobie lepiej.

> Za dobrą całoroczną w tym rozmiarze zapłacisz ~300, za zimówkę połowę tego.

Latem zimówka to bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytałem dokładnie i wiem co pisze. jako ze moje zimówki są już stare, to nie zakładałem w tym

> roku letnich, tylko chciałem ''dojechać'' frigo. od maja do teraz zjadło 3mm bieżnika, a

> zrobiłem moze 3 tys? w poprzednim aucie jeżdżone tylko zimą, przez 5 lat zniknęło 5mm na

> dystansie ok 20tys

Zimówka latem to porażka - próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej zimówki i zostań na letnich. Jak będzie śnieg do pasa to pojedziesz autobusem lub taryfą

> pewniej niż na najlepszych zimówkach. Jak nie będzie śniegu to spokojnie dasz radę na letnich.

Kolego sympatyczny - ale poza brakiem śniegu i sniegeim do pasa wystepują jeszcze stany pośrednie. grinser006.gif

Odebrałem auto w lutym na letnich oponach - te kilka dni czekania na zamówione caloroczne, to był lekki hardkor, a śniegu za dużo nie było i jazda tylko po mieście. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego sympatyczny - ale poza brakiem śniegu i sniegeim do pasa wystepują jeszcze stany pośrednie.

> Odebrałem auto w lutym na letnich oponach - te kilka dni czekania na zamówione caloroczne, to był

> lekki hardkor, a śniegu za dużo nie było i jazda tylko po mieście.

Jeździłem na zimowych od wielu wielu lat. Ostatnie dwie zimy renówką jeździłem na letnich. Dopóki na drodze nie leżał śnieg różnicy nie odczułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Skode Fabie ktora wiecej stoi jak jeździ. Nie chce mi sie juz trzymać 2 kompletow a autko

> jezdzi jak cos tylko po miescie. Z tym ze zakladamy ze u mnie jak jest snieg to do pasa.

> Parking odsniezany slabo.

> Jakie kupic?

Dębica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem na zimowych od wielu wielu lat. Ostatnie dwie zimy renówką jeździłem na letnich. Dopóki

> na drodze nie leżał śnieg różnicy nie odczułem.

Zgadza się! ok.gif

Ale wystarczy niewielki opad, żeby leżał - do czasu odśnieżenia. Ja do fabryki przebijam się przez Włochy "domkami" - tam co chwila terkotał ABS i świecił ASR (czy jak to się zwie) - drogi xx kolejności odsnieżania. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się!

> Ale wystarczy niewielki opad, żeby leżał - do czasu odśnieżenia. Ja do fabryki przebijam się przez

> Włochy "domkami" - tam co chwila terkotał ABS i świecił ASR (czy jak to się zwie) - drogi xx

> kolejności odsnieżania.

Pyrek, weź pod uwagę, że w głównym wątku były pewne założenia. Gdyby mowa była o drogach, na których śnieg raczej w zimie leży niż nie leży w życiu bym nie napisał co napisałem.

Sytuacja była bardzo podobna do mojej. Normalnie do fabryki jeżdżę renuarem, toyota uzbrojona po zęby stoi na parkingu. Na renuarze są letnie, jak rano leży śnieg to wsiadam w toyotę i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym kupił zimowe. Ale nie Dębice co na byle mokrym jak na lodzie, tylko jakies lepsze. Bo dobra

> opona zimowa to taka, ktora i na deszczu i w roznych warunkach daje rade, nie sztuka zrobic

> opone super tylko na snieg.

> Bo latem w miescie to na czym bys nie jezdzil dasz rade, a zima.....

Masz rację, ale tu chodzi o aspekt wygody [nie mam gdzie trzymać zimówek/letnich]

, nie chce ich już przekładać, i jeżdżę tym autem na prawdę mało.

Pomojam, że go nie lubię, więc jeżdżę tylko jak muszę.

2/3 m-ca stoi - jak go odpale raz na tydzień i pojadę po bułki to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimówka latem to porażka - próbowałem

ja w tym roku jezdze cały czas na frigo i jakos mi to nie przeszkadza. hamowanie lepsze niż niegdyś na letnich bf goodrich

swoją drogą.... lata temu nie było czegos takiego jak zimówki i ludzie dawali rade. a kiedyś to były zimy, nie to co teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem Hankooki 4S ale do CRv mającej pseudo 4x4. Co do głośności jest w normie, jazda po normalnej drodze też oki (tylko jak było bardzo ciepło lubiły popiskiwać). Teraz w deszczu też dają radę.

AHA staram się jeździć normalnie bez brawury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swoją drogą.... lata temu nie było czegos takiego jak zimówki i ludzie dawali rade. a kiedyś to

> były zimy, nie to co teraz

Zaraz się dowiesz, że masz dużo większe natężenie ruchu (nie wiem, co to za argument, ale bywa używany), ludzie są bardziej wymagający, czyli chcą jeździć po śniegu, jak po suchym grinser006.gif wszystkim się spieszy, nastąpiła daleko idąca specjalizacja w mieszance gumowej... itp. bzdety.

Kiedyś było tak, jak piszesz, bo ludzie używali opon... mózgowych hehe.gif a teraz masz markieting, milion trzyliterowych systemów a potem ździwko - jednak fizyka jest ta sama, co 30 lat temu hehe.gifrotfl.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz się dowiesz, że masz dużo większe natężenie ruchu (nie wiem, co to za argument, ale bywa

> używany), ludzie są bardziej wymagający, czyli chcą jeździć po śniegu, jak po suchym

> wszystkim się spieszy, nastąpiła daleko idąca specjalizacja w mieszance gumowej... itp.

> bzdety.

> Kiedyś było tak, jak piszesz, bo ludzie używali opon... mózgowych a teraz masz markieting, milion

> trzyliterowych systemów a potem ździwko - jednak fizyka jest ta sama, co 30 lat temu

Nie do końca tak - kiedyś bieżnik był bardziej uniwersalny, teraz letnie (nie wiem, czy wszystkie) robią typowo letnio - już pisałem, kilka dni na nówkach z salonu i ciągły abs/asr. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.