Skocz do zawartości

Ogrzewanie postojowe 230V do osobowki.


2000_mc

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy istnieje coś takiego na rynku, w sensownej cenie i bezpieczne.

> Coś typu plug & play bez ingerowania większego w auto. Z programatorem czas/temperatura.

z programatorem to nie widziałem , z termostatem owszem

a ogólnie to istnieje , poszukaj (choćby w juli mają takie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy istnieje coś takiego na rynku, w sensownej cenie i bezpieczne.

> Coś typu plug & play bez ingerowania większego w auto. Z programatorem czas/temperatura.

Plug&Play nie widziałem ale to jest bezpieczne.

Niestety to same grzałki z wentylatorami. Można zamontować np. pod siedzeniem kierowcy i pasażera ale termostat trzeba dokupić dodatkowo.

Montuje się je m.in. w szafach telekomunikacyjnych. Akurat kubatura podobna do wnętrza auta.

Edit: są gotowce ale przepłacasz słooono. Jakiś tekst.

Słowo-klucz: "ogrzewacz PTC".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw z Defy świetnie się u mnie sprawdzał zima, kiedy nie garażowałem auta.

Programatora z Defy nie miałem ale wystarczy podłączyć zwykły mechaniczny albo elektroniczny pod gniazdko i gotowe.

1350W do Matiza było dobre, w Vendze też dawało radę (żadnego skrobania szyb) ale przydałoby się już coś mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy istnieje coś takiego na rynku, w sensownej cenie i bezpieczne.

> Coś typu plug & play bez ingerowania większego w auto. Z programatorem czas/temperatura.

Od 2-3 zim stosuje konwektor wkładany za oparcie przedniego fotela - właczony na połowe mocy - czyli 1000W. Rano przed myciem zębów wkładam wtyczke do kontaktu a przez wyjsciem z domu wypinam. Konwektor wyjmuje i wkładam do garazu. Wieczorem powtarzam caolączynnośc, czas ponizej 1 minuty dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka ingerencja to większa ? Jeśli przecięcie jednego węża nie sprawia Ci kłopotu, to polecam:

> http://allegro.pl/podgrzewacz-cieczy-silnika-z-pompa-grzalka-silnika-i3551275996.html

> Używam w dwóch autach i bardzo sobie chwalę

To chyba jest strzał w dychę smile.gif

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka ingerencja to większa ? Jeśli przecięcie jednego węża nie sprawia Ci kłopotu, to polecam:

> http://allegro.pl/podgrzewacz-cieczy-silnika-z-pompa-grzalka-silnika-i3551275996.html

> Używam w dwóch autach i bardzo sobie chwalę

A nie wprowadza to dodatkowego oporu przeplywu cieczy chlodzacej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka ingerencja to większa ? Jeśli przecięcie jednego węża nie sprawia Ci kłopotu, to polecam:

> http://allegro.pl/podgrzewacz-cieczy-silnika-z-pompa-grzalka-silnika-i3551275996.html

> Używam w dwóch autach i bardzo sobie chwalę

Nie zagłębiałem się w cały opis, bo zbyt dużo tego, ale chyba jeszcze przydał by się do tego jakiś pstryczek włączający wentylator wewnątrz samochodu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląda niexle ale coś czuje ze licznik energii el. ma co robić przy takiej pompce zeby zagrzac

> nią auto pewnie musi pracować 30 - 60 min... słabo to widze w rachunkach za prąd.

sprawdz jaka to mam moc i ile kosztuje kWh smile.gif

> jeśli starsze auto moze bym sie dał namowić ale jesli ktos ma nowe i planuje nim polatać 8,9,10 czy

> więcej lat to polecam webasto

1.5litra paliwa na godzine to pewnie darmo nam do baku wpadnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli starsze auto moze bym sie dał namowić ale jesli ktos ma nowe i planuje nim polatać 8,9,10 czy

> więcej lat to polecam webasto

a ile toto kosztuje ?

może do patrola bym wepchnął . Bo mi się sqbaniec do żadnego garażu nie chce zmieścić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka ingerencja to większa ? Jeśli przecięcie jednego węża nie sprawia Ci kłopotu, to polecam:

> http://allegro.pl/podgrzewacz-cieczy-silnika-z-pompa-grzalka-silnika-i3551275996.html

Widzę tu poważna ściemę w schemacie:

Klik - bo za duży obrazek do wklejenia bezpośrednio

Wynika z niego, że standardowa pompa płynu nie napędza obiegu przez silnik. A do czasu otwarcia termostatu dusi się bo nic nie może pompować co w przypadku pomp napędzanych rozrządem błyskawicznie doprowadziłoby do kapitalnego remontu silnika.

Zatem ten schemat jest błędny, bo pompa musi napędzać płyn również w małym obiegu (czyli przed otwarciem termostatu = z pominięciem chłodnicy). A to oznacza, że ten wynalazek nie ma prawa pompować płynu przy zgaszonym silniku - bo pompa "fabryczna" uniemożliwia albo co najmniej drastycznie ogranicza przepływ płynu w układzie. Więc może nagrzać siebie i najbliższe otoczenie - ale na pewno nie płyn w znaczącej części nawet małego obiegu.

Sprawdzałeś, czy to za nowości pompowało w ogóle wodę? A może to tylko nagrzewa poprzez wysiloną pracę pompy gdy ma zamknięty obieg? Pytanie ile jest w stanie popracować, zanim się zatrze i/lub wirnik się urwie/wyrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę tu poważna ściemę w schemacie:

> Klik - bo za duży obrazek do wklejenia bezpośrednio

> Wynika z niego, że standardowa pompa płynu nie napędza obiegu przez silnik. A do czasu otwarcia

> termostatu dusi się bo nic nie może pompować co w przypadku pomp napędzanych rozrządem

> błyskawicznie doprowadziłoby do kapitalnego remontu silnika.

> Zatem ten schemat jest błędny, bo pompa musi napędzać płyn również w małym obiegu (czyli przed

> otwarciem termostatu = z pominięciem chłodnicy). A to oznacza, że ten wynalazek nie ma prawa

> pompować płynu przy zgaszonym silniku - bo pompa "fabryczna" uniemożliwia albo co najmniej

> drastycznie ogranicza przepływ płynu w układzie. Więc może nagrzać siebie i najbliższe

> otoczenie - ale na pewno nie płyn w znaczącej części nawet małego obiegu.

> Sprawdzałeś, czy to za nowości pompowało w ogóle wodę? A może to tylko nagrzewa poprzez wysiloną

> pracę pompy gdy ma zamknięty obieg? Pytanie ile jest w stanie popracować, zanim się zatrze

> i/lub wirnik się urwie/wyrobi?

Standardowa pompa w ukladzie chlodzenia to pompa wirnikowa podczas postoju nie ogranicza przeplywu cieczy. Postojowe ogrzewanie tzw webasto działa na podobnej zasadzie tez ma swoja mala pompke cieczy chlodzacej ktora gania plyn chlodniczy w malym obiegu roznica jest w sposobie ogrzewania cieczy webasto spala paliwo tu mamy grzalke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy istnieje coś takiego na rynku, w sensownej cenie i bezpieczne.

> Coś typu plug & play bez ingerowania większego w auto. Z programatorem czas/temperatura.

Mam grzałkę silnika z Defa. Używałem cały zeszły sezon, ale teraz mam coś, co mi bardziej pasuje- odpalanie samochodu z pilota. Nie dość, że zima zagrzewa, to latem wciskam A/C przed zamknięciem auta i elegancko chłodzi. Zasięg w terenie zabudowanym do 300 metrów. U mnie działa na 100m. Świetna sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam grzałkę silnika z Defa. Używałem cały zeszły sezon, ale teraz mam coś, co mi bardziej pasuje-

> odpalanie samochodu z pilota. Nie dość, że zima zagrzewa, to latem wciskam A/C przed

> zamknięciem auta i elegancko chłodzi. Zasięg w terenie zabudowanym do 300 metrów. U mnie

> działa na 100m. Świetna sprawa!

Tyle, że możesz za to mandat zarobić, o ile odpalasz tak auto pod blokiem na publicznym parkingu, a nie na swoim prywatnym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że możesz za to mandat zarobić, o ile odpalasz tak auto pod blokiem na publicznym parkingu, a

> nie na swoim prywatnym terenie.

A w dieslu bez dogrzewacza to nie ma sensu. A jak z dogrzewaczem to lepiej sam dogrzewacz przerobić na ogrzewanie postojowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I pompę wody masz podłączoną pod wylot z chłodnicy? I nie ma co pompować zanim termostat się nie

> otworzy?

> Co to za auto?

expedition i ducato

Jest tak jak na tym schemacie z allegro http://allegro.pl/podgrzewacz-cieczy-silnika-z-pompa-grzalka-silnika-i3551275996.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.