Skocz do zawartości

Jak się nalicza zniżki OC ??


sadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Brat w zeszłym roku po raz pierwszy zarejestrował auto i wykupił OC na siebie. Na start w AXA Direct dostał 20% zniżki. Czy teraz po roku czasu naliczyło mu się kolejne 10% za bezszkodową jazdę? Przechodząc do innego ubezpieczyciela ma deklarować 20 czy 30% zniżki? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Brat w zeszłym roku po raz pierwszy zarejestrował auto i wykupił OC na siebie. Na start w AXA

> Direct dostał 20% zniżki. Czy teraz po roku czasu naliczyło mu się kolejne 10% za bezszkodową

> jazdę? Przechodząc do innego ubezpieczyciela ma deklarować 20 czy 30% zniżki? Z góry dziękuje

> za odpowiedzi.

> Pozdrawiam

Skoro ubezpieczal rok temu po raz pierwszy to obecnie ma deklarować 10%. Jakies promocyjne 20% w Axie nie maja znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Brat w zeszłym roku po raz pierwszy zarejestrował auto i wykupił OC na siebie. Na start w AXA

> Direct dostał 20% zniżki. Czy teraz po roku czasu naliczyło mu się kolejne 10% za bezszkodową

> jazdę? Przechodząc do innego ubezpieczyciela ma deklarować 20 czy 30% zniżki? Z góry dziękuje

> za odpowiedzi.

> Pozdrawiam

zazwyczaj podajesz: dwie informacje

ilosc lat bezszkodowej jady

oraz posiadane znizki

a jako bonus - ilosc szkod w ostatnim roku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zazwyczaj podajesz: dwie informacje

> ilosc lat bezszkodowej jady

> oraz posiadane znizki

> a jako bonus - ilosc szkod w ostatnim roku

OK, brat chce przejść do Liberty Direct i tam własnie chcą tych dwóch informacji. Czyli podaje 1 rok bezszkodowej jazdy oraz 10, 20 czy 30% zniżki? Korzystając z kalkulatora on-line liczba bezszkodowych lat nie ma znaczenia, cena zależna jest od deklarowanych zniżek. Ma ktoś może kod promocyjny, który można podać przy rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia przechodzenie zniżek.

Np. w Proamie przenoszą zniżki z OC na AC.

AC nigdy nie miałem więc u nich mogę mieć 60%, a za rok już podawać innemu ubezpieczycielowi moje maksymalne zniżki na AC?

Bo zwykle w formularzach podaje się poprzednie zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mnie zastanawia przechodzenie zniżek.

> Np. w Proamie przenoszą zniżki z OC na AC.

> AC nigdy nie miałem więc u nich mogę mieć 60%, a za rok już podawać innemu ubezpieczycielowi moje

> maksymalne zniżki na AC?

> Bo zwykle w formularzach podaje się poprzednie zniżki.

Podac sobie mozesz co chcesz, a jak TU zweryfikuje to moze byc roznie, kaza doplacic itd.

Ubezpieczenie zawieram tylko i wylacznie u czlowieka, przedstawiciela, ktoremu moge wyluszczyc co mnie gnebi, a przed podpisaniem sprawdzic co nabazgral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podac sobie mozesz co chcesz, a jak TU zweryfikuje to moze byc roznie, kaza doplacic itd.

> Ubezpieczenie zawieram tylko i wylacznie u czlowieka, przedstawiciela, ktoremu moge wyluszczyc co

> mnie gnebi, a przed podpisaniem sprawdzic co nabazgral.

Jutro zadzwonię do TU i zobaczymy co powiedzą. Od kilku lat OC załatwiam on-line i nigdy nie miałem żadnych problemów, nie mówiąc o jakimkolwiek dopłacaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podac sobie mozesz co chcesz, a jak TU zweryfikuje to moze byc roznie, kaza doplacic itd.

> Ubezpieczenie zawieram tylko i wylacznie u czlowieka, przedstawiciela, ktoremu moge wyluszczyc co

> mnie gnebi, a przed podpisaniem sprawdzic co nabazgral.

Ale niech weryfikują, przecież podam prawdę, że u poprzedniego ubezpieczyciela miałem 60%.

A że to był mój pierwszy rok z AC.. nikt nie pytał w formularzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale niech weryfikują, przecież podam prawdę, że u poprzedniego ubezpieczyciela miałem 60%.

> A że to był mój pierwszy rok z AC.. nikt nie pytał w formularzu.

Tak, a po otrzymaniu listu z TU o doplacie, na AK zadasz pytanie jak z tego wybrnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Brat w zeszłym roku po raz pierwszy zarejestrował auto i wykupił OC na siebie. Na start w AXA

> Direct dostał 20% zniżki. Czy teraz po roku czasu naliczyło mu się kolejne 10% za bezszkodową

> jazdę? Przechodząc do innego ubezpieczyciela ma deklarować 20 czy 30% zniżki? Z góry dziękuje

> za odpowiedzi.

> Pozdrawiam

W pytaniach pojawia się zwykle bezszkodowy okres ubezpieczenia a nie % zniżek.

Każde TU ma swoją polityke i tabele bonus malus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Brat w zeszłym roku po raz pierwszy zarejestrował auto i wykupił OC na siebie. Na start w AXA

> Direct dostał 20% zniżki...

AXA definiuje te zniżki po swojemu. Np. mi po 7 latach bezszkodowej jazdy dali 40% ale składka AC+OC za auto o wartości 50kzł jest niższa niż u mulher.gif bez zniżek za samo OC.

Te ich progi to ni przypiąć ni przyłatać. Tak definiują żeby tylko namieszać.

Inny ubezpieczyciel, na drugie auto dał mi 60%. Wziął pod uwagę okres bezszkodowej jazdy a nie zniżki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, brat chce przejść do Liberty Direct i tam własnie chcą tych dwóch informacji. Czyli podaje 1

> rok bezszkodowej jazdy oraz 10, 20 czy 30% zniżki? Korzystając z kalkulatora on-line liczba

> bezszkodowych lat nie ma znaczenia, cena zależna jest od deklarowanych zniżek. Ma ktoś może

> kod promocyjny, który można podać przy rejestracji?

Aktualny kod promocyjny Liberty Direct: 75369166

50 zł zniżki na OC lub 100 zł na pełen pakiet AC.

Tutaj szczegóły - http://lepszeoc.pl/Kod-promocyjny-liberty-direct-dodatkowa-znizka

Co do zniżek za bezszkodową jazdę to podajesz dane z ostatniej polisy. Chodzi oczywiście tylko o zniżki za bezszkodową jazdę - w polisie dostarczanej przez Axa Direct na bank znajduje się ten parametr. Masz to bardzo fajnie opisane w kalkulatorze online Liberty Direct (najedź kursorem na znak "?" w polu formularza "Zniżka/zwyżka dla ostatniej polisy OC").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jesli moge...

> Oc mam od 2007 roku, w 2012 w lipcu kolizja z mojej winy. Od listopada mam Oc w YouCanDrive ktore

> nie bierze pod uwage znizek. Axa teraz wychodzi taniej. Tylko ile % mam?

a co jeśli ktoś spowoduje kolizję samochodem zarejestrowanym i ubezpieczonym na mnie bądź ja czyimś samochodem?

Liczona jest bezszkodowość pojazdu czy kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co jeśli ktoś spowoduje kolizję samochodem zarejestrowanym i ubezpieczonym na mnie bądź ja czyimś

> samochodem?

> Liczona jest bezszkodowość pojazdu czy kierowcy?

OC jest przypisane do pojazdu w pierwszej kolejności, więc szkoda czyimś autem obciąża właściciela auta/polisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OC jest przypisane do pojazdu w pierwszej kolejności, więc szkoda czyimś autem obciąża właściciela

> auta/polisy

pytam dlatego, że w tamtym roku lawetą zahaczyłem o słupek-ekran w mc drive i w sumie nie wiem jak to zaliczyć bo laweta nie była zarejestrowana na mnie a miało być to naprawione z oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczona jest bezszkodowość pojazdu czy kierowcy?

To zależy od TU - większość już weryfikuje dane klientów w UFG - a tam zwykle figuruje wpis o każdym zdarzeniu z udziałem danego kierowcy (pojazdu).

W najgorszym przypadku policzą Ci, że miałeś jakąś szkodę.

W niektórych TU jest tak, że jako nowy klient jesteś sprawdzany w UFG, a przy odnawianiu polisy już nie - sprawdzają tylko czy były szkody na Twoim pojeździe (i tu nie stracisz zniżek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od TU - większość już weryfikuje dane klientów w UFG - a tam zwykle figuruje wpis o

> każdym zdarzeniu z udziałem danego kierowcy (pojazdu).

Mialem 2 szkody powstale z mojej winy za kolkiem firmowego auta i nigdzie w moich papierach jako na kierowce to nie figuruje.

Z tego co rozmawialem z innymi w pracy, u innych jest tak samo, wiec licza pojazd, a nie kierowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem 2 szkody powstale z mojej winy za kolkiem firmowego auta i nigdzie w moich papierach jako na

> kierowce to nie figuruje.

> Z tego co rozmawialem z innymi w pracy, u innych jest tak samo, wiec licza pojazd, a nie kierowce.

auta firmowe są ubezpieczane na trochę innych zasadach, szczególnie jeżeli jest to jakaś większa flota. Tam się nikt nie przejmuje zniżkami i zwyżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auta firmowe są ubezpieczane na trochę innych zasadach, szczególnie jeżeli jest to jakaś większa

> flota. Tam się nikt nie przejmuje zniżkami i zwyżkami.

Po 1 aut w firmie nie ma wiele.

Po 2 pytalem sie goscia zajmujacego sie samochodami i stwierdzil, ze auta maja ubezpieczenie na normalnych zasadach z utrata znizek itd.

Po 3, oczywiscie nikt sie tymi znizkami i wzwyzkami nie przejmuje.

Po 4 kolega pisal, ze Tu patrzy na osobe/kierowce i do tego sie odnioslem, ze jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.