Skocz do zawartości

Grande Punto 1,4, 6 biegowa skrzynia dla kobiety..


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

> Jeszcze cztery inne ogl mam jutro jadę.

> A ten?

> http://tablica.pl/oferta/fiat-grande-punto-1-4-8v-dynamic-CID5-ID3J5xx.html

Wydaje się ok, jakieś szczegóły, ile właścicieli miało auto, czy z pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje się ok, jakieś szczegóły, ile właścicieli miało auto, czy z pl ?

Dzisiaj sie dowiem, jade go ogladac o 15 i dodatkowo jeszcze jakies dwa kolejne sprowadzane, ale cos mi w nich nie pasuje, jak sie dowiem co konkretnie to Wam opowiem. Mam nadzieje, ze do weekendu sie zamkne w tych poszukiwaniach. Nie wiedzialam ze sa takie mocne hamulce w GP. Jak depnelam wczoraj to prawie wpadlam w szybe, a u mnie to kilka sekund zajmuje zanim sie zatrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100tys km

> A co powiecie Kochani moi o tym?:

> http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-mozliwa-zamiana-C29549295.html

> tego chce jutro obejrzec, jesli bedzie aktualne to biore, bo nie mam juz cholerka sily a od jutra

> bede bez auta wogole

To zróbmy inaczej. Kup, tacie nie pokazuj licznika, przyjedź, cofniemy licznik to 30kkm i dopiero wtedy ojcu licznik pokażesz.

Powiedz tacie, że przebiegi kręcą wszyscy handlarze. Powiedz tacie, że ja kupiłem auto z przebiegiem 350kkm i sama wiesz, że auto mam sprawne jeździ i jestem z niego bardzo zadowolony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zróbmy inaczej. Kup, tacie nie pokazuj licznika, przyjedź, cofniemy licznik to 30kkm i dopiero

> wtedy ojcu licznik pokażesz.

> Powiedz tacie, że przebiegi kręcą wszyscy handlarze. Powiedz tacie, że ja kupiłem auto z

> przebiegiem 350kkm i sama wiesz, że auto mam sprawne jeździ i jestem z niego bardzo zadowolony

To ubieraj sie i przyjezdzaj i powiedz to mojemu tacie grinser006.gif

chce widziec jaka bedzie mial mine 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ubieraj sie i przyjezdzaj i powiedz to mojemu tacie

> chce widziec jaka bedzie mial mine

Pokaż mu w Internecie artykuły, przykłady o machlojach z przebiegiem i zawieź go do jakiegoś rozgarniętego mechanika, wyjaśni mu, że dzisiejsze auta zmieniły się od czasów 126p i nie trzeba robić remontu co 100kkm, a przebiegi rzędu 200-300kkm to norma bez większych awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż mu w Internecie artykuły, przykłady o machlojach z przebiegiem i zawieź go do jakiegoś

> rozgarniętego mechanika, wyjaśni mu, że dzisiejsze auta zmieniły się od czasów 126p i nie

> trzeba robić remontu co 100kkm, a przebiegi rzędu 200-300kkm to norma bez większych awarii.

Wysłąłęm już linki, aby ojcu przesłała. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż mu w Internecie artykuły, przykłady o machlojach z przebiegiem i zawieź go do jakiegoś

> rozgarniętego mechanika, wyjaśni mu, że dzisiejsze auta zmieniły się od czasów 126p i nie

> trzeba robić remontu co 100kkm, a przebiegi rzędu 200-300kkm to norma bez większych awarii.

Spokojnie, nie ekscytujcie sie juz tak tym. Mowilam juz krajowemu, ze moj tata nie kupowal nigdy uzywanych aut bo wchodzi do salonu ma nowke z tasmy, wiec prosze sie nie nabijac. Temat zostanie niebawem rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie, nie ekscytujcie sie juz tak tym. Mowilam juz krajowemu, ze moj tata nie kupowal nigdy

> uzywanych aut bo wchodzi do salonu ma nowke z tasmy, wiec prosze sie nie nabijac. Temat

> zostanie niebawem rozwiazany.

Czy ktoś się ekscytuje? Dostajesz solucje bez nabijania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje się ok, jakieś szczegóły, ile właścicieli miało auto, czy z pl ?

Auto z PL, jeden wlasciciel, reszte w weekend bede wiedziec.

A co powiesz o tych dwoch?

http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-1-4-mpi-16v-dynamic-starjet-C29510793.html

http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-1-4-C28062668.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto z PL, jeden wlasciciel, reszte w weekend bede wiedziec.

Sprawdź, może być ciekawy egzemplarz.

> A co powiesz o tych dwoch?

> http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-1-4-mpi-16v-dynamic-starjet-C29510793.html

Brak naklejek giugiaro, źle naklejony napis punto z tyłu na klapie, jak widzisz kolejny do d... od mirasa sprowadzony z niemcowni

> http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-1-4-C28062668.html

ehh kolejny od mirasa, ciężko wywróżyć z fusów, słabe zdjęcia i nawet silnika nie zrobili fotek ... brak znaczków giugiaro, kołpaki tandetne (tanim kosztem chińskie dołożone, bo na ori nie starczyło handlarzowi)

Jak dobrze liczę dałaś 3 dobre auta krajowe, jedź pooglądaj je i wybierz coś, ja nie oglądam już więcej tych gratów od handlarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po kierownicy mozna wnioskowac, ze przebieg jest najprawdopodobniej cofniety i do tego swieci sie

> blad poduszki powietrznej.

> Ja bym odpuscil.

No koles powiedzial jak dzwonilam, ze byl malowany przod maski i zderzak, ze niby daje gw. ze poduszki sa cale ale jakos mu nie wirze i powiedzial ze faktycznie sensor poduszki powietrznej jest uszkodzony smile.gif wiec odrzucam go ewidentnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No koles powiedzial jak dzwonilam, ze byl malowany przod maski i zderzak, ze niby daje gw. ze

> poduszki sa cale ale jakos mu nie wirze i powiedzial ze faktycznie sensor poduszki powietrznej

> jest uszkodzony wiec odrzucam go ewidentnie

Sensor poduszki powietrznej uszkodzony yikes.gif ciekawe rzeczy rotfl.gif odpuść tak jak mówisz ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko zwiazane dalej z GP ale z oponami. Czy ktos z Was moze mi powiedziec, czy Opony z Daci Logan 1,6 benzyna beda pasowac do GP 1,4? Wiem ze maja takie same wymiary 185/65 R15 ale jaki jest rozstaw tych srub? (wiem glupie pytanie, ale nie wiem czego szukac w necie), moze ktos sie na tym zna i moze mi pomoc? Z gory dzieki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanko zwiazane dalej z GP ale z oponami. Czy ktos z Was moze mi powiedziec, czy Opony z Daci

> Logan 1,6 benzyna beda pasowac do GP 1,4? Wiem ze maja takie same wymiary 185/65 R15 ale jaki

> jest rozstaw tych srub? (wiem glupie pytanie, ale nie wiem czego szukac w necie), moze ktos

> sie na tym zna i moze mi pomoc? Z gory dzieki

ale pytasz o opony, więc będą pasować

Jeśli felgi będą pasować, rozstaw śrub ten sam,et większe, ale nie szkodzi.

Jednak otwór centralny większy, więc pasować będą pasować, założysz, ale ja bym się bał na tym jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jesli opony od dacii sa juz na felgach?

Jeśli felgi będą pasować, rozstaw śrub ten sam,et większe, ale nie szkodzi.

Jednak otwór centralny większy, więc pasować będą pasować, założysz, ale ja bym się bał na tym jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli felgi będą pasować, rozstaw śrub ten sam,et większe, ale nie szkodzi.

> Jednak otwór centralny większy, więc pasować będą pasować, założysz, ale ja bym się bał na tym

> jeździć

Aha czyli lepiej zdjac opony z felg i po prostu na jednych felgach zmieniac zimowe z letnimi? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koles na weekend wyjezdza, auto bylo brane na firme w leasing, cos to zmienia przy zakupie?

> Zadeklarowal sie, ze pojdzie ze mna przerejestrowac.

No zmienia dużo, bo jest tylko współwłaścicilem grinser006.gif Dowiedz się czy wykupił z leasingu i czy jest właścicielem, jeśli nie - przejmiesz jego raty leasingowe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wiecie i mozecie powiedziec na temat silników 1,4 16V z 120KM?

Docelowo chcesz gazować, nie do końca uważa ten silnik za super opcję do gazu ok.gif po za tym świetny silnik, ale trzeba pamiętać o innym eksploatowaniu (turbina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z calym szacunkiem, ale pieprzysz glupoty. Jaka dodatkowa eksploatacja?

> Jak masz turbo, to trzeba.pamietac wpoic sobie nawyki jazdy i nic sie z nia nie stanie. A jak ma

> sie zapsuc, to zepsuc sie moze wszystko.

Nie hejtuj, bo jak widzisz sam sobie potwierdzasz, że piszesz głupoty facepalm%5B1%5D.gif idź sprzedawać swoje laptopy sony lepiej zamiast pisać tutaj bzdury ok.gif

Auto z turbo:

- częstsza zmiana oleju

- oszczędzanie na zimnym silniku, gęsty olej przy smarowaniu T

- po jeździe odczekanie na studzenie T

- 2mas...

- turbo,a lpg.. dodatkowe utrudnienia

To nie jest inna eksploatacja? Więc schowaj się do jamki i się nie wychylaj jak nie masz nic sensownego do napisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z calym szacunkiem, ale pieprzysz glupoty. Jaka dodatkowa eksploatacja?

> Jak masz turbo, to trzeba.pamietac wpoic sobie nawyki jazdy i nic sie z nia nie stanie. A jak ma

> sie zapsuc, to zepsuc sie moze wszystko.

Pozwolę sobie wrzucic linka do Forum Fiata odnosnie silnika 1.4 16V 120KM i instalacji LPG. Przykladem jest tutaj akurat Fiat Bravo. Co do tych 17calowych felg mnie to martwi, bo nie beda pasowaly opony jak juz wspomnialam. No ale co kto lubi, w poniedzialek sie dowiem co z ta kolejna krajowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwolę sobie wrzucic linka do Forum Fiata odnosnie silnika 1.4 16V 120KM i instalacji LPG.

> Przykladem jest tutaj akurat Fiat Bravo. Co do tych 17calowych felg mnie to martwi, bo nie

> beda pasowaly opony jak juz wspomnialam. No ale co kto lubi, w poniedzialek sie dowiem co z ta

> kolejna krajowka.

Zwróć uwagę na przebieg jaki zrobił

Quote:

Przejechane mam około 20000 tys. na LPG


Ciekawe co było później palacz.gif z Krajowym to możesz o laptopach sony pogadać, na pewno nie grande punto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie hejtuj, bo jak widzisz sam sobie potwierdzasz, że piszesz głupoty idź sprzedawać swoje

> laptopy sony lepiej zamiast pisać tutaj bzdury

Sam zastanów się co piszesz, nie jestem pierwszy który Ci zwraca uwagę, że głupoty wypisujesz i próbujesz jeszcze komuś doradzać facepalm%5B1%5D.gif

> Auto z turbo:

> - częstsza zmiana oleju

Jaka częstsza ?

> - oszczędzanie na zimnym silniku, gęsty olej przy smarowaniu T

Co ma do tego wysokośćeksploatacji ? Wręcz bym powiedział że zdrowiej dla silnika (sam robię tak, a nie mam turbo).

> - po jeździe odczekanie na studzenie T

jw

> - 2mas...

Po ilu km padnie ?

> - turbo,a lpg.. dodatkowe utrudnienia

Nie wiem, znam wielu ludzi którzy mają turbo i LPG i jakoś nikt nie narzeka. Wystarczy dobrze założyć instalację.

> To nie jest inna eksploatacja? Więc schowaj się do jamki i się nie wychylaj jak nie masz nic

> sensownego do napisania

Piszesz sam do siebie ? Stań przed lustrem i powiedz sobie to na głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka częstsza ?

Np: co 15kkm, a nie 30kkm jak podaje instrukcja obslugi. Taki przebieg w aucie N/A jeszcze ujdzie, ale z T to lekkie przegiecie, glownie ze wzgledu na smarowanie turbiny.

> Po ilu km padnie ?

A to zalezy jak kto jezdzi.

> Nie wiem, znam wielu ludzi którzy mają turbo i LPG i jakoś nikt nie narzeka. Wystarczy dobrze

> założyć instalację.

No wlasnie, slowo klucz "dobrze". Niestety z tym bywa roznie, szczegolnie przy nowszych samochodach, gdzie trzeba troche sie nakombinowac i miec pojecie aby prawidlowo i zgodnie ze sztuka zalozyc instalacje gazowa. A zle czy po taniosci zalozona instalacja, to wiecej problemow niz korzysci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tych oplowskich jest kilka podtypów, bo nie słyszałem nic o awariach skrzyń w D, ale o

> tjetowychskrzyniach tak, przynajmniej w tych z Bravo. Co ciekawe tjet podobno nie pali oleju,

> a starjet i owszem w sporych ilosciach

Ja mam Lineę z t-jetem i mam zwykłą pięciobiegową skrzynię (wsteczny wbija się tak jak zwykle we fiatach). Oleju faktycznie te silniki nie biorą- mam 4 lata, 53kkm i nigdy między wymianami nie dolewałem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A opierajac sie na Bravo naprawa skrzyni biegow kosztuje dwa kola moze w GP jest inna skrzynia .

Prawda, tam jest problem lozysk. Dokladnie to samo dzieje sie w Corsach OPC - ta sama skrzynia.

Z tego co jednak wiem, w GP ten problem raczej nie wystepuje, ale nie wiem tez czy to M32 jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.