Skocz do zawartości

jakie auto dla rodzinki 2+2


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

znajomi szukają auta może coś doradzicie:

założenia:

- auto dla dwójki dorosłych i dwójki dzieciaków, jeden malec to 5 letni brzdąc drugi malec ma 2 miesiące

- przyszła kierowniczka nie jest wysoka więc fajnie aby w aucie siedziało się ciut wyżej

- dużym plusem auta by było posiadanie automatycznej skrzyni, ale to nie jest jakiś wymóg decydujący o zakupie auta

- ze względu na dzieciaki do kufra musi wejść wózek z gondolą itp

- preferowany silnik benzynowy może ale nie musi posiadać instalacji LPG, klekoty raczej odpadają za względu na krótkie przebiegi

- rocznikowo nie starsze niż 2000 więc ze względu na wiek fajnie by było aby było tanie w użytkowaniu

- kwota +- 15.000

dla siebie rozważam zakup Scenica I ph II i to też im doradziłem

widzę na ulicy sporo Zafir "A" ale tego auta kompletnie nie znam hmm.gif

a może coś jeszcze, generalnie nie mają żadnych uprzedzeń do aut na F lub innych tego typu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomi szukają auta może coś doradzicie:

> założenia:

> - auto dla dwójki dorosłych i dwójki dzieciaków, jeden malec to 5 letni brzdąc drugi malec ma 2

> miesiące

> - przyszła kierowniczka nie jest wysoka więc fajnie aby w aucie siedziało się ciut wyżej

> - dużym plusem auta by było posiadanie automatycznej skrzyni, ale to nie jest jakiś wymóg

> decydujący o zakupie auta

> - ze względu na dzieciaki do kufra musi wejść wózek z gondolą itp

> - preferowany silnik benzynowy może ale nie musi posiadać instalacji LPG, klekoty raczej odpadają

> za względu na krótkie przebiegi

> - rocznikowo nie starsze niż 2000 więc ze względu na wiek fajnie by było aby było tanie w

> użytkowaniu

> - kwota +- 15.000

> dla siebie rozważam zakup Scenica I ph II i to też im doradziłem

> widzę na ulicy sporo Zafir "A" ale tego auta kompletnie nie znam

> a może coś jeszcze, generalnie nie mają żadnych uprzedzeń do aut na F lub innych tego typu

Dokładnie. Scenic II 2,0i16V automat. Polecam, bo sam taki mam. smile.gif I LPG działa jak należy. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Scenic II 2,0i16V automat. Polecam, bo sam taki mam. I LPG działa jak należy.

ale II wychodzi dość mocno poza budżet hmm.gif

widzę że masz w podpisie II wink.gif .. zwykły czy grand ?

czy grand bagażnikowo jest dużo większy ok zwykłego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale II wychodzi dość mocno poza budżet

> widzę że masz w podpisie II .. zwykły czy grand ?

> czy grand bagażnikowo jest dużo większy ok zwykłego ?

Odpowiem na podstawie swojego doświadczenia.

Dużo wink.gif. Bagażnik jest naprawdę pojemny pomimo koła zapasowego, które tam wożę z racji LPG.

Zwykłej wersji nawet nie brałem pod uwagę, ale tylko dlatego że chciałem silnik benzynowy + instalacja gazowa.

poza tym Grand ma nieco większy rozstaw osi od zwykłej wersji.

Z tym, że na wersję II w dobrym stanie trzeba wyłożyć min 18 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Skode Superb dla 2+2 i jest super, jest bardzo dluga (a to znaczy ze dzieciaki nie moga kopac w fotele przednie smile.gif) ) i bagaznik jest naprawde spory (a do tego w mojej jest twin door czyli albo sedan albo hatchback w jednym - ale nie wiem czy w S1 tez tak bylo czy byl poprostu hatchback)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupilem Skode Superb dla 2+2 i jest super, jest bardzo dluga (a to znaczy ze dzieciaki nie moga

> kopac w fotele przednie ) ) i bagaznik jest naprawde spory (a do tego w mojej jest twin door

> czyli albo sedan albo hatchback w jednym - ale nie wiem czy w S1 tez tak bylo czy byl poprostu

> hatchback)

za 15.000zl? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się dobrze poszuka to można znaleźć taniej. Mam granda i polecam. Krótki jest bezsensowny bo

> zawsze lepiej mieć kawałek bagażnika więcej lub dwa dodatkowe miejsca.

Są także grandy 5 osobowe. Mają wielki bagażnik. smile.gif

No ale co kto lubi i co mu potrzebne. Mi akurat nie za bardzo podobała się bryła granda. Nie potrzebuję 7 foteli a bagażnik na co dzień mi wystarcza. Jak jadę na długi wyjazd to mam wielki box dachowy (sportac 580 fl dual open za całe 500 zł smile.gifsmile.gif )

PS. No i w grandzie częściej wysiada elektryczny hamulec postojowy. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 15.000zl?

Oj tam, troche nie doczytalem 270751858-jezyk.gif

A 2. to ze mialem na mysli S1 ktora tez jest duza, na allegro widze sie przewijaja w okolicach 17 tys juz, wiec prawie w budzecie smile.gif

Ja generalnie zanim kupilem to ogladalem jeszcze Nissana Qashqai (bryla jak scenic) i w Skodzi jest duzo wiecej miejsca uzytkowego (co z tego ze auto jest wysokie skoro tej przestrzeni w zwyz nie wykorzystasz a wzdluz jak najbardziej)

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozwiń proszę, bo jestem ciekawy dlaczego ?

Nie wiem dlaczego. Jak patrzyłem na rysunki w dialogysie, to moduł wykonawczy zawierający sterownik i silnik z linkami w grandzie wygląda inaczej niż w zwykły. W zwykłym obie linki wychodzą z jednej strony tego "pudełka" a w grandzie wychodzą po jednaj z dwóch stron. Jak się wpisze "awaria hamulca postojowego" na forum megane to wyskakuje 90% postów dotyczących tej awarii w grandzie.

> BTW - jakie spalanie LPG masz przy tym automacie ?

11/100 Warszawa

9,5/100 Trasa (nie autostrady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 tysi to kasa na ładne picasso 1.8 i będą zadowoleni. Dla 2+2 rewelacja, pakowne, wielkie, wygodne,tanie w eksploatacji. Woziło mi dwójkę brzdąców więc wiem co piszę wink.gif wchodzi wielki wózek z gondolą i wszystkie szpargały potrzebne na zagraniczny 2 tygodniowy wyjazd z 2 dzieciaków-czyli DUŻO wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 15 tysi to kasa na ładne picasso 1.8 i będą zadowoleni. Dla 2+2 rewelacja, pakowne, wielkie,

> wygodne,tanie w eksploatacji. Woziło mi dwójkę brzdąców więc wiem co piszę wchodzi wielki

> wózek z gondolą i wszystkie szpargały potrzebne na zagraniczny 2 tygodniowy wyjazd z 2

> dzieciaków-czyli DUŻO wszystkiego.

o widzisz wyleciała mi z głowy Xara Picaso waytogo.gif

Ty już swoją sprzedałeś ?

nie wiesz jak się sprawują automaty w XP z silnikiem benzynowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> luknijcie na 3 renuary

> hop na Francowate

Czerwony ma podpadającą klapę tylną - bez znaczków.

Ogólnie ciężko wyczuć. Ten co ma 102 tys km to chyba tylko na liczniku.

A dla 2+2 i z gazem to polecam szukać Granda, bo krótki ma mały bagaznik jak jeszce koło włożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widzisz wyleciała mi z głowy Xara Picaso

> Ty już swoją sprzedałeś ?

> nie wiesz jak się sprawują automaty w XP z silnikiem benzynowym ?

O automacie z lemona nie wiem nic, ja kupię automat tylko gdy będzie pojemność +3.0 litry bo wszystkim czym jeździłem z mniejszą pojemnością było mułowate, mimo, że takie samo auto w manualu jeździło żwawo.

Moja poszła do kącikowicza w sumie zaraz po naszym spotkaniu. W pikusiu na plus należy zaliczyć, że z tyłu wygodnie mają i 3 dorosłe i dzieciaki, no i serwis wydaje mi się, że będzie tańszy niż w reni ze względu na prostotę konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O automacie z lemona nie wiem nic, ja kupię automat tylko gdy będzie pojemność +3.0 litry bo

> wszystkim czym jeździłem z mniejszą pojemnością było mułowate, mimo, że takie samo auto w

> manualu jeździło żwawo.

jako wózek na zakupy i wożenia dzieciaków powinno wystarczyć

dla swojej małżonki też patrzę za automatem ... nie potrzeba jej bolidu F1 wink.gif

> Moja poszła do kącikowicza w sumie zaraz po naszym spotkaniu. W pikusiu na plus należy zaliczyć, że

> z tyłu wygodnie mają i 3 dorosłe i dzieciaki, no i serwis wydaje mi się, że będzie tańszy niż

> w reni ze względu na prostotę konstrukcji.

dobra trzeba zatem włączyć goglarkę i poczytać o XP ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomi szukają auta może coś doradzicie:

> założenia:

> - auto dla dwójki dorosłych i dwójki dzieciaków, jeden malec to 5 letni brzdąc drugi malec ma 2

> miesiące

> - przyszła kierowniczka nie jest wysoka więc fajnie aby w aucie siedziało się ciut wyżej

> - dużym plusem auta by było posiadanie automatycznej skrzyni, ale to nie jest jakiś wymóg

> decydujący o zakupie auta

> - ze względu na dzieciaki do kufra musi wejść wózek z gondolą itp

> - preferowany silnik benzynowy może ale nie musi posiadać instalacji LPG, klekoty raczej odpadają

> za względu na krótkie przebiegi

> - rocznikowo nie starsze niż 2000 więc ze względu na wiek fajnie by było aby było tanie w

> użytkowaniu

> - kwota +- 15.000

> dla siebie rozważam zakup Scenica I ph II i to też im doradziłem

> widzę na ulicy sporo Zafir "A" ale tego auta kompletnie nie znam

> a może coś jeszcze, generalnie nie mają żadnych uprzedzeń do aut na F lub innych tego typu

mam takie same wymagania i kupilem Mondeo MK3 kombi. Na drugie wciaz czekam, a auto mam 1 dzien, to wrazeniami sie nie podziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widzisz wyleciała mi z głowy Xara Picaso

> Ty już swoją sprzedałeś ?

> nie wiesz jak się sprawują automaty w XP z silnikiem benzynowym ?

XP występowało z automatem tylko z silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 . Pozostałe silniki miały manuale. Ogólnie samochód polecam ale miewa irytujące dolegliwości. A to przełącznik zespolony, a to cięgna zmiany biegów, a to padnięte wycieraczki. No i trzeba zwrócić uwagę na stan belki wleczonej przy zakupie.

Dla rodziny z 2 dzieci idealny samochód. A ma kiepski promień skrętu więc jak będzie dla kobiety to... smile.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ma służyć do wożenia dzieci więc raczej odpada

> ale przekażę dalej

z tyłu całkiem sporo nawet z fotelikami (przerabiałem na własnej skórze-w wersji kombi emmaljunga dawała rade wejśc bez specjalnych kombinacji)-zaletą będzei pewnie wiek i moze się trafić coś od 1właścciciela z firmowym gazem,

ale iny styl niz pikaczu=trzeba popatrzeć co potencjalnej przyszlej włascicielce odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 15 tysi to kasa na ładne picasso 1.8 i będą zadowoleni. Dla 2+2 rewelacja, pakowne, wielkie,

> wygodne,tanie w eksploatacji. Woziło mi dwójkę brzdąców więc wiem co piszę wchodzi wielki

> wózek z gondolą i wszystkie szpargały potrzebne na zagraniczny 2 tygodniowy wyjazd z 2

> dzieciaków-czyli DUŻO wszystkiego.

Przepraszam za OT, ale jak przeczytałem:

Quote:

SŁYSZAŁEM JUŻ OD OSÓB CO WIDZIAŁY TO AUTO „ZROBISZ NA 90 TYŚ I NIKT SIĘ NIE POZNA”


to przysiadłem z wrażenia hehe.gif co za tekst yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widzisz wyleciała mi z głowy Xara Picaso

> Ty już swoją sprzedałeś ?

> nie wiesz jak się sprawują automaty w XP z silnikiem benzynowym ?

Tak jak w scenicu II 2,0i16V (jak mój) czyli dobrze. Jest to bowiem ta sama skrzynia - klasyczny 4 biegowy automat, w XP ma symbol AL4, w SC II ma symbol DP0. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam za OT, ale jak przeczytałem:

> Quote:

> SŁYSZAŁEM JUŻ OD OSÓB CO WIDZIAŁY TO AUTO „ZROBISZ NA 90 TYŚ I NIKT SIĘ NIE

> POZNA”

> to przysiadłem z wrażenia co za tekst

Niestety samo życie...tekst zasłyszany od min 3 różnych osób (różne przebiegi i różne teksty, w stylu zdejmiesz jedynkę itepe), nie zainteresowanych kupnem, ani nie związanych jakoś z branżą moto. Większość ludzików co kupuje nawet raz na 2-3 lata wie że cofane są liczniki i wiedzą po ile mają samochody najeżdżone, są tego świadomi (sic!) ale jak przychodzi do zakupu "dla siebie", wtedy szybko o tym zapominają i szukają wśród "perełek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak w scenicu II 2,0i16V (jak mój) czyli dobrze. Jest to bowiem ta sama skrzynia - klasyczny 4

> biegowy automat, w XP ma symbol AL4, w SC II ma symbol DP0.

Mi sie DP0 sypala w Lagunie... frown.gif

Z reszta na forach mozna sie dowiedziec ze w DP0 lubia padac zawory i ogolnie bywaja problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.