Skocz do zawartości

Czy wejdzie 77Ah do koszyka ?


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szybkie pytanie, czy ktoś ma u siebie akumulator 77Ah ? Czy wchodzi on bez problemu do skrzynki ? Mowa o JTD 115KM, przed liftem.

Mój aktualny aku po ładowaniu 40V i pewnie z 20A nie podołał sciana.gif

Generalnie z tego co się orientuję do tego silnika powinno być 72Ah, (aktualnie mam 62Ah - poprzedni właściciel taki sobie włożył), ale myslę że 77Ah nie zaszkodzi a ma nieco większy prąd rozruchowy a różnicy w cenie praktycznie nie ma.

No i ewentualnie czy ktoś jest w stanie mnie przekonać by nie kupować centry futury ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Szybkie pytanie, czy ktoś ma u siebie akumulator 77Ah ? Czy wchodzi on bez problemu do skrzynki ?

> Mowa o JTD 115KM, przed liftem.

> Mój aktualny aku po ładowaniu 40V i pewnie z 20A nie podołał

> Generalnie z tego co się orientuję do tego silnika powinno być 72Ah, (aktualnie mam 62Ah -

> poprzedni właściciel taki sobie włożył), ale myslę że 77Ah nie zaszkodzi a ma nieco większy

> prąd rozruchowy a różnicy w cenie praktycznie nie ma.

> No i ewentualnie czy ktoś jest w stanie mnie przekonać by nie kupować centry futury ?

> Pozdrawiam

Ja mam 77Ah Future i wchodzi bez problemu, w sumie 72 czy 77 ma te same wymiary. Co do jakosci to przygotuj się że po gwarancji w krótkim czasie ten aku zdechnie z dnia na dzień bo futury tak mają, czasem padają w trakcie gwarancji, ja miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami i tylko jeden wymienili na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem w stilo 62-64Ah akumulator i działał , ale ludzie lubią wkładać coraz większe Idź na

> całość i dawaj 120Ah z żuka

Zgodnie z tym co producent wkłada i wkładać nakazuje dawać 72Ah, więc jest to tylko jeden ząbek więcej, nad czym z resztą się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 77Ah Future i wchodzi bez problemu, w sumie 72 czy 77 ma te same wymiary. Co do jakosci to

> przygotuj się że po gwarancji w krótkim czasie ten aku zdechnie z dnia na dzień bo futury tak

> mają, czasem padają w trakcie gwarancji, ja miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami i

> tylko jeden wymienili na gwarancji.

Miałem w Marei Futurę, kupiłem ją w 2008r, przez 2 lata jeździłem autem do pracy 3 km codziennie, aku lekko nie miał. Mimo to nigdy nie doładowywany, chodzi do dzisiaj, bo Marea skasowana, a aku jeździ u teściów w aucie. Samochód zapalił zawsze i dodam, że mój alternator nie był najwyższych lotów, bo ładowanie na poziomie 13,3-13,9V. Kolega kupił Futurę u mnie jakieś 6 lat temu do Vectry A, auto już zutylizowane, zmienił na Passata B5 i przełożył sobie ten akumulator. Jeździ do dziś, także nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem w stilo 62-64Ah akumulator i działał , ale ludzie lubią wkładać coraz większe Idź na

> całość i dawaj 120Ah z żuka

Im większy tym lepiej. Powinno się wkładać największy, jaki się zmieści wymiarami (oczywiście koszty też grają pierwsze skrzypce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Szybkie pytanie, czy ktoś ma u siebie akumulator 77Ah ? Czy wchodzi on bez problemu do skrzynki ?

> Mowa o JTD 115KM, przed liftem.

> Mój aktualny aku po ładowaniu 40V i pewnie z 20A nie podołał

> Generalnie z tego co się orientuję do tego silnika powinno być 72Ah, (aktualnie mam 62Ah -

> poprzedni właściciel taki sobie włożył), ale myslę że 77Ah nie zaszkodzi a ma nieco większy

> prąd rozruchowy a różnicy w cenie praktycznie nie ma.

> No i ewentualnie czy ktoś jest w stanie mnie przekonać by nie kupować centry futury ?

> Pozdrawiam

Ja mam Varte 77Ah 780A rozruchowy. W lutym będzie 2 lata po zamontowaniu go na pokładzie. Trasy robię przeważnie ok 6km. Dwa trzy razy na miesiąc trasa 250km. Rok temu latem wyładowałem go 3 razy (uszkodzony alternator). Po wymianie altka na oryginalna nowkę i naładowaniu aku działa bez zarzutów. Póki co nie było najmniejszego problemu z nim nawet w największe mrozy i nawet jak auto nocuje pod chmurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z tym co producent wkłada i wkładać nakazuje dawać 72Ah, więc jest to tylko jeden ząbek

> więcej, nad czym z resztą się zastanawiam.

Co katalog to inne dane. W którymś katalogu widziałem właśnie 77Ah jako akumulator do aut z bogatym wyposażeniem i taki właśnie wsadziłem (BOSCH S50).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Szybkie pytanie, czy ktoś ma u siebie akumulator 77Ah ? Czy wchodzi on bez problemu do skrzynki ?

> Mowa o JTD 115KM, przed liftem.

> Mój aktualny aku po ładowaniu 40V i pewnie z 20A nie podołał

> Generalnie z tego co się orientuję do tego silnika powinno być 72Ah, (aktualnie mam 62Ah -

> poprzedni właściciel taki sobie włożył), ale myslę że 77Ah nie zaszkodzi a ma nieco większy

> prąd rozruchowy a różnicy w cenie praktycznie nie ma.

> No i ewentualnie czy ktoś jest w stanie mnie przekonać by nie kupować centry futury ?

> Pozdrawiam

Moja Centra Futura zdechła po czterech latach i zabrała ze soba do grobu alternator angryfire.gif! Kup sobie bardzo dobry i dodatkowo tani polski produkt. Ludzie kupili te akumulatory 5 czy 6 lat temu i nadal działają bez problemu. Niedawno był watek na Motokaciku i wszyscy chwalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem w Marei Futurę, kupiłem ją w 2008r, przez 2 lata jeździłem autem do pracy 3 km codziennie ...

> chodzi do dzisiaj

> Kolega kupił Futurę u mnie jakieś 6 lat temu do Vectry A ...

> Jeździ do dziś, także nie ma reguły.

Centra Futura wytrzymała mi również 6 lat w Bravie JTD , przy codziennych dojazdach < 2x10km + czasem dłuższe odcinki , kolejna Futura ma 2 lata i rozrusznik kręci bez zarzutu ok.gif

Kiedy ją kupowałem w oddziale dużego dystrybutora i spytałem sprzedawcę o aktualną awaryjność to stwierdził , że na pewno nie jest większa niż Varty i Boscha , które stały na półce obok smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tani polski produkt.

Może się skuszę, mieszkam tuż za rogiem, więc jak coś będę miał blisko do reklamowania grinser006.gif

Co do ilości Ah, to jak znajdę książkę to jeszcze raz sprawdzę, ale dał bym sobie głowę uciąć że w mojej pisało 72Ah, choć jak wspomniałem poprzedni właściciel wsadził 62Ah, więc też musiał się czymś kierować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem ,że w stilonach ori akusy były 62Ah i takie starczały

W książce serwisowej co prawda nie znalazłem, ale dał bym sobie rękę uciąć że kiedyś widziałem że ma być 72Ah

Dziś dzwoniłem do jednego ze sklepów z akumulatorami i ich serwisem dowiedzieć się to i tamto i gość sprawdzał 'w komputerze' jaki powinien być, stwierdził że na rynek Włoski/Francuski zaleca się 62Ah, na rynek Polski/Niemiecki zaleca się 72Ah.... z czego korzystał, nie mam pojęcia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W książce serwisowej co prawda nie znalazłem, ale dał bym sobie rękę uciąć że kiedyś widziałem że

> ma być 72Ah

> Dziś dzwoniłem do jednego ze sklepów z akumulatorami i ich serwisem dowiedzieć się to i tamto i

> gość sprawdzał 'w komputerze' jaki powinien być, stwierdził że na rynek Włoski/Francuski

> zaleca się 62Ah, na rynek Polski/Niemiecki zaleca się 72Ah.... z czego korzystał, nie mam

> pojęcia

wg katalogu bosch online

Akumulatory dla: FIAT Stilo

Stilo 1.9 JTD 8V S.W., siln. 192 A 1.000, poj. 1,9, prod. od 10.2002 do 06.2007

Akumulator Bosch S4 0.092.S40.050 S40 05 242x175x190 60Ah, 540A, L-

Akumulator Bosch S5 0.092.S50.050 S50 05 242x175x190 63Ah, 610A, L-

Jeżeli do wybranego samochodu pasuje więcej niż jeden akumulator to przy wyborze prosimy kierować się następującą wskazówką. Należy wybierać akumulator o większej pojemności, kiedy samochód posiada dużo odbiorników energii t.j. Audio Hi-Fi, TV, elektryczną regulację, okien, siedzeń, szyberdachu, lusterek, ogrzewanie siedzeń, telefon, nawigację itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator zakupiony wink.gif

Postawiłem na starą sprawdzoną technologię rodem z chin oink.gif

Koniec z końce kupiłem aku firmy (polskiej) LOXA.

Dlaczego ?

W sumie sam nie wiem, pożyjemy zobaczymy.

Boscha nie chciałem z cyklu 'bo nie kupie nic z tej firmy' za dużo już nerwów zepsuli w elektronarzędziach smile.gif

Chciałem centre, ale wszyscy do okoła mówią że centra jest beee, sam sprzedawca mówił - sprzedam panu ale żeby pan nie jeździł potem i nie narzekał co za bubel, na własną odpowiedzialność...

...wiec jak mam dać ponad 300zł za aku 'premium' i mieć bubla, to wolę sobie od razu kupić bubla i płacąc za to 100zl mniej.

Narazie działa świetnie, pali idealnie, żadnych błędów itp.

Ile Ah ? Swojej teroii że powinno być 72Ah nie zdołałem obronić, ale kupiłem 72Ah bo tak postanowiłem, poza tym mam 'dużo' odbiorników prądu, więc się przyda.... no i kolegą mogę się pochwalić smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.