Skocz do zawartości

Nieoznaczony radiowóz


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to w końcu jest?

Na autostradzie (czyli poza terenem zabudowanym) wyprzedza nas samochód, który za tylna szybą ma migające czerwono-niebieskie światła i komunikat "jedź za mną" (czy coś w tym stylu). Skąd mam wiedzieć, że to jest Policja i jak to regulują przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to w końcu jest?

> Na autostradzie (czyli poza terenem zabudowanym) wyprzedza nas samochód, który za tylna szybą ma

> migające czerwono-niebieskie światła i komunikat "jedź za mną" (czy coś w tym stylu). Skąd mam

> wiedzieć, że to jest Policja i jak to regulują przepisy?

Z tego co wiem to po zmierzchu poza terenem zabudowanym możesz się nie zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem to po zmierzchu poza terenem zabudowanym możesz się nie zatrzymać.

Quote:

5. Czy kontrola może odbywać się w każdym miejscu np. w środku lasu i w środku nocy?

- Tak - odpowiada zdecydowanie starszy aspirant Sławomir Konieczny, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Decyduje tu powód kontroli np. podejrzenie, że kierujący prowadzi pojazd po spożyciu alkoholu oraz to, że sygnał do zatrzymania był podany odpowiednio wcześniej i w sposób zrozumiały.


jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kosmita czy co? Przebierańców i umundurowanych z oznakowanym "radiowozem" można spotkać, więc

> jaranie się "pięknymi warunkami dla oszustów" mija się z celem...

Niczym się nie jaram, zastanaiwam się "na zimno" jak się zachować żeby nie dostać "po łbie" i jakie mam ku temu podstawy prawne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nocy Policjanci używają nakładek na latarki koloru czerwonego (tzw. mieczy świetlnych), ale to

> chyba oczywiste, bo pewnie tego chciałeś się czepić, co?

Wcale nie miałem na myśli nocy. Już Ci ktoś napisał, że nawet w tv programach o pracy policji potrafią zatrzymać wydając polecenie przez CB, machając łapą przez szybę albo pokazując palcem.

Zresztą jaki problem jest kupić w dzisiejszych czasach lizak? Wystarczy allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to w końcu jest?

> Na autostradzie (czyli poza terenem zabudowanym) wyprzedza nas samochód, który za tylna szybą ma

> migające czerwono-niebieskie światła i komunikat "jedź za mną" (czy coś w tym stylu). Skąd mam

> wiedzieć, że to jest Policja i jak to regulują przepisy?

przepisy przypadkiem nie regulują tego czy policmajster ma byc umundurowany lub nie? Bo to chyba jest wyznacznikiem dla zatrzymania nocą w terenie zabudowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet w TV pokazują mocno odbiegające od przepisów sposoby zatrzymania...W jednym z odcinków "Uwaga

> pirat" kazali przez CB gościowi zjechać na bok - a byli za nim i na 100% nie wiedział, że to

> policmajstry.

Najpierw pokazali lizak przez szybę a potem poprzez CB komunikowali się z nim gdzie ma zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcale nie miałem na myśli nocy. Już Ci ktoś napisał, że nawet w tv programach o pracy policji

> potrafią zatrzymać wydając polecenie przez CB, machając łapą przez szybę albo pokazując

> palcem.

> Zresztą jaki problem jest kupić w dzisiejszych czasach lizak? Wystarczy allegro

Pokaż materiał, gdzie Policjant zatrzymuje łapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż materiał, gdzie Policjant zatrzymuje łapą.

Na 100% może zatrzymać przez machnięcie ręką. Tylko ma być umundurowany i ma mieć to miejsce w dzień. Konkretnego paragrafu Ci nie podam ale pamiętam, że był taki zapis.

Edit: w linku podawanym wyżej nawet o tym piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż materiał, gdzie Policjant zatrzymuje łapą.

Przedwczoraj w Białymstoku na Kazimierza Wielkiego, jadąc w kierunku centrum. Miałem nawet nagrane na rejestratorze ale już nadpisało plik. Policjantka wybiegła na dwupasową drogę i zatrzymała RĘKĄ auto, które jechało zbyt szybko. Na 100% nie miała żadnego lizaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.