Skocz do zawartości

Włamanie


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomi właśnie mieli włamanie do mieszkania w blokach. Mieli drzwi stalowe z zamkami Gerda. Włamywacze jakimis specjalnymi narzedziami rozwalili zamki (wg Policji trwa to sekundy) i weszli.

też mieszkam w bloku więc trochę mnie to ruszyło i obmyslam jakie nietypowe zamknięcia by zastosować i może alarm? Jak w bloku zacznie coś głośno wyc to przecież jest inna sytuacja niz w przypadku samochodu na ulicy. Oczywiście wiadomo za na forum nie mozna publicznie podawać konkretnych rozwiązań ale jakies ogólniki, ewentualnie cos na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomi właśnie mieli włamanie do mieszkania w blokach. Mieli drzwi stalowe z zamkami Gerda.

> Włamywacze jakimis specjalnymi narzedziami rozwalili zamki (wg Policji trwa to sekundy) i

> weszli.

> też mieszkam w bloku więc trochę mnie to ruszyło i obmyslam jakie nietypowe zamknięcia by

> zastosować i może alarm? Jak w bloku zacznie coś głośno wyc to przecież jest inna sytuacja niz

> w przypadku samochodu na ulicy. Oczywiście wiadomo za na forum nie mozna publicznie podawać

> konkretnych rozwiązań ale jakies ogólniki, ewentualnie cos na priv?

Drzwi mieli antywłamaniowe (np. klasy C), czy zwykłe z zamkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robione na wymiar przez pana z ogłoszenia

> A ma to znaczenie?

znaczące... do tego dobrej jakości wkładki, dobrze dobrane i zamontowane i juz nie ma tak lekko...

sądzę, że wkładka wystawała poza obrys szyldu ok 5mm i wtedy złodziej robi co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczące... do tego dobrej jakości wkładki, dobrze dobrane i zamontowane i juz nie ma tak lekko...

> sądzę, że wkładka wystawała poza obrys szyldu ok 5mm i wtedy złodziej robi co chce.

A jak wciśnie w zamek specjalny łamak (tak jak w opisywanym przypadku)? Ewentualnie rozwierci wiertarką

No i jeszcze coś takiego Turbo Decoder, o którym kolega pisał na MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wciśnie w zamek specjalny łamak (tak jak w opisywanym przypadku)? Ewentualnie rozwierci

> wiertarką

nie wiem czy z porządnym atestowanym zamkiem jak ktoś pisał wyżej ten łamak jest taki oczywisty, wiem ze w łamaku (może są różne typy) istotna jest źle zamontowana wkładka (wystająca więcej niż 3mm poza szyld)

z tym wierceniem to jak wyżej - dobra wkładę to dopiero na stołowej wiertarce mozna załatwić...poza tym kto teraz włamuje się wiercąc na klatce schodowej

> No i jeszcze coś takiego Turbo Decoder, o którym kolega pisał na MK

no jest, nie znam

fakt faktem, ze warto poświęcić 1000pln i zainstalować alarm z powiadomieniem GSM oraz syreną otwarcia drzwi wejściowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ma.

> Drzwi antywłamaniowe odpowiedniej klasy (z atestem) zapewne nie dałyby się tak szybko sforsować.

Każde zabezpieczenia da się sforsować. Nawet jak drzwi będą nie do otwarcia w kilka sekund, to kieszonkowiec Ci klucze zajuma w markecie i wejdzie do mieszkania bez problemu.

Najlepszym rozwiązaniem jest.... ubezpieczenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde zabezpieczenia da się sforsować. Nawet jak drzwi będą nie do otwarcia w kilka sekund, to

> kieszonkowiec Ci klucze zajuma w markecie i wejdzie do mieszkania bez problemu.

> Najlepszym rozwiązaniem jest.... ubezpieczenie

I to i to.

Dobre drzwi z atestem + ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde zabezpieczenia da się sforsować. Nawet jak drzwi będą nie do otwarcia w kilka sekund, to

> kieszonkowiec Ci klucze zajuma w markecie i wejdzie do mieszkania bez problemu.

> Najlepszym rozwiązaniem jest.... ubezpieczenie

No tak, ale jak Ci rabną jakies pamiatki rodzinne? Albo jakieś zdjęcia oink.gif czy dane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale jak Ci rabną jakies pamiatki rodzinne? Albo jakieś zdjęcia czy dane ?

Choćbyś trzymał je w bunkrze i tak nie masz gwarancji, że ktoś ich nie ukradnie. IMO nie warto przesadzać w obie strony. Podparcie kijkiem drzwi z płyty pilśniowej to przegięcie i zaproszenie złodzieja, ale super hiper drzwi tytanowe to także przesada. Ja wypośrodkowałem te skrajności i założyłem drzwi gerdy, nie pamiętam modelu, płaciłem ok. 2500-3000, mam dożywotnią gwarancję na zamki, opcję dorobienia kluczy na podstawie jakiś kart kodowych. Drzwi wyglądają solidnie, ale mam przede wszystkim ubezpieczenie. Do budowanego domu kupię podobne drzwi, założę alarm i przede wszystkim ubezpieczę nieruchomość od kradzieży. Zakładanie drzwi mieszkaniowych jak do sejfu, kraty w oknach jak w zoo i tym podobne wymysły IMO nie mają sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Najważniejsze to dobre ubezpieczenie, fotki co cenniejsze by można było pokazać co zginęło.

- Drzwi klasy C, nie same zamki ale całość.

- Alarm z powiadomieniem, nie licz jednak na sąsiadów, nie reagują.

Co do gerdy, kiedyś jeden gość który nimi handlował stwierdził, że złodzieje mają już na nie sposób... ile w tym prawdy, nie wiem.

A co do drzwi na zamówienie z ogłoszenia... równie dobrze wykonawca może mieć zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robione na wymiar przez pana z ogłoszenia

> A ma to znaczenie?

Ja wymieniałem drzwi to pod opisem "solidne, ciężkie, zamki GERDA" i inne poważnie brzmiące hasła dostałem pustą wydmuszkę, która ważyła "aż" ponad 20kg i faktycznie miała wkładki Gerdy- najtańsze możliwe. Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem jedną wkładkę na dużo solidniejszą, więcej nie było sensu robić. A wiesz ile ludzi montuje takie drzwi i uważa, że mają zabezpieczone mieszkanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wymieniałem drzwi to pod opisem "solidne, ciężkie, zamki GERDA" i inne poważnie brzmiące hasła

> dostałem pustą wydmuszkę, która ważyła "aż" ponad 20kg i faktycznie miała wkładki Gerdy-

> najtańsze możliwe. Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem jedną wkładkę na dużo solidniejszą,

> więcej nie było sensu robić. A wiesz ile ludzi montuje takie drzwi i uważa, że mają

> zabezpieczone mieszkanie?

Znaczy co, drzwi miały byc pełne (drewniane czy stalowe?)a miały tylko szkielet i były obite płytami ozdobnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy z porządnym atestowanym zamkiem jak ktoś pisał wyżej ten łamak jest taki oczywisty,

> wiem ze w łamaku (może są różne typy) istotna jest źle zamontowana wkładka (wystająca więcej

> niż 3mm poza szyld)

Jak szyld nie jest pancerny to każdą wkładkę złamie.

> z tym wierceniem to jak wyżej - dobra wkładę to dopiero na stołowej wiertarce mozna załatwić..

A kto z lokatorów teraz przejmuje się sąsiadami?

Poza tym to każda wkładka jest do rozwiercenia, zależy tylko ile złodziej ma czasu i jaki sprzęt.

> tym kto teraz włamuje się wiercąc na klatce schodowej

> fakt faktem, ze warto poświęcić 1000pln i zainstalować alarm z powiadomieniem GSM oraz syreną

> otwarcia drzwi wejściowych

Złudzenie poparte reklamą.

Nie ma zamków nie do otwarcia przez złodzieja. Zależy tylko od jego fachowości. Tak przynajmniej mi powiedział znajomy policjant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy co, drzwi miały byc pełne (drewniane czy stalowe?)a miały tylko szkielet i były obite

> płytami ozdobnymi?

Nie, deklarowana waga się zgadzała ale zostały określone jako ciężkie i solidne do tego rzucający się w oczy napis GERDA. Dla kogoś, kto zmienia drzwi raz na kilkadziesiąt lat będzie to potwierdzenie słusznego wyboru a faktycznie wiadomo no.gif

Ludzie kupują byle tanio i byle mieć jakiekolwiek zapewnienie, że warto a potem zdziwienie, że taką tandetę teraz robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostke:

jakiś tekst

i jeszce - wiekszosc tak popularnych dzis wkladek na klucze nawiercane otwiera sie odpowiednio przygotowanym surowym kluczem i sreberkiem od czekolady clown.gif Do tego zlodziej jeszcze po wlamaniu kulturalnie zamknie lokal hahaha.gif Moja wlkadka klasy C tez sie ta metoda otwiera w dwie sekundy sick.gif

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako ciekawostke:

> jakiś tekst

> i jeszce - wiekszosc tak popularnych dzis wkladek na klucze nawiercane otwiera sie odpowiednio

> przygotowanym surowym kluczem i sreberkiem od czekolady Do tego zlodziej jeszcze po wlamaniu

> kulturalnie zamknie lokal Moja wlkadka klasy C tez sie ta metoda otwiera w dwie sekundy

> M.

Przyznam, że zawsze gdzie się wprowadzałem zmieniałem wkładkę na taką jakiejś lepszej jakości z kluczem nawiercanym i czułem się bezpiecznie. To co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę, to każdy zamek drzwiowy można otworzyć w czasie do około 30 sekund, tylko czasem wymaga to specjalnych narzędzi.

Zwykłe, tanie zamki bez "grzybków" zabezpieczających w środku można otworzyć zwykłymi wytrychami w czasie poniżej 10 sekund. Tanie zamki jest w stanie otworzyć każdy po przeczytaniu odpowiedniej instrukcji i po krótkim treningu.

Dochodzą do tego zamki, które można otworzyć wygiętym drutem, czy inne, w których są błędy konstrukcyjne, jak na przykład kłódki zatrzaskowe otwierane blaszką z puszki po piwie itp.

Parę lat temu jakaś firma chwaliła się świetną wkładką, to wykonano w tym celu specjalny frez z węglików, przez co po rozwierceniu w kilka sekund wyciąga się cały bębenek zamka i bezproblemowo otwiera zamek.

Tak na prawdę dobry zamek, jak już wspomniano chroni tylko przed przypadkowymi osobami, albo amatorami. Profesjonalista nie potrzebuje więcej jak jakieś 30 sekund na dowolny zamek.

Sama nazwa firmy zamka, np. Gerda nic nie mówi na temat klasy bezpieczeństwa zamka, bo istotne jest, jakie technologie zastosowano wewnątrz. Wkładka, czy kłódka Gerdy za 20-30 zł nie prezentuje żadnego specjalnego poziomu bezpieczeństwa, no może oprócz tego, że ma się jakąś pewność, że właściciel też to otworzy.

Co do klas bezpieczeństwa, np. gwarantowane 20 minut, to jest to racja, tylko dotyczy to człowieka z łomem, młotem, czy siekierą, a nie wytrychem. Drzwi zewnętrzne nie powinny dać się też otworzyć solidnym kopnięciem, co nie we wszystkich modelach jest takie pewne.

O, właśnie znalazłem otwieranie wkładki za około 500zł:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obmyslam jakie nietypowe zamknięcia by

> zastosować i może alarm? Jak w bloku zacznie coś głośno wyc to przecież jest inna sytuacja niz

> w przypadku samochodu na ulicy. Oczywiście wiadomo za na forum nie mozna publicznie podawać

> konkretnych rozwiązań ale jakies ogólniki, ewentualnie cos na priv?

Płacisz abonament firmie ochroniarskiej i masz spokój.

Umieszczają ci w domu alarm z przywołaniem + zajebistą tabliczkę, na której jest napisane, że lokal opłacony miejscowej mafii za pośrednictwem firmy ochroniarskiej, więc go nie tykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To co wybrać?

Nawiercane "C", ktorego wzoru klucza nie ma w chinskich zestawach do otwierania takich zamkow idea.gif

I ze trzy rozne zamki, kazdy wymagajacy innego sposobu otwarcia przez wlamywacza (wiedzy ...).

Tylko ze to dziala tylko na szczeniaki, albo meneli. Profesjonalny zlodziej wejdzie bez problemu. Tak samo nie dotyczy domkow jednorodzinnych - znam przypadek gdzie drzwi wejsciowe byly otwarte, a zlodziej wszedl standardowo - przez tarasowe crazy.gif Tam musi byc po prostu "sztuka" z atestem pod ubezpieczenie.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płacisz abonament firmie ochroniarskiej i masz spokój.

> Umieszczają ci w domu alarm z przywołaniem + zajebistą tabliczkę, na której jest napisane, że lokal

> opłacony miejscowej mafii za pośrednictwem firmy ochroniarskiej, więc go nie tykać.

dokładnie. ok.gif Mnie ten haracz kosztuje 30 pln netto miesięcznie i mam święty spokój. Sam alarm bez ochrony to lipa, bo jak ktoś się włamie i zacznie wyć, to i tak nikt nie zareaguje i złodzieje będą mogli wszystko spokojnie spakować i jeszcze sobie herbatkę zrobić. Samo powiadomienie na kom. też nic nie da jak będę akurat za granicą, albo poza zasięgiem.

Zastanawiam się tylko jak im się to opłaca za te 30 pln. Mam 3 nieuzasadnione interwencje w miesiącu za darmo. Same przyjazdy patrolu mogą wyjść więcej na samych kosztach dojazdu. A przyjeżdżają, już to sprawdziłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płacisz abonament firmie ochroniarskiej i masz spokój.

> Umieszczają ci w domu alarm z przywołaniem + zajebistą tabliczkę, na której jest napisane, że lokal

> opłacony miejscowej mafii za pośrednictwem firmy ochroniarskiej, więc go nie tykać.

Prawie prawda, bo rzeczywiście w mojej okolicy włamania są głównie do domów bez ochrony, ale i do takich z ochroną też się kilka zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to i to.

> Dobre drzwi z atestem + ubezpieczenie.

Ja mam lepsze zlosnik.gif wścibska sąsiadkę - żaden ruch w zamku nie obywa się bez jej asysty - nawet takiej przez wziernik.

Raz z pracy wpadłem na szybko po laptopa, a ze była zima to byłem raczej "zamaskowany" - dobrze nie skończyłem otwieracą zamka, a ona juz stała i pytała kto ja jestem i czego chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co dalej? Będziesz paląc gumy przez korki w Warszawie zaiwaniał, żeby się lać pałą z włamywaczem?

> Którego już nota bene dawno nie będzie wraz z fantami?

też mnie właśnie zastanawia po co ludziom te powiadomienia. Ja żeby dojechać do domu z pracy potrzebuję około 40min. Przez ten czas złodziej zabierze sobie co chce. Nie mówiąc już o tym, że będę akurat na wczasach albo w kinie z wyłączoną komórką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co dalej? Będziesz paląc gumy przez korki w Warszawie zaiwaniał, żeby się lać pałą z włamywaczem?

> Którego już nota bene dawno nie będzie wraz z fantami?

Dzwonisz na policję, zgłaszasz włamanie. Powiadamiasz sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwonisz na policję, zgłaszasz włamanie. Powiadamiasz sąsiadów.

i myślisz, że policja czeka tylko na Twój telefon, zaraz wsiadają do radiowozów i śmigłowców i za 4 min. będą u Ciebie? Nie, zajmie im to min. kilkadziesiąt min. zanim przyjadą.

A sąsiedzi sami bezrobotni? A jak będą w pracy albo w biedronce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba, że jest zamek, którego .... nie ma

Podejrzewam że w takim przypadku to nikt się nie będzie włamywał. Tak przynajmniej mam w piwnicy. Nie ma kłódki nie ma zamka, jest tylko bolec w odpowiednim miejscu, i jak na razie to ostatnio sąsiadom kłódki pozrywali a do mojej piwnicy nie weszli. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ile mozna isc siedziec jak sie zlodziejowi cos mocno stanie przy probie wlamania?

Zawsze możesz powiedzieć że jesteś świadkiem jak uciekał, zawadził nogą o krawężnik i zarył facjatą w asfalcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ile mozna isc siedziec jak sie zlodziejowi cos mocno stanie przy probie wlamania?

Zalezy co zastosujesz. W latach 90tych były przypadki, że włamywacz wpadł do otwartej piwniczki w altanie, złamał sobie noge i skarżył bezczelnie właściciela okradzionego domku a ten mial kłopoty. Na szczęscie po nagłośnieniu tych absurdów przez media przestano traktować uczciwych obywateli gorzej niz przestępców. Ale jeśli zastawisz jakas specjalną pułapkę na zlodzieja to możesz mieć kłopoty , jakiś tekst. IMO polskie prawo powinno byc zmienione, ale jak widac nikt sie do tego nie kwapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płacisz abonament firmie ochroniarskiej i masz spokój.

> Umieszczają ci w domu alarm z przywołaniem + zajebistą tabliczkę, na której jest napisane, że lokal

> opłacony miejscowej mafii za pośrednictwem firmy ochroniarskiej, więc go nie tykać.

Szczególnie jak mieszkam w bloku oslabiony.gif. To wszyscy lokatorzy musieliby się zgodzić na płacenie dodatkowej kwoty w czynszu aby zatrudnić firmę ochroniarską, a chyba wiadomo jak np. emeryci by do tego podeszli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczególnie jak mieszkam w bloku . To wszyscy lokatorzy musieliby się zgodzić na płacenie

> dodatkowej kwoty w czynszu aby zatrudnić firmę ochroniarską, a chyba wiadomo jak np. emeryci

> by do tego podeszli

Zadzwoń do firmy ochroniarskiej - w blokach też działają.

Tam gdzie mieszkałem 1/4 mieszkań wykupiła abonament indywidualnie i potem już nie chcieli grupowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.