Skocz do zawartości

[KzAK] Qashqai ?


rafm

Rekomendowane odpowiedzi

> Warto się zainteresować tym jakiś tekst egzemplarzem ?

Miałem kiedyś P12 z silnikiem 1,8, który na papierze jest żwawszy od Kaszkaja. Wyprzedzanie tym samochodem... Masakra... Musiałem mieć kilometr wolnego przed sobą i modlić się, żeby wyprzedzany samochód nie przyspieszył...

Chyba, że chcesz Kaszkaja używać jako drugie w rodzinie auto miejskie bo z tym silnikiem to do innych zastosowań raczej się nie nadaje... Ale z drugiej strony jak na drugie autko miejskie rozmiary ma raczej za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo wszystko kolega sie zainteresował .

> Gdybym kupował auta z klucza bo się nie sprzeda nie kupiłbym żadnego auta które mam

nie znam rynku tego modelu, ale pobieżnie oglądając to chyba dosyc wysoka cena za ten rocznik. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry z Ciebie rzeczoznawca, że nie widząc 6-letniego auta na oczy jesteś w stanie tak dokładnie

> oszacować jego wartość

to standardowa cena wyjściowa za 6 letnie auto które jest podniesionym kompaktem w dobrym stanie technicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto się zainteresować tym jakiś tekst egzemplarzem ?

ja zaczynam sie przygotowywac do sprzedazy swojego - byłem w salonie Nissana i powiedzieli ze mogą mi sprzedać 2.0 Pb w wersji TEKNA (full opcja) z 2011 jeszcze na gwarancji za ok 65000 ... więc myśle ze QQ trzymają ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to standardowa cena wyjściowa za 6 letnie auto które jest podniesionym kompaktem w dobrym stanie

> technicznym

Nie ma czegoś takiego jak standardowa cena w 6 letnim aucie. Zbyt wiele różnych czynników ma wpływ na cenę, żeby sobie od tak, nie widząc auta na oczy oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto się zainteresować tym jakiś tekst egzemplarzem ?

To ja trochę kryptoreklamy dodam bo akurat sprzedaję podobny samochód ;-)

A tak na poważnie po przejeżdżeniu trzech lat tym samochodem mogę stwierdzić, że to całkiem przyjemne autko smile.gif. Silnik 1,6 jakoś go odpycha i nie brakuje mu mocy do normalnej jazdy w trasie, na autostradzie można spokojnie jechać 160-180, 200 do osiągnięcia ale już się męczy. Przy większych prędkościach brakuje 6 biegu i jest głośno. Oczywiście rakieta to to nie jest ale za to spalanie ma w granicach rozsądku (około 8l w warszawskich korkach, poniżej 7 w trasie). Dwulitrowa benzyna jeździ fajniej ale za to ma spalanie w okolicach 10-12 litrów.

Jeśli chodzi o sprawy użytkowe to nie ma się czego przyczepić. Qashqai to jeden z niewielu samochodów w których mnie nic nie drażni więc chyba jest nieźle smile.gif

Osobiście polecałbym Qashqaia po lifcie bo rozwiązali m.in. problem stukającego zawieszenia (chociaż w moim i tak coś musieli wymieniać w ramach gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zaczynam sie przygotowywac do sprzedazy swojego - byłem w salonie Nissana i powiedzieli ze mogą

> mi sprzedać 2.0 Pb w wersji TEKNA (full opcja) z 2011 jeszcze na gwarancji za ok 65000 ...

> więc myśle ze QQ trzymają ceny

Niby trzymają ale ja swojego wystawiłem w cenie porównywalnej do tego co jest na otomoto a zainteresowanie średnie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto się zainteresować tym jakiś tekst egzemplarzem ?

Jest to drugi właściciel w Polsce. Malowany był prawy błotnik. Dwa razy naprawiane zawieszenie. Coś pukało itd. Raz było naprawiane na gwarancji a drugi u niego (koszty spore). Mówił coś o wymienionych łożyskach Mcphersona. Czy te auta mają tak kiepskie zawieszenie czy jest to jakaś wada fabryczna. Przecież to dopiero 60 tys. Zaczynam powoli (mimo że auto mi się podoba) rezygnować z jego zakupu. Zaproponujcie jakąś alternatywę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to drugi właściciel w Polsce. Malowany był prawy błotnik. Dwa razy naprawiane zawieszenie. Coś

> pukało itd. Raz było naprawiane na gwarancji a drugi u niego (koszty spore). Mówił coś o

> wymienionych łożyskach Mcphersona. Czy te auta mają tak kiepskie zawieszenie czy jest to jakaś

> wada fabryczna. Przecież to dopiero 60 tys. Zaczynam powoli (mimo że auto mi się podoba)

> rezygnować z jego zakupu. Zaproponujcie jakąś alternatywę ?

tak QQ przed faceliftingiem w 2010 r miały problemy z zawieszeniem - była chyba nawet akcja serwisowa

Po 2010 r problemów z zawieszeniem nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widziałeś, że na giełdzie wisi i-way rok młodszy za podobne pieniądze?

A widziałem smile.gif Jak wystawiałem to było tanio w porównaniu do podobnych ofert. Pożyjemy, zobaczymy. Jak nie sprzedam to jeszcze trochę nim pojeżdżę aż całkowicie straci na wartości smile.gif Dzisiaj telefon zaczął dzwonić, samochodu jestem pewien więc może znajdę kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie - pierdół. Z czasem dołoży się alufelgi i obszyje kierownicę

> Za 60.kzł trudno wymagać więcej ale co neue to neue

Nie wnikałem dogłębnie w wyposażenie rożnych wersji, ale sam wiesz, ze często różnice są większe i nie wszystko samemu dołożysz, choćby lepsza tapicerka, inne wskaźniki, wyświetlacze, lampki, czy silniki.

Oczywiście, że są ludzie o minimalnych wymaganiach, ale...ja wychodzę z założenia, że wole wydać np. 80 tys i być zadowolonym, niż wydać 60 i nie być zadowolonym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widziałeś, że na giełdzie wisi i-way rok młodszy za podobne pieniądze?

Już sprzedany. Ja wystawiałem to ogłoszenie w imieniu rodziców. Dzisiaj szczęśliwy klient odjechał. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z ciekawosci na co zamienili i czy sie nie sprawdzil, ze juz sprzedali?

Zmieniają samochody na nowe zawsze co dwa lata (pomijam opłacalność takich dealów), to był już ich drugi QQ, pierwszy był przedliftowy i to była jakościowa katastrofa, chyba całe zawieszenie było niemal wymieniane na gwarancji. zlosnik.gif Suvy się już im przejadły i teraz zdecydowali się na vana Forda Grand c-max Titanium Tdci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Suvy się już im przejadły i teraz zdecydowali się na

> vana Forda Grand c-max Titanium Tdci.

Dziwne, bo producenci podobno odchodzą od Vanów na rzecz Suvów. Niby większe parcie ludzie maja na suvy. Choć dla mnie te miejskie Suvy są z lekka niepraktyczne, sam stałem przed takim wyborem i jednak padło na mini Vana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie denerwują małe bagażniki i ogólnie ciasnota tej cenie.

bo teraz auta są ciasne, jak z C wsiadam do D to nie mam wow ale miejsca (prócz superba) tylko no chyba jest trochę więcej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że to od handlarza ale ...

> widzicie coś niepokojącego ?

> 1 i 2

> mam około 100 km i zastanawiam się czy warto jechać i oglądać.

Ja bym radził jednak zejść trochę z wyposażenia i poliftowego poszukać. Chociaż zawieszenie nie będzie stukać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zainteresować się tym egzemplarzem QQ

Właściciel twierdzi, że malowany/wymieniany był zderzak z tyłu. Oczywiście naprawa w ASO itd.

Do samochodu dodatkowo koła zimowe na stalowych felgach.

Nowy w tej opcji wyposażenia około 72 tys.

Do Wrocławia mam trochę ponad 200km.

I co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.