Skocz do zawartości

Nowe, duże kombi - pomysły?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Do wydania 75 kpln - może być +/- 5kpln, samochód nowy, kombi, raczej benzyna - na dojazdy do pracy i kilka razy w roku kilka kkm urlopu.

Na razie typy to Renault Laguna i Ford Mondeo, skłaniam się ku Lagunie - ale nie mam kompletnie pojęcia w silnikach benzynowych. Za 71 kpln jest 2.0 16V - dobre to?

A ecoboost Forda?

Przeglądając cenniki zaczęło kusić mnie Megane Grandotur TCe220, cennikowo stoi 85 kpln, dziś chcę podzwonić gdzie można się tym samochodem przejechać.

W zasadzie nie mam wymgań, klima auto, tempomat i tyle. Fajnie byłoby automat, ale w tej cenie raczej nie znajdę.

Co jeszcze oprócz Mondka i Laguny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój typ w tym przedziale cenowym to nowa Octavia z bardzo rozsądnym silnikiem 1.4 TSI 140 KM (250

> Nm!) w wersji Ambition. Jeśli ktoś uważa, że to jedynie duży compakt to niech sobie w nim

> usiądzie, a najlepiej na tylnej kanapie.

nie podoba mi się, tak zwyczajnie mi nie pasuje.

Superb już dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Superb już dużo lepiej.

Superb jest jak najbardziej ok - przede wszystkim "duży" wink.gif ale jego ceny zaczynają się tam, gdzie kończy się Twój planowany budżet (przedstawiony na początku wątku).

Chyba, że trafisz model przedliftowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój typ w tym przedziale cenowym to nowa Octavia z bardzo rozsądnym silnikiem 1.4 TSI 140 KM (250

> Nm!) w wersji Ambition. Jeśli ktoś uważa, że to jedynie duży compakt to niech sobie w nim

> usiądzie, a najlepiej na tylnej kanapie.

A co niby tak z tyłu dużo miejsca?Jest normalnie jak w tej klasie samochodu, dla 2 dorosłych w miarę, dla 3 ciasnota. Do tego słabe ogólne wyciszenie auta, przy rozważaniach mondeo,laguna vs octavia to kupując octavię wykonuje się strzał w kolano.

Na plus duży bagażnik i tanie utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Superb jest jak najbardziej ok - przede wszystkim "duży" ale jego ceny zaczynają się tam, gdzie

> kończy się Twój planowany budżet (przedstawiony na początku wątku).

> Chyba, że trafisz model przedliftowy.

Jest mi bez różnicy, auto ma pojeździć na gwarancji 3 lata i na sprzedaż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wydania 75 kpln - może być +/- 5kpln, samochód nowy, kombi, raczej benzyna - na dojazdy do pracy

> Co jeszcze oprócz Mondka i Laguny?

Ja tak konfigurowałem Mondeo kombi właśnie, ale wychodził ok. 86 000 zł z 1.6T, pakietem Platinium (navi, ksenony, szmery bajery) + szyberdach i coś tam jeszcze...

W takich cenach jeszcze warto, powyżej myślę że już mniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówisz o nowym Aurisie (E18)?

> dranio

Nie, o poprzedniku - 2011 rocznik zdaje się.

Miał obłażące z pseudo chromu plastiki, dawno nie widziałem

czegoś tak obleśnego... Ręczny np się łuszczył jak zabawka z odpustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak konfigurowałem Mondeo kombi właśnie, ale wychodził ok. 86 000 zł z 1.6T, pakietem Platinium

> (navi, ksenony, szmery bajery) + szyberdach i coś tam jeszcze...

> W takich cenach jeszcze warto, powyżej myślę że już mniej

A jaki tam jest sensowny silnik, żeby nie być zawalidrogą i jednocześnie zmieścić się w 7-7,5 litra przy założeniu 80% trasa 70-90km/h reszta miasto?

Ja navi, ksenonów nie potrzebuję, musi być tempomat. Z przyjemności lubię szyberdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez miałem taki dylemat i kupiłem Puga 5008

i jak wrażenia? za 75 kpln kupię coś z tempomatem i sensownym silnikiem - chodzi mi tylko o to, żeby nie był odczuwalnie za słaby do auta i palił te 7-7,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jak wrażenia? za 75 kpln kupię coś z tempomatem i sensownym silnikiem - chodzi mi tylko o to,

> żeby nie był odczuwalnie za słaby do auta i palił te 7-7,5 litra.

Kupiłem w czerwcu z roku 2012 wersja Allure + lakier perła, navi, czujniki przód, 7 miejsc, silnik benzyna 1,6 156 KM za 81 tys. cennikowo 112 tys.

Na nowke na dzien dobry 16 % rabat na fizola.

Ogólnie jestem zadowolony, bo chciałem cos wyzszego, a ta cena mnie satysfakcjonowała. Gdybym miał do wydania 100 tys to bym kupił Superba .

Samochód bardzo wygodny na trasy, a w miescie tez daje rade. Spalanie po miescie krótkie trasy mam 9,1-9,2

Jak cos to pytaj wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, o poprzedniku - 2011 rocznik zdaje się.

> Miał obłażące z pseudo chromu plastiki, dawno nie widziałem

> czegoś tak obleśnego... Ręczny np się łuszczył jak zabawka z odpustu...

Rozumiem. Zobacz obecnego, moim zdaniem jest lepiej.

Swoją drogą zastanawiam się od czego zależy taki stan wnętrza. Jeden mój znajomy ma Octavię II z 2005 r. i wnętrze jest zadbane, drugi o rok młodszą, która w środku wygląda tragicznie. Obaj własciciele dbają o swoje samochody, nie palą, nie brudzą w środku, itp.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki tam jest sensowny silnik, żeby nie być zawalidrogą i jednocześnie zmieścić się w 7-7,5 litra

> przy założeniu 80% trasa 70-90km/h reszta miasto?

> Ja navi, ksenonów nie potrzebuję, musi być tempomat. Z przyjemności lubię szyberdach.

Podejrzewam, że bez problemu Ci się to uda, Jarek_JD czy coś tedy ma w Galaxy 1.6T 150 KM i pali mu to całkiem nie wiele jak na taką landarę. Osobiście jeździłem tylko 2.0T, ale koszt tego silnika jest deko wyższy wink.gif No i pali deko więcej zlosnik.gif

Jeżeli nie chcesz wodotrysków spokojnie wyrwiesz Mondeo Trend i doposażysz go sobie w tempomat za o wiele mniej, ten pakiet który ja chciałem kosztował jedyne.....

Pakiet promocyjny Platinium X plus dla wersji TREND

System nawigacji satelitarnej CD/SD - 7” kolorowy ekran dotykowy, MP3, 8 głośników, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem (bez języka polskiego), gniazda: AUX-IN i USB/iPod®, komunikaty nawigacji w języku polskim

System reflektorów biksenonowych ze statycznymi światłami doświetlającymi zakręty oraz spryskiwaczami

17” obręcze kół z lekkich stopów

Czujniki parkowania z przodu i z tyłu

Tempomat

Elektrycznie składane lusterka z lampkami oświetlającymi podłoże

Podgrzewana przednia szyba „Quickclear” i podgrzewane dysze spryskiwaczy

Światła do jazdy dziennej LED

Wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatyczne reflektory

Listwa w kolorze chromu wzdłuż dolnej linii szyb bocznych

Cena podstawowa pakietu 22 300 zł (z VAT)

Cena promocyjna pakietu 12 900 zł (z VAT)

Oszczędność przy zakupie pakietu 42%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co niby tak z tyłu dużo miejsca?Jest normalnie jak w tej klasie samochodu, dla 2 dorosłych w

> miarę, dla 3 ciasnota.

Wierz mi, że siedziałem w kilku kompoaktach kombi, najpierw na przednim siedzeniu ustawiłem fotel pod siebie, potem hop do tyłu i w większosci między moje kolano a fotel mogłem wsadzic 1-2 palce, w octavi wchodziła cała reka

Ile razy w życiu jeżdzisz w 5 osób autem i na jakim dystansie?

> Do tego słabe ogólne wyciszenie auta, przy rozważaniach mondeo,laguna

> vs octavia to kupując octavię wykonuje się strzał w kolano.

każdy robi jak uważa, moim zdaniem dużym atutem Octavi jest silnik oszczędny i dynamiczny, w zwykłym 2.0 tego nie dostaniesz

> Na plus duży bagażnik i tanie utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wierz mi, że siedziałem w kilku kompoaktach kombi, najpierw na przednim siedzeniu ustawiłem fotel pod siebie, potem hop do tyłu i w większosci między moje kolano a fotel mogłem wsadzic 1-2 palce, w octavi wchodziła cała reka

W Superbie włożysz tam miejski plecak wink.gif

Ustawiłem fotel pod siebie - 176cm, pozycja normalna, nie z kierownicą szurającą po brzuchu wink.gif i przesiadłem się do tyłu. Przed kolanami miałem ok. 20cm wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile razy w życiu jeżdzisz w 5 osób autem i na jakim dystansie?

Osobiście dość często, dystanse różne, najczęściej 30km w 1 stronę i właśnie na tym odcinku w octavii przeszkadza brak miejsca, a w ciągu roku kilka tras 1200-1600km w 1 stronę.

> każdy robi jak uważa, moim zdaniem dużym atutem Octavi jest silnik oszczędny i dynamiczny, w

> zwykłym 2.0 tego nie dostaniesz

Oczywiście że każdy robi jak uważa. Ja uważam że octavia to dobry samochód za max 60tyś jako nowy, a jeśli ktoś chce DUŻE kombi to octavia jest deko nie z tej klasy co niestety widać. Do podróżowania autostradowego cienko się to nadaje (przez głośność) i szlag by mnie trafiał jak miałbym wydać 70 czy 80 tyś na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój typ w tym przedziale cenowym to nowa Octavia z bardzo rozsądnym silnikiem 1.4 TSI 140 KM (250

> Nm!) w wersji Ambition. Jeśli ktoś uważa, że to jedynie duży compakt to niech sobie w nim

> usiądzie, a najlepiej na tylnej kanapie.

Co bys nie robil albo nie napisal nadal bedzie sporo mniejsze i mniej wygodne niz passat czy superb czy w sumie dowolne auto tego segmentu.

Moje odczucia co do octavii to... glosno. Ze ciasno to juz inna sprawa ale glosnosc jest upierdliwa przy dlugich przejazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do jazdy w 5 osób jedynie Van/mini Van się nadaje z oddzielnymi fotelami dla każdego pasażera.

Jak najbardziej masz rację i zgadzam się z tym, ale już np w takim mondku, passacie, superbie jest to możliwe nawet w długą trasę, a w octavi nie. Przez to że jej dokleili taki kufer ludziska często mylą "klasy" tych samochodów, a wystarczy się nimi przejechać i jest to odczuwalne na każdym kroku obszerność, wygoda, głośność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak najbardziej masz rację i zgadzam się z tym, ale już np w takim mondku, passacie, superbie jest to możliwe nawet w długą trasę, a w octavi nie. Przez to że jej dokleili taki kufer ludziska często mylą "klasy" tych samochodów, a wystarczy się nimi przejechać i jest to odczuwalne na każdym kroku obszerność, wygoda, głośność...

5 osób w Passacie B6/B7 to także niezbyt wygodna opcja. Nie chciałbym jechać w Passacie z tyłu na środku przez kilka godzin wink.gif Pewnie lepiej niż w Octavii, ale nadal mało komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oglądałeś Fiata Freemont, nie wiesz czy w takiej cenie się go da wyrwać ale to fajne duże kombi.

Freemonta nie, ale jeździłem jego odpowiednikiem amerykańskim, chyba Dodge to był, polski salonowy.

Wykończenie wnętrze, ogólnie jakość dramatyczna... plastiki rysowały się od paznokcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Superbie włożysz tam miejski plecak

> Ustawiłem fotel pod siebie - 176cm, pozycja normalna, nie z kierownicą szurającą po brzuchu i

> przesiadłem się do tyłu. Przed kolanami miałem ok. 20cm wolnego miejsca.

Co ma swoje minusy jeśli ma to być auto rodzinne i chcesz z malymi dzieciakami jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Freemonta nie, ale jeździłem jego odpowiednikiem amerykańskim, chyba Dodge to był, polski salonowy.

> Wykończenie wnętrze, ogólnie jakość dramatyczna... plastiki rysowały się od paznokcia..

Fiat zmienił właśnie wnętrze i jest lepiej. Nie zmienił natomiast układu napędowego i tu dalej jest kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> często mylą "klasy" tych samochodów, a wystarczy się nimi przejechać i jest to odczuwalne na

> każdym kroku obszerność, wygoda, głośność...

Wspomniana Octa ostatnio mnie przeraziła poziomem głośności we wnętrzu. Z tyłu łomot jak CC grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wspomniana Octa ostatnio mnie przeraziła poziomem głośności we wnętrzu. Z tyłu łomot jak CC

No bo tam nadal belkę pakują, nie? Jeżeli tak, to żenada no.gif

Edit: Znalazłem info, ze nowa Octavia ma z tyłu belkę, poza 1.8 TSI, tam jest wielowahacz. Żenada, po prostu żenada i dyskwalifikacja no.gifczerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wierz mi, że siedziałem w kilku kompoaktach kombi, najpierw na przednim siedzeniu ustawiłem fotel

> pod siebie, potem hop do tyłu i w większosci między moje kolano a fotel mogłem wsadzic 1-2

> palce, w octavi wchodziła cała reka

> Ile razy w życiu jeżdzisz w 5 osób autem i na jakim dystansie?

> każdy robi jak uważa, moim zdaniem dużym atutem Octavi jest silnik oszczędny i dynamiczny, w

> zwykłym 2.0 tego nie dostaniesz

Wyżej wrzucałem linkę do superb 1.8 tsi w zakłądnym budżecie - po co więc kombinować z octą? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że jak im wypadnie zabawka lub smoczek to z przedniego fotela nie podasz. Trzeba się zatrzymać i

> lecieć dookoła.

Mam dwójkę młodzieży i jak dla mnie mało przekonujący argument zlosnik.gif Zdecydowanie bardziej wolę jak nie kopią mnie w nerki wink.gif

Poza tym założyciel chce DUŻE kombi, więc na tym trzeba się skupić, octa do nich nie należy i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak najbardziej masz rację i zgadzam się z tym, ale już np w takim mondku, passacie, superbie jest

> to możliwe nawet w długą trasę, a w octavi nie. Przez to że jej dokleili taki kufer ludziska

> często mylą "klasy" tych samochodów, a wystarczy się nimi przejechać i jest to odczuwalne na

> każdym kroku obszerność, wygoda, głośność...

Oczywiście, że jest możliwe ale nie ma to nic wspólnego z komfortem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dwójkę młodzieży i jak dla mnie mało przekonujący argument Zdecydowanie bardziej wolę jak nie

> kopią mnie w nerki

> Poza tym założyciel chce DUŻE kombi, więc na tym trzeba się skupić, octa do nich nie należy i

> kropka.

w sumie Octa jest pewnie większa niż Megane, a też mi się Megana podoba.

Octavia jest po prostu jak taczka, niby chcę narzędzie do przemieszczania się, ale choć trochę ładne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.