Skocz do zawartości

Skoda Octavia - ceny + stale ceny service, czy drogo?


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec Formacikzlosnik.gif[...] - porownajmyidea.gif[...] - dopelzla New Octavia do mnie, i licza, ze sprzedadza wiecej niz 3,000 sztuklizak.gif[...]

Jak to sie ma do PL cenniewiem.gif???

Werjsa bieda to 103 teoretycznie manualzlosnik.gif, praktycznie zaloze sie, ze manual bedzie na specjalne zamowieniezlosnik.gif[...]

Ambition 103TSI manual - $21,690 = 61,305.34 PLN

Ambition 103TSI DSG - $23,990 = 67,800.70 PLN

Ambition Plus 103TSI - $24,490 = 69,213.80 PLN

Ambition Plus 103TSI DSG - $26,790 = 75,700.57 PLN

Elegance 103TSI DSG sedan - $32,190 = 90,959.36

Elegance 132TSI DSG sedan - $34,690 = 98,023.62

Elegance 110TDI DSG sedan - $35,490 = 100,279.13

Tylko wersje bieda mozna zamowic jako manual - pewenie z 3 miesiace czekaniazlosnik.gif[...]

Stala cena service za 3 lata/100,000 km to = $2,044 = 5,774.96 PLN.

I co tanio czy drogo porownujac do PL?niewiem.gif[...]

skoda-octavia-screen-grab-625x303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co tanio czy drogo porownujac do PL?[...]

Bardzo podobnie do polskich cen. Nikt tego u Was nie kupi, skoro 30% taniej może mieć samochód o segment wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo podobnie do polskich cen.

A widziszhmm.gif[...]

Nikt tego u Was nie kupi, skoro 30% taniej może mieć samochód o

> segment wyższy.

ceny sugerowane, rynek zweryfikujehmm.gif - ale mam podobne zdanie, tzn moze nie az tak drastycznezlosnik.gif, widze moze 5-6k sztuk na rok - zobaczymy za rok jak bardzo sie myle.

To obrazuje jednak jak droga jest EU motoryzacja, sam powiedz, co wolisz za $25k tego Maxima, czy Octavia...

Tak na marginesie - przedplacilem za service Toyota do 90,000km, koszt[...] idea.gif$720 001.gif, Octavia sie ceni na $2khahaha.gif - co tam takiego daja, ze zloty service oferuja - to niewiem.gif[...]wink.gif.

Aaa i zapomnialemzlosnik.gif - Pollen filter dodatkowe $60hahaha.gif, w Toyota $720 zalatwilo - wszystkie czesci do 90,000km wlaczajac plyny, srubki, cokolwiek + koszt pracy Joe Blow nad autem ... 001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To obrazuje jednak jak droga jest EU motoryzacja, sam powiedz, co wolisz za $25k tego Maxima, czy Octavia...

W Polsce niestety nowej Maximy ja nie kupię w ogóle, bo nie ma takiej możliwości. Niestety dobrze by było gdybyś zrozumiał, że gdyby takowa trafiła do sprzedaży to wersja bieda (w Polsce wersja bieda nie ma skóry, nie ma też automatu) będzie kosztować pewnie ze 170, może i 200kPLN. Dla przykładu, ile u Ciebie kosztuje goły Land Cruiser v8 4,6 VVT-i? Bo u nas równe 400kPLN. Po dodaniu trochę elektryki, lakieru metalic (dopłata prawie 6000PLN), gumowych dywaników (+500PLN, bo oczywiście nie dają w standardzie) otrzymałem 433.630PLN

4dEczUB.png

Swoją drogą ciekawostka, można taki samochód skredytować, przy wpłacie własnej na poziomie 170000 (musiałbym sprzedać swoją Fabię oraz mieszkanie w którym mieszkam) i 60 ratach miesięczna rata wychodzi 4 956,00 PLN, czyli mniej więcej dwa średnie polskie wynagrodzenia rotfl.gif

Reasumując, ogólnie samochody nie-EU są w Polsce dość drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

] Niestety dobrze

> by było gdybyś zrozumiał, że gdyby takowa trafiła do sprzedaży to wersja bieda[...]

Zgadzamy sie, ale po prostu rynek ma inna wymagania. Nie da sie ukryc, ze zamoznosc spoleczenstwa ma tu duzo do znaczenia, rozwiniecie obslugi klienta, etc.etc.. Zauwaz, ze ja nigdy a to nigdy nie smialem sie, ze ktos ma mniej czy wiecej, to nie ma znaczenia... Zawsze nabijam sie z wierzenia w jedyna sluszna marke, czy to byl kiedys Fiat czy VeeDudzlosnik.gif,][...]

. Dla przykładu, ile u Ciebie kosztuje goły Land Cruiser v8 4,6 VVT-i? Bo u nas równe

> 400kPLN. [..]

200 series, wjedziesz z salonu za $60 pare jak sie troche postarasz, ale mowie o wersji wol roboczy, linoleum zamiast dywanikowzlosnik.gif[...]

LandCruiser200GX.jpg

Po za tym inny rynek i jak sam mowisz warunki, nie sadze, zeby w calej EU sprzedawali tego ponad 10,000 sztuk roczniehmm.gif

Z reszta porownajmyzlosnik.gif

Wersja GX - wol roboczy [...]

toyota-landcruiser-gx-4-625x416.jpg

vs to co google wyplul na Land Cruiser 200 Europeidea.gif[...]

2013-toyota-land-cruiser-european-model-pictured_100376117_m.jpg

> Swoją drogą ciekawostka, można taki samochód skredytować, przy wpłacie własnej na poziomie 170000

> (musiałbym sprzedać swoją Fabię oraz mieszkanie w którym mieszkam)[...]

Madry wyborok.gifspineyes.gif[...], z drugiej storny u mnie masz srednia cene domy teraz w Sydney $670,000zlosnik.gif - mozesz za to miec 10 Land Cruiser ..

> Reasumując, ogólnie samochody nie-EU są w Polsce dość drogie...

Sumujac inna wartosc pieniadza...hmm.gif[...] i pamietajold.gif, ze ja za Fabie nie potepiam, za wiare, ze VeeDud "naj, naj, naj - ach, och, sasiad martwy270747800-sex.gif[...] = takzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauwaz, ze ja nigdy a to nigdy nie smialem sie, ze ktos ma mniej czy wiecej, to nie ma znaczenia...

Ja w ogóle o tym nie rozmawiam. Moje porównanie miało wymiar wyłącznie ciekawostkowy. Żeby sobie na takie LC pozwolić musiałbyś w Polsce zarabiać spokojnie na poziomie 10-ciu średnich krajowych.

> Madry wybor[...], z drugiej storny u mnie masz srednia cene domy teraz w Sydney $670,000 - mozesz za to miec 10 Land Cruiser ..

$67k to jakieś dwie stówki, czyli dwa razy taniej niż w PL.

> Sumujac inna wartosc pieniadza...[...] i pamietaj, ze ja za Fabie nie potepiam, za wiare, ze VeeDud

> "naj, naj, naj - ach, och, sasiad martwy[...] = tak[...]

Wiesz, z polskim budżetem wybór jest w zasadzie prosty. Można sobie kupić albo tanie, nowe, byle jakie auto, albo wypasionego paśnika zbitego z czterech przystanków i dwóch bud dla psa. Jeden użytkownik preferuje bramkę nr 1, inny bramkę nr 2. Jest trochę stanów pośrednich, ale tym dokładniej spojrzysz tym robi się ich coraz mniej. Stąd (to nic osobistego) ani mnie ziębi ani parzy to czy potępiasz mój wybór, czy też go popierasz, bo zwyczajnie jak to jest to ty możesz sobie co najwyżej wyobrazić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiec Formacik[...] - porownajmy[...] - dopelzla New Octavia do mnie, i licza, ze sprzedadza

> wiecej niz 3,000 sztuk[...]

> Jak to sie ma do PL cen???

> Werjsa bieda to 103 teoretycznie manual, praktycznie zaloze sie, ze manual bedzie na specjalne

> zamowienie[...]

> Ambition 103TSI manual - $21,690 = 61,305.34 PLN

> Ambition 103TSI DSG - $23,990 = 67,800.70 PLN

> Ambition Plus 103TSI - $24,490 = 69,213.80 PLN

> Ambition Plus 103TSI DSG - $26,790 = 75,700.57 PLN

> Elegance 103TSI DSG sedan - $32,190 = 90,959.36

> Elegance 132TSI DSG sedan - $34,690 = 98,023.62

> Elegance 110TDI DSG sedan - $35,490 = 100,279.13

> Tylko wersje bieda mozna zamowic jako manual - pewenie z 3 miesiace czekania[...]

> Stala cena service za 3 lata/100,000 km to = $2,044 = 5,774.96 PLN.

> I co tanio czy drogo porownujac do PL?[...]

Ciężko porównać bo pewnie to co u Ciebie bieda wersja to u nas już bogata. Jak liczyć automat, gdzie u nas jest dopłata. Dochodzą takie rzeczy jak choćby klimatyzacja, która nadal jest jako opcja w cennikach a u Ciebie pewnie do manuala trzeba dopłacać bo automat jest standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko porównać bo pewnie to co u Ciebie bieda wersja to u nas już bogata. Jak liczyć automat,

> gdzie u nas jest dopłata. Dochodzą takie rzeczy jak choćby klimatyzacja, która nadal jest jako

> opcja w cennikach a u Ciebie pewnie do manuala trzeba dopłacać bo automat jest standardowo.

Popatrz na cennik który wkleił OZI, następnie na to co napisałeś w ostatnim zdaniu, czynność powtórz cztery razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz na cennik który wkleił OZI, następnie na to co napisałeś w ostatnim zdaniu, czynność

> powtórz cztery razy.

Ale jemu chodziło o klimatyzację: automatyczna lub manualna. Nie o skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Madry wybor[...], z drugiej storny u mnie masz srednia cene domy teraz w Sydney $670,000 - mozesz

> za to miec 10 Land Cruiser ..

> Sumujac inna wartosc pieniadza...[...]

A średnie wynagrodzenie ile tam u was, w OZI-landzie wynosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jemu chodziło o klimatyzację: automatyczna lub manualna. Nie o skrzynię.

Niezależnie od tego czy chodzi o klimatyzację czy skrzynie. Uważasz, że za manuala trzeba dopłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A średnie wynagrodzenie ile tam u was, w OZI-landzie wynosi?

"Among full-time workers, the average wage is $72 800 per year" czyli jakieś 18782,4PLN/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz na cennik który wkleił OZI, następnie na to co napisałeś w ostatnim zdaniu, czynność

> powtórz cztery razy.

Podstawowy silnik w PL to 1,2 TSI 85KM, tam 1,4 TSI 140 KM. Wg strony producenta najtańsza Octavia kosztuje 59500 PLN, tam 61 000 po przeliczeniu PLN. Co tu porównywać. U nas w standardzie będzie zwykła kiera a tam wielofunkcyjna to pewnie podstawa. Różnic jest pewnie wiele i o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podstawowy silnik w PL to 1,2 TSI 85KM, tam 1,4 TSI 140 KM. Wg strony producenta najtańsza Octavia

> kosztuje 59500 PLN, tam 61 000 po przeliczeniu PLN. Co tu porównywać. U nas w standardzie

> będzie zwykła kiera a tam wielofunkcyjna to pewnie podstawa. Różnic jest pewnie wiele i o tym

> pisałem.

Przede wszystkim u nas szarpną więcej za serwis. A gdy się coś zepsuje to zamiast z żalem przepraszać z satysfakcją wystawią fakturę.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim u nas szarpną więcej za serwis. A gdy się coś zepsuje to zamiast z żalem

> przepraszać z satysfakcją wystawią fakturę.

I jeszcze coś zepsują gratis, żebyś wrócił zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jeszcze coś zepsują gratis, żebyś wrócił

A to na pewno. Chociaż ten ciężar ostatnio skutecznie zdjął z nich producent i popsuł parę rzeczy już w fabryce żeby ASO nie musiały same kombinować.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiec Formacik[...] - porownajmy[...] - dopelzla New Octavia do mnie, i licza, ze sprzedadza

> wiecej niz 3,000 sztuk[...]

> Jak to sie ma do PL cen???

> Werjsa bieda to 103 teoretycznie manual, praktycznie zaloze sie, ze manual bedzie na specjalne

> zamowienie[...]

> Ambition 103TSI manual - $21,690 = 61,305.34 PLN

> Ambition 103TSI DSG - $23,990 = 67,800.70 PLN

W/g tego wychodzi, że w PL kosztuje najtańsza 69tyś z tym silnikiem i ręczna skrzynią. Drożej o kilkanaście procent. Zważywszy, że mamy VAT 23%, to wychodzi że u ciebie to auto jest droższe hmm.gif

No i u nas jest dostępna wersja z gorszymi silnikami, która oczywiście jest tańsza.

Wydaje mi się zatem, że to słaba oferta jak na Australię hmm.gif

No i serwis do 100tyś, za prawie 6k PLN icon_rolleyes.gif

To się musza Skodziarze wypowiedzieć. Wyjdzie chyba z 5 przegladów, czyli ponad 1tyś za jeden. To chyba taka średnio normalna cena. W Mitsubishi właśnie tyle by to w PL kosztowało, to pewnie w Skodzie bedzie deko taniej hmm.gif

OZI, zauważ pewną zależność. Dla Ciebie to będzie dosyć nieprzyjemna prawda wink.gif

U Ciebie pojawiły się kosiarki z turbo, benzyna ponad 4PLN/litr. Najpopularniejsze auta w sprzedaży do kompakty (Corolla i Mazda 3). Nie uważasz że w Australii robi się....źle? zlosnik.gif

Sytuacja wypisz wymaluj z EU 15 lat temu. Tylko wtedy nie rodziła się era turbobenzyn, ale diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]> Wydaje mi się zatem, że to słaba oferta jak na Australię

> No i serwis do 100tyś, za prawie 6k PLN

Zobaczymy, ja nie widze roznicy w cenie miedzy Golf VII a Skoda Octaviahmm.gif, ot inny wyglad i tyle...

> [...] W Mitsubishi właśnie tyle by to w PL kosztowało, to pewnie w

Mitsu teraz liczy jakies $1-1.5k za service 9Na 100,000km, moge sie mylic, ale gdzies mi sie tak obilo o oczyzlosnik.gif[...]

> Skodzie bedzie deko taniej

> OZI, zauważ pewną zależność. Dla Ciebie to będzie dosyć nieprzyjemna prawda

hehe.gif - nie zyciezlosnik.gif[...]

> U Ciebie pojawiły się kosiarki z turbo, benzyna ponad 4PLN/litr. Najpopularniejsze auta w sprzedaży

> do kompakty (Corolla i Mazda 3). Nie uważasz że w Australii robi się....źle?

Nie, masz wybor - chcesz V6 masz, chcesz V8 masz, chcesz Diesel masz, chcesz 4 cyl Turbo masz. zlosnik.gif - oto mi zawsze chodzilo... Sam kupilem wczoraj nastepnego Dieselhahaha.gif - i nie z oszczednosci001.gif, ot potrzebuje jak najwiekszy zasieg ... i kupujac auto w Niedziele, potrzebowalem wyjechac wczoraj z pewnych powodow ... 001.gif[...] Mialem wybor, wziasc jeden z 31 Diesel jaki mieli na placu lub czekac przez tydzien na 4.0l V6 idea.gif[...]

Wiec wybor, wybor i jeszcze raz wybor... Prawda jest jednak taka, ze w doawnych czasach, proporcja byla by odwrotnazlosnik.gif V6 na placu, Diesel 3-4 dni od delaera001.gif[....]

Zauwaz, ze praktycznie auta typu sedna zanikajahmm.gif, SUV to teraz kazdego roku + 30% wzrost sprzedazy, pick up/ute + 20-25% kazdego roku ... i masz racje male autka typu Corolla/i30/Mazda 3 + 10-20%

Wiele ma wspolnego z budowa kraju, np po co masz sie tluc 8h do Melbourne-Sydney - 850km, jak mozesz wskoczyc na samolot za $100 one way i masz 45min lot, dodaj start ladowanie + 30min, parking do Sydney Airporthahaha.gif + 30min i dostanie sie do Sydney Airport, ale i tak masz powiedzmy 3h zamiast 8h... Dawniej drive.gif, teraz w zasadzie praktyka jest, ze w pon mam sniadanie w Melbourne z ludzmi001.gif[...], do czego zmierzam, mozesz miec male autko w Sydney, bo praktycznie go nie opuszcza...

U mnie w pracy masz ok 20-30 osob ktore zamowily Mercedes A45AMGhahaha.gif - ot jako taczki codzienne, a mowimy co $70-80k w zaleznosci od dodatkowzlosnik.gif?

Wiec czy dzieje sie zlehmm.gif, swiat sie napewno zmienia ... widze po sobie, inaczej zylem 15 lat temu inaczej ja, inaczej bedzie piaskownica.gif[...]

> Sytuacja wypisz wymaluj z EU 15 lat temu. Tylko wtedy nie rodziła się era turbobenzyn, ale diesli.

Nie, EU IMVHO jest przegrana... czesto co u mnie sie odnosi jak tego nie robic (mowie o klasie politycznejidea.gif):

-eco idotyzm - poszlismy ta droga - opodatkowanie Co2 i co ... po 3 latach 30.GIF ale szkody dla gospodarki wyrzadzone, idioci w Labour Party wyrzuceni [...] - nowy rzad...

- wsparcie rzadu - ja nie chce zeby mnie rzad wspieral, mam w d.. panstwo socialne - che zeby podatek byl maly, zebym sobie mogl sam zapewnic - popatrz, ze teraz ile krajow EU bankrutuje i co gdzie sie podzial system wsparciahmm.gif[...]

-moze to zabrzmi wrogo,uzbroj_zlo.gif, ale nic mnie nei wklnie.gifq bardziej niz robienie na nieudacznikow i nierobow. Trudno, podjales takie kroki zyciowe a nie inne - nie mam zamiaru pracujac 90-100h na tydzien, zeby zapewnic jakis poziom zycia sobie i moimlove_4.gif pracowac dla nierobow, ktrorzy wyciagaja rece po wszystko - obcial bym te lapyzlosnik.gif[...]

etc, etc .. ale to totalnie OT a nie motozlosnik.gif[...]

A przyszlosc, coz czy mi sie to podoba czy nie - ta jest w Asia a nie w EU ... 001.gif[...] Fit in or ...diewink.gif[...]

Wracajac do tematu moto to za 2013 bedziesz mial:

1. Mazda 3 - krol sprzedazy

2. Toyota HiLux - krolowazlosnik.gif

3. Toyota Corolla - niechciane dziecko pierwszego z drugimzlosnik.gif

Potem pojawi sie i30, Camry, Holden Commodore, Ford Ranger, ok 10 pozycji pewnie Toyota Kluger lub Land Cruiserzlosnik.gif - wiec zobaczymy... No i Golf VIIhahaha.gif - spokojnie mozesz wyjechac teraz od dealer-a ok 20% mniej po tychfacepalm%5B1%5D.gif z obsluga i DSGhahaha.gif - idealne auto na 3 lata, kazdy ci to powie, nawet jazlosnik.gif[...]

Potem export do Ghana/Kenia/Afganistan pewnie jak sie marzenie AK zeisci, ze RHD bedzie mozna w PL, to moge ich wysylac setkihahaha.gif do PL.

Jako ciekawostka, jak wczoraj odbieralem auto, to dealer kupil Golf VI - 58k km - Diesel - odjechalem rano zaplacili za niego $9khahaha.gif, po poludniu juz poszedl na aukcje, cena min $10.5k

Gadalem z Sales Mgr i powiedzial, ze po prostu nie moga wziasc ryzyka, dania gwarancji na VeeDudzlosnik.gif, a $1.5k zarobku w 20 min to jest niezlehahaha.gif[...] Ech VeeDudwink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] U nas w standardzie

> będzie zwykła kiera a tam wielofunkcyjna to pewnie podstawa. Różnic jest pewnie wiele i o tym

> pisałem.

Z kierownica to bym nie wymyslilhahaha.gif - wersja bieda Amb-costam ma skore i takahmm.gif, AC oczywiscie jest jako standardidea.gif[...]

Z resztaold.gif:

-Ambition:

- multi-function skorzana kierownica,

-komputer,

-Bluetooth with audio streaming, MP3, USB and aux-in,

-manualne regulowanie wysokosci foteli,

-air con schowek+ oczywiscie AC,

- monitoring cisnienia w oponach,

Skoda-Octavia2-625x416.jpg

Skoda-Octavia78-625x416.jpg

Brak Cruise Controlhahaha.gifhahaha.gifhahaha.giffacepalm%5B1%5D.gif[...]

Ambition Plus:

Ambition +: - 5.8-inch touch-screen,

-Bolero radio(cokolwiek to jest) z 8-speaker audio.

-cruise control,

-rear parking sensors,

-podlokietnik,

-17-inch kola,

-driver fatigue detection,

-Elegance:

-Columbus sat-nav z 8-inch, integrated audio, and 64GB,

-pelna skora

To tak na szybko co widze ...

Adaptive Cruise Control, bi-Xenon , adaptive cruise control, automatic parking assist, front assist, light assist, city emergency brake - doplata $3k 001.gif[...]

Generalnie Skoda reklamuje to jako "wielkosc Camry w cenie Golf" ...zlosnik.gif, Camry to teraz ok $26k001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Are you insane?

> 2 litrowe kosiarki zamiast normalnych V6?

> Wariaci mogą mieć u was prawo jazdy?

3,000 sprzedazyzlosnik.gif - na ile 1,120,000 nowych aut w 2013zlosnik.gif?

Aleskromny.gif - sam sie przyznam, podoba mi sie Octavializak.gif Wagon - a chcac Wagon musisz isc do Subaru lub EU 001.gif[...]...

Jednak na 40 urodziny mam cos innego w planachhahaha.gif[...] potem, moze cos takiegoniewiem.gif[...], to jeszcze min 15lat zanim[piaskownice] wyrzuce z domuzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jemu chodziło o klimatyzację: automatyczna lub manualna. Nie o skrzynię.

O skrzynieidea.gif, Skoda stosuje zabieg oferowania manual - od czego nawet VeeDub odszedl, nie mozesz kupic manual, bo 98% ludzi kupuje auto, stad w ogole nie jest oferowany...

Skoda mowi, mamy manual od $xxx zlosnik.gif, ale prawda bedzie taka, ze:

-2% potencjalnych klientowzlosnik.gif,

- popatrzysz co ma dealer na placu, to zaloze sie o $100, ze manual nie znajdzieszzlosnik.gif[...]

Wiec chwyt marketingowy001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Moje porównanie miało wymiar wyłącznie ciekawostkowy.

waytogo.gif No probszlosnik.gif[...]

Żeby sobie

> na takie LC pozwolić musiałbyś w Polsce zarabiać spokojnie na poziomie 10-ciu średnich

> krajowych.

hmm.gif bylem wczoraj na poczcie i na 10 aut - 3 nowe Land Cruiser Sahara, moja Toyota, jakis Ford F-250, i Range Rover + nowy ML Class - ... - mieszkam na wsi, ludzie ciagna konie, lodzie, motory czy inne zabawki, ale % liczba Land Cruiser/Prado/FJ/Pajero to w takich miejscach jak moje bedzie nieporoporcjonalnie duza ... 001.gif[...] - sam sie zastanawialem wiele razy czy dla nas "wiesniekow" istnieje inna marka niz toyotahahaha.gif - wiec jak mowisz inne realaia, nie do pokazania sie, tylko do pracy, przyjemnosci i uzytkuidea.gif[...]

> $67k to jakieś dwie stówki, czyli dwa razy taniej niż w PL.

Ale porownujac wyposazenie to pewnie ciut mniejidea.gif, zgoda inna relacja $$$ idea.gif[...]

> Wiesz, z polskim budżetem wybór jest w zasadzie prosty. Można sobie kupić albo tanie, nowe, byle

> jakie auto, albo wypasionego paśnika zbitego z czterech przystanków i dwóch bud dla psa. Jeden

> użytkownik preferuje bramkę nr 1, inny bramkę nr 2. [...]

Napisze inaczej - rozumiem twoj wybor001.gif[...]

ani mnie ziębi ani

> parzy to czy potępiasz mój wybór, czy też go popierasz, bo zwyczajnie jak to jest to ty możesz

> sobie co najwyżej wyobrazić

AK ostatni ma jakies zle lusterkazlosnik.gif, slabo sie rzeczywistosc odbijawink.gif[...] stad i wyobrazenie innezlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Generalnie Skoda reklamuje to jako "wielkosc Camry w cenie Golf" ..., Camry to teraz ok $26k[...]

Hahahaha, znów im odbiło. Najpierw Superb był konkurencją klasy E Mercedesa a teraz Octavia zamiast Camry.

Oni Was naprawdę mają za idiotów?

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nich buduje się domy z drewna co przyjdzie trąba i tego nie ma,

bzzz, nie zabardzo Twinszlosnik.gif, moj ma normalnie brick-veneerzlosnik.gif, co w zasadzie jest standardowe dla domow idea.gif[...]

brick_veneer.jpg

> u nas buduje się z cegły/pustaków czy tam betonu. Stąd pewnie jest

> drożej, że tak offtopnę.

zlosnik.gif w nowym do ktorego sie przymierzamy - jedyna roznice jaka bedzie to rama jest aluminiowo/stalowazlosnik.gif[...] dalej i beton i cegla001.gif[...]

home-pg-img.jpg

A zeby nie bylo OT: bydowany oczywiscie przez Traides uteszlosnik.gif[...]

100722_RDLelectrical_triton_071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hahahaha, znów im odbiło. Najpierw Superb był konkurencją klasy E Mercedesa a teraz Octavia zamiast

> Camry.

> Oni Was naprawdę mają za idiotów?

niewiem.gif Jak cenowo uwazam Octavia do zaakceptowaniaok.gif, to brak cruise control w wersji podstawowej juz niehahaha.gif[...], Nissan mial 1/2 przerwy z jednym z modeli jak zmieniali fabryke z Made in Japan na Made in Thailand ... 001.gif i jakos im cruise wypal przez przypadek..zlosnik.gif, ludzie nie sprawdzaja specs i byly wojnyhahaha.gif, iles aut im stalo na placu ...001.gif - potem wsadzili aftermarket cruise do modeli zanim je opchenlizlosnik.gif[...]

Zobaczymy, ja obstawiam, ze znajdzie sie ok 3-5k osob chetnych na EU znaczekzlosnik.gif[...]

Za ta cene jednak wzialbym Golf, 3 lata drive.gif, mozna przy okazji lokalnego service manager VeeDub poznaczlosnik.gif, pojezdzic trzy lata i wywalic na smienikhmm.gif[...], mamy mile wykonanie, i gwarancje...

BTW to nie sa moje rady zlosnik.gif - to sa rady wszystkich wiekszych pismakowzlosnik.gif co do Golfwink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> 200 series, wjedziesz z salonu za $60 pare jak sie troche postarasz, ale mowie o wersji wol

> roboczy, linoleum zamiast dywanikow[...]

U nas maksymalnie wyposażony Land Cruiser ze wszystkimi możliwymi opcjami kosztuje $75k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hahahaha, znów im odbiło. Najpierw Superb był konkurencją klasy E Mercedesa a teraz Octavia zamiast

> Camry.

> Oni Was naprawdę mają za idiotów?

U nas tez VW przez pewien czas próbował pozycjonować Jetta (podobny rozmiar jak Octavia) jako konkurencja dla Camry. Ale w końcu sie nauczyli i teraz jest Passat USA - znacznie większy od Passata EU i w cenie Jetta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas tez VW przez pewien czas próbował pozycjonować Jetta (podobny rozmiar jak Octavia) jako

> konkurencja dla Camry. Ale w końcu sie nauczyli i teraz jest Passat USA - znacznie większy od

> Passata EU i w cenie Jetta.

U mnie bedzie ciekawe, coraz wiecej firm przestawia produkcje na USA - Nissan Altima, Pathfinder - dostajemy Made in USA, Toyota - nowy Kluger (Highlander) od produkcja 3/14 Made in USA, Camry jesli miejscowa produkcja zdechnie - koszt pracy - tez nastepna generacja bedzie USA...001.gif[...]

VeeDub - Jetta obaj dostajemy od Amigoszlosnik.gif, i ten nowy duzy SUV ma byc Made in USA dla nashmm.gif[...]

Zobaczymyniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas maksymalnie wyposażony Land Cruiser ze wszystkimi możliwymi opcjami kosztuje $75k.

Inna wartosc robolazlosnik.gif - ile masz teraz min placy w US $8-9/h, u mnie masz $20zlosnik.gif, ergo musi byc roznica...

Przyklad z seafood z Tassy - lowia na Tasmania, wysylaja 8k km do Thailand, zeby umyc, i zapakowaczlosnik.gif, wraca do Oz 8k kmhehe.gif i ... wychodzi taniej001.gif - koszt pracy min $120 na dzien, zeby to zapakowac w Oz, kosz w Thailand $5 dziennie, nawet jak zaplaca transport to ... wychodzi im $23001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3,000 sprzedazy - na ile 1,120,000 nowych aut w 2013?

Panie, to Octavia RS to Custom Exotic zlosnik.gif

> Ale - sam sie przyznam, podoba mi sie Octavia Wagon - a chcac Wagon musisz isc do Subaru lub EU

> [...]...

OZI, sugeruję wizytę u specjalisty wink.gif

Octavia nie jest brzydka, ale siedziałeś w środku?

Materiały do klasy wyższej nie aspirują, stylistyka wnętrza jak to typowo VW - i to wszystko 25% drożej niż I generacja w danej opcji i wyposażeniu zlosnik.gif W zamian w cenie Octavii I generacji mamy ochydnego do szpiku kości Rapida który jest niesmacznym żartem stylistycznym wobec właściwego Rapida czyli coupe.

> Jednak na 40 urodziny mam cos innego w planach[...] potem, moze cos takiego[...], to jeszcze min

> 15lat zanim[piaskownice] wyrzuce z domu[...]

Kup sobie Tahoe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie, to Octavia RS to Custom Exotic

Nie, w asadzie nic innego nie sprzedawalizlosnik.gif, reszte bral Europcarhahaha.gif - tzn nie RS wersje - hmm.gif, mozesz je na aukcjach kupic... cenyfacepalm%5B1%5D.gif[...]

Dam ci przykladzlosnik.gif - jeden ktorego znam, chcial sobie kupic cos EUzlosnik.gif, kupil Roomster, zaplacil $21k001.gif w, koncu Made in EU i ma nieznay znaczek... Juz nie pamietam ile pojezdzil ale jakies dwa-max 3 lata - idea.gif - rodzina sie powiekszyla, poszedl kupic cos nowego, auto jakies 50-60 k km, jesli mnie pamiec nie myli to mialo 48k kmzlosnik.gif[...]

Wg wycen warte ok $12kidea.gif, normalny spadek wartosci po 3 latachidea.gif[...] ..ale ze to nieznana marka, Skodazlosnik.gif, dealer zaoferowal mu ... $6khahaha.gif, drugi $7k, trzeci w ogole nie chcial..zlosnik.gif[...]

W koncu sprzedal prywatnie za $9k - tez sie jakis napaleniec znalazlzlosnik.gif, ale juz nigdy a to nigdy nie kupi jakiegos "EU piece of s...ugarklnie.gif" - ot po proatu spalil sie facet ...

Teraz, majac ZEROWE wsparcie od HQ = VeeDud to jeszcze bardziej sprawa sie komplikuje ... ale mozesz sobie kupic przez leasing - bo po 2-3-4 latach problem za ile to sprzedaja nie jest twoim problememzlosnik.gif. BTW u mnie leasing prywatny ma spora czesc rynku min 20%idea.gif[....]

> OZI, sugeruję wizytę u specjalisty

> Octavia nie jest brzydka, ale siedziałeś w środku?

Jeszcze niezlosnik.gif[...] Jak mowie, dopiero po 40tcehahaha.gif - najpierw na 40tce ide sobie kupic cos co sprawia radosc z drive.gif001.gif[...] mulher.gif juz mi dala pozwoleniewaytogo.gifzlosnik.gif[...]

> Materiały do klasy wyższej nie aspirują, stylistyka wnętrza jak to typowo VW - i to wszystko 25%

> drożej niż I generacja w danej opcji i wyposażeniu

Nie znasz siefoch.gif -hahaha.gif Made in EU i ten zielony ptak na przodziewink.gif[...] a powaznie nic nie zrobie, ze mi sie podoba001.gif[...]

W zamian w cenie Octavii I generacji mamy

> ochydnego do szpiku kości Rapida który jest niesmacznym żartem stylistycznym wobec właściwego

> Rapida czyli coupe.

Nie mamy sedan, zostalismy oszczedzenizlosnik.gif, tylko sporthatchidea.gif i to jeszcze dopiero za pare miesiecy ....hmm.gif[...]

> Kup sobie Tahoe

Nie mazlosnik.gif[...] Dopiero RAM mamy dostac w RHD w nastepnej generacji... Bede pierwszy lizallizak.gif drzwi dealer-a i ustawial sie jak lud po iPhonehahaha.gifhahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, w asadzie nic innego nie sprzedawali, reszte bral Europcar - tzn nie RS wersje - , mozesz je

> na aukcjach kupic... ceny[...]

Gdybym wyprowadził się do OZI landu Skoda byłaby ostatnią marką jaką bym kupił, wolałbym nawet Hyundaia smile.gif

> Dam ci przyklad - jeden ktorego znam, chcial sobie kupic cos EU, kupil Roomster, zaplacil $21k w,

> koncu Made in EU i ma nieznay znaczek... Juz nie pamietam ile pojezdzil ale jakies dwa-max 3

> lata - - rodzina sie powiekszyla, poszedl kupic cos nowego, auto jakies 50-60 k km, jesli

> mnie pamiec nie myli to mialo 48k km[...]

> Wg wycen warte ok $12k, normalny spadek wartosci po 3 latach[...] ..ale ze to nieznana marka,

> Skoda, dealer zaoferowal mu ... $6k, drugi $7k, trzeci w ogole nie chcial..[...]

> W koncu sprzedal prywatnie za $9k - tez sie jakis napaleniec znalazl, ale juz nigdy a to nigdy nie

> kupi jakiegos "EU piece of s...ugar" - ot po proatu spalil sie facet ...

Roomster zapewne powtórzył sukces rynkowy na miarę Yugo w USA zlosnik.gif

> Teraz, majac ZEROWE wsparcie od HQ = VeeDud to jeszcze bardziej sprawa sie komplikuje ... ale

> mozesz sobie kupic przez leasing - bo po 2-3-4 latach problem za ile to sprzedaja nie jest

> twoim problemem. BTW u mnie leasing prywatny ma spora czesc rynku min 20%[....]

W UK fajnie finansowo wygląda leasing prywatny, w PL Skoda coś tam ostatnio proponuje ale chyba jeszcze "kryzys" ich nie przycisnął.

> Jeszcze nie[...] Jak mowie, dopiero po 40tce - najpierw na 40tce ide sobie kupic cos co sprawia

> radosc z [...] juz mi dala pozwolenie[...]

Liczysz na to, że będziemy Ci do Australii wysyłali paczki z częściami? Raz na kwartał? hehe.gif

> Nie znasz sie - Made in EU i ten zielony ptak na przodzie[...] a powaznie nic nie zrobie, ze mi sie

> podoba[...]

Teraz już srebrno czarny ptak, nawet logo zepsuli frown.gif

> W zamian w cenie Octavii I generacji mamy

> Nie mamy sedan, zostalismy oszczedzeni, tylko sporthatch i to jeszcze dopiero za pare miesiecy

> ....[...]

Najmocniejszy silnik około 122KM - prawdziwy SportHatch... BA... nawet HotHatch rotfl.gifpanic.gifbusted.gif

> Nie ma[...] Dopiero RAM mamy dostac w RHD w nastepnej generacji... Bede pierwszy lizal drzwi

> dealer-a i ustawial sie jak lud po iPhone[...]

BTW Uważaj na zabójcze ładowarki do I-phone'ów zlosnik2.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak cenowo uwazam Octavia do zaakceptowania, to brak cruise control w wersji podstawowej juz

> nie[...],

Ja uważam, że nowa Octavia jako auto jest całkiem ok, ale marketingowcy Skody znów mieli jakieś wizje, po narkotykach chyba. W Europie twierdzą że to konkurencja Passata a u Was że Camry.

hahaha.gif

Jak by nie była większa od poprzedniczki to dalej jest kompakt i może być konkurencją Holdena Cruze'a.

Bo Camry jest full size a do tego Octavii daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas tez VW przez pewien czas próbował pozycjonować Jetta (podobny rozmiar jak Octavia) jako

> konkurencja dla Camry. Ale w końcu sie nauczyli i teraz jest Passat USA - znacznie większy od

> Passata EU i w cenie Jetta.

Wiesz, jeśli powmawiasz ludziom dowolną głupotę wystarczająco długo to w końcu uwierzą.

hehe.gif

U nas twierdzą że nowa Octavia to konkurent Passata. Ale oczywiście nie mówią tego tym, co przyszli kupować Passaty.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja uważam, że nowa Octavia jako auto jest całkiem ok, ale marketingowcy Skody znów mieli jakieś

> wizje, po narkotykach chyba. W Europie twierdzą że to konkurencja Passata a u Was że Camry.

> Jak by nie była większa od poprzedniczki to dalej jest kompakt i może być konkurencją Holdena

> Cruze'a.

> Bo Camry jest full size a do tego Octavii daleko.

To taki hurrraa optymistyczny marketing - mamy tutaj zwykłego hatchbacka segmentu C z kufrem - zróbmy reklamy, zapłaćmy AutoŚwiat'owi za promocję i już ludzie są przekonani że kupując przedrożonego kompakta kupują Passata bez znaczka VW zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To taki hurrraa optymistyczny marketing - mamy tutaj zwykłego hatchbacka segmentu C z kufrem -

> zróbmy reklamy, zapłaćmy AutoŚwiat'owi za promocję i już ludzie są przekonani że kupując

> przedrożonego kompakta kupują Passata bez znaczka VW

Właśnie. A kupując Superba kupujesz Mercedesa klasy E lub BMW 5. Bo tak właśnie wmawiali kiedyś Australijczykom.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie. A kupując Superba kupujesz Mercedesa klasy E lub BMW 5. Bo tak właśnie wmawiali kiedyś

> Australijczykom.

Phi... E klasa, jaka E klasa - po prostu uboższa wersja S klasy zlosnik.gif

Przed wojna Skoda robiła luksusowe auta, ale to było dość dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym wyprowadził się do OZI landu Skoda byłaby ostatnią marką jaką bym kupił, wolałbym nawet

> Hyundaia

Jakbys dodal sprzedaz i30 i Elantra - sa liczone osobno, to ci wyjdzie, ze Hyundai jest numerem 1 sprzedazy w Ozhahaha.gif[...]

> Roomster zapewne powtórzył sukces rynkowy na miarę Yugo w USA

Zgadleszlosnik.gif - nawet 3 lata pozniej mozna bylo kupic nowe auto u dealer-azlosnik.gif. teraz wypadlo z oferty, ale bedzie proba Mark II, Roomster po facelifting, z duzo nizsza cena bedzie mial premiere w tym rokuzlosnik.gif - zobaczymy smirk.gif[...]

> W UK fajnie finansowo wygląda leasing prywatny, w PL Skoda coś tam ostatnio proponuje ale chyba

> jeszcze "kryzys" ich nie przycisnął.

U mnie dosc popularne, masz prywatny urzytek za darmozlosnik.gif, wg Tax Office. W zaleznosci ile zarbaisz, ale genralnie dla przecientego zarobu jestes jakies $3-5k do przodu na rokidea.gif[...]

Potem masz opcje, wykupic czy sie pozbyc, wieksozsc luda sie pozbywa po 3 latach ...

> Liczysz na to, że będziemy Ci do Australii wysyłali paczki z częściami? Raz na kwartał?

Znow zgadleshahaha.gif - VeeDub ma generalnie problem, np padaje wylaczniki szyb 2 tygodniezlosnik.gif, czytajac forum Skoda ma to samo...idea.gif[...]

> Teraz już srebrno czarny ptak, nawet logo zepsuli

A wlasnie widze, zielony byl ladniejszywaytogo.gif[...]

> Najmocniejszy silnik około 122KM - prawdziwy SportHatch... BA... nawet HotHatch

Kia cerato oeruje 138kWhahaha.gif i to nawet wersja sport nie jesthahaha.gif, zadnego turbo, naturalny 2.0l - klepac tego nie moga nadazyczlosnik.gif [...]

> BTW Uważaj na zabójcze ładowarki do I-phone'ów

zlosnik.gif - kupie na ebay i-Phoni czy i-Phane czy jakos takzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie bedzie ciekawe, coraz wiecej firm przestawia produkcje na USA - Nissan Altima, Pathfinder -

> dostajemy Made in USA, Toyota - nowy Kluger (Highlander) od produkcja 3/14 Made in USA, Camry

> jesli miejscowa produkcja zdechnie - koszt pracy - tez nastepna generacja bedzie USA...[...]

> VeeDub - Jetta obaj dostajemy od Amigos, i ten nowy duzy SUV ma byc Made in USA dla nas[...]

> Zobaczymy

Bo USA i Australia są bardziej podobne do siebie niż Australia i EU - ludzie wolą DUŻE samochody z DUŻYMI silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo USA i Australia są bardziej podobne do siebie niż Australia i EU - ludzie wolą DUŻE samochody z

> DUŻYMI silnikami.

mimo downsizing hahaha.gif... ale to prawda. jedna rzecz! imvho ludziom sie wydaje! ze firmy nie pracuja nad. V6 czy V8 bo w EU jest trend na 2 cylindry i silnik o pojemnosci butelki Coke, to prawda, ale od lat i dalej ciagne inne silniki sa doskonalone na inne rynki, np przyklad 8.3l sredniego spalanie z V6 3.0l V6... kiedys bylo 12l... Wiec da sie duzo i taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.