Skocz do zawartości

[elektronarzedzia] Multi-tool


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

> Ma ktos cos takiego? Zazycze sobie to na nastepna okazje prezentowa

Mam podobną. Jeśli chodzi o samo szlifowanie to szału nie robi. Za to genialnie sprawdza się jako piła czołowa. Jakieś podcięcie szczelin w zagłębieniu, gdzie normalnie trzeba męczyć się z młotkiem i dłutem, docinanie krawędzi zamontowanych już elementów... Ciąłem nawet grubsze elementy drewniane i robi to wyśmienicie i w miarę czysto.

Daje rade także przy skrobaniu ale to już zależy jakie podłoże.

Ogólnie to był zakup, po którym najbardziej dziwiłem się, że wcześniej tego nie kupiłem.

Przydaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam w całej rozciągłości, jeden z bardziej udanych zakupów narzędziowych i też głównie go

> używam jako piły. Dzięki możliwości cięcia w różnych zakamarkach już mi się wielokrotnie

> zwrócił.

A jakie modele macie? Widze, ze jest AEG, Makita i Bosch. Ten pierwszy (pozostale dwa nie maja) ma tez funkcje mlotka, co w ciasnych przestrzeniach sie przydaje.

Na razie sobie kupie pilarke, bo mi bardziej potrzebna, ale to narzedzie jest nastepne w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie modele macie? Widze, ze jest AEG, Makita i Bosch. Ten pierwszy (pozostale dwa nie maja) ma

> tez funkcje mlotka, co w ciasnych przestrzeniach sie przydaje.

> Na razie sobie kupie pilarke, bo mi bardziej potrzebna, ale to narzedzie jest nastepne w kolejce.

Parkside ze sklepu, którego nazwy nie wolno wymieniać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam firmy Meec kupione na aledrogo, ale dostępne w sklepach Jula (taniej niż na aledrogo -

> niestety sklepy nie wysyłają towaru).

> Problem jest z akcesoriami - są drogie i przeważnie boscha. Chińszczyzna trudno dostępna.

A ma koncowke do wbijania gwozdzi, jak na filmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ktorym, bo sa chyba od 700 do 1900zl.

FMM 250 , kupiliśmy używany za 400 pln z walizką i akcesoriami. Pomógł przy remoncie domu. Ale jak to ma być prezent to pewnie nowy, koszt jakieś 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Parkside ze sklepu, którego nazwy nie wolno wymieniać

No wlasnie ma byc w czwartek.

Alternatywa nr 1

alternatywa nr 2

chwilowo nie chce wydawac kasy na nic drozszego, a potrzeba mi czegos takiego. Ktore z powyzszych, albo moze jakies inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie ma byc w czwartek.

> Alternatywa nr 1

> alternatywa nr 2

> chwilowo nie chce wydawac kasy na nic drozszego, a potrzeba mi czegos takiego. Ktore z powyzszych,

> albo moze jakies inne opcje?

mam jakieś z juli i nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z innymi tanimi wynalazkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałeś z użyciem takiego sprzętu?? Mamy masę sprzętów do remontów ale takiego cuda nie, zastanawiam się do jakich prac mogłoby się przydać i jaka jest wytrzymałość takiego sprzętu. Tych tańszych odpowiedników to raczej podejrzewam jaka jest trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pracowałeś z użyciem takiego sprzętu??

Całkiem sporo w domu, nie zawodowo.

> Mamy masę sprzętów do remontów ale takiego cuda nie,

> zastanawiam się do jakich prac mogłoby się przydać

Ja najbardziej cenię sobie możliwość podejścia piłą w miejsca, w które żadnym innym narzędziem mechanicznym nie podejdziesz, a ręcznym się zamęczysz. Jeszcze jedna ciekawostka - tym narzędziem nawet lebiega będzie miał problem, żeby się skaleczyć.

>i jaka jest wytrzymałość takiego sprzętu.

> Tych tańszych odpowiedników to raczej podejrzewam jaka jest trwałość.

Nie mam pojęcia o trwałości, natomiast przy elektronarzędziach amatorskich się przekonałem, że marka nie ma większego znaczenia. Markowe potrafią się sypać przy lekkich robotach, a noname - za to znacznie tańsze - potrafią służyć latami. Tak że ja kupuję najtańsze z dwuletnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam w całej rozciągłości, jeden z bardziej udanych zakupów narzędziowych i też głównie go

> używam jako piły. Dzięki możliwości cięcia w różnych zakamarkach już mi się wielokrotnie

> zwrócił.

Jak sprawdza się przy cięciu metalu ? Daje rade uciąć blachę 2 mm na odcinku powiedzmy kilkaunastu centymetrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdza się przy cięciu metalu ? Daje rade uciąć blachę 2 mm na odcinku powiedzmy kilkaunastu

> centymetrów ?

ostatnio probowalem taka blache stalowa ciac wyzynarka z brzeszczotem do metalu. Po 4cm stepil sie brzeszczot, a jak mocniej przycisnac, to wyrywalo go z mocowania. IMHO zalezy duzo od brzeszczotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdza się przy cięciu metalu ? Daje rade uciąć blachę 2 mm na odcinku powiedzmy kilkaunastu

> centymetrów ?

Tym narzędziem pracowałem w drewnie, plastikach, aluminium i tynku. Sądzę że narzędzie sobie poradzi, ale ostrza pił z nim dostarczane na to nie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio probowalem taka blache stalowa ciac wyzynarka z brzeszczotem do metalu. Po 4cm stepil sie

> brzeszczot, a jak mocniej przycisnac, to wyrywalo go z mocowania. IMHO zalezy duzo od

> brzeszczotu.

Ciąłem ostatnio około 30 cm bieżących blachy 2 mm taką wyżynarką. To wymaga:

- brzeszczotu szerokiego, ale z drobnymi zębami,

- dociskać i to mocno należy stopkę wyżynarki do blachy. Jeżeli pozwolisz jej skoczyć, masz po brzeszczocie,

- natomiast w stronę cięcia wyżymarkę należy naciskać bardzo delikatnie, tyle żeby szła za wybieranym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdza się przy cięciu metalu ? Daje rade uciąć blachę 2 mm na odcinku powiedzmy kilkaunastu

> centymetrów ?

Nie używałem tej piły z linka ale pneumatycznej jak najbardziej, i ciąłem nią elementy samochodów tam gdzie cięcie miało być precyzyjne. Kwestia brzeszczota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie ma byc w czwartek.

> Alternatywa nr 1

> alternatywa nr 2

> chwilowo nie chce wydawac kasy na nic drozszego, a potrzeba mi czegos takiego. Ktore z powyzszych,

> albo moze jakies inne opcje?

Ja się zastanawiam, jak będzie z akcesoriami, bo teraz są w promocji,

ale na ile starczą? A jak za pół roku stępi się brzeszczot, to czy znajdę pasujący w innym sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... A jak za pół roku stępi się brzeszczot, to czy znajdę pasujący w innym sklepie?

Jest tego multum od chińskich za kilka zł do oryginalnych Fein-a czy Bosh-a po kilkadziesiąt zł.

Pasują. Są może dwa lub trzy rodzaje głowicy. Acesoria często są uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciąłem ostatnio około 30 cm bieżących blachy 2 mm taką wyżynarką. To wymaga:

> - brzeszczotu szerokiego, ale z drobnymi zębami,

> - dociskać i to mocno należy stopkę wyżynarki do blachy. Jeżeli pozwolisz jej skoczyć, masz po

> brzeszczocie,

> - natomiast w stronę cięcia wyżymarkę należy naciskać bardzo delikatnie, tyle żeby szła za

> wybieranym materiałem.

Takie coś się nada allegro ? , walcze w domu z wymianą drzwi wewnętrznych i muszę "wyrwać" stare ościeżnice. Klasyczne metalowe z lat70/80. Generalnie były by do zrobienia 4 cięcia tuż przy podłodze frown.gif. Gumówką 115 mm nie podejde tak nisko oslabiony.gif, na razie zrobiłem wymianę jednych drzwi i namęczyłem się właśnie przy podłodze. Trochę zdemolowałem płytki podłogowe ale do odtworzenia. W dwóch innych pomieszczeniach może się nie udać. Zastanawia mnie trwałośc takiego półokrągłego brzeszczota ? Bo jak mam kupić maszynkę i do tego kilka takich brzeszczotów to taniej mnie wyniesie położenie 4 m2 płytek na przedpokoju hehe.gif ... i żona się ucieszy bo istniejące już mają kilka ładnych lat icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli pokonasz stal-futrynę to gorzej będzie ze ściana zawartą we futrynie(beton, cegła, zaprawa)

> brzeszczotopodobne elementy tego nie lubią.

Tam jest wewnątrz licha zaprawa piaskowo-wapienno-cementowa. Właśnie w tej kolejności zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po takie rzeczy niestety trzeba jechać i ustawić się w kolejce

> w sensie przed otwarciem sklepu..

90% z nich o 0 7:30 to emeryci, renciści, matki z dziećmi itd

a jak się drzwi otworzą to patologia lecą nawet k....... i c........ . raz miałem przyjemność iść o 8:00 jak otwierają (przypadkowo bo miałem po drodze) i oczom nie wierzyłem że blokerski tak sie zachowują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to sobie kupilem - o 10:00 juz nie bylo ani jednej sztuki w 4 lidlach, jakie mam po drodze na

> budowe.

pocieszę Cię, ja byłem o 8.15 czyli kwadrans po otwarciu sklepu- też już nie było. panic.gif

Ale ja o tym wiem że tak jest w Lidlu, zwykle jestem o 7.50 ale dzisiaj zaspałem facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pocieszę Cię, ja byłem o 8.15 czyli kwadrans po otwarciu sklepu- też już nie było.

> Ale ja o tym wiem że tak jest w Lidlu, zwykle jestem o 7.50 ale dzisiaj zaspałem

trzeba bedzie nabyc ta z jula w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pocieszę Cię, ja byłem o 8.15 czyli kwadrans po otwarciu sklepu- też już nie było.

> Ale ja o tym wiem że tak jest w Lidlu, zwykle jestem o 7.50 ale dzisiaj zaspałem

A ja mam. Ludziska brali po 5-8 szt . Po co im tyle niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na allegro niebawem będą oczywiście drożej tak jest ze wszystkim nawet z ciuchami dla dzieci

Nie wiem, czy beda, udalo sie kupic przedostatni egzemplarz ostatniego dnia promocji w Juli. Mam pytanie - czy warto kupowac takie ostrze i czy jest uzyteczne w przycinaniu plytek (np. niewielkie wciecia)?

https://www.jula.pl/ostrze-029024

029024-jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.